FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-10-15 13:56  [R/G] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witajcie

Od jakiegoś czasu zmagam się z modelem samolotu MiG-23 MF ze stajni Answer-a.



Model fajny, ale dość wymagający. Na naszym forum jest już relacja z budowy tego modelu i to w standardzie, więc pomyślałem, że moja raczej nic nowego nie wniesie. Zwłaszcza, że mój sposób budowy raczej nie jest „medialny” ze względu na to, że model będzie malowany;-). Pomimo to kilka zdjęć z etapów jego powstawania przedstawiam poniżej:

1 Fotel:



2. Kabina, kadłub:





3. Skrzydła, stateczniki (już pomalowane podkładem, ale jeszcze bez wyrysowanych linii podziału blach):



4. Po wstępnym złożeniu jeszcze bez statecznika pionowego:



Postanowiłem jednak szerzej zatrzymać się przy etapie malowania (może komuś to się przyda):
Po pierwsze musiałem trochę zmienić sposób montażu skrzydeł w centropłacie. Autor modelu postanowił, i to słusznie, zamontować skrzydła, a później okleić wszystko poszyciem centropłata. Jak wspomniałem wcześnie jest to słuszna koncepcja, ale przy budowie standardu. Przy modelu malowanym skrzydła i kadłub z centropłatem muszą być oddzielne.
Do wykonania malowania wykorzystuję w pierwszym etapie Kapon , a następnie samochodową farbę podkładową Motip:



Model należy pokryć dwiema lub trzema warstwami Kaponu przeszlifowując drobnym papierem ściernym pomiędzy warstwami lakieru. Następnie kładziemy cztery warstwy podkładu samochodowego.
A tak to wygląda po zastosowania tych zabiegów:








Teraz model będzie musiał czekać przynajmniej dwa tygodnie, aby dobrze wysechł podkład. Następnym etapem będzie „wyrysowanie” linii podziału blach.

To na razie wszystko

C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

Post zmieniony (09-05-18 12:34)

 
10-10-15 14:21  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Mario, rzeczywiście ta relacja nic nie wnosi. Podstawiłeś sobie model plastikowy zamiast kartonowego i myślisz, że się nikt nie kapnie ;-)

A serio to pełny szacun.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
10-10-15 14:26  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
zeus   

Szkoda wydawać kasy na orginał żeby model zniszczyć przez malowanie ale to twój wybór a ten tutaj faktycznie ładny plastik . :-)

 
10-10-15 16:37  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Norbik71 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Samoloty to nie moja bajka, ale zapowiada się świetnie. Oby tak dalej.

 
10-10-15 19:06  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Mario a z jakim numerem będzie to cudo?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
10-10-15 19:32  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,relacja ...raczej nic nowego nie wniesie" - akurat ! Takie relacje są dla mnie rarytasem na forum.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-10-15 20:01  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Andrzej - model będzie przedstawiał samolot z numerem 146.
Już zakupiłem kalkomanie z Techmodu:-)



http://www.mojehobby.pl/products/MiG-23MF-5587559.html

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 12:35)

 
10-10-15 20:30  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Czyli po remoncie w DDR. Super,że bez tej paskudnej białej łaty z gryfem. Jakby co to kolorki mam.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
10-10-15 20:32  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Bardzo chętnie skorzystam, bo mam pewne wątpliwości co do barw zawartych w zestawie z kalkomaniami.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
10-10-15 21:00  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Według monografii powinno być tak:
oliwkowozielony FS 34052
ciemnozielony FS 34097
jasnobrązowy FS 33303
jasnoniebieski FS 35622
tabela kolorów: http://scalemodeldb.com/paintcharts/humbrol
Czyli do Pactry
jasnoniebieski http://www.martola.com.pl/pl2681/produkty9973/Pale_Blue_FS35622
ciemnozielony http://www.martola.com.pl/pl2681/produkty9882/FS_34097_Marine_Green

oliwkowozielony wg FS http://scalemodeldb.com/paintdetails/2468

Ale bliższe prawdy są chyba bardziej jasne kolory:

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=62&t=130567
--

Post zmieniony (10-10-15 21:02)

 
10-10-15 21:09  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Może to się przyda😉
http://m.youtube.com/watch?v=mJGyT5q5-sk

Post zmieniony (10-10-15 21:09)

 
10-10-15 21:23  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Inna wersja kalek: http://www.jadarhobby.pl/modelmaker-decals-d32013-mig23mf-in-polish-service-132-p-36030.html

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
10-10-15 21:32  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Dzięki Andrzej
Widziałem ten drugi zestaw kalek i faktycznie tam ujęte barwy są bardziej prawdopodobne:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
10-10-15 21:41  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Nie za ma co. No ja już z tego wątku nie wyjdę.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
11-10-15 09:54  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Marzen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bomba !!!! Mario jak wykonałeś tablicę przyrządów, że wygląda jak prawdziwa ??!!
No i szacun za resztę - wygląda bosko :-)

 
11-10-15 10:24  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Czym kolega rysuje linię podziału blach?
Bo przemalowuję casę c-295m z answera

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
11-10-15 11:51  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Niestety Marzen tu muszę pewną sprawę sprostować.
Tablica przyrządów to nie moje własnoręczne dzieło, a zestaw Eduard do modelu MiG-23MF z Trumpetera. Po małej przeróbce całkiem nieźle pasuje:-)
http://www.mojehobby.pl/products/MiG-23MF-Flogger-B-interior-S.-A.-TRU-2369013.html

Linie podziału blach można rysować zwykłą igłą krawiecką (tzw. cerówką). Ja osobiście wykorzystuję poniższe urządzenie;-)



Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 12:35)

 
11-10-15 15:54  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Znając Twoje modele choćby z wystawy we Wrocławiu, należy spodziewać się kolejnej perełki. Już wygląda świetnie.

--
Pozdrawiam Darek

 
11-10-15 20:57  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Dzisiaj uzupełniłem linie podziału blach na skrzydłach i statecznikach poziomych.



Powstały także zapasowy zbiornik paliwa wraz z uzbrojeniem (rakiety R-23 i R-60).



Na dzisiaj to tyle:-)
C.D.N.
Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (15-01-20 20:39)

 
11-10-15 21:12  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nowa Olfa AK5 - w zestawie jest świetna igła do takich operacji. Kupując do niech ostrza KB5 znajdziemy tam 30 ostrzy + igłę. Pasuję również do KB3 (AK 5 wchodzi na rynek zastępując właśnie AK 3)

Pzdr

 
11-10-15 21:33  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Witam. Bardzo ciekawa relacja. Ale mam pytanie. W jaki sposób rysujesz linie podziału blach. Domyślam się, że rysikiem, po powierzchni uprzednio przygotowanej w/w materiałami. Linie podziału blach to wg jakiegoś szablonu? Czy widać oryginalne linie na modelu, czy może jakimiś tasiemkami go oklejasz? Model jest z papieru, a wiec ma ograniczoną wytrzymałość na nacisk. W trakcie tego rycia jego powierzchnia się nie ugina, nie łamie lub nie zapada? Z góry dzięki za wyjaśnienie.

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
11-10-15 22:41  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

No właśnie zastanawiałem się dlaczego nie ,,ryjesz" wyciętych segmentów przed sklejeniem i malowaniem?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
12-10-15 07:43  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Aby wyrysować linie podziału blach elementy poszycia muszą być podklejone papierem o gramaturze 160-180g (takim samym na jakim wydrukował go wydawca). Jest to praktyka stosowana także przez kolegów sklejających w standardzie, więc chyba nic nowego.
Nie rysuję lini w kartonie, ale w tych wcześniej wspomnianych czterech warstwach dobrze wyschniętego podkładu samochodowego. Trzeba trochę wyczucia przy nacisku, ale nie jest to trudne, bo farba bardzo ładnie poddaje się rysowaniu. Linie wstępnie rysuję ołówkiem na modelu, a później to już linijki, specjalnie przygotowane paski tektury 0,5mm. Paski te są naklejone na taśme maskującą, żeby lekko przyklejał się i nie przesuwał po powierzchni modelu w tracie "rycia" linii, szczególnie na częściach owalnych.
Jak będę tę czynność wykonywał na kadłubie to porobię kilka zdjęć z wykonania tej czynności. Będzie to wtedy chyba bardziej zrozumiałe.
Andrzej - nie rysuję linii przed formowaniem elementu z prostej przyczyny. Obawiam się załamywania kształtowanych elementów na tych liniach. Ponad to przy szpachlowaniu łączeń elementów straciłbym część wyrysowanych linii.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
15-10-15 21:05  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Farba podkładowa na kadłubie modelu schnie, więc rozpocząłem prace nad podwoziem. Na pierwszy ogień poszła goleń przednia:



C.D.N.
Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 12:36)

 
24-10-15 00:08  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Strzała. Siedzę tak od dłuższego czasu i nie mogę napatrzeć się na twą relację. A pytań mam 1578, zwłaszcza dotyczących kaponu, podkładu i trasowania podziału. Ostatnio zacząłem eksperymentować. Pierwsze próby nie są zbyt obiecujące. Kapon nakładasz na model pędzlem czy malujesz (rozcierasz) na arkusze wycinanki. U mnie gotowy model nieco się pofalował. Długo jedna warstwa musi schnąć? Szlifujesz dopiero po nałożeniu kaponu? Czy po nałożeniu wszystkich warstw dopiero podkład szlifujesz? Ten podkład to musi być dokładnie Motip czy może być dowolny podkład w szpraju. Wybacz zawracanie tyłu. Jeśli uznasz to za zaśmiecanie wątku poproszę moderatora o usunięcie wpisu. Pozdrawiam Łukasz.

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
24-10-15 17:00  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Kapon zdeformował Tobie model? Jeszcze z czymś takim w mojej karierze się nie spotkałem.
Kapon nakładam na model. On bardzo szybko schnie i powoduje podnoszenie się włókien papieru. Wyczuwa się to jako chropowatości, więc po każdej warstwie trzeba lekko przetrzeć drobnym papierem ściernym. Ja stosuję „500-kę”. Dwie, trzy warstwy kaponu powinny wystarczyć.
Następnym etapem jest położenie podkładu. Nigdy nie stosowałem innego, bo Motip mnie nie zawiódł. Ja osobiście nakładam cztery warstwy. Każdą kolejną warstwę nakładam po około dwóch godzinach. Następnie pozostawiam model na dwa tygodnie. Tyle czasu potrzeba, aby podkład dobrze wysechł. Po tym czasie zabieram się do rysowania linii podziału blach i właśnie dzisiaj tą czynność rozpocząłem:)
Dla wstępnego zobrazowania wykonam tą czynność na stateczniku pionowym.
Poniżej zestaw narzędzi potrzebnych do tej czynności, a należą do nich: linijka sztabowa (pozostałość po służbie w armii), linijka stalowa (do długich linii na płaskich powierzchniach) oraz karton 0.5 mm naklejony na taśmę maskującą Tamiya, który następnie tnę na wąskie paski. Taśma ta powoduje to, że pasek ten nie przesuwa się na powierzchni modelu (bardzo przydatny przy rysowaniu na obłych elementach):



W pierwszej kolejności na powierzchni modelu rysuję linie miękkim ołówkiem (2B)



Następnie delikatnie rysuję, a właściwie „ryję” rysikiem w wyschniętej farbie. Wspomagając się ww. narzędziami . Poniżej zdjęcia, na których próbowałem pokazać ich zastosowanie:



Po tych operacjach i po starciu ołówka linie podziału na stateczniku pionowym wyglądają tak:



Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałem:)

A tak z innej beczki - wykonałem już podwozie główne. To dosyć trudny element tego samolotu, ale jakoś dałem radę;-):


A tak wygląda komplet:




Na dzisiaj to tyle. Wracam do rysowania pozostałych linii na modelu:)

C.D.N.
Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 12:37)

 
24-10-15 17:29  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie ma czegoś takiego jak wklęsłe nity. Byłem w Muzeum w Krakowie specjalnie zbadać sprawę., to nity są płaskie lub wypukłe. Tyle roboty a efekt bez sensu.

 
24-10-15 17:54  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Dlaczego bez sensu? Mnie się podoba:)

 
27-10-15 09:01  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

ABC, jak patrzysz na zdjęcia modelu Maria to co widzisz? Nity, tak? Znaczy, że efekt jest prawidłowy.
Na modelu w tej skali, nitów w ogóle nie da się wykonać, żadną metodą, więc imitacja jaką stosuje Mario jest najlepszą z możliwych, dającą "efekt" nitowanej powierzchni.

Jak dla mnie niedościgniony wzór do naśladowania. Przeglądać twoje relacje to czysta przyjemność.

 
27-10-15 09:27  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Każdy rodzaj uplastycznienia modelu podnosi jego walory wizualne, a w przypadku Mario dochodzi jeszcze "pierwiastek magiczny" :-) Modele wyglądają rewelacyjnie i na pewno nie przeszkadzają wklęsłe nity.
Model wychodzi genialnie!

--
Pozdrawiam Darek

 
27-10-15 11:40  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

W modelarstwie nie wszystko musi ( i może z racji skali) wyglądać jak pomniejszony oryginał. Liczy się efekt wizualny,jaki osiągamy na koniec.
Model ma wyglądać dla oczu jak pomniejszony oryginał. Wyglądać. Nie być pomniejszonym oryginałem.
Zatem stosuje się różne techniki dla osiagnięcia konkretnego efektu.
Dla mnie liczy się właśnie efekt.
Racja, że powinno się dążyć do maksymalnego zbliżenia do oryginału ,ale w niektórych szczegółach może po prostu się nie udać...
To moje zdanie i można sie z nim nie zgodzić.
Ale puryści jak chcą , to mogą pokazać jak to robią ;-)
Natomiast model mario9 jak zwykle - wspaniały!
Podziwiam warsztat!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-10-15 19:05  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Mario, jak zwykle będzie co oglądać.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
08-11-15 13:25  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam
Na wstępie dzięki wszystkim za wsparcie. Ono zawsze motywuje do dalszego działania:)
Ale do rzeczy:)
Linie podziału blach wyrysowane, więc spokojnie można przejść do kolejnego etapu budowy, a w zasadzie pierwszego etapu malowania – Preshading:
Na górnych powierzchniach zastosowałem farbę Pactra A105 (ciemny brąz), a na dolnych Pactra A37 (ciemny szary). Niektóre elementy rozjaśniłem białą farbą.



Kolejnym etapem będzie nakładanie kamuflażu. Oczywiście rozpocznę go od powierzchni dolnych stosując Pactrę 125. Ten kolor chyba będzie najlepszy:)

C.D.N.
Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 12:38)

 
08-11-15 14:41  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy!

--
Pozdrawiam!

 
10-11-15 19:49  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam
Zgodnie z poprzednią zapowiedzią - kolejny etap - nakładanie kamuflażu.
Na pierwszy ogień poszedł spód. Zastosowałem dobrze rozrzedzoną farbę Pactra A125. Rozcieńczyłem ją rozcieńczalnikiem do farb Gunze . Działa on także jako opóźniacz.



Myślę, że wyszło nienajgorzej;)

C.D.N.
Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 12:39)

 
10-11-15 22:17  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

A moim zdaniem za mocno rozcieńczyłeś farbę, preshading za mocny.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
11-11-15 11:48  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam
Chyba zmuszony jestem przyznać Tobie rację. Przejrzałem kilka fotek gotowych modeli w podobnym malowaniu, no i niestety mój preshading jest rzeczywiście za mocny. Postanowiłem więc położyć kolejną warstwę i uzyskałem poniższy efekt:



Poniżej porównanie Przed i po nałożeniu kolejnej warstwy:



I tak już będzie musiało pozostać, bo kolejna warstwa już zamaskuje powyższy efekt.

C.D.N.
Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 12:40)

 
11-11-15 13:32  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No, tera, to co innego !
Bjutiful.

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
11-11-15 16:44  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

No , faktycznie , po nałożeniu drugiej warstwy tło radykalnie zmieniło barwę . Jestem ciekaw jakby wyglądało po trzecim malowaniu ;-))))


Pozdrawiam .



Jańcio



HEY HEY !

Post zmieniony (11-11-15 16:47)

 
16-11-15 20:03  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam

Kamuflaż położony - w końcu coś mogę pokazać:). Miałem nie lada problem z dobraniem kolorów. Nie mogłem w pełni skorzystać ze schematu malowania zawartym w zakupionych kalkomaniach
Nie wszystkie kolory mi pasowały. Ostatecznie wybrałem:
- zielony – Pactra A32;
- ciemny zielony – Pactra A29;
- brązowy – Pactra A115.



Pozostało jeszcze kilka szczegółów malowania, które muszę uzupełnić. W związku z tym mam do Was prośbę: Ma ktoś może jakieś zdjęcia tego samolotu o numerze bocznym 146. Przejrzałem neta i niestety znalazłem tylko dwa zdjęcia bardzo słabej jakości. Będę wdzięczny:)

C.D.N.
Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 12:41)

 
22-11-15 01:34  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Arcydzieło..... Ślina mi cieknie i toczę piane z zazdrości....

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
22-11-15 19:52  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam

Uzupełniłem kolejne elementy malowania i czas na nałożenie kalkomanii:)
Aby zapobiec tzw. „srebrzeniu” się kalek model należy pokryć lakierem błyszczącym. Ja wykorzystałem do tego celu Sidolux (płyn do zabezpieczania paneli podłogowych).
Po nałożeniu kalek lakierowanie należy powtórzyć.
Ten stan modelu przedstawiają poniższe fotki:






Błyszcząca powierzchnia jest także konieczna przy nakładaniu washa. Trochę tej czynności się obawiam, bo na modelach samolotów jeszcze tego nie robiłem.
Jednak chcę uzyskać efekt nie tyle przybrudzeń, ale bardziej widocznych linii podziału blach. Mam nadzieję, że uzyskam zamierzony efekt:)
Dopiero po tym zabiegu będzie można pokryć model lakierem półmatowym, który wszystkie powyższe zabiegi zabezpieczy.

C.D.N.
Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 12:41)

 
22-11-15 19:59  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Prze-pię-knie!
Należy Ci się nagroda za łączenie modelarstwa kartonowego z technikami malowania modelarstwa plastikowego!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-11-15 20:43  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mistrzostwo i jeszcze raz mistrzostwo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-11-15 22:04  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Plastik z kartonu, karton z plastiku :) Niesamowity efekt daje łączenie technik!

--
54323031

 
23-11-15 06:57  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie się prezentuje, z resztą jak wszystkie Twoje modele.

--
Pozdrawiam Darek

 
23-11-15 08:36  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Czyli jednak malowanie kartonu nie jest wcale takim złem ;-)
Robota pierwszorzędna.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
23-11-15 09:29  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

...i o to chodzi!
Na pierwszy rzut oka nie widać czy to karton czy nie...
na drugi rzut oka również :)
A co do malowania kartonu to....może by tak samemu popróbować :)
Świetna robota Mario! (Jak zawsze)

 
26-11-15 20:10  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam

Model w zasadzie zakończyłem, ale na galerię końcową to poczekam na lepsze warunki pogodowe. Poniżej wykonałem kilka zdjęć w sztucznym świetle, lecz nie jestem nimi zachwycony:



Zdjęcia dużo lepiej wychodzą w świetle dziennym przy małym zachmurzeniu.


Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 12:43)

 
27-11-15 10:05  Odp: [R] MiG-23 MF – Angraf Model – 1/2015
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Poszalałeś i efekt jest kosmiczny.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024