FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
22-10-15 10:25  Odp: [N] U-booty z Fly Model
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ale bądźmy szczerzy, plastiki wcale tańszym hobby nie są w tym momencie... Dodajmy do tego całą chemię, farby, lakiery itd... A do plastików też są różnego rodzaju dodatki (np przedni widelec do motocykla firmy Tamiya - 90 złotych, metalowe felgi - 280 zł (sic!) )... Plus model około setki. Również uważam, że kartonówki dziś w wielu przypadkach są za drogie - choć są wydawcy, którzy pokazują nam, że wcale tak być nie musi! - ale jednak plastik wciąż o wiele droższy.

P.S. Mówimy tu oczywiście o sklejeniu modelu na nieco wyższym poziomie, a nie po prostu złożeniu części do kupy. Zarówno plastik jak i kartonówka wyjdzie wtedy raczej średnio.

--

Post zmieniony (22-10-15 10:27)

 
22-10-15 12:46  Odp: [N] U-booty z Fly Model
mwg84mm   

Panowie, rynek zweryfikuje, co się przejmujecie...

 
22-10-15 14:26  Odp: [N] U-booty z Fly Model
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Wie ktoś jak ściągnąć U96 z tej strony ? wszystko jest w krzaczkach, nie mogę się połapać. Proszę o instrukcję ;)

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
22-10-15 14:29  Odp: [N] U-booty z Fly Model
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Korsarz - 100% racji!

--

 
22-10-15 15:26  Odp: [N] U-booty z Fly Model
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dwa u-booty Fly'a za 95 zł, jeden GPM-u za 60 zł. Ten GPM-owski znacznie lepszy (choć nie idealny bynajmniej). Do tego darmowy (ja akurat wiem o jednym) z sieci. Jest z czego wybrać.
Co do elementów "laserowych", to dla większości okrętów podwodnych powinny być wręcz obowiązkowe. Otworów w pokładzie U-boota ręcznie raczej się nie "wydzierga". Większość starszych okrętów tej klasy miało mnóstwo otworów przelewowych jak nie na pokładzie to na burtach. Modele takich naszych przedwojennych Wilków powinny mieć całe burty wycinane laserem.
Oczywiście nie piszę o sytuacji, gdy kogoś zadowalają otworki malowane.

Co do "małych" modelarzy, to są jeszcze tacy? Nastolatki mają zupełnie inne zainteresowania. Elektronika opanowała wszystko i nie ma się co obrażać na rzeczywistość. Takie czasy... .
Generalizując i upraszczając, to nowych modelarzy już nie przybywa (tak jak nikt już nie struga łódek z kory). Obecni zaczynali jakiś czas temu i proste modele mają za sobą, teraz oczekują lepszych, bardziej szczegółowych, które muszą być droższe. No i rynek się nieuchronnie będzie kurczył...

Koledzy, to tylko hobby ;-)
Wyobrażam sobie nagrobek: tu leży ostatni modelarz kartonowy :-D

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
22-10-15 15:41  Odp: [N] U-booty z Fly Model
donzibi 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Pamiętam jak jako dzieciak "sępiłem" mamę, żeby dała na MM:-) Nie miałem z tym problemu, nawet kupowałem na targu staroci w Gliwicach starsze wydania o wiele droższe niż te w kiosku. Widocznie mama wolała, żebym lepił coś w domu, niż wybijał szyby sąsiadom;-). Dzisiaj młodzi maja "inne" rozrywki i zainteresowania, chociaż trzeba obiektywnie przyznać, że wysokie ceny nie sprzyjają rozwijaniu tego zacnego hobby wśród młodzieży, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Post zmieniony (22-10-15 15:51)

 
22-10-15 16:10  Odp: [N] U-booty z Fly Model
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Waldek K napisał
> Otworów w pokładzie U-boota ręcznie raczej się nie "wydzierga".

Zawsze znajdzie się jakiś "normalny inaczej" który wydzierga :)



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
22-10-15 16:33  Odp: [N] U-booty z Fly Model
donzibi 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Paweł jaka to skala?

 
22-10-15 16:39  Odp: [N] U-booty z Fly Model
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

1:100. To jest VIIc z GPMu.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
22-10-15 16:50  Odp: [N] U-booty z Fly Model
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Renata nie mów że to twoja sprawa. To nie samolot.-:)

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024