FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-11-15 21:17  [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Model nie tyle trudny, co bardzo pracochłonny. Po raz pierwszy w pełni doceniłem potęgę szkieletu Hala i jego bardzo przemyślanej konstrukcji. Mimo to jestem za koncepcją pełnych podklejek, a nie tylko pasków łączących poszczególne segmenty.

Błyskawica będzie do pary z A6M3 Zero – na plecach, też od AH. Mam też pewną koncepcję wmontowania fragmentu „Betty” (przeskalowany Answer z 1:50); z epizodu zestrzelenia drugiego bombowca tego kwietniowego poranka 1943 r.

Zapraszam Was do galerii:







--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
02-11-15 21:35  Odp: P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejne mistrzowskie wykonanie. PODZIWIAM i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-11-15 21:35  Odp: P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
klasyka gatunku - hm, ARTysta go kleił więc tyle tylko napiszę.

pozdrawiam
Mirek

 
03-11-15 06:12  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piękne wykonanie, piękna prezentacja.
Po prostu ART :-) Gratulacje!

--
Pozdrawiam Darek

 
03-11-15 06:46  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Greg77   

Przepiękny!!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
03-11-15 08:05  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Jak zobaczylem tytul, to od razu zobaczylem gablote z Betty. Szkoda, ze ma byc tylko jej fragment...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
03-11-15 08:50  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wspaniała Błyskawica błyskawicznie i po cichu sklejona. :-)

--

Post zmieniony (03-11-15 15:16)

 
03-11-15 11:43  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Artur kolejny modelik sklejony , wyszło super

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
03-11-15 12:31  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Arturze. Działasz ostatnio jak Cichociemni:) Uderzasz znienacka i od razu z grubej rury. Co tu dużo pisać. Jak zwykle pięknie. Niestety nie ma się do czego przyczepić:) A może jednak się przyczepię. Fotki trochę za ciemne, no chyba, że taki był zamiar fotografującego. Stworzyć mroczny klimat:)

--

Post zmieniony (03-11-15 12:34)

 
03-11-15 14:08  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A dlaczego nie było relacji . dlaczego nie dzielisz sie doświadczeniami . Nieładnie , bleee
:):):):):)
Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
03-11-15 14:54  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Wspaniały model! Gratuluję! Ostatnio przeglądałem w sklepie Moje Hobby żywiczne dodatki w skali 1/32 i znalazłem figurki pilotów, może Cię to zainteresuje:
http://www.mojehobby.pl/products/R.A.F.-pilot-with-seat-for-Spitfire-Figurines.html
http://www.mojehobby.pl/products/Soviet-fighter-pilot-with-ejection-seat-for-MiG-21-MiG-23-Figurines.html
http://www.mojehobby.pl/products/Soviet-Fighter-Pilot-WWII-with-ejection-seat-for-Su-27.html
Dwie ostatnie to czasy współczesne, ale kto tam wie, co masz w planach :)

--
Pozdrawiam!

 
03-11-15 17:37  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

W sumie nic nowego ... ot kolejna mistrzowska robota w wykonaniu Arta :P

A tak na poważnie, to w jaki sposób masz zamiar wstawić fragment Betty w całą tą scenerię? Ogon jakiś? Kawałek skrzydła? Strasznie mnie to zaintrygowało :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
03-11-15 18:51  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dziękuję za pozytywne opinie o modelu.

Paragraf, masz rację, zdjęcia są za ciemne. Samolot ten jest dość spory i miałem problemy z jego "całościowym" oświetleniem. Starałem się prześwietlać zdjęcia ale nie wyszło tak jak bym chciał.
Wszystko wskazuje na to, że trzeba teraz zająć się okrętami i z drewna i ze stali :)
Z zaległości została jednak Kaśka...

Andreas, mam z tym relacjonowaniem samolotowym problem.
Po pierwsze wymaga to znacznego zaangażowania czasowego.
Po drugie i najważniejsze: sposób budowy przeze mnie samolotów w zdecydowanej części jest niewychowawczy :), a projektanci nie zostawili by na mnie suchej nitki :)).
Nie moglibyście patrzeć na jego wnętrze i to co jest pod właściwymi oklejkami, a raczej i częściej, czego tam nie ma...
Co gorsza, sam na to nie mogę patrzeć :)))
Podsumowując: każda budowa latałki jest eksperymentem i wielką niewiadomą. Ale fakt, że - odpukać - nie wywaliłem żadnego jeszcze do kosza przed ukończeniem.

Zapewniam Cię: BUDOWA MODELI OKRĘTÓW ZWAŁSZCZA BISMARCKÓW ORAZ WSPÓŁCZESNYCH RUSKICH KANCIAKÓW, TO BUŁECZKA w porównaniu z prawidłowym wyprofilowaniem sferycznych kadłubów płatowców.
Świadczy dobitnie o tym fakt, że w Twoich - bez urazy - osiągnięciach, samolotów ni chu chu :)))))))

THR
W pokazanej przeze mnie na pierwszej fotografii książce są zacytowane relacje z zestrzelenia bombowców japońskich 18 kwietnia 1943 r. (w jednym leciał adm. Yamamoto).
Druga "Betty", też zestrzelona przez Rexsa Barbera, rozpadła się w powietrzu, a jej części uderzyły w gondolę Błyskawicy oraz oderwały jedną z chłodnic.
Pokombinuję z kadłubem i skrzydłami Betty i tak je powyginam, aby ich fragment zarówno zasłoniły podstawkę jak i uskuteczniły uszkodzenia Lightninga (zasymuluję zwykłym stykiem, bez uszkodzeń amerykańca).

Uwaga.
Mam błąd. W obudowach silników, od wewnętrznej ich strony (od pilota) znajdują się eliptyczne otwory, które podkleiłem folią. Źle je odczytałem z fotografii. Te części nie były przeszklone, a wypolerowane na lustra.
Wydaje mi się, że służyły do podglądu przez pilota, czy przednie podwozie jest schowane po starcie i wypuszczone przed lądowaniem. Ale nie jestem pewien tej interpretacji.
Macie wyjaśnienie?
W każdym razie poprawię to.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
03-11-15 19:05  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Te zdjęcia można rozjaśnić, trzy najciemniejsze rozjaśniłem:



Post zmieniony (04-11-15 12:47)

 
03-11-15 21:44  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

A jak? Pewnie jakaś wiedza tajemna :)) napisz na PW.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
03-11-15 21:54  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Dlaczego ostatnio wszyscy notorycznie zamiast TRH piszą THR? :P

No to teraz mam jakieś wyobrażenie jak toto będzie wyglądało, no brzmi interesująco, ciekaw jest efektu, nawet bardziej niż w przypadku poprzednich zestawów.

Planujesz już jakieś kolejne zestawy? Np. z innych konfliktów jak choćby I WŚ, Wojna polsko-bolszewicka, wojna koreańska, wojna w Wietnamie. Co prawda z modelami od Hala z owych konfliktów jest problem ale z tego co jest na rynku dało by się sklecić kilka interesujących zestawów.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
03-11-15 22:07  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Panie TRH czy THR.
Proponuję zamienić na ŁUKASZ
Bowiem nazwiska są godnością chronioną, nawet fonetycznie zakamuflowane.
Oczywiste sorki za przekręcenie tych H :)

Widzę Łukaszu, że Cię prawie przekonałem i że Cię wzięło... Będę Ciebie drążył na najbliższym PIWKU.
Już od roku sączę i nikt choćby nie spróbował tej frajdy zestawów w walce powietrznej
NO ILEŻ CZŁEK SAM TO MOŻE CIĄGNĄĆ ???III
Kurdelebele
A może som tylko się ukrywajom ??? :))

Projektów duetów od Hala (lub w połowie Stegnowych) jest jeszcze sporo i to na wszystkich frontach.
Do tego cała gama pancernej klasyki...

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
03-11-15 22:13  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i wydało się dlaczego kleję te proste modele , rozgryzłeś mnie :):)
A na koncie też mam samoloty . Tylko skala 1:33 jest za duża , wolę je lepić w 1:200 . Mam nawet śmigłowiec w tej skali :)

Z przekory napiszę , że kolejny ładny kamyczek do stosu jaki chcesz zostawić :):)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
03-11-15 22:19  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Oczywiście nie ma za co przepraszać :P Widocznie w odwrotnej kolejności jest wygodnie. Grunt że wiadomo o kogo chodzi :P

To zestawów przekonywać mnie nie musisz bo ja wielbię je od dawna, tylko jednak zawsze robiłem je w wersjach stojących. Zdjęć nie mam bo to starsze czasy i modele sklejone delikatnie mówiąc przeciętnie :P Ale część z nich odnowię, a część uzupełnię. Mam wszak MiGa-15 i Sabre z wojny koreańskiej, z drugiej wojny natomiast dawno temu miałem Spita i 109-tkę. Natomiast moja Hayabusa niegdyś dumnie prezentowała się obok holenderskiego Buffalo. stał też Hellcat i Wildcat w towarzystwie Zero. Obecnie mam nadzieje nieco tę kolekcję odbudować a także uzupełnić o kolejne egzemplarze. Dlatego na przykład chciałbym coś irackiego z wojny w Zatoce, żeby postawić między Hornetem a Tornago :)

Rozpisałem się,a przecież nie o moich wypocinach sprzed lat tutaj należy dyskutować :)

Czekam cierpliwie na pełen zestaw, no i oczywiście na kolejne :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
03-11-15 22:48  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Łukasz vel TRH, co innego jest postawić obok siebie dwie maszyny, które nigdy tak się nie spotkały, a co innego umieścić je w faktycznej walce zabarwionej sosem epizodu historyczno - edukacyjnego.
Ale nie ma to znaczenia. Najważniejsze oczywiście jest nasze tematem zakręcenie.

Andreas, piszesz o tych ruskich pchłach? Zerknij na Arado z Bisa, tam przynajmniej jest wolant i cyngiel oraz celownik :))
Łataj te blachy z gruszkami nieswoimi, masz jeszcze czas na latadła (samodzielnie wykonane bez podpowiedzi zza wschodniej granicy) w jedynie słusznej skali :)) :))
Resztę na Pw proszę.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-11-15 06:32  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A ja napiszę po malkontencku. P 38 ma ładnomodelarskie podwozie. I jego brak moim zdaniem poważnie zaszkodził efektowności modelu.

 
04-11-15 11:26  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Gratuluję, model bardzo ładnie sie prezentuje.
Kompozycja nawiązująca do ostatniego lotu admirała wydaje się byc ciekawa. Czekamy na efekty.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
04-11-15 20:53  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Wielkie gratulacje za wspaniały model. Jak zwykle na najwyższym, Art'ystycznym poziomie.
Bardzo podobają mi się Twoje modele "w locie" bo są bardziej żywe.
Kleiłem ten model 5 lat temu, ale Twoje wykonanie przywołuje poczucie wstydu.
Klej i pokazuj swoje modele - zawsze przeglądam Forum za Twoimi Dziełami.
Czekam na kolejne.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
04-11-15 21:11  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dziękuję Panowie.
Do ABC - samolot jest przecież do latania, a nie stania :)) Moim zdaniem znacznie lepiej wygląda w pozycji do jakiej został stworzony.
Ale nie zarzekam się, każdą wykonaną już maszynę na pewno skleję w wersji przyziemionej, z podwoziem.
Będziesz więc i Ty zadowolony.

Kolejną, znaną Wam kwestią, którą propaguję (czekam wciąż cierpliwie na kontynuatorów), jest prezentacja samolotów w symulowanych akcjach oraz epizodach historycznych.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-11-15 10:01  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Eeee tam. Podwozia nie ma. Klapy schowane. Kabina zamknięta. Aż mnie korci mnie, żeby sobie zrobić.

 
09-11-15 10:19  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Art "Kolejną, znaną Wam kwestią, którą propaguję (czekam wciąż cierpliwie na kontynuatorów), jest prezentacja samolotów w symulowanych akcjach oraz epizodach historycznych".
Polecam temat Wielkiej Wojny lub wojny polsko-bolszewickiej - samoloty ze stałym podwoziem jak "nie podchodzą" ze schowanym. ;-)

 
09-11-15 10:45  Odp: [G] P-38G Lightning AH nr 3-4/2008 – lot admirała cz.1
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ryszard napisał:

> Art "Kolejną, znaną Wam kwestią, którą propaguję (czekam wciąż cierpliwie na kontynuatorów), jest
> prezentacja samolotów w symulowanych akcjach oraz epizodach historycznych".
> Polecam temat Wielkiej Wojny lub wojny polsko-bolszewickiej - samoloty ze stałym podwoziem jak
> "nie podchodzą" ze schowanym. ;-)

Świetny pomysł - spróbuj Art ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024