FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
30-11-15 06:06  Odp: [R] HMS "LONDON" 1:200, DOM BUMAGI NR 02/2012
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo dobry początek. Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam Darek

 
30-11-15 09:27  Odp: [R] HMS "LONDON" 1:200, DOM BUMAGI NR 02/2012
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Pokład w oryginalnej wycinance nie jest ciemny ot tak sobie, tylko dlatego, że z posiadanych planów i zdjęć krążownika z prezentowanego okresu wynika, że pokład deskowany pomalowany był jednolitą, ciemną farbą.
No chyba, że posiadasz jakieś zdjęcia lub plany, które pokazują inaczej.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
30-11-15 19:10  Odp: [R] HMS "LONDON" 1:200, DOM BUMAGI NR 02/2012
first l.a. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Kilminster, Stanisław, Dooker i Doody, dzieki że sie podoba. Szanowny Syjku, jestem świadom, że zgodnie z prawdą historyczną na którą jestem szczególnie wrażliwy, bezczelnie i z premedytacją, złamałem powyższą zasadę.
Jakiś czas temu zabrałem się za krążownik przeciwlotniczy HMS "COLOMBO", jest tam sytuacja analogiczna, jak w tym modelu - czyli pokład bardzo ciemny. Wiadomo, że zgodnie z materiałami archiwalnymi, ma to logiczne uzasadnienie i nie podlega dyskusji.
Ale właśnie przez ten pokład zrezygnowałem z modelu, i dałem sobie spokój.
Wpadłem na pomysł, żeby zastosowac "Zwód Czerkiesa" i w tym modelu zmienic pokład aby model nie był zbyt ponury - a kim był Czerkies, to do dzisiaj nikt nie wie.
Wrzucam dwie fotki dla porównania, i niech szanowni forumowicze (telewidzowie) zadecydują czy dalsza budowa ma sens, czy wątek niech zniknie z anteny.



Przepraszam za ogólne zamieszanie i zachęcam do wypowiadania się na temat w powyższej kwestii.
Pozdrawiam serdecznie


---
"Tak to już jest na tym świecie,
że ktoś kogoś zawsze gniecie"

--

 
30-11-15 19:29  Odp: [R] HMS "LONDON" 1:200, DOM BUMAGI NR 02/2012
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To Twój model i zrobisz z nim co zechcesz , możesz nawet na nim postawić działa z Yamato .Ale jeśli robisz model okrętu w malowaniu z jakiegoś okresu , to się tego trzymaj . Bez względu jak zrobisz , uważam ze dalsza budowa ma sens .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
30-11-15 19:38  Odp: [R] HMS
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dokładnie tak samo uważam jak Andreas: to twój model, twoja zabawa (bo ja traktuje modelarstwo jako zabawę) i Ty zdecydujesz jak on będzie wyglądał.
Ja tylko zwróciłem uwagę na fakt zgodności historycznej modelu z oryginałem.
A ten w tym kamuflażu miał pomalowany ciemną farbą pokład, podobnie jak wspomniany przez Ciebie HMS COLOMBO.
I tyle.

--

Post zmieniony (30-11-15 19:39)

 
30-11-15 22:14  Odp: [R] HMS "LONDON" 1:200, DOM BUMAGI NR 02/2012
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Może wież od yamato nie instaluj,ale jestem jak najbardziej za naturalnym kolorem drewna na pokładzie ,kiedyś też skleiłem kadłub tego krążka,też mi ten kolor pokładu nie przypasił, człowiek przez te wszystkie lata chyba się już przyzwyczaił do takiego (drewnianego) stanu rzeczy.
Skoro otworzyłeś relacje wypadałoby ją zakończyć galerią gotowego modelu,tak czy siak postępy z budowy będę śledził i oczekiwał następnych etapów działań
Pozdrawiam
stachu

 
01-12-15 01:25  Odp: [R] HMS "LONDON" 1:200, DOM BUMAGI NR 02/2012
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Szczerze mówiąć nie wiem co miało pokazać to porównanie pokładów. Po pierwsze malowany pokład pozostawał drewniany. Po drugie malowanie bardzo szybko się wycierało i nie było jednolite. Tak więc pole do popisu jeśli chodzi o jego urozmaicenie jest ogromne. Zamiast tego widzimy jakąś ciemną płaszczyznę.

Póki co kolega chciał jakoś uzasadnić swoje podejście, co w świetle stwierdzenia do przywiązania do realiów historycznych jest co najmniej dziwne.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024