FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-12-15 15:51  Odp: [R] AH-64A Apache - Mały Modelarz 7-8 2003 - 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Kibicuję budowie. Ładnie ci wychodzi, choć czarny retusz nieco kłuje w oczy. Bardzo mi się marzy, żeby p. Mistewicz wznowił ten model w ramach Kartonowej Kolekcji.

Co do retuszu: poszycie ma tylko jeden kolor, więc musiałbyś kupić tylko jedną-dwie farby. Jedna Pactra kosztuje 5PLN, więc inwestycja naprawdę niewielka :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
13-12-15 18:34  Odp: [R] AH-64A Apache - Mały Modelarz 7-8 2003 - 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Proponuję taki zestaw farb na początek http://ask4you.eu/farby-akwarelowe-18-k-p-245.html- można dobrać każdy kolor i wielokrotnie poprawiać retusz bez pogrubiania krawędzi kartonu warstwami farby. Uwaga: przed retuszem trzeba zaimpregnować arkusze caponem. http://budowlaniec.radom.pl/169.htm

 
13-12-15 20:26  Odp: [R] AH-64A Apache - Mały Modelarz 7-8 2003 - 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam nowego Kolegę na Forum.
Życzę ukończenia modelu oraz efektywnego i efektownego sklejania następnych.
Z uwagami w postach Kolegów w pełni się zgadzam.
Moja rada - poszperaj po Forum a znajdziesz lekarstwo na wszystko.
Sąsiednie fora również przejrzyj.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
14-12-15 06:01  Odp: [R] AH-64A Apache - Mały Modelarz 7-8 2003 - 1:33
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Bardzo fajnie to wychodzi Rafał! Po taniości to zestaw np. 12 farb akrylowych i mozolne mieszanie (w moim wypadku rzecz jasna). Gotowe już kolory przechowuję w pojemnikach przeznaczonych do przechowywania soczewek kontaktowych. Pod pokrywkę warto założyć oring o rozsądnej średnicy gumy. Dodatkowo warto co jakiś czas wymieszać farbę, pigment lubi się wytrącać z masy. Acha, jako rozcieńczalnika używam terpentyny balsamicznej. Po kilku modelach masz praktycznie większość farb, pozostaje mieszanie nietypowych kolorów.

Halogen a wytłumacz mi proszę, dlaczego mianowicie niezbędnym jest caponowanie przed retuszem? Trzęsą Ci się ręce tudzież dłonie ? :-)

Dawaj dalej Rafał!

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
14-12-15 08:03  Odp: [R] AH-64A Apache - Mały Modelarz 7-8 2003 - 1:33
kari   

... czarny retusz; ... nieeeeeeeeee.
... dobrać jakiegoś akryla (ew. zmieszać zieleń z brązem tak aby odcień
był choćby zbliżony do tego z Mm-a) i na pewno będzie 100% lepiej ;-)
-----------------------------------------------------------------------------------------------

 
14-12-15 14:48  Odp: [R] AH-64A Apache - Mały Modelarz 7-8 2003 - 1:33
Rafał 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Się czepiają czarnego... :P

Dziękuję wszystkim za rady odnośnie retuszu. Na pewno zastosuję w następnym modelu, ponieważ lubię wprowadzać ulepszenia.

Dziękuję również za miłe słowa.

Aktualnie mam problem z oszkleniem kabiny, ponieważ chciałem zrobić zamykane drzwi, ale widzę, że zrobiłem kilka błędów i to nie takie proste.

Teraz są święta i mam dużo wysyłek także nie wiem kiedy dalej będę sklejał.

 
20-12-15 14:44  Odp: [R] AH-64A Apache - Mały Modelarz 7-8 2003 - 1:33
Rafał 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Planowałem zrobić otwierane drzwi z jednej strony, ale już wiem jakie błędy popełniłem.
Efekt taki, że spartoliłem szklenie. Zdecydowałem, że będzie zamknięte na stałe, ale to zbytnio nie pomogło. Aż wstyd pokazać zdjęcia jak tragicznie to wygląda. Myślę, że jedyny sens by uratować ten model to kupić nowy egzemplarz i zrobić szklenie na nowo.

 
20-12-15 15:10  Odp: [R] AH-64A Apache - Mały Modelarz 7-8 2003 - 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A tam zaraz tragicznie... Daj to do weryfikacji, może ktoś coś podpowie, może ktoś ma niewykorzystane części i pomoże ? Z tego co pamiętam to tych ramek nie było za dużo, może jakiś skan (o ile w ogóle jest to potrzebne) ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
21-12-15 07:30  Odp: [R] AH-64A Apache - Mały Modelarz 7-8 2003 - 1:33
Rafał 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Zlinczujcie mnie :)





Kleiłem krawędzie za pomocą Super Glue (pierwszy raz) i wszędzie gdzie były odciski palców to zrobił się biały nalot.

Post zmieniony (21-12-15 07:31)

 
21-12-15 08:43  Odp: [R] AH-64A Apache - Mały Modelarz 7-8 2003 - 1:33
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Moim zdaniem wcale nie jest źle. Oczywiście można wykonać to lepiej i jest kilku "magików" na tum forum, którzy zrobili by to genialnie, ale przecież każdy następny Twój model będzie lepszy. Zamknąłbym tylko szczeliny, które widać pomiędzy płaszczyznami tak aby kabina była "szczelna".

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024