FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-10-03 12:20  [relacja/galeria] Torpedowiec ŚLĄZAK
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości

() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Model torpedowca ORP Ślązak został wydany przez wydawnictwo Answer. Nazwisko projektanta – Grzegorza Nowaka – mówi nam , że model jest sklejalny. I faktycznie – łatwy , części doskonale pasują , wszystko dopięte „na ostatni guzik” .
Za model złapałem się , by odpocząć trochę od sklejania dużych modeli ( Prince of Wales i Awrora).
Na początek szkielet – 12 wręg – całkowicie wystarcza , aby nadać idealne kształty modelowi. Do tego 11 części dna , burty , pokład i kadłub sklejony.
Następnie wziąłem się za podstawkę i śruby. To robię zawsze przed wyposażaniem pokładu – nie muszę się bać ,że uszkodzę jakąś „drobnicę”. Wał śrubowy zrobiłem z drucika – nie chciało mi się skręcać kartonu w rurkę :)
Nadbudówka dowodzenia. Idzie jak po maśle – idealnie zaprojektowane , bardzo dobry druk i papier . Może uda mi się dziś ją skończyć ?? Jak na razie pokażę to , co wykonałem do tej pory.
Wrażenia z klejenia – model dla tych , co chcą sobie zapewnić przyjemność i odprężenie przy klejeniu. Dla mnie podwójna radość – mam przecież sklejonego bliźniaka – Podhalanina. Myślę ,że parka będzie ładna....

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
08-10-03 12:45  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dla mnie bomba......
Marco

 
08-10-03 15:30  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ooooo a to fajne :-) chyba sie nawrócę i kupie tego Ślązaka...

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
08-10-03 16:48  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Powstaje bardzo fajna flota..........! Czy bedą kolejne "okręciki"?

Pozdrawiam!
Michał

 
08-10-03 17:05  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Frytek....tym drugim zdjęciem przekonałes mnie..że u mnie obok ORP Orzeł powinien stac również ORP Sęp...a najlepiej jeszcze cały dywizjon "ptaszków"..
Marco

 
09-10-03 12:17  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości

() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
. Nadbudówka główna (dziobowa) skończona. Było kilka małych części , nad którymi posiedziałem . Ale w końcu nie wszystko w modelu musi być wielkie....

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
09-10-03 13:47  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
BartekZ   

Zbliżenia proszę.

BartekZ

 
09-10-03 21:20  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo fajny modelik. Szkoda, że już go nie ma w kiosku bo po tym co ujrzałem poszedłbym szybko i go kupił.

 
10-10-03 01:05  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


jeszcze jutro jest w KOLPORTERze ;-)
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
10-10-03 06:56  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Co to za nazwa tej "gazety", bo u mnie w kiosku taka tępa baba, że jak nie powiesz nazwy to nie będzie wiedziała o co chodzi? A jak cena tego cuda? A tak pozatym to model jest super ;). Pozdrawiam

...

 
10-10-03 10:11  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Modele Kartonowego Fana nr.8 (sierpień 2003) - cena detaliczna 12,49zł

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
10-10-03 18:00  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości

() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Piąty dzień klejenia . Wziąłem się za komin. Troszkę nagłowiłem się nad podstawą komina , ponieważ część dolna jest prostokątem , a część górna – kołem. Ale jakoś wyszło . Szablony S3 S4 zrobiłem z drutu do usztywniania wiązanek kwiatowych , S5 – drucik z kabla telefonicznego. Pomalowałem je farbką Aster nr.319 – najbardziej zbliżony kolor do koloru szarego z wycinanki. Podczas oczekiwania na wyschnięcie szablonów skleiłem kilkanaście „kosteczek” na pokładzie głównym. A i podstawka wzbogaciła się o nazwę modelu....

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
13-10-03 08:28  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
ZzB   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam.
Potwierdzam opinię Frytka - model naprawde klei się łatwo. Jak na razie trafiłem na zagwozdki tylko przy kominie - mocowanie odciągów robłem w ciemno, bo ani na nadbudówce maszynowni ani na samym kominie nie było nic zaznaczonego - skorzystać można było tylko z rysunku zbiorczego, a - z wiadomych powodów - nie jest on zbyt dokładny. No i jeszcze jedna uwaga do zbiorówki - jest pewna niekonsekwencja w instalacji rurek, na rysunku szczegółowym są trzy, na zbiorczym dwie :)

Pozdrowionka
ZzB

A'ha - pytanie do znawców tematu. Czy swiatła pozycyjne, które sa nadrukowane na bokach pomostu nie powinny ... wystawać ??

 
13-10-03 08:51  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Światła pozycyjne nie powinny wystawać. W oryginale umieszczone były we wnękach nie osłoniętych od czoła (czyli wcięcia w osłonie metalowej), ale w skali 1:200 dałem sobie spokój z wykonywaniem tych wnęk, aby nie dręczyc modelarzy - jest to więc wersja uproszczona. Myślę, że prawidłowe wykonanie świateł pozycyjnych można sobie wykonać w skali 1:100. Co do rurek - o ile pamiętam plan generalny pokazuje prawą burte, a trzecia rurka jest tylko z lewej burty - widać to na fotce Frytka. Stąd "niekonsekwencja".

MacGregor

 
13-10-03 09:38  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
ZzB   

Witam.
"... Co do rurek - o ile pamiętam plan generalny pokazuje prawą burte, a trzecia rurka jest tylko z lewej burty - widać to na fotce Frytka ..."

Do tego doszedłem. :)
Ale na planie generalnym Z GÓRY zaznaczone sa dwie rurki, i obie w osi symetrii. Stąd moja uwaga.

A jakiej (pi*drzwi) głębokości było to wcięcie na lampę pozycyjną ?? 10 ...20.... 50 cm ??

Pozdrowionka
ZzB

 
13-10-03 09:59  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Grzegorz... jesli juz bedziesz odpowiadal na post do napisz prosze, czy czarne kolka na podstawie komina to byly jakies otwory? (ORP Podhalanin)

pzdr
Kemot

 
13-10-03 10:06  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie mam planów przed soą, więc nie jestem w stanie napisac dokładnie jak głębokie były te wnęki dla świateł pozycyjnych. W skali 1:200 byłoby to coś koło 1 - 1,5 mm.
Co do czarnych kółech u podstawy komina - to nie mam pojęcia co to jest! Tak wyglądają plany M.Miarki i nie ma w nich najmniejszej wzmianki o tym, co to może być. Więc jest jak jest. Nie sądzę jednak, by to były otwory, bo komin chyba by się zawałił bedąc tak poszatkowanym... Wciąż poszukuję oryginału niemieckich planów torpedowca "A-56", które mogłby mi wiele wyjasnić - niestety mam tylko marną reprodukcję, na której niewiele widać z takich szczegółów.
Brak rurki w rzucie z góry - to moja ewidentna wina...

MacGregor

 
13-10-03 13:16  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości

() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Uzbrojenie główne – torpedy ( sztuk 2 ) zamontowane. Czas na artylerię ....
Sorry ,że nie robię zbliżeń. Po prostu nie mam takiej funkcji w aparacie. Jak przyjedzie do mnie KF , to napstrykamy zdjęć ....;)

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
13-10-03 16:13  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Frytku, a czy strzały próbne z wyrzutni już były ? ;-) Tylko nie atakuj bliźniaka ....


 
16-10-03 18:48  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości

() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Okręt dostał działa , dźwig , i kilka kolejnych detali. Teraz już widać jego piękność ( jako okrętu , nie jako wykonanie) . Obecnie siedzę nad łódką , później pozostaną już tylko maszty , relingi i olinowanie....no i zastanawianie się nad trzecim bliźniakiem – Krakowiakiem !

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
17-10-03 10:13  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości

() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Łódka na swoim miejscu. Nie wiem czemu wziąłem się najpierw za tylni maszt...

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
17-10-03 10:37  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

ho ho, ale zasuwasz chlopie... Uchylisz rąbka tajemnicy i zdradzisz kto wyda Krakowiaka?

pzdr
Kemot

 
17-10-03 12:13  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

A'propos kółeczek na dole komina: na planach innego torpedowca (zdaje się Podhalanina) z Planów Modelarskich (też pan Miarka) dość wyraźnie widać, że są to jakoweś otwory, ale tam są one znacznie mniejsze (i owalne, nie okrągłe). Plany, o których mówi Grzesiek, są zdaje się z Modelarza i faktycznie rożnią się niektórymi szczegółami, które prawdopodobnie powinny być takie same. Sądzę, że autor po jakimś czasie, kiedy kreślił drugie plany, doszedł do pewnych wniosków i nowych ustaleń i już je w planach uwzględnił.
Pozdrawiam,
Tomek

 
17-10-03 12:30  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A ja tak się zastanawiam nad sensem (nie krytykuję tu nikogo, po prostu się zastanawiam) klejenia modeli bliźniaczych jednostek. Skoro nieraz różnią się tylko niezauważalnymi szczegółami i oznaczeniem np. na burcie.

 
17-10-03 12:32  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Kemot - muszę zasuwać - KF powiedział ,że umrze z radości , jak go skleję . Trzeba dbać o konkurencję -;)
PS . Czy któryś z wydawców też chce , abym skleił jego model ??? -;)

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
17-10-03 12:41  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Do Demona: Jeśli chodzi o polską flotę do 1939, to jak najbardziej jest sens. Ja jestem gotów np. kupić komplet sześciu ptaszków (i docelowo je skleić), jeśli tylko ktoś wyda.
Pozdrawiam,
Tomek

 
17-10-03 14:31  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

>>>Ja jestem gotów np. kupić komplet sześciu ptaszków (i docelowo je skleić), jeśli tylko ktoś wyda
ja też :-)

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
17-10-03 16:25  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Przystępuje do klubu..oczekujących na wszystkie "ptaszki"...ale pewnie szybciej bedzie zesaknowac..i zrobic z wydruków....
Marco

 
18-10-03 09:45  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Witold   

Pytanie o sens w tym kontekście nie ma sensu. Równie dobrze można pytać w ogóle o sens klejenia modeli z kartonu. Dla wielu sensem jest posiadanie kolekcji polskich okrętów (szkoda, że nie całej floty z handlową i rybacką włącznie) i te drobne niby nie zauważalne szczegóły. Kto zna się na rzeczy - zauważy i wtedy jego podziw na pewno wzrośnie. W innym miejscu projektanci wskazują na niebagatelną rolę planów w tworzeniu opracowania modelu. Dzisiaj wszystko, co było bardzo interesujące, jest już narysowane i udokumentowanie. Pytać więc można, jaki jest sens "ganiania" za dodatkowa dokumentacją? Chyba jednak szczegóły są bardzo istotne (pomijając już prawdę historyczną). A okręciki są naprawdę ładne.
Panie Frytek - litości dla wydawcy - lepiej iść na konstruktywną współpracę ;-).

 
18-10-03 13:24  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości

() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Niestety , nie udało mi się go dzisiaj skończyć – muszę wyjść wcześniej z pracy. Model ma już maszt przedni ( nie do końca olinowany) , relingi ( GPM-owskie , fototrawione ) , flagi. Pozostało mi jeszcze kilka linek oraz pontony... Ale za to na spokojnie będę mógł w poniedziałek opowiedzieć wrażenia z budowy...;)

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
19-10-03 10:11  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Frytek-Błyskawica ;-)


 
20-10-03 07:38  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Frytku mam na gorąco pytanie (gorąco bo teraaz przeczytałem ostatnie wypowiedzi i pooglądałem zdjecia) Chodzi mi zwłaszcza o ostatnie prezentujące orelingowany okręt. W okolicy wyrzutni torpedowych nie powinno być przerwy w relingu? Czy podstawa tychże jest tak wysoka, że torpeda "przelatywała" ponad nim?

 
20-10-03 08:46  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
ZzB   

Witam fachmanów w zimny poniedziałek.
Frytku - skoro jestes na bieżąco, to mam malutkie pytanie. Na arkuszu jest zestaw 8 poler (polerów ??) tych najprostszych, na niskiej podstawie (cz 57). Przeszukałem rysunki i znalazłem miejsca wklejenia tylko sześciu (na samym końcu, tuż za nadbudówką maszynowni i przed falochronem). Oślepłem na starość, czy rzeczywiście czegoś na rysunkach brak ??
(pozostałe odnalezione miejsca sa dla cz. 56 i 58)

Pozdrowionka
ZzB

 
20-10-03 09:01  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Demon, nie jestem zbytnim znawca tematu - tez zastanawialem sie nad tym samym dziurkujac pokład Prinz Eugena - poczatkowo w miejscach wyrzutni torp. planowalem nie dawac relingu, ale fotografie wyraznie pokazywaly, ze reling tam byl. Czyli jedyne co przychodzi mi go glowy to skladanie relingu na czas walki bronia torpedową

pzdr
Kemot

 
20-10-03 09:19  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Też o tym myślałem. A wracając do tematu model bardzo fajny.

 
20-10-03 12:11  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Demon - to samo myślałem klejąc relingi. Ale skoro były na rysunku , to je wkleiłem. Wkońcu robię standard....
ZzB - też wkleiłem tylko 6 sztuk - dwie sztuki niesklejone leży na stole.

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
20-10-03 18:24  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości

() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Dzisiaj zakończyłem budowę Ślązaka. 10 dni klejenia pozwoliło mi odsapnąć od moich zmagań z dużymi kolosami typu Prince of Wales czy Awrora. Podczas klejenia nie miałem ŻADNYCH problemów. Polecam ten model zwłaszcza początkującym , jak również nerwowym modelarzom ;). To co mi wyszło z wycinanki przedstawiam na zdjęciach. Pozdrawiam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
20-10-03 18:52  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

swietna robota :)

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
20-10-03 19:03  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Modela ekstra - fajnie si eprezentuje......... niby takie małe coś..... ale jednak jest troszke detali na torpedowcu ;-) Cala flota tych scigaczy zapewne bedzie fajnie wyglądała ;-)

Ogladajac zdjecie obydwu modeli widze tylko roznice, ze jeden z nich ma pochyły komin :-) a tak bliźniakI!!!! :D


Fajowo to wygląda :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
26-10-03 23:34  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Adi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Musze potierdzic!!!Modelik jest naprawde super,narazie mam cały kadłub i musze powiedziec ze jak narazie nie miałem najmniejszych kłopotów.

 
28-10-03 17:27  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam
Frutku-wysyłałem maila, ale chyba nie dotarł do ciebie...
Może udałoby sie jakieś zdjęcia z bliska...??

Marco

 
30-10-03 08:29  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
ZzB   

Witam.
Mam takie pytanie O-T -> dlaczego twórcy kartonówek okrętowych odczuwają taki wstręt do rozrysowywania olinowania ??
Pamiętam, że swego czasu pół roku strawiłem na szukaniu materiałów, żeby ukończyć HMS Victory. I to samo mam teraz przy Ślązaku - rysunki pokazują miejsce mocowania linek do masztu i rejek, ale gdzie wkleić ich drugi koniec ?? Jak ktoś jest specjalistą od pływadeł, to może się domyśli, ale jeżeli - tak jak ja - robi sobie "skok-w-bok" to ma problem.
Przyjdzie mi poslugiwac się zdjęciami Frytka - znaczy MODELU zrobionego przez Frytka (big THX), chociaz, jak zauważyłem, i on miał problemy, skoro odciągi od komina dał proste a nie skrzyżowane (jak wypatrzyłem na planie generalnym)
Pozdrowionka
ZzB
Żeby nie było, ze się czepiam Ślązaka - z posiadanych przeze mnie wycinanek (fakt, że nie mam ich za dużo) tylko Yukikaze wyróżnia się in plus.

 
30-10-03 09:24  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model jest b. dobry, ale skala bez sensu. Wcale tego nie widać na półce. Zupełnie jak model w butelce. Kupiłem, obejrzałem i oddałem zainteresowanemu.

 
30-10-03 10:12  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model malutki ale fajniutki.
Pytanie do Frytka - czy można jeszcze wymienić Podhalanina?

A tak OT a'propos 'ptaszka'. W jakimś filmie jeden facet mówi do drugiego:
"Jak masz syna to martwisz się tylko o jednego ptaszka, a jak córkę to o wszystkie ptaszki w mieście".

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
30-10-03 10:12  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

A propo olinowania to tez miałem taki problem z Podhalaninem. Jako że projktant i wydawca ten sam zapene projekt olinowania w wycinance Ślęzaka jest ten sam, czyli wiem gdzie lina sie zaczyna ale kończy się gdzies lecz nie wiadomo dokałdnie gdzie ;) Problem ten rozwiązałem dzieki pomocy MIcha, który podesłał mi plany z Modelarza na podstawie których model został opracowany. Z planów można dowiedzić się jeszcze paru interesujących rzeczy gdy, np. nie możemy dobrze umiejscowić danej częsci.
Jesli ktoś chciałby te plany to mógłbym podrzucić na mejla, wystarczy tylko do mnie napisac, ai wazna drobna uwaga plany są zapisane jako .cdr czyli Corel Draw.

A propo skali to uważam że modelik jest chociaż mały to bardzo przyjemny w klejeniu i nie zajmuje tyle miejsca co jakis tam pancernik czy inne wielkie jednostki i możana go sobie włożyc do jakiejś małej półeczki gdzie również moze być ładnie wyeksponowany. Pozatym małe tez jest piękne.

Frytku czy mógłbym prosić o jakis fotki ze zbliżeniami ??( na mejla)

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
30-10-03 11:03  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tempest - pewnie ,że można
Pit Blank - zbliżenia podeślę Ci , jak przyjedzie do mnie KF. U mnie w aparacie nie mam takie możliwości przybliżania.

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
31-10-03 08:43  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jako autor opracowań torpedowców, o których tutaj mowa obiecuję się poprawić w kwestii olinowania na rysunkach montażowych... Mea culpa.

Czasem jednak nie ma tak dobrych planów, i trzeba improwizować. Zarówno ja jako autor, jak i później modelarze sklejający wydany model.

Pozdrawiam!

MacGregor

 
31-10-03 10:55  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Prośba do Frytka- moge prosic również o te zbliżenia..
Marco

 
31-10-03 10:55  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Ale Ty, Grzegorz, improwizujesz bardziej fachowo od większości z nas :)
Tomek

 
31-10-03 15:08  Re: Torpedowiec ŚLĄZAK [relacja z budowy]
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

No dobra Frytek zaostrzyłeś mi apetyt, okrętów nie kleję, ale dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Ślązaka.
Zobaczymy co z tego wyjdzie ;o) będzie to mój 3 okręt, i tego zamierzam wykończyć. Pierwszy nie pamiętam co to było, coś polskiego z MM początek 90-ych lat, drugi Vanguard, zrobiłem kadłub i projekt upadł z niewiadomych do dziś przyczyn.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024