FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 20Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-10-15 13:39  [R/G] T-34/85 - WAK waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tak jak pisałem w relacji Komuny, żeby podczas robienia jej relingów nie dostać do reszty na głowę postanowiłem w między czasie skleić coś prostszego i z większymi częściami :)
Jako, że po zrobieniu PZ III wzięło mnie na pancerkę, a wtedy, oczywiście wg mnie, trzeba mieć T-34, padło na niego. Najpierw miał to być model konkretnego czołgu, którym 23 stycznia 45 r wjechał do mojego Wągrowca pułkownik Andriej Paszkow (wraz z 12 radzieckimi czołgami z 220 Samodzielnej Gatczyńskiej Brygady Pancernej, działającej jako grupa szybka w składzie 5 Armii Uderzeniowej I Frontu Białoruskiego). A kilka dni później przywieźli go z powrotem, ale żeby go już pochować, bo ,,pagibł w bajach z faszistami". Niestety zachowało się bardzo mało zdjęć jego czołgu, a już na żadnym nie widać jakiś numerów, napisów itp. W związku z tym będzie to moja ,,wariacja na temat " :)
Jako wycinanka na matę trafił T-34/85 z Modelika.



Oczywiście z gotowymi gąsienicami.



Podczas rozmów (pisanych) z naszym forumowym kolegą PITERPANZER-em dałem się przekonać do żywicznej wieży ( z zakładu 183 ), kół i paru innych dodatków. Wiem, że 1/3 modelu nie będzie z kartonu, ale .... będę miał Teciaka :)
Surowa wieża.



I już prawie gotowa do malowania. Aha, żeby już się przyznać do wszystkiego, to lufa jest drewniana ;)



Prace nad kadłubem.



I tu zaczęły się problemiki. Pierwszy to miejsce zamocowania kół napinających, którego to sposobu (żeby tak wystawały poza kadłub) nie znalazłem na żadnym zdjęciu T-34. Chyba, że źle szukałem.



Drugi to zaokrąglona belka taranowa (chyba dobrze to nazwałem), której to w modelu 85 też nie znalazłem na zdjęciach, Były raczej ,,szpiczaste" w kilku wariantach łączenia płyt. No chyba, że znowu się mylę.
No i trzeci problemik o którym to przeczytałem w internecie oraz wyszedł po porównaniu wymiarów czołgu i modelu to ździebko za mały kadłub.
W następnym poście pokaże jak staram się te problemiki rozwiązać (dokładam oddzielne płyty pancerza), a wszelkie pomocne wiadomości chętnie poczytam.

--

Post zmieniony (23-04-16 12:40)

 
22-10-15 14:02  Odp: T-34/85 Modelik waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A nie trzeba było pociąć "Mistewicza"?
Mimo wszystko podglądam, bo zapowiada się ciekawie.
Kurdę też bym coś polepił, a tu mi się trochę kręgosłup popsuł i lipa, nie da posiedzieć.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
22-10-15 15:23  Odp: T-34/85 Modelik waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Eeee tam, kadłub z kartonu...

:-)

 
22-10-15 16:43  Odp: [R] T-34/85 Modelik waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Cześć!
No i fajnie, że relacja ruszyła.
Widzę, że z wieżą sobie poradziłeś, tylko po co dorabiałeś daszki nad osłonami perysków? To ma być wersja wojenna i ja takie daszki w wojennych spotkałem na 2,może 3 zdjęciach. To cecha generalnie powojennych wozów lub bardzo późnowojennych.
Z tym kadłubem to chyba nie powojujesz za dużo. Mimo, że dobrze zdetalizowany ma błędy wymiarowe i uważaj czy później wieża będzie poza strop wystawała. Z belką taranową podobnie. Kadłub zostaw pod wcześniejszy model, a do tej wieży użyj wydania z MM lub WAK czy JT34 z Orlika. Skoro umarł pomysł ruskiego czołgu to może jakiś konkretny polski z IBP? Kalki czekają ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
22-10-15 18:53  Odp: [R] T-34/85 Modelik waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ho,ho,ho,full wypas będzie.Tylko 3 grosze wrzucę.Te gęsi z pasków,to nie bardzo będą wyglądały.Ja bym się rzuciła już do kompletu, po odlewane od Piotra.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
22-10-15 19:05  Odp: [R] T-34/85 Modelik waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Borowy masz rację, że warto mieć w swojej kolekcji sklejony czołg T-34.
Elementy gotowe znacznie ułatwiają wykonanie modelu, lecz wg. mnie odpowiednie pomalowanie ich jest sztuką.
Udanego klejenia.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
22-10-15 19:32  Odp: [R] T-34/85 - WAK waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mam T-34 z MM, ale nr 7-8/96 w wg projektu Bohdana Wasiaka. I jak porównałem wymiary to tylko minimalnie się różnią, co mogę łatwo skorygować. Chyba, że są też niezgodne z tym co powinno być i musi być koniecznie projektu p. Mistewicza, albo innego wydawnictwa.

Piterpanzer - rozumiem, że wieża musi trochę wystawać poza poziomą płytę kadłuba ? Bo jeżeli tak, to u mnie jest jak na zdjęciu.



Chciałem malować model (jako ruska) w zimowym kamuflażu, ale ponoć polskich 85 -tek nie ,,białkowano", jak czytałem podczas jakiejś internetowej dyskusji na ten temat. Choć wydaje mi się, że kiedyś widziałem taką ,,powapnowaną" 85-tkę w necie. Ale jak nie to nie :)
Co do kalek i konkretnego polskiego T-34 to pewnie musiał bym znaleźć w necie jego zdjęcia, żeby mieć na czym się wzorować. No chyba, że masz jakieś gotowe propozycje co do konkretnego czołgu z konkretnym numerem ;)
Aha, wizjery są już bez daszków. Byłem nieświadom tego błędu :)

--

Post zmieniony (31-10-15 14:22)

 
22-10-15 20:59  Odp: [R] T-34/85 Modelik waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kalki gotowe masz w sklepie, zdjęcia polskich T34 w odpowiednim wątku na 1-25, ułożone wg numerów i wg modeli. Jedyna wada, to ta, że wątek nie był dawno aktualizowany. Polskie wozy z IBP były jak najbardziej białkowane i zdjęcia to potwierdzają. Teraz pytanie, jak żywiczna wieża siedzi na modelikowym kadłubie, nie wystaje zbytnio?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
23-10-15 10:51  Odp: [R] T-34/85 - WAK waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Piterpanzer - Wieża w tej chwili wystaje około 1 mm poza burty, Jeżeli nie ma wystawać to jak dam, tak jak pisałem poprzednio 1 mm dodatkowe boki to będzie równo z nimi. Na jednych zdjęciach T-34, wieże wystają mniej lub więcej, są równo z bokami lub nawet trochę schowane. Czy to też nie jest jeden z efektów ,,produkcji wojennej" w różnych fabrykach ? A jak powinno być w moim modelu ?




Post zmieniony (31-10-15 14:22)

 
23-10-15 15:17  Odp: [R] T-34/85 Modelik waloryzowany Panzer Hobby Art, skala 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Tak jak pisał Piterpanzer, Teciak w wydaniu z Modelika ma błędy wymiarowe kadłuba i to niestety dla wprawnego oka rzuca się w oczy. I nie ma co porównywać tego modelu do starego T-34 z MM'a, w wykonaniu Pana Wasiaka, bo tak po prawdzie, ten leciwy już projekt (jeszcze z lat 60-tych) tylko z grubsza jest podobny do swojego pierwowzoru. Jak dla mnie najlepszą opcją byłoby połączenie modelikowego T-34 z bryłą kadłuba z modelu Halińskiego.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 20Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024