FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-11-15 17:31  [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




Tematem, dwudziestego czwartego numeru "Kartonowej Kolekcji" jest samolot myśliwski Hawker Hurricane Mk IIB w oznakowaniu polskiego, 318 Dywizjonu Myśliwsko-Rozpoznawczego "Gdańskiego". Prezentowana maszyna w wersji tropikalnej (HV893) była użytkowana jesienią 1943 roku i nosi typowy kamuflaż "pustynny". 318 Dywizjon w tym czasie przechodził szkolenie na Bliskim Wschodzie (Palestyna, Egipt) i do lotów treningowych wykorzystywał Hurricany różnych wersji, w tym egzemplarz będący bohaterem tego numeru.
Model został opracowany w skali 1:33 i bazuje na wcześniej wydanym Hurricanie Mk I (nr 15 Kartonowej Kolekcji). Autor opracowania: Paweł Mistewicz. Części modelu (408 szt) zawierają się na 6 arkuszach kartonu offsetowego, w tym czterech kolorowych. Wszystkie powierzchnie sterowe zaprojektowane jako dzielone (lotki, stery wysokości, ster kierunku). Replika samolotu delikatnie waloryzowana graficznie. Model określam jako dość trudny i wymagający nieco uwagi, choć większości modelarzom obeznanych z kartonową materią nie powinien sprawić większych kłopotów.
Zawartość numeru to: 6 arkuszy kartonu offsetowego z częściami modelu, rys historyczny (1 strona), instrukcja montażu (6 stron, w tym 3 z rysunkami), rysunek zestawieniowy (1 strona) oraz krótki opis działalności 318 Dywizjonu (1 strona).
Numer KK z modelem samolotu Hurricane Mk IIB będzie dostępny w salonach Empik, sklepach modelarskich oraz w sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy od środy, to jest 25 listopada. Cena detaliczna zeszytu to 25 zł. Z dodatków dostępny jest w sprzedaży u wydawcy tradycyjny zestaw elementów wycinanych laserem w cenie 15 zł.
P.S. Z powodów technicznych strona internetowa wydawcy będzie zaktualizowana w późniejszym terminie.
Poniżej okładka, zdjęcia modelu roboczego i przykładowy arkusz. Do budowy modelu roboczego na poniższych fotkach wykorzystałem wręgi laserowe.



Do następnego modelu,
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
24-11-15 17:32  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Biorę w ciemno!

--

 
24-11-15 17:48  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Jeżeli kupię to tylko do kolekcji, mogę odłożyć "25 zł" na półkę. Dla mnie to rozczarowanie.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
24-11-15 18:41  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mniam......

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
24-11-15 18:44  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Mi tam się podoba,fajnie że są jakieś inne malowanie.Bo tak jak np.plastikowcy mogą sobie pomalować jak chcą tak my jest uzależnieni od autora.

--
Taki sobie modelarz :)

 
24-11-15 18:59  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja ten radosny njus skomentuję w taki otto sposób https://www.youtube.com/watch?v=NxDFU-MUPcM

Post zmieniony (24-11-15 19:00)

 
24-11-15 18:59  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Miałeś rację Paweł, podoba mi się :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
24-11-15 19:12  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Panda   

No właśnie.
Kotlet :) ale panierka smaczna, malowanie znaczy.... jakby kosztował 30 to bym nie kupił, ale za 25, to raczej nabędę.

Z kotletów, liczyłem na nową Cobrę (może nawet Viper'a). Pewnie kiedyś będzie :)

 
24-11-15 19:19  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dobrych Hurricane'ów nigdy za dużo.
Chociaż miałem nadzieję na jakąś nowość / rzadkość ;-)
Może "następną razą (?).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-11-15 19:35  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Wiec to chyba nie to,o czym w Przeciszowie wspominales miedzy wierszami ;) Ale zacny,mnie tez sie podoba,w tym kamuflazu nawet bardziej,niz poprzedni :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
24-11-15 20:39  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Nie ukrywam, że po cichu liczyłem na Łosia lub Apacza... Ale nie narzekam, mam co kleić, a model - w ciemno obstawiam iż znakomicie opracowany - znajdzie nabywców.

--
54323031

 
24-11-15 21:07  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Też liczyłem na coś innego. Poprzedniego Hurricane'a z KK mam sklejonego, więc raczej nie będzie mi się chciało drugi raz tego samego kleić. No nic, do następnego numeru.

Swoją drogą, to ciekaw jestem, czy numeracja KK zostanie dostosowana do stanu faktycznego (tzn. kolejne numery będą z numerami 1/2016, 2/2016 itd.), czy też zostanie przyjęta numeracja a'la Mały Modelarz ;-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
24-11-15 21:40  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

cytuję za Petrovem: "...w ciemno obstawiam iż znakomicie opracowany..."

...jeżeli tamten był to i ten jest

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
24-11-15 22:12  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Co za zbieg okoliczności... kleję sobie dziś Hurricana z KK i myślę, że Pan Paweł dawno nic nie wydał. Wchodzę na forum a tu kolejny Hurricane. Może kupię w przyszłości bo teraz mam coś innego w planach.
Po zdjęciach widzę Kilminstera widzę, że inaczej są zaprojektowane sklejki łączące elementy poszycia. Na moje chyba to jest lepsze rozwiązanie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
24-11-15 23:18  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A ja jestem innego zdania. Zdecydowanie wolę najpierw skleić segment w owal a później wklejać sklejkę. Po co się miotać z jednym i drugim jednocześnie ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
25-11-15 08:53  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Co modelarz to inne predyspozycje. Ja jednak uważam, że to dobre rozwiązanie, jest uniwersalne. Mamy gotowy pasek łączący, jak nam takowy nie odpowiada to go rozcinamy na dwa oddzielne. Proste. W drugą stronę było by gorzej. Taki sposób łączenia był wykorzystywany przez wydawnictwo DESIGN, np w F-5E Tiger i sprawdzało się świetnie. No ale to wszystko kwestia gustu.

Sam model podoba mi się, ze względu na malowanie, chyba jednak ładniejsze niż w poprzednim wydaniu.

 
25-11-15 09:58  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kilminster każdy lubi co innego. Właśnie kończę poprzedniego Hurricane i moim zdaniem rozwiązanie sklejek w nowszym wydaniu nie jest złe.
Kalafior to ciekawe malowanie. W ogóle moim zdaniem modele Pana Mistewicza po sklejeniu wyglądają o wiele lepiej niż na jego stronie. Może drukuje prototyp na zwykłej drukarce ale ja np. widzę różnicę.
Jedyny co mi się nie podoba to, że wszystkie elementy są drukowane na papierze o tej samej gramaturze. Chodzi mi głównie o elementy, które należy zwinąć golenie podwozia itp. ciężko się je roluje.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
25-11-15 11:09  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wielu pewnie liczyło, podobnie jak Mariusz na coś nowego i rzadkiego. Niestety.

Z całym ogromnym szacunkiem jakim darzę pana Pawła dla mnie to trochę "pójście na łatwiznę".

Rozumiem że prawa rynku, nakład poprzedniego Hurricane'a się skończył to trzeba wypuścić kolejnego i liczyć że ci co kupili tamtego kupią i tego. Tylko, że idąc tym tropem to nie ma co się emocjonować co następne, bo wiadomo że będzie F104 lub Cobra.

I to tego trzeba było jeszcze przesunąć termin wydania.

Pozdrawiam

--

 
25-11-15 11:34  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Skoro rozumiecie prawa rynku, jak piszesz kRis155, to proszę nie narzekać, a kupować, wszak projektant-wydawca, musi z czegoś żyć, prawda? :-) A jak będzie miał za co, to na pewno wyda mniej popularne, a równie ciekawe tematy. Tak ja myślę :-)

--


 
25-11-15 11:48  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Być może przesunięcie terminu i temat były spowodowane właśnie jakimś nowym projektem, którego nie udało się ukończyć na czas, w zamian za to dostaliśmy na przystawkę Hawkera, a następny będzie jakąś bombą? Lepsze to rozwiązanie, niż ponowne przesunięcie terminu kolejnego numeru. Ja tam uważam, że na tapecie jest coś nowego/większego i będzie w następnym numerze. A jak nie - trudno.

--
54323031

 
25-11-15 12:06  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

kRis155 nie ma co narzekać. Pan Paweł sam projektuje, wydaje i co ważne pokazuje sklejone modele na forum. To dużo jak na jedną osobę. Mi sklejenie jednego modelu zajmuje więcej czasu niż wydawcy opracowanie i sklejenie :) F-104 lub Cobre kupiłbym nawet w innym malowaniu. I jak pisze Petrov na bank szykuje się coś niezłego.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
25-11-15 12:27  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Trochę się zawiodłem .Czekałem na coś innego. Jeśli jest tak jak napisał wcześniej Kol. Petrov to niech tak zostanie . Są modelarze , którzy ten model zakupią i skleją. Ja muszę poczekać kolejny kwartał.

--
Pt-47

 
25-11-15 13:27  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Myślałem ,że będzie Łoś, no i dobrze ,że nie ma mam 2 egz z MM + wręgi, może skleje do wydania nowego :))) . a Hurricane na półeczkę , bo mi sie te wydania podobają nawet w 2D :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-11-15 13:42  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Myślałem ,że będzie Łoś, no i dobrze ,że nie ma mam 2 egz z MM + wręgi, może skleje do wydania nowego :))) . a Hurricane na półeczkę , bo mi sie te wydania podobają nawet w 2D :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-11-15 14:09  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Proszę nie zrozumcie mnie źle, absolutnie nie mam do nikogo żalu, nikogo nie oceniam, a pana Pawła i jego pracę bardzo cenię.

Widocznie uznano iż jest potrzeba wydania tego tematu ponownie i życzę wydawcy żeby to on miał rację i żeby cały nakład szybko się sprzedał.
Zastanawiałem się tylko po co komuś kolejny Hurricane. Mnie nie potrzebny bo mam poprzedniego. Zresztą męczę Hellcata od ponad roku, na półce mam kilka modeli więc mi to chyba już nic nie jest potrzebne, chyba że do kolekcji właśnie.

To tylko takie moje luźne obserwacje.

A być może jest tak jak myślicie i rzeczywiście p. Paweł zaskoczy nas prawdziwą "bombą".

--

Post zmieniony (25-11-15 14:10)

 
25-11-15 14:41  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

kRis155 - i oby tych bomb było kilka ... w luku bombowym Łosia ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
25-11-15 15:18  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Najger nie chce odbiegać od tematu ale Łoś w wydaniu KK śni mi się po nocach...:)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
25-11-15 15:53  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Kupiłem, nie mogłem się oprzeć pokusie tak ładnie wydanego hurricane. Poprzedni hurricane nie rzucał na kolana kolorystyka. Wydaje mi się taka blady i jakby nie rzeczywiste kolory kamuflażu. Natomiast w tym wydaniu jest odwrotnie. Może takie moje wrażenie ze względu na ciepłe kolory. Jedynie lekko się można doczepić kokard, są odcieniu niebieskim wpadający z zieleń, oraz wnęk podwozia, czy były w kolorze dolnych powierzchni skrzydeł?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
25-11-15 16:01  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Windus - dlatego tak napisałem, aby Pan Paweł wiedział, że są tacy co wyczekują na pewien model w Jego opracowaniu.
Jak się będziemy uprzejmie upominać to się pewnie doczekamy ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
25-11-15 23:30  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Zakupiłem wycinankę i zgodzę się z Bizonem, że kolorystyka jest ciekawsza niż w poprzednim wcieleniu. Na minus zapisuję to, że układ plam różnych kolorów jest identyczny jak w MK I. Można było trochę to zmienić, przecież nie malowali tego chyba od szablonu ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
25-11-15 23:57  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Malowali. Byly ku temu dosc scisle wytyczne. Dla Hurricane'ow byly przewidziane dwa schematy, tzw. A i B, rozniace sie rozkladem plam. Pewnie ewentualne remonty mogly wniesc jakies niewielkie odchylenia, ale przegladajac fotki i schematy widac, ze wszedzie praktycznie jest tak samo... Zrodlem dla mnie jest wiekowa juz ksiazka "Godlo i barwa w lotnictwie polskim 1939-1945" Tomasza J. Kowalskiego z Biblioteczki Skrzydlatej Polski Nr 42. Ale wyrocznia oczywiscie w tym temacie nie jestem, moze odezwa sie madrzejsi ode mnie...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
26-11-15 07:34  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja kiedyś widziałem zdjęcie, gdzie takie szablony były nałożone na skrzydła.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
26-11-15 14:45  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Lesio73 

 

Bogdanie drogi, wybacz ale się mylisz - układ plam jest PRAWIE identyczny - ja zauważyłem to co najmniej na części nosowej kadłuba ;-)

No żeby już tak nie dołować Pawła to trzeba podkreślić, że oba modele (H I i H II) różnią się długością kadłuba!!!

 
26-11-15 15:39  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Różnica między dwiema wersjami tj Mk I i II w skali modelu wynosi ok 8 milimetrów

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
26-11-15 18:00  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Kupiłem, wydanie bardzo ładne.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
26-11-15 18:27  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

...8 milimetrów, czyli 26 cm dla samolotu, czyli tyle ile podaje np. Wiki. Brawo, autentycznie brawo !
A co mi tam - jeszcze raz brawo !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
27-11-15 23:17  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Vitek   

Witam,
wiem, że to nie koncert życzeń, ale ja bym chętnie zakupił w 1:33. Może da się Autora zmotywować ;-)
Nietypowy, nie kotlet, a projekt gotowy...


Pozdrawiam
Witek

--

Post zmieniony (27-11-15 23:25)

 
27-11-15 23:21  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

To jest na rynek zachodni, nas nie stać...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
27-11-15 23:31  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Vitek   

Nie wiem czy i jaki cyrograf musiał podpisać Pan Paweł, ale może po zmianie skali i malowania, mógłby u nas wydać...
Chyba, że zakreślony na czerwono, na okładce: "Design: Paweł Mistewicz" źle interpretuję.

Post zmieniony (27-11-15 23:49)

 
28-11-15 10:38  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

ZbiGu - żaden problem:

http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/samoloty/1/24/de-havilland-dh-89-dragon-rapide

A o to cudo w 1:33 wiercę Pawłowi dziurę w brzuchu od dawna ;-)

 
28-11-15 12:06  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Smoku, to juz wiem, dlaczego sie tak skrzywil, jak w Przeciszowie nawiazalem do tego modelu ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-11-15 12:18  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Oj! Biorąc pod uwagę od jak dawna Go urabiam, to musiało być strasznie skrzywione skrzywienie :-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
28-11-15 13:18  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
Marik1982   

Dzisiaj zakupiłem wycinankę ze względu na świetny kamuflaż. Poprzedniego wydania nie posiadam, więc aktualne jest dla mnie warte zakupu.

 
06-12-15 21:55  Odp: [N] Hawker Hurricane Mk IIB - Kartonowa Kolekcja 24
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Przejrzałem wycinankę w Empiku. Fajny kamuflaż. Szkoda tylko, że to nowe wydanie nie stało się pretekstem do dodania komór karabinów maszynowych w skrzydłach. Nadruk pokryw tych komór aż się prosi o ich otworzenie :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024