FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
19-11-15 20:08  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Papier rewelacja , cieniutki , mięciutki jak jedwab . Nie to co tektura z lat 80-90 .

Pierścionki zwinięte na krawędzi mego biureczka , oczywiście . Skręcają się jak świński ogonek , aż miło . Ok , majsterkuję dalej .....

 
19-11-15 20:11  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wiem, wiem, wiadomość odebrałem - dzięki i trzymam kciuki. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-11-15 22:11  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

.
Tyle na dzisiaj , saluto .

 
19-11-15 23:00  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Bóg mi świadkiem, że to wcale nie wgląda na wykopalisko z epoki kultury łużyckiej !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
19-11-15 23:29  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No nie powiem, ale mocno jestem zdziwiony, że z taką łatwością można sobie pociąć model sprzed.. no zaraz mamy 2015 rok, a model jest z 1957 roku, ojejku z 1957 roku, sprzed 58 lat, dobrze policzyłem, dobrze.
No cóż jak to mówią nie mamy tego modelu i co nam pan zrobi... reasumując sklejaj andy nic mi do tego.

Biorąc pod uwagę, że samo stwierdzenie faktu, że model został wydany tak dawno może nie robić aż takiego wrażenia jak to było dawno, to ośmielam się podlinkować ze znanej, acz nie zawsze podającej sprawdzone fakty strony informacje, a cóż to akurat się wydarzyło w roku wydania sklejanego modelu.
Oczywiście jestem świadomy, że tam są informacje także ze świata polityki, a jak wiadomo jest to forum relaksacyjne, ale mam nadzieję, że moderacja wybaczy mi to nawiązanie
https://pl.wikipedia.org/wiki/1957

Post zmieniony (19-11-15 23:30)

 
20-11-15 06:05  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jestem zdumiony zachowaniem tak leciwego kortonu. Jednak pierwsze MM były dużo lepsze niż te późniejsze.

--
Pozdrawiam Darek

 
20-11-15 07:08  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Kilka słów o kartonie z tej konkretnej wycinanki otóż , jak już wcześniej napisałem , jest on cieńszy i bardziej delikatny niż pózniejsze dokonania przemysłu papierniczego z PRL-u . Porównać go mogę do papieru / kartonu jaki używano w byłym DDR do drukowania modeli kartonowych z tamtych lat tzn lat 50-60 . Mam wiele Niemieckich wycinanek z tamtego okresu i wszystkie są na podobnym kartonie , widać państwo ludowe miało dobre układy z zachodnim sąsiadem . Może w ramach przyjazni ogólnopojętej , otrzymaliśmy surowiec dla naszych drukarni w zamian za podpisanie długoterminowych umów gospodarczych , nie zawsze opłacalnych dla kraju znad Wisły . Tyle mojego , co wymyślę .

 
20-11-15 09:04  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
luki171 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Z wielkim zainteresowaniem będę oglądał relację i czekał na postępy, ponieważ sam chciałbym ten model kiedyś wykonać. Powodzenia

--
W budowie: Mig-29
Zbudowane: Northrop F-5 E Tiger II , Henschel Hs 123 A-1, Su-27, ORP "Conrad", Mirage 2000
Przyszłe: F-16C, F-14 Tomcat

 
20-11-15 09:29  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Karton do jedna strona medalu, ale mnie fascynuje tutaj poziom druku. Zapewne wielu z Was pamięta, gdy w Małych Modelarzach z lat 90-tych, redakcja niejednokrotnie zamieszczała informację, że model ma ubogą grafikę, ze względu na możliwości drukarni. No cóż, jak widać model wydany 40 lat wcześniej nie tylko ma lepszą poligrafię, ale bije tą, jaka była w MM'ach lat 90-tych. Ogólnie poziom wydawniczy tego modelu, jest dla mnie czymś niesamowitym :D

 
20-11-15 10:24  Odp: [R] - MIG-15 MON 1957 rok wydania .
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Doody, to nie jest model z MM tylko Wydawnictwa MON.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024