FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-12-15 18:58  [R] USS Ticonderoga (CV-14), 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynam relację modelu amerykańskiego lotniskowca USS Ticonderoga, skala 1:200, wyd: Answer.

Na obecną chwilę po 3 dniach budowy niewiele jest do oglądania:











Kadłub został podzielony na sporą liczbę wręg, jest ich ponad 40, tak, że oddłegłości między wręgami to 31,5 mm. Zmierzyłem szerokość oklejek dna i mają dokładnie tyle samo. Wręgi trzeba sklejać po dwie, podobnie wodnice. Na razie nie ma żadnych problemów.

Dziś przyszły zamówione osobno samoloty:



--

Post zmieniony (05-10-18 09:42)

 
12-12-15 21:05  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Oprócz Hellcatów i Avengerów, zaprojektowanych kilkanaście lat temu mamy jeszcze do Ticonderogi Helldivery, mam nadzieję że tym razem już nowe, teraz zaprojektowane. Szkoda, że to tego nowego modelu zastosowano takie starocie, przypominają mi się Kingfishery z Washingtona ;) Czy byłby problem zaprojektować te dwa, Avengery i Hellcaty na nowo, nieco lepiej niż to było w epoce Modelcardu? Szkoda, trzeba będzie włożyć masę pracy by te starocie odpowiadały obecnemu poziomowi wydawanych modeli.

--

Post zmieniony (12-12-15 21:05)

 
12-12-15 22:09  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Już w Washingtonie Kingfishery archaiczne znacznie przerabiałem, można zobaczyć jak. Tutaj skleję i pokażę zakres zmian analogiczny. Chociażby złożone skrzydła i wnętrze kokpitu.

--

Post zmieniony (12-12-15 22:13)

 
13-12-15 10:38  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ale już porównując z Kingfisherem z Missouri z GPM, model też już nie nowy czy z samolotami z Gambier Bay z AH, także stary model gdzie skrzydła są zlożone lepiej to wygląda. A w obecnej Californii z GPM sposób opracowania Kingfishera to jest właśnie to i tego oczekiwałbym. Niemniej jednak trudno biorę całe dobrodziejstwo inwentarza i cieszę się tym co jest. Poszycie będę nakładał tak jak w Ark Royalu czyli na poprzeczne wzmocnienia z paskami.

--

Post zmieniony (13-12-15 12:43)

 
14-12-15 22:59  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Budowy ciąg dalszy. Na rufie, tak od wręgi W28 wszystko zaczyna się totalnie rozjeżdżać. Najpierw niewinne 1 mm na stronę większa szerokość wręgi, zwiększa się w kolejnych do 2 mm na stronę aż do czegoś takiego w ostatnich wręgach do W36, bardzo ciekawe. Do W31 ciąłem wręgi na pół, odcinałem naddatek i dopiero przyklejałem. Te znacznie odstające które widać nie są jeszcze przyklejone, trzeba będzie też ciąć na pół i zmniejszać szerokość. Ech, jest po prostu fajnie...



--

Post zmieniony (05-10-18 09:45)

 
15-12-15 08:15  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Spasowanie z pokładem hangaru sprawdzę już dziś, ale nie wiem jak będzie z oklejkami dna, jak to się będzie miało po zmniejszeniu szerokości wręg. Zaczyna się robić coraz bardziej ciekawie.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
15-12-15 08:21  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ale wodnica jak widać nie wystaje, tylko wystają poza jej obrys wręgi. Wręgi nie szlifuję bo to jest przy centymetrze naddatku nieco bezsensowne, poza tym biegną po łuku, więc rozetnę je na pół, skrócę te połówki i dokleję po bokach zachowując obrys zewnętrznego łuku.

--

Post zmieniony (15-12-15 08:40)

 
15-12-15 09:35  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Fantastycznie, ale nic to, poradzę sobie, tylko szkoda że poszło tyle kasy...

--
Sven

HMS Ark Royal

 
15-12-15 10:02  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nie, powalczę. Nie denerwuje mnie to, raczej bawi, nie poddam się ;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
15-12-15 11:37  Odp: [R] USS Ticonderoga, 1:200, Answer
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Czy to znaczy, że wodnice są za wąskie a szerokośc wręg prawidłowa?

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024