FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
24-11-03 10:23  Re: [Nowość]KET - Sdkfz 252
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Maniek ten transporter jest z KET-a? Może surówka lepiona dla KF-a?

 
24-11-03 10:25  Re: [Nowość]KET - Sdkfz 252
BartekZ   

Witam

Jeżeli zdjęcia które pokazał maniek sa zdjęciami modelu wykonanymi przez autora (lub sklejacza testowego) to JAH ma całkowitą rację.

Pozdrawiam

BartekZ

 
24-11-03 10:36  Re: [Nowość]KET - Sdkfz 252
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Podobnie było z sIG'iem 33 z MKF.

Model testowy był w całości malowany PO sklejeniu (maniek dzięki za zdjęcia!!) i to ukryło wszystkie potencjalne miejsca mogące przyspożyć problemów przy budowie.

Ale z tego co wiem, nowe modele Pana Okrajka to będzie już nowa jakość, między innymi dzięki rozszerzeniu grupy sklejaczy testowych, którzy nie zostawią na projekcie suchej nitki ;-))) ale jeszcze przed jego wydaniem, aby problemy znane z sIG'a 33 już się nie powtórzyły.

Pozdrawiam

 
24-11-03 10:38  Re: [Nowość]KET - Sdkfz 252
maniek   

model to surówka lepiona jakieś dwa lata temu

08/15

 
24-11-03 10:55  Re: [Nowość]KET - Sdkfz 252
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

maniek kliknij http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=29802&t=29619#reply_29802

a umiem

 
26-11-03 10:38  Re: [Nowość]KET - Sdkfz 252
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Na stronie GPMu jest w zapowiedziach informacja o wydaniu przez nich tego modelu - cena 26 zł.

 
26-11-03 19:58  Re: [Nowość]KET - Sdkfz 252
Mushler 

 

no model jest całkiem całkiem ale rewelacji nie ma


Szczęśliwego nowego kartonu ? :P

 
26-11-03 23:20  Re: [Nowość]KET - Sdkfz 252
PzKpfw 

 

No wlasnie StuG wyjasnij mi :

Twoj cytat :
" Po pierwsze - jeśli ogniwa są wykonane prawidłowo (bez względu na ich ilość) - to znaczy dobrze zwymiarowane itp., a na kołach napędowych ...............itp.

Po drugie - jeśli koła napędowe są w porządku, odległości i ilośc zębów w nich także, a po macoszemu są potraktowane same ogniwa, to znowu ..........................................................................................


Itd, itp......... masz w tym watku jeszcze duzo dobrych ( Twoim zdaniem ) argumentow

Uwazam ze , jesli projektant narysuje kola napedowe i gasienice w skali
tzn tak jak powinny byc ( przenosnia ) to nigdy nie powinnismy miec problemu
z dopasowaniem kola napedowego do otworow gasienicy .
Najlepszy przyklad ....... Tiger MM z 98 roku -wszystko pasuje idealnie
Wiem z doswiadczenia starych wycinanek ze w instrukcji czesto proponowano
wygolenie kola napedowego z zeboew , dla modelarzy ktorzy mieli mniej cierpliwosci , zreszta i tak wtedy nic do siebie nie pasowalo .
PzInz 140 z MM 99 rok tez ma ten blad .....projektanci nie wzieli pod uwage ze mozna wyciac czarne pola w gasienicy aby potem zgadzaly sie z zebami kola napedowego ............................
Reasumujac , mysle ze konstrukcja , srednica i ilosc zebow w kole napedowym
modelu czolgu ma scisly i staly zwiazek z odlegloscia otworow w ogniwach gasienicy a w tym przypadku ze scisla ich iloscia ( ogniwa) .
Nie da sie tego ustalic , albo nie jest to wazne przy montowaniu
gasienic z tzw "paska " w modelu kartonowym .....
Zauwazylem tylko jedna rzecz , ze gasienice z pojedynczych ogniw w
ostatnich modelach Modelika -gdzies od ok Sturmgeschutz IV
to nieporozumienie ...typu ze aby to zastosowac to tez musimy sciac
zeby kola napedowego czolgu ........( patrz instrukcja modelu )
gasienica w tasmie .....jest inna alternatywa , mozna wyciac odpowiednie otwory
tak aby zeby kola napedowego pasowaly w otwory gasienicy

Przypisek ....
Jeden z kolegow na forum , zaprojektowal ogniwa gasienicy do czolgu z dokladnoscia do czesci mm , Jesli uda mi sie je kiedykolwiek wykonac ....pokarze ,
mam do tej pory kilkanascie ogniw jego projektu
Projektant gasienic potrzebowal .dane typu ...srednica kola napedowego , ilosc i szerokosc zebow kola ........
Po przeliczeniu wyszlo mu tyle ile w oryginale ....jak to zrobil ?
I pasuja idealnie do oryginalnej wycinanki ....

Na koniec ....... StuG ......mysle ze ilosc ogniw w gasienicy -skoro sa juz
w ykonane z pojedynczych ogniw w skali , jest tak samo wazna jak jego ( czolgu )
wyglad .
Pewno glupio wygladalby model np. Panther G z lufa JagdTigera ......a to tylko ok. 1,5 mm srednicy wiecej w skali 1:25 ..... ( ! )

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
26-11-03 23:39  Re: [Nowość]KET - Sdkfz 252
Junior II   

Uwazam , ze to co napisal Jacek na temat gonsienic to swieta prawda i wszelkie proby bagatelizowania tego przez tego kogos czy jeszcze kogos innego to przyklad zalosnego dyletanctwa .
Jest to tym bardziej zalosne , ze przyklada sie za to wage do wygladu innych szczegolow , przekopuje internety , kradnie skanujac czy kopiujac w inny sposob materialy aby tylko model byl "zgodny " z jakims tam orginalem ,
Olanie jakis tam obstolcowanych gonsienic to przyklad niekonsekwencji osmieszajacej na koncu zarowno projektanta jak i modelarza.
Gonsienica w czolgu to podobnie jak ta sruba okretowa , kto by sie tam takimi stolcami przejmowal , przecie to tylko model!
A pozniej dziwimy sie , ze mlodziez nie wie jak sie srubokret trzyma w rece.
Uzyje oklepanego banalu z komunalem :
Model czegokolwiek powinien miedzy innymi pomoc zrozumiec dzialanie czegos . Modele nawet te zdetalizowane z podstawowymi bledami merytorycznymi dotyczacymi wlasnie takich gonsienic i jakis tam srub to zalosne wypierdki dgrasdujace projektanta do dyletanta.

Jacek , moze tak po wirtualnym heinekenku albo jakim innym ?

 
28-11-03 22:43  Re: [Nowość]KET - Sdkfz 252
PzKpfw 

 

Wouw , Junior ...nie mam i nie mialem az takich dyletantzw...na mysli
Nie , to tylko moja odpowiedz na temat ................. modelarstwa
kartonowego , zreszta tylko na tej paginie ........
Moglbym sie wtracac dalej , do nie -przemyslanych watkow ...
ale mam coraz mniejsza chec ... ( ochote ) .....
aby cokolwiek pisac na tych watkach ........
Czy jak napisze ze, mam cos gdzies ? to kazdy zrozumie ?
Czy mam napisac osobny watek ?
Uuuuups . Junior trzymaj sie !
Ja wyjezdzam ! ........ do kiedys !!!!!!

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024