FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
28-11-15 10:39  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Skontaktowałem się z wydawnictwem i sprawa wyglada następujaco:

- Cobra ukaże się oddzielnie jako pojedynczy numer w "późniejszym" terminie

- Wydawca szuka obecnie wznowienia jakiegoś samolotu, zeby był do pary dla Zero

- Para ZERO + eznowienie jakiegoś samolotu, ukaże sie w połowie Grudnia

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
28-11-15 10:48  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

I tu właśnie Perez69 pokazałeś jak prawidłowo wszelkie wątpliwości należy wyjaśniać - dawno już na forum w temacie modeli z tego wydawnictwa pisałem - dzwonić do Stegny i pytać lub ewentualnie podjechać tak jak ja zrobiłem : )))
Tak Bogiem, a prawdą to grzecznie by było, aby wydawca na swojej stronie lub ewentualnie tu na forum poinformował o zmianie, która w takiej formie wystąpiła pierwszy raz, no ale jest tak jak jest.

 
28-11-15 11:00  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Pan Haliński po prostu zobaczył narzekania, że 70 zetów za dwa modele to dużo i stwierdził "ja wam w takim razie pokażę" i wydał w tej cenie jeden model ;-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
28-11-15 11:07  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Seweryn 

 

Hellcata dorzuci do pary z Zero, to było sympatyczne opracowanie.

--
Seweryn

 
28-11-15 11:17  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Hellcat i Zero to brzmi rozsądnie ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-11-15 13:24  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
FloggerB   

P-40 też pasuje

 
28-11-15 13:32  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Aleście się rozsmakowali w duetach :)) A widzicie?
Dobrze by było to jeszcze uskutecznić. Można i na lotnisku z kołami, przedzielając "cienką czerwoną linią" np., kwadrat podstawy po przekątnej i ustawić modele naprzeciw siebie.
Trza się za takie inscenizacje niebawem wziąć...
Ale w locie też fajnie jest zaduecić ;)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
28-11-15 13:41  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Art znam takich co i gustują w trójkącikach : )))) http://www.papermodels.pl/index.php?topic=1778.0

Post zmieniony (28-11-15 13:42)

 
28-11-15 13:51  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Tylko, że w tej duetowej/tiowej imprezie chodzi o postawienie maszyn przeciwnych stron bezpośrednio obok siebie, w konfiguracji, w jakiej spotykały się podczas toczonych walk.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
28-11-15 14:39  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie no jasne, ale i spokojnie można postawić obok siebie modele z danego teatru działań, które brały tam udział w jakimś przedziale czasu.

 
28-11-15 15:07  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Art ja tak właśnie chciałem do Shidena dokleić Helldivera na płycie lotniska :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
28-11-15 15:40  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Szebi, i o to chodzi. Super.
Ma to być: akcja, reakcja, imaginacja :)
Epizod w porównywalnym czasie i miejscu.
Gdy zamaimy to jeszcze sosem kontekstu historycznego, opowieści "o tym, że i co się działo", wymiar prezentacji będzie po wielokroć znaczeniowy.

Jak kto chce, ale uważam, że pewien ciąg przyczynowo - skutkowy jest wskazany. Prezentacja na półce czy na ścianie gruszki i pietruszki obok siebie powoduje u mnie pewien dysonans poznawczy :)).
Zakotwiczone razem w duecie, pokazane i opowiedziane jest ładem i kompletnością samą w sobie. Jak czytanie dobrej fabuły, czy opracowań monograficznych z ilustracjami w 3D.
Modele to tylko przyczynek...
I to jest właśnie dla mnie w tym najfajniejsze.

--

Post zmieniony (28-11-15 15:41)

 
30-11-15 22:47  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dla jasności nie mam zamiaru na siłę ciągnąć tematu, ale tak się jakość zabawnie składa, że akurat nie tak dawno na rynku pojawił się nowy model P-39, oczywiście na rynku modeli plastikowych, ale w skali zbliżonej do 1:33, czyli w 1:32, ktoś powie, a po co nam to wiedzieć jak tu jest krynica modelarstwa kartonowego, no ostatnio różnie z tym bywa więc stąd moje ośmielenie, aby o tym modelu plastikowym napomknąć w odniesieniu do modelu kartonowego.
Model plastikowy prezentuje się z pudła tak http://www.themodellingnews.com/2015/07/kittyhawks-new-airocobra-makes-its.html

1. Pierwsza rzecz jaka nasuwa się do porównania to oczywiście cena - model kartonowy lub dwa modele kartonowe kosztowałyby plus/minus od 40 do 100 zł. Nawet dokupując żywiczne koła, kabinkę cena wzrosła by no tam strzelam 20 -40 zł.
Model plastikowy z linku kosztuje no 339,90 zł, co w pudle jest widzimy, oczywiście modelarz klejący ten model może jak chce dokupić to co będzie dedykowane do tego modelu, ale nie musi.

2. Druga rzecz jaka nasuwa się do porównania to malowanie - wiadomo modelarz kartonowy do dyspozycji dostaje jedno malowanie, zakładam, że gdyby ta parka modeli się ukazała tak by było, ale przy solówce P-39 może i byłyby np. 2 malowania.
Oczywiście modelarz plastikowy jeżeli chodzi o malowania ma przewagę - nawet tylko z pudła może wykonać kilka malowań, o innych kompozycjach jak tylko pojawią się zestawy kalkomanii tylko dla porządku wspominam.
No tak, ale fachowo wykonać malowanie samolotu w skali 1:32 to już tak jest różnie, o sprzęcie, chemii modelarskiej jakie są potrzebne do takich akcji to już nie wspominam.
Modelarz kartonowy, aby skleić swój model kartonowy P-39 nie potrzebuje aż takich akcesoriów, zakładam, że model kartonowy P-39 z wyd.AH będzie opracowany na wysokim poziomie jeżeli chodzi o spasowanie, kolorystykę, zgodność historyczną co przy posiadaniu przez modelarza podstawowego zestawu narzędzi, prostych farbek do retuszu oraz dobrego warsztatu wykonawczego będzie skutkować wykonaniem modelu kartonowego, który wcale nie będzie gorszy od modelu plastikowego, a będzie miał znaczną przewagę w parametrze cena vs cena.

Reasumując można się doktoryzować z kartonu - można : )

 
01-12-15 00:17  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Airman   

Fajnie, tylko że jest jeden feler. Jak kogoś nie stać na model kartonowy za 70 PLN to nie ma co nawet zaglądać do sklepu z modelami plastikowymi. I sam fakt, że modele plastikowe są dużo droższe, więc nie ma co się martwić że Val kosztuje 70 PLN, nie powoduje że nagle w mojej kieszeni znajduję kasę na kupno Val'a. Po prostu nic się nie zmienia. Na Val'a kasy nie mam, a o plastikowych modelach nawet nie marzę. Proste jak drut :) I wcale mnie to nie pociesza, że za plastikowy model musiałbym zapłacić więcej. Martwi mnie to, że nie mogę sobie kupić nawet modelu kartonowego. Tu jest problem.

Post zmieniony (01-12-15 00:27)

 
01-12-15 08:57  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja dorzucę od siebie pewne przemyślenie. Nigdy nie porównywałem modeli plastikowych w 1/32, do modeli kartonowych w 1/33. Bo wiadomo od razu, że plastik będzie droższy. Ja porównywałem między 48, a 33. Czemu tak?
Bo w 48 da się odtworzyć szczegółowość modelu, czego w kartonie w 1/50 jest bardzo ciężko.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-12-15 19:00  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Z drugiej strony wcale nie trzeba się rzucać na najnowsze wydania.
Bez rozebranego wnętrza można kupić np.:
http://www.mojehobby.pl/products/Bell-P-39D-Airacobra.html

niektóre starsze modele 1:32 można już za ok 100 zł kupić

zastanawiałem się czy np. el. fototrawione do samolotów 1:32 pasowałyby do kartoniaków 1:33, czy to już robi różnicę ?

 
01-12-15 19:58  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
xoxsc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Bart, fototrawione nie wszystkie pasują od 1:32 do 1:33. Do Zera idealnie pasuje Mustang, P-40 i Hellcat, P-38.
Airman, dokładnie tak jest. A jeszcze większy problem jest taki, że każdy z nas za pierwszym razem nie sklei idealnie danej części. W takim razie trzeba kupić dwa egzemplarze, aby mieć zapasowe części. To jest jednak karton i nie wybacza błędów. Trudno ale nasze hobby staje się coraz droższe i to jest smutne.

Post zmieniony (01-12-15 20:25)

 
01-12-15 21:18  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Chyba coś poszło nie tak, bo moim celem nie było rozpętywanie dyskusji, że ktoś nie ma pieniędzy na model kartonowy, owszem przykra sprawa, nie było celem też porównywanie modeli w skali 1: 48 do 1:33, czy 1:50 karton vs 1:48 plastik, bo takie rzeczy trudno miarodajnie porównywać, ani celem nie było porównywanie cen innych modeli plastikowych tego samolotu.

Po prostu chciałem wskazać sytuację, że mimo narzekania na to, że modele kartonowe są drogie modelarze otrzymują bardzo dobre wyroby mimo wszystko w cenie o wiele bardziej przystępnej niż modelarze plastikowi.

Przypominam, że poprzednie wydanie P- 39 z wyd.AH kosztuje 32 zł., drugi egzemplarz jako dawca części to jest 64 zł - wyobraźmy sobie, że sklejamy linkowany model plastikowy i z powodu nie podołania wyzwaniu musimy wykonać manevr Tshevy... no o drugim modelu za 339,90 zł, czy innym chyba nie ma co marzyć.

Po drugie podlinkowanie miało także przybliżyć modelarzom nie znającym tak dużych modeli plastikowych co tak właściwie zawiera się w pudle w było nie było cenie 10 większej niż biedna P-39 z AH za 32 zł, no dobra pewnie za 50 zł.

Podobne porównanie można zrobić dla modelu pancernika karton vs plastik tu dopiero cena vs cena, zawartość vs zawartość może być ciekawa, ale to może przy innej okazji.

Post zmieniony (01-12-15 21:20)

 
01-12-15 21:50  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

W modelu plastikowym raczej ciężko coś zepsuć, chyba ze zaczynamy go ciąć po swojemu. Natomiast w kartonie jeśli coś nie pójdzie tak model ląduje w koszu. Oczywiście można brnąć dalej, ale "kaszana" zostaje.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
11-12-15 19:08  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mikołaj zgubił jeden samolot i mamy taką w tym momencie sytuację https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1205468309480031&id=100000506197190&set=gm.944166355677463&refid=52&__tn__=E

 
11-12-15 19:19  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Już jest? Mi wydawnictwo odpisało, że w połowie przyszłego tygodnia dopiero bedzie

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
11-12-15 19:33  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jest na razie zdjęcie okładki.

 
12-12-15 00:06  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
rysiu62   

Porównać cenę modelu kartonowego do plastikowego może wyłącznie osoba będąca kompletnym ignorantem w tej materii.

 
12-12-15 08:41  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Czemu ignorantem? Możesz wytłumaczyć?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
12-12-15 09:29  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
rysiu62   

Nie widzisz kolego różnic ? Przecież jesteś doświadczonym modelarzem .

 
12-12-15 10:58  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

To model i to model więc nie widzę ;-)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
12-12-15 12:22  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
rysiu62   

Wyprodukowanie formy wtryskowej do produkcji najprostszych plastikowych patyczków do lodów czy patyczków do wacików kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych a nie są to bryły skomplikowane. Natomiast ceny do modeli to kilkaset tysięcy albo i więcej i na pewno nie polskich złotówek. Tematu nie ma sensu rozwijać a wspomniałem to gdyż wielokrotnie były porównywane ceny modeli co jest całkowicie bez sensu.

 
12-12-15 12:58  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Porównanie cen modelu kartonowego do plastikowego w tej samej skali, tego samego obiektu miało za zadanie pokazanie tego, że modelarz kartonowy wydając na model np. lotniskowca, no na pełnym wypasie 700 Pln, chyba nie przesadziłem z ceną jest w stanie wykonać model o wiele dokładniejszy i atrakcyjniejszy niż modelarz plastikowy, który wyda już na sam zakup modelu 1200 Pln o cenie wszelkich dodatków jakie będą potrzebne, aby model plastikowy wyglądał dobrze już nie wspominam. I tak będzie i w temacie okrętów i samolotów i pojazdów itd.
To miałem rysiu62 na myśli - dziwne, że tego nie zrozumiałeś ?

Dobra, ale w sumie nie po to ten temat jest założony, więc zobaczmy sobie cóż to jest za Zero w temacie malowania
http://www.modelartikl.cz/produkt/7778-mitsubishi-a6m2b-a6m5-zero-fighter-type21-52-super-aces-combo/
I poczytajmy co nieco o pilocie http://acesofww2.com/japan/aces/iwamoto/

 
12-12-15 13:25  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Podoba mi się kalkomania. Taka inna na tle szachownic, gwiazd i krzyży ;)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
12-12-15 13:38  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A ja dziś w Lidlu widziałem żaglowiec Revell-a za 79,90 PLN. Skala 1:150. :) To taniej niż za żaglowce z kartonu. I farbki nawet były!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
12-12-15 14:02  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ta Hasegawa kosztuje 120 zł za dwa samolociki w skali 1:72...

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
12-12-15 19:21  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Koledzy!
Wyobraziłem sobie ( w związku z intensywną dyskusją porównawczą model kartonowy a plastikowy) taką sytuację:
Rankiem budzi się młodzieniec , który z modelarstwem ma tyle wspólnego,że widział zdjęcie modelu w gazecie, z manią prześladowczą,by skleić sobie np.Yamato... Idzie do sklepu i prosi o pokazanie zestawów kartonowego i plastikowego w jednej skali. O zakupie decyduje cena...
Od razu się roześmiałem.
Moim zdaniem te dwa działy modelarstwa dzieli przepaść przynajmniej technologiczna. Tego nie da się porównywać w jednym zdaniu. To temat na doktorat. Tylko czy taki doktorat poza stratą czasu na pisanie i czytanie coś poprawi w tym świecie?
Moje subiektywne odczucie : bardzo zabawna dyskusja , zaiste!
A teraz idę pokleić.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-12-15 20:03  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
xoxsc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mariusz, masz takie same zdanie jak ja. :)
W tej chwili zgasiłeś wszystkich jednym wpisem, na temat porównywania kartonów i plastiku.
Dyskusja teraz zaczyna się jak debata polityczna, która prowadzi do zguby.

 
12-12-15 20:03  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Wrzucam Wam wycyganione od Hala arkusze z częściami. Jeżeli dystrybucja nie nawali to od czwartku model powinien być w sprzedaży. Jeżeli chodzi o Aircobrę to na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż Hal ją dokończy, ponieważ otrzymał od dobrych ludzi ;) dodatkowe materiały i chce je wykorzystać przy wznowieniu tego modelu. Ci, którzy projektują wiedzą jak to jest, kiedy trzeba dokonać wielu zmian w prawie ukończonym modelu.
Podobnie jak w przypadku Spita IX będzie to w zasadzie Aircobra na nowo. Stąd mamy tylko Zero, ale co się odwlecze to nie uciecze, ponieważ jednym z następnych ma być właśnie Aircobra.
,

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
12-12-15 20:04  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja porównywałem tylko na zasadzie ceny (nie skali modelu). Chodziło mi o kogoś, kto będzie bardziej zadowolony po sklejeniu modelu. Modele kartonowe należą do modeli trudnych w sklejaniu. Żeby model wyglądał przyzwoicie trzeba mieć spore umiejętności i sobie dużo dokładności.
Wiemy, że mały błąd przy modelu powoduje, że model wyjdzie krzywo i wtedy, albo zostawiamy, albo kupujemy drugą wycinankę. W modelu plastikowym jest mniejsze ryzyko zepsucia.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
12-12-15 20:07  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
xoxsc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Darek D. (Dyzio) mam małe pytanie.
Ostatni Spit miał zbyt miękki brystol. Czy te nowe Zero, ma sztywną gramaturę brystolu.?

Post zmieniony (12-12-15 20:14)

 
12-12-15 20:25  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Pojęcie "miękkości" kartonu jest bardzo subiektywne. Wiem, że Hal trzyma się określonej gramatury i tyle wiem na ten temat. Jak dla mnie jest wszystko ok, ale to moje odczucie. Są tacy co podklejają, a są tacy którzy nawet nie impregnują i kleją. Najlepiej pytać u źródeł. Pozdrawiam ;)

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
12-12-15 20:59  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Miękkość też może zależeć od wilgotności powietrza. Ten sam brystol będzie różnie się "uginał" od tego w jakich warunkach będzie przetrzymywany.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
12-12-15 21:23  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dyzio, dzięki za info i arkusze!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
12-12-15 23:02  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Nie ma za co :)

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
13-12-15 11:46  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dzięki Darek za prezentacje arkuszy, rozłączenie tych dwóch modeli niestety wydłuży czas oczekiwania na następny samolot, no ale co zrobić modelarz musi być ponoć cierpliwy : )

Zastanawiam się co niby jest śmiesznego w porównaniu modelu samolotu kartonowego w skali 1 : 33 np. P-39 do modelu plastikowego w skali 1 : 32 P-39 w obecnych czasach, gdy postęp technologiczny spowodował, że modelarz kartonowy ma do dyspozycji te same akcesoria co modelarz plastikowy : tłoczone kabinki, żywiczne koła, toczone lufy, części cięte laserowo, części fototrawione, a jak już całkiem chce zaszaleć to może sobie dokupić silnik żywiczny, gotowe pasy, a i nawet figurkę pilota.

Przypominam tylko dla porządku, ze różnica w wymiarach między skalą 1 :33, a 1:32 jest znikoma np. 15 : 33 = 0,45454, natomiast 15 : 32 = 0,46875, co daje różnicę 0,01421.

Przypominam także dla porządku, że modele plastikowe nawet renomowanych firm, nie mówiąc już o tych mniej renomowanych zawierają również sporo błędów tak merytorycznych jak i konstrukcyjnych, co powoduje w przypadku ich korekcji wydłużenie sklejania i automatyczny wzrost kosztów, oczywiście dotyczy to przypadku modelarzy, którzy cenią sobie dobra robotę.

Kompletnie nie wiem Bizon na jakiej podstawie twierdzisz, że w modelu plastikowym jest mniejsze ryzyko zepsucia - przecież wystarczy odwiedzić pierwsze lepsze forum modelarzy plastikowych obojętnie, czy polskie, czy zagraniczne i można tam zobaczyć mnóstwo modeli kiepsko sklejonych, fatalnie pomalowanych - wiem to, bo od lat z taką samą intensywnością jak fora modelarzy kartonowych odwiedzam fora modelarzy plastikowych. Nie wierzysz w to co piszę to sobie zobacz.

W najbliższym czasie jak wiadomo ma się ukazać model HMS Rodney w 1:200 z Domu Bumagi. Plastikowcy mają lepiej bo już mają do dyspozycji ten model i również Nelsona w takiej samej skali 1 :200.
Aby model plastikowy takiego okrętu w takiej skali wyglądał zacnie dedykowany jest na przykład do niego oto taki zestaw waloryzacyjny - warto zwrócić uwagę na cenę http://www.bnamodelworld.com/model-ships-boats-for-other-scales-pontos-models-pon-23006f1
Tak wygląda walka modelarza plastikowego, aby model wyglądał zacnie http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=59&t=160389&start=0

Mam nadzieję, ze moderatorzy nie będą mieli mi za złe, że dyskusja na powyższy temat odbywa się w temacie nowości z wyd. AH.
Mnie jako założycielowi tematu to akurat aż tak nie wadzi, ale jakby co to nie ma sprawy można powiedzieć STOP : )

Post zmieniony (13-12-15 11:50)

 
13-12-15 13:41  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wiecie co, kolega ma Yamaciaka w 1:200 w plastiku. W życiu bym nie zamienił kartonowego na plastik . Nie ta detalizacja. Części toporne itp. Mówię o zestawie bazowym.

Nie jest najnowszy, ale i tak sporo pieniędzy kosztował. Wielokrotność tego w kartonie. Nawet licząc na dzisiejsze ceny kartonu.
Nie ma go skończonego (częsciowo zmontowany pare lat już stoi), ale zastanawia się czy nie zrobić mixa z papierowymi częściami. Bo drobnica naprawde słabo tam wygląda.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
13-12-15 14:10  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Niestety muszę przyznać rację Halogenowi. Chciałem się kiedyś przestawić na plastiki. Wybrałem do realizacji Ju 52 i koncertowo spartoliłem coś czego ponoć się zepsuć nie da. Jednak jakoś w kartonie idzie mi łatwiej.

 
13-12-15 14:39  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dokładnie - to że plastiki wcale nie oznacza że model będzie lepiej zdetalizowany od kartona. Pomijam fakt że przy kartonach frajda że wszystko robisz sam a nie tylko wycinasz z wyprasek jest nieporównywalna ;-)

 
13-12-15 15:11  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dyskusja typu co jest lepsze, standard czy malowane.
Drodzy Panowie. I to i tamto można spieprzyć podobnie jak to i to można zrobić po mistrzowsku. A frajdę plastikowcy też mają. Jestem tego pewien :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
13-12-15 15:34  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak się wkręcą to pewnie że mają. Ale jakby nie patrzeć to większe wrażenie robi większy model. A w temacie koszt/wielkość modelu zasadniczo jednak wygrywają kartoniaki.

 
13-12-15 15:39  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Stary, ale dyskusja jest nie o tym, czy modelarze tacy, czy inni mają frajdę i co można spieprzyć tylko o tym, że modelarz kartonowy może za o wiele mniejsze pieniądze uzyskać o wiele lepszy efekt końcowy. Tego dotyczy wymiana poglądów.

Już tak nawet bez kupowania jakichkolwiek dodatków do modelu kartonowego w porównaniu ze sklejonym bez dodatków modelem plastikowym różnica na korzyść modelu kartonowego będzie ogromna pod każdym względem wizualnym i cenowym.

Tak na przykład wygląda sklejony z dodatkami plastikowy Nelson w 1:200
http://www.intscalemodeller.com/viewtopic.php?f=41&t=14716&start=20

Post zmieniony (13-12-15 15:40)

 
13-12-15 16:59  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Święta racja. Model, choć ładnie sklejony, prezentuje się mimo wszystko gorzej od kartonowego. Szczególnie jest to widoczne przy takich elementach jak osłony pomostów, tratwy... Wszelkie elementy, które były z blachy. Karton to lepiej odwzorowuje. No, chyba, że ktoś wyda majątek, napracuje się przy usuwaniu elementów z plastiku i zrobi je z blachy.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-12-15 17:35  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

A ja chcialbym przypomniec,ze watek dotyczy nowosci z wydawnictwa Halinski,dokladniej Zera i Airacobry. Moze te dyskusje o wyzszosci kartonu nad plastikiem to sobie Koledzy poprowadzicie w nowym watku? Dziekuje za uwage

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
17-12-15 20:44  Odp: [N] Zero vs Airacobra AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na stronie wydawnictwa widnieje już oficjalnie okładka, cena - klasyka 48 Pln.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024