FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-11-15 10:59  [N] Extra Model - nowość na pierwszej stronie
Extra Model   

Witam, przedstawiam najnowszy numer czasopisma Extra Model.
Chętnych do zakupu zapraszam na domową stronę internetową wydawnictwa http://www.extramodel.pl oraz w sklepie: http://www.kartonmodellshop.de/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na okładce sklejone modele.

Extra Model 5/2016 JAPANESE GUIDED MISSILES
Skala: 1:33
Autor: Maciej Herbut.
Zawartość zeszytu:
2 arkusze z częściami
2 strony z rysunkami
1 arkusz tektury 1mm
Całość pakowana w woreczek, oprawa zeszytu A4 klejona. Druk offset.
Pociski były przenoszone przez bombowce Ki-48, Ki-67, Ki-102.
Długość modelu (Ki-147) 17,5 cm.
Cena detaliczna 10zł

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ilustracja na okładce: Waldemar Talatycki

Extra Model 3/2016 SURCOUF 1936
Skala: 1:200
Autor: Maciej Herbut.
Zawartość zeszytu:
5 arkuszy z częściami
2 strony z rysunkami
1 arkusz tektury 1mm
Całość pakowana w woreczek, oprawa zeszytu A4 klejona. Druk offset.
W modelu można wykonać otwarty hangar, dźwig i samolot.
Długość modelu 55 cm.
Cena detaliczna 30zł
Szkielet wycięty laserem 20zł.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na okładce render 3D

Extra Model 2/2016 KV-T
Skala: 1:25
Autor: Maciej Herbut.
Zawartość zeszytu:
10 arkuszy z częściami
2 strony z rysunkami
1 arkusz tektury 1mm
Całość pakowana w woreczek, oprawa zeszytu A4 klejona. Druk czarno biały.
Model przeznaczony do samodzielnego malowania.
Model zawiera pojedyncze ogniwa gąsienic.
Długość modelu 27 cm.
Cena detaliczna 20zł
Szkielet wycięty laserem 20zł.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na okładce render 3D

Extra Model 1/2016 KV-122
Skala: 1:25
Autor: Maciej Herbut.
Zawartość zeszytu:
12 arkuszy z częściami
3 strony z rysunkami
1 arkusz tektury 1mm
Całość pakowana w woreczek, oprawa zeszytu A4 klejona. Druk czarno biały.
Model przeznaczony do samodzielnego malowania.
Model zawiera pojedyncze ogniwa gąsienic.
Długość modelu 38,5 cm.
Cena detaliczna 30zł
Szkielet wycięty laserem 30zł.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na okładce sklejony model.

Extra Model 2/2015 Sea Shadow
Skala: 1:200
Autor: Maciej Herbut.
Zawartość zeszytu:
3 arkusze z częściami
1 strona z rysunkami
1 arkusz tektury 1mm
1 kawałek folii PCV na oszklenie sterówki
Całość pakowana w woreczek, oprawa zeszytu A4 klejona.
Druk: offset
Długość modelu 25 cm.
Cena detaliczna 20zł
Szkielet wycięty laserem 15zł.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na okładce sklejony model.

Extra Model 1/2015 samolot eksperymentalny Tsybin NM-1
Skala: 1:33
Autor: Maciej Herbut.
Zawartość zeszytu:
13 arkuszy z częściami
2 strony z rysunkami
4 arkusze tektury 1mm
1 kawałek folii PCV na oszklenie kabiny
Całość pakowana w woreczek, oprawa zeszytu A4 klejona.
Druk: offset
Długość modelu 80 cm.
Cena detaliczna 50zł
Szkielet wycięty laserem w cenie 35zł.

Post zmieniony (09-05-16 12:18)

 
20-11-15 11:19  Odp: [N] Extra Model - nowości
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Można prosić o zdjęcia instrukcji, przykładowy arkusz. Jaka jest detalizacja tego odrzutowca?

 
20-11-15 12:06  Odp: [N] Extra Model - nowości
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

A ja się czepnę. Skoro całość okładki jest po polsku to dlaczego nie po prostu Cybin?

Obawiam się, że niedługo dostaniemy model rakiety niejakiego Tsiolkovskyego.
:-(

 
20-11-15 12:10  Odp: [N] Extra Model - nowości
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Miło widzieć nowe wydawnictwo. Mam nadzieję, że jakieś konserwy na kółkach też są w planach Wydawcy.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
20-11-15 12:13  Odp: [N] Extra Model - nowości
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak jest tym bardziej, że wyżej jest po polsku "samolot eksperymentalny" a nie "experimental aircraft".

 
20-11-15 12:59  Odp: [N] Extra Model - nowości
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No, to koledzy się czepnęli, więc ja sobie odpuszczę. Życzę udanego startu wydawnictwu i czekam… na pociągi :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
20-11-15 14:00  Odp: [N] Extra Model - nowości
FloggerB   

Do Cybina chcę Мясищев М-50 !
Mam nadzieję że wydając model samolotu izraelskiego hinduskiego chińskiego bądź japońskiego na okładce będzie opis w oryginale i będzie po problemie 😜

 
20-11-15 15:13  Odp: [N] Extra Model - nowości
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Już kilkakrotnie temat transliteracji cyrylicy na polską pisownię (a nie angielską) był poruszany. Teraz taka moda na błędne pisanie.
Np.
Никита Хрущев - piszemy Nikita Chruszczow a nie Nikita Khrushchev .

Post zmieniony (20-11-15 15:13)

 
23-11-15 18:00  Odp: [N] Extra Model - nowości
Extra Model   

Zdjęcia arkuszy wysyłam na maila.

Post zmieniony (02-05-16 21:36)

 
01-05-16 23:52  Odp: [N] Extra Model - nowości
Extra Model   

Surcouf jest już dostępny w sprzedaży.
Zapraszam.

--
www.extramodel.pl

 
02-05-16 00:03  Odp: [N] Extra Model - nowości
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Kolejne pływadło cieszy :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
02-05-16 06:43  Odp: [N] Extra Model - nowości
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak ktoś prosi o obejrzenie zawartości to przecież nie po to żeby sobie zdrukować. Bo tylko skończony idiota drukuje coś co jest po 30 - 50 zł. Gdyż za wydrukowanie i to wyłącznie cyfrowe na kartonie zapłaci o minimum 30 % więcej. Wrzucił pan swego czasu Cybina , obejrzałem na Konradusie i zaraz zamówiłem w sklepie co prowadzi dużo różnego towaru kartonowego. Chciałem nawet w ciemno brać KW 122 ale na żadnym sklepie prócz firmowego nie widziałem. A jednego modelu nie będe zamawiać bo szkoda fatygi z pakowaniem . Mówię poczekam jak wyjdzie Sorcouf , i zamówię od razu dwa modele. Ale Sorcouf nie je jest do samodzielnego malowania i warto z jedną przykładową stronę wstawić żeby był pogląd. Chętnie bym kupił na giełdzie modelarskiej oba, ale na razie jadę tylko do Kruszwicy i wątpie czy tam będą oba modele. A zamawiając w wydawnictwa to naprawdę chce człowiek chociaż rzucić okiem jak to się ogólnie prezentuje. Mówię że nie interesowało mnie to w temacie KW 122 bo wiadomo druk cz.-b. cyfra , to co można prezentować, czołg jak czołg do pomalowania , i w tym przypadku jednego koloru to jak najbardziej sensowna koncepcja.

 
02-05-16 08:10  Odp: [N] Extra Model - nowości
kari   

... kto jest autorem opracowania Surcouf'a?
... ani w wątku, ani na stronie EM taka wiadomość nie została podana.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

 
02-05-16 16:00  Odp: [N] Extra Model - nowości
Extra Model   

Spieszę z odpowiedzią.
ABC, celowo nie zamieściłem zdjęć arkuszy z powodu jednej rozmowy z ....... z której wynikało że pokazanie wszystkiego na tacy zaspakaja jeden z czynników którym kieruje się konsument a mianowicie ludzka ciekawość. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby napisać maila do wydawnictwa z prośbą o przesłanie zdjęć arkuszy. Taka prośba zostanie bezproblemowo spełniona.
Piractwa się nie boję bo kto ściąga żeby skleić to i tak nie kupi oryginału a jeżeli sklei to może zarazi się modelarstwem a później i tak kupi.
Jeżeli chodzi o dostępność modeli Extra Model to są do nabycia w:
http://www.extramodel.pl/ - wszystkie modele i lasery ( wysyłam również jeden model lub laser, czasami może nie być wręg laserowych na stanie)
http://www.kartonmodellshop.de/shop/ - wszystkie modele i lasery.
http://www.piterpanzer.com/1-25saf/portal.php - tylko pancerka i lasery do niej.
http://sklep.orlik-models.pl/ - tylko Tsybin i Sea Shadow
http://gpm.pl/ - tylko Tsybin i Sea Shadow
oraz giełdy na konkursach modelarskich. Jeżeli nie ma mnie osobiście ze stoiskiem to modele są do nabycia na stoisku wydawnictwa Wektor.
Na Allegro modele wystawiam pod nickiem ExtraModel

kari, wydawnictwo Extra Model jest autorskim wydawnictwem i autorem wszystkich modeli jest Maciej Herbut znaczy się Ja, ten kto pisze ten tekst.
(w opisie już poprawiłem)

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, proszę je zadawać. Odpowiem tylko na te na które znam odpowiedź.

--

Post zmieniony (02-05-16 16:50)

 
02-05-16 16:00  Odp: [N] Extra Model - nowości
Extra Model   

Zapomniałem dodać że w Kruszwicy będzie można nabyć modele Extra Model.

Post zmieniony (02-05-16 16:03)

 
02-05-16 16:32  Odp: [N] Extra Model - nowości
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Mini, nie wiem z kim Ty rozmawiałeś, ale Twoje tłumaczenie jest tak głupie, że mnie zatkało. Mimo, że nie jedno głupie tłumaczenie już w życiu słyszałem...
Wygląda na to, że podręczniki do marketingu trzeba będzie napisać od nowa.

--
pozdrawiam
Piotr


 
02-05-16 16:38  Odp: [N] Extra Model - nowości
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Rzeczywiście w Kruszwicy będzie jak sądzę Zajonc Poziomka. I jak sądzę będzie miał towar z EM . Wcześniej nie miał z oczywistego powodu że EM jest młodym wydawnictwem.

 
02-05-16 17:51  Odp: [N] Extra Model - nowości
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

pokazanie wszystkiego na tacy zaspakaja jeden z czynników którym kieruje się konsument a mianowicie ludzka ciekawość
Czyli ludzie kupują kartonowe modele tylko po to, żeby zobaczyć, co jest w środku? I tyle?
No i jak taki zobaczy np na forum albo na stronie sklepu skany arkuszy, to już zobaczył i nie ma już po co kupować?
Powalająca logika...
To może trza też zlikwidować obrazki na okładce?
No bo jeśli ktoś nie widział Surcoufa albo w ogóle okrętu podwodnego i tylko to go interesuje, to zobaczy okładkę - i po kliencie.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
03-05-16 12:21  Odp: [N] Extra Model - nowości
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

A ja polecam Surcoufa, graficznie fajnie wygląda i jak na razie też się bezproblemowo skleja :).

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
03-05-16 12:55  Odp: [N] Extra Model - nowości
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Wolałbym zobaczyć niż wierzyć na słowo.
;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
04-05-16 07:41  Odp: [N] Extra Model - nowości
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Wstawiaj Maciek przykładowe arkusze, wszak lekrama dźwignią handlu ;-)
Nie wiem kto Ci gupotów takich naopowiadał, wszak trza najpierw zobaczyć, następnie dopiero zakupić, bo kto będzie kupował "kota w worku"...
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
04-05-16 07:58  Odp: [N] Extra Model - nowości
kari   

... odwieczna zasada w handlu ... klient kupuje oczami ;-)

... jakie to proste.
--------------------------------------------------------------------------------

 
04-05-16 11:00  Odp: [N] Extra Model - nowości
Extra Model   

Eksperyment będzie trwał do końca tygodnia.
Niestety jest to i dla mnie zła wiadomość ale słowa mojego rozmówcy sprawdzają się.
Wkrótce więcej informacji o co w tym wszystkim chodzi.

P.S. Mariusz, nic się nie martw.

--
www.extramodel.pl

 
04-05-16 11:22  Odp: [N] Extra Model - nowości
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Eksperyment? Znaczy nie jestem po prostu niedoinformowanym klientem tylko jakimś szczurem marki Wistar? A ser gdzie? ;-)
Jeśli dobrze zrozumiałem pierwszą wzmiankę o tajemniczej "rozmowie" to wynikało z niej, że pokazanie arkuszy zmniejszy sprzedaż.
Sourcouf jest w sprzedaży jak to mówią - "dwa dni z dzisiejszym" i już coś się zdążyło potwierdzić?
To zaczyna być nie tylko śmieszne, ale na swój sposób frapujące...

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
04-05-16 11:35  Odp: [N] Extra Model - nowości
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Sorcouf idzie bo :1. wygląda jak klasyczny MM (po okładce), 2. jest niedrogi , 3. jest stosunkowo prosty do zrobienia, 4. jest ofsetowy . Ot tyle. Miałem go na liście do kupienia już jak się pokazała zapowiedż. Jak już nowa szata graficzna jest tak podobna do klasycznego MM , to mam wniosek o podawanie na przedostatniej stronie zapowiedzi "W kolejnym numerze EM ukaże się ... " .

 
04-05-16 11:53  Odp: [N] Extra Model - nowości
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Chyba wiem o jakie obawy chodzi. Ze obrazki poglądawe mogą zniechęcić do kupna.
Często wydawcy nie pokazują skanu, czy zdjęcia po wydruku, a plik z "corela". Wtedy faktycznie jest różnica to co mamy w modelu do tego co jest na stronie wydawcy.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
04-05-16 12:05  Odp: [N] Extra Model - nowości
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Szczerze? Jakoś nie czuję, żeby to był mój problem. Niech wstawiają coś, co na ekranie najbardziej będzie przypominać oryginał ;-)
Ale niewstawianie w ogóle zawsze mnie niepokoi, a niewstawianie w ogóle i dorabianie do tego jakiejś pokrętnej terorii niepokoi mnie podwójnie.
:-/

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
04-05-16 13:18  Odp: [N] Extra Model - nowości
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Mnie też zaciekawił ten nowatorski i rewolucyjny sposób marketingu więc może skoro Maciek tworzy taką aurę tajemniczości wokół swojego modelu to ja nadmienię, że wydaje mi się :-) iż "nowy" Surcouf to to samo opracowanie (to chyba nie tajemnica, ani żaden wstyd) Maćka tego okrętu, który wydany był w 15 Nr. Specjalnym MODELARSTWA OKRĘTOWEGO, jeno ze zmienionym malowaniem z 1936 roku (zielone) i dodanym wodnosamolotem Besson MB.411, który wtedy na okręcie tym stacjonował.

No chyba, że się mylę, to autor mnie poprawi.

--

Post zmieniony (04-05-16 13:29)

 
05-05-16 13:00  Odp: [N] Extra Model - nowości
Extra Model   

Syjku, czy twoje zaciekawienie również objawi się chęcią spłaty projektu o którym piszesz ?
Budowałeś dom, pomogłem Ci jak mogłem w postaci projektu za 50% tego co dla innych.
Kupowałeś salonowe auto, również pomogłem Tobie w postaci zamiany długu na gazety MO.
Już półtorej roku przysyłasz własne gazety i mam rozumieć że mam Ci wysłać znaczki pocztowe ???
I pomyśleć że minęły już 3 lata od ukazania MO z Surcoufem.

--
www.extramodel.pl

 
05-05-16 14:41  Odp: [N] Extra Model - nowości
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Maćku drogi, a czy ja Ci zabraniam wydawać tego Surcoufa?
Gdzie ja to napisałem?
Napisałem gdzieś, że mam Ci za złe?
To Twój biznes, twoja kasa, twoje ryzyko.

Tylko po co to robić z tego tajemnicę co to za model i tłumaczyć to jakimś nowatorskim marketingiem?
Uważasz, że modelarze tego nie zauważą?
To inteligentni ludzie i trzeba ich traktować bez ściemy.
I należy im się jak każdemu potencjalnemu klientowi rzetelna informacja o produkcie, który chcą kupić.

Co do Twojego publicznego "wywlekania" czegoś tam - to przemilczę.
Kwestia klasy.
Myślisz, że kogoś (chyba poza Tobą) obchodzi kto gdzie mieszka i czym jeździ?
Ja nie z tych - co płacą tym samym.

Szczerze życzę powodzenia w biznesie.
Pozdrawiam gorąco i już się zamykam...

--

Post zmieniony (05-05-16 15:07)

 
05-05-16 16:40  Odp: [N] Extra Model - nowości
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie mogę - ten nie pokaże arkuszy, bo rozmawiał z tajemniczym klientem ,tamten nie pokaże swastyk, bo dostanie mantat ( pisownia oryginalna : )))))) inny wydaje model w którym nikt nie chce poprawić błędów, ale woła za taki model 120 zetów, no jest moc : )))))))
Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać : ))))))

 
06-05-16 00:49  Odp: [N] Extra Model - nowości
Extra Model   

Halogen, jakbym pokazał arkusze to byłoby nudno ale swojego tekstu nie kasuj bo jest dobry. Cały czas się zalewam.
-
Wszystkie modele będzie można kupić w ten "łikend" w Koszęcinie.
Modele będą rozfoliowane ale czas na oglądania będzie ograniczony do pięciu sekund.
Na ewentualne pytania odpowiem w poniedziałek.
Zapraszam do Koszęcina.

P.S. Z tymi pięcioma sekundami to był żart, myślę że osiem wystarczy.
A tak na poważnie, poważnie, poważnie to będę miał ze sobą nożyczki, klej i inne *******y i będzie można pociąć arkusz i sprawdzić jakość papieru. Taki tam performance.

--
www.extramodel.pl

 
07-05-16 23:47  Odp: [N] Extra Model - nowości
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Co do zapowiedzi japońskich pocisków to powiem tak: jak pojawią się niemieckie (V-1, V-2) to biorę :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
08-05-16 08:32  Odp: [N] Extra Model - nowości
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wydawnictwo Extra Model zapowiadało się dobrze.Z miejsca wziąłem Cybina i Shadowa bo duże i interesujące, i nie przekombinowane, ani prymitwne. Zaraz biorę w Kruszwicy Sorcoufa i KV 122, bo to też warty zakupu towar. Ale zaczyna się robić jakieś dziadostwo, te pociski rakietowe są dość żałosnawe. Od biedy można przyjąć że dla początkujących modelarzy . Ale jak spojrzałem na zapowiedzi czyli "modele dla dzieci", to się załamałem. Nie można wymyślić jakiegoś tematu który by był ciekawy . Taki modelik niedawno wydał AMX -a który jest fajny ma miażdząca przewagę cenową nad plastikiem tego samego typu. Może wyjść nawet coś w druku cyfrowym , trudno takie są realia nakładów. Jakby poszukać to by się znalazły tematy atrakcyjne w kartonie względem plastików.

 
08-05-16 09:00  Odp: [N] Extra Model - nowości
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mam tu już od ręki kilka z brzegu propozycji modeli do wydania które w granicach do 50, no 60 -ciu zł będą bardzo konkurencyjne dla plastików tym bardzie że w kartonie mówimy zazwyczaj o skali 1:25. Więc tak: GAZ 39371, Pion 203mm, czy coś fajnego z pierwszej wojny jak Krupp Morser 21 cm . O Grubej Bercie 42cmm to można tylko wspomnieć bo i tak nie ma co liczyć. A to też by było coś fajnego. No z tym że ciężko mówić o cenie niżej 100zł.

 
08-05-16 18:37  Odp: [N] Extra Model - nowości
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tu mam następne 3 atrakcyjne propozycje na kartoniaki. Gdzie bryły jak znalazł nadają się do kartonu, a ceny palstików są dość zaporowe. Oto propozycje: Defender 110 Hardtop, Schwerer Wehrmachtschlepper sWs , PLA ZBD ( w róznych wersjach).

 
08-05-16 19:42  Odp: [N] Extra Model - nowości
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

ABC polecam ten temat : ))))) http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=152095&t=152095&filtr=0&page=98

 
08-05-16 19:54  Odp: [N] Extra Model - nowości
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wiem , oczywiście ten temat. Ale jak nie ma pomysłu na modele to podaję takie co bym kupił , i inni pewnie też. Ten KV 122 to solidny potężny czołg. I myślałem że dalej będą jakieś fajne rzeczy za niedrogie pieniądze. A tu jakieś żałosne rakietki.

 
08-05-16 20:19  Odp: [N] Extra Model - nowości
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Nie wiem co w nich żałosnego. Mnie akurat japońskie rakiety nie interesują, ale jak już pisałem analogiczne modele niemieckich rakiet z 2WŚ już bym kupił, pomimo że byłyby to raczej proste modele.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
08-05-16 20:45  Odp: [N] Extra Model - nowości
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Niemieckie V1 i V2 wyszły swego czasu w JSC w jednym zeszycie. Bardzo fajne, V2 w łamanym kamuflażu.

 
08-05-16 21:08  Odp: [N] Extra Model - nowości
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Prawda, ale w skali 1:24 o ile mnie pamięć nie myli. Jak dla mnie od czapy - latadła uznaję tylko w 1:33.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
09-05-16 13:54  Odp: [N] Extra Model - nowość na pierwszej stronie
RAVEN6   

A mnie te "rakietki" się podobają. Właśnie zamówiłem. Fajne, żeby skleić coś wypoczynkowo. A te V1 i V2 to też mi się marzą w 1:33, bo JSC faktycznie wydało je w dziwnej skali 1:24....

 
09-05-16 14:02  Odp: [N] Extra Model - nowość na pierwszej stronie
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

V-1 i V-2 są również w normalnej skali samolotowej. Co prawda to 1/32, ale w sumie to to samo co 1/33

http://www.currell.net/models/v1.htm
http://www.currell.net/models/v2.htm

Do tego modele są świetnie opracowane i pod względem detali zostawiają daleko w tyle te, które ukazały się w JSC

--

 
09-05-16 15:37  Odp: [N] Extra Model - nowość na pierwszej stronie
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

mini: możesz tu dać choćby jeden arkusz z częściami Surcoufa oraz jeden z rysunkami pomocniczymi? Chciałbym się zorientować jak dalece szczegółowy jest to model.

 
09-05-16 16:18  Odp: [N] Extra Model - nowość na pierwszej stronie
RAVEN6   

PiterATS - dziękuję bardzo. Faktycznie bardzo ładne opracowania.

 
16-05-16 07:35  Odp: [N] Extra Model - nowość na pierwszej stronie
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mam jedną uwagę do KW 122 z EM. Sam model jest w porządku i można z niego wycisnąć przyzwoity czołg. Ale te ogniwa gąsienic to są przekombinowane i mało proste do zrobienia. Ja osobiście mam zamiar użyć do niego gąsek ogniwkowych do wycinania ale typ od KV 2 z WMC. I mam wniosek na przyszłość do ewentualnych pojazdów gąsienicowych (jak pisałem bardzo przydałby się w pierwszej kolejności Pion 203mm), to żeby gąsienice były do rozkminienia i zrobienia. Raczej mało sensowne jest wydawanie na dodatki do modelu ( gąsienice laserowe) więcej niż na sam model. Natomiast podoba mi się w tym KW z EM że są narysowane nity i śruby które można bez problemu naciachać nożykiem. Bo wydanie na te dodatki więcej niż na sam model to znowu byłaby chora sprawa.

 
16-05-16 08:35  Odp: [N] Extra Model - nowość na pierwszej stronie
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

A ja zapytam przy pomocy cytatu.
Ci, kórzy uważnie śledzą tajemniczą sprawę tajemniczych arkuszy pewnego (zupełnie nietajemniczego) okrętu, zrozumieją ;-)

Eksperyment będzie trwał do końca tygodnia.
Niestety jest to i dla mnie zła wiadomość ale słowa mojego rozmówcy sprawdzają się.
Wkrótce więcej informacji o co w tym wszystkim chodzi.


To było 4 maja. Czyli koniec tamtego tygodnia wypadł tydzień przed końcem ubiegłego tygodnia.
Czyli mniej więcej tydzień temu...

 
16-05-16 08:43  Odp: [N] Extra Model - nowość na pierwszej stronie
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Pan Maciej zamiast słuchać bzdur pseudodoradców, to niech po prostu wrzuci skan arkusza z samolocikiem. Powiem szczerze, mnie najbardziej z tej łodzi podwodnej (jakby powiedzieli kiedyś ) to interesowała długa nadbudówka z armatą, hangarem , dzwigiem i samolocikiem. Bo okrętów podwodnych z samą prościańską nadbudówką to jest multum. Ale takich jak Sorcouf jest bardzo mało. Może jeszcze jakieś japońskie .

 
16-05-16 08:43  Odp: [N] Extra Model - nowość na pierwszej stronie
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Smoku, twoje pytanie było jak najbardziej przewidziane i uwzględnione w trwającym eksperymencie. Słowa tajemniczego rozmówcy niestety się sprawdzają, to było do przewidzenia ,że tak się stanie...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
16-05-16 08:46  Odp: [N] Extra Model - nowość na pierwszej stronie
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Łożesz...
Tak czułżem, że mnie ktoś przejrzał, ale pomyślałem, że zapytam z zaskoczenia tydzień później ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024