FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-10-15 21:48  [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Witajcie w mojej kolejnej galerii. Tym razem postanowiłem zaprezentować takiego oto szerszenia, którego to dostałem w prezencie już jakiś czas temu od mojej małżonki :) Opracowanie modelu, pomimo upływu lat i zmian jakie nastąpiły w dziedzinie projektowania i wydawania, według mnie nadal jest bardzo atrakcyjne i efektowne. Dodatkowo, co mnie osobiście zawsze przyciąga, model przedstawia maszynę z okresu operacji "Pustynna Burza".

Model jest trudny i pracochłonny, dodatkowo według mnie nie najlepiej spasowany. Miałem sporo problemów z utrzymaniem jako takiej symetrii, sporo było także naciągania i przycinania części. Oczywiście zapewne część z tych problemów wynikała także z moich błędów, ale przeglądając relacje i galerie tego modelu, zauważyłem, że inni też mieli sporo uwag, więc coś jest na rzeczy. Fakt wydania modelu na kredzie dodatkowo utrudnia sprawę. Można mieć też zastrzeżenia do mało czytelnych rysunków. Niemniej jednak osobiście uważam, że model wart jest tego wysiłku, bo mimo wszystko na półce prezentuje się bardzo efektownie.

Jeśli chodzi o samą budowę, to model wykonałem w standardzie, dorobiłem tylko prowizoryczne pasy przy fotelu pilota. Na końcu kilka razy psiknąłem lakierem Dupli Color - najpierw połysk, a na końcu jedna warstwa matowego. Wszak jest to samolot bojowy, to co się będzie świecił :)

Dość gadania, zapraszam do galerii:




I na koniec zdjęcie w parze z inną maszyną z operacji "Pustynna Burza" - Tornado Gr.1 również od Hala :)



P.S.
Specjalne podziękowania dla Jacka, którego relacja z budowy na sąsiednim forum była mi nieocenioną pomocą.
RELACJA , GALERIA

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
15-10-15 21:57  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Gratuluję świetnie wykonanego modelu . Wydanie już wiekowe,ale warte zainteresowania.
Podoba się również bogate uzbrojenie podwieszane , przez co model zyskuje na atrakcyjności .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
15-10-15 21:59  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Miałem kiedyś tą wycinankę, odstraszyła mnie kreda i się pozbyłem... A szkoda, bo F-18 bardzo mnie się podoba. Aż dziw bierze, że nie ma takiego na wypasie opracowania tego samolotu... Chyba że o nim nie wiem. Co do modelu - to fajnie sklejony, jestem pełen uznania i co tam się dzisiaj w internetach wysyła? Okejki? Łapki? LubieTo? Coby nie było - masz ode mnie :)

--
54323031

 
15-10-15 22:09  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Fantastico, bardzo mi się podoba jak poradziłeś sobie z tymi wszystkimi trudnymi powierzchniami kadłuba i skrzydeł. Żadnych załamań, wgnieceń, nierówności. Kapitalnie, robi wrażenie. Malowanie akurat no i ta masa destrukcji pod skrzydłami. Wow. Malutkie, ale naprawdę malutkie "ale" do tych żółtych końcówek rakiet. Te konturzyska listków trochę rażą.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
15-10-15 23:19  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
kari   

Gratuluję wykonania.
... uwagę zwracają świetnie wykonane charakterystyczne "wypasione i grubaśne"
golenie i trochę ... świecące "ogumienie" ;-)
Brawa dla wykonawcy i autora.
----------------------------------------------------------------

 
16-10-15 05:59  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładnie Ci wyszedł. Gratulacje!

--
Pozdrawiam Darek

 
16-10-15 08:48  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Jak na tak leciwe, kredowe opracowanie, poradziłeś sobie naprawdę świetnie. Grube linie doskonale maskują łączenia krawędzi, choć przy tych listkach wrastało by je pościnać.
Szczególnie podoba mi się osadzenie owiewki, czysto i równo doklejonej do kadłuba.
Widać znaczny wkład pracy w wyoblanie przejść.
Dupli nie jest już matem, pozmieniali pewnie składy, ale ta lekka satyna nadaje modelowi dodatkowego, "metalicznego" uroku.
Moje gratulacje. Jeszcze dziś wyciągnę go z szafy i na zachętę posklejam w 2D :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
16-10-15 10:00  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No, to Kolega "pojechał" z galeriami i wymiótł konkurencję ;-)
Gratuluję tego i innych pokazanych modeli!
Brawo!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-10-15 10:07  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dobrze Ci to wyszło. Może te czarne na żółtym trochę podmalować, bo rzeczywiście rażą.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-10-15 10:24  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> A szkoda, bo F-18 bardzo mnie się podoba. Aż dziw bierze, że nie ma takiego na wypasie opracowania tego samolotu

Jest opracowanie z Modelika, które moim zdaniem jest na wypasie (składane skrzydła!). Tylko to jest Super Hornet, a nie zwykły Hornet.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
16-10-15 10:30  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

O modelikowym wiem - no ale właśnie to nie do końca ta wersja... Ale z braku laku... :)

--
54323031

 
16-10-15 12:47  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
kari   

THR, przeglądając fotki zauważyłem widoczne białe pola w tylnej
części mechanizmu składania skrzydeł (górne powierzchnie płatów)
i wokół końcówek spustu paliwa na zew. i wew. powierzchniach
stateczników pionowych.
Wiem, że to błędy drukarskie, a autor nie przewidział zapasu koloru, ale w tak
fajnie wykonanym modelu mogłeś użyć koloru z wewnętrznej powierzchni
części 18BP i 18BL (składanych na pół) ... te powierzchnie i tak nie są widoczne. ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
16-10-15 16:41  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Cieszę się, że model się podoba :)

PABLOS - bogate uzbrojenie również i mnie przypadło do gustu. Fakt, mogłem go wykonać lepiej, grube krechy na dziobach rakiet rażą i mnie, ale bałem się je ścinać żeby potem dziury nie powypadały, a i malowania zaniechałem, bo nie byłem pewny jak to finalnie wyjdzie w porównaniu do reszty modelu wykonanego w standardzie.

kari - co do białych pól na statecznikach i skrzydłach to pierwotnie uznałem, że tak ma być, a gdy zrozumiałem swój błąd, bałem się ingerować w gotowe elementy, aby czegoś nie spaprać, na ogumienie faktycznie mogłem dać nieco więcej matu, choć w przypadku zdjęć to lampa błyskowa chyba jeszcze od siebie nieco połysku dodała :P

Kilminster - parę zagnieceń niestety jest (choć na zdjęciach nie rzucają się w oczy). Jednak wynikają one z tego że sama wycinanka, była w paru miejscach zagnieciona i nie udało mi się tego wyprowadzić, choć próbowałem to zrobić przy pomocy BCG.

Teraz trzeba podgonić nieco Gambier Bay'a no i brać się za kolejnego odrzutowca, a pomysłów na kolejny model parę jest :)

--

Post zmieniony (16-10-15 16:42)

 
16-10-15 21:38  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jak na takie stare wydanie to prezentuje się wyśmienicie.

 
16-10-15 23:18  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dołączam do grona gratulujących. Z leciwego, wymagającego mnóstwa docinania modelu złożyłeś go świetnie w całość.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
18-10-15 18:34  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Lotnikus 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Nieźle TRH, naprawdę bardzo zgrabny model fajnej maszyny. Przypominam sobie swoje do niego podejście dawno temu i tym bardziej podziwiam Twojego F/A-18. Połączenie papieru kredowego, spasowania części i trochę zawiłej geometrii pierwowzoru jest mieszanką mogącą być niemałym wyzwaniem, dlatego gratuluję ukończenia i życzę owocnej pracy przy kolejnych odrzutowcach :)

--
Pozdrawiam
Piotr
________
W budowie...

 
18-10-15 20:55  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Lotnikus, teraz czas na Twojego "Super Horneta" :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
18-10-15 22:15  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Lotnikus 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Kto wie, dawno nie przydarzyła mi się maszyna zbudowana na zachód od południka 21°E ;)

--
Pozdrawiam
Piotr
________
W budowie...

 
18-10-15 22:21  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

To jest świetny model! I świetne wykonanie!
Jak na tyluletnią wycinankę zrobiona genialnie!
Gratuluję Łukaszu!

--

 
18-10-15 23:12  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Dzięki Łukaszu :) Swoją drogą miał być gotowy na Przeciszów ale nie zdążyłem, więc zapewne pojawi się w Przeciszowie w przyszłym roku :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
06-02-16 18:43  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Pierwsze wyróżnienie dla Horneta :) Drugie miejsce wśród kartonowych samolotów odrzutowych, przegrałem tylko z Su-30 Lotnikusa, ale to że z nim przegrywam to już jest pewien standard :P



P.S.
Uprzedzając ewentualne pytania: Tak, skleiłem Saturna 1B. To moja pierwsza w życiu rakieta i wygrała w swojej klasie, a galeria pojawi się wkrótce :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
07-02-16 08:27  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-09-16 20:57  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Zagraniczny debiut zakończony pełnym sukcesem :) Hornet wyróżniony 3 miejscem w kategorii "lotnictwo i kosmonautyka" podczas Presov Model Show 2016 na Słowacji :)


--

Post zmieniony (06-09-16 17:52)

 
30-09-16 16:52  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Tymczasem w Przysietnicy :)



--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
30-09-16 18:05  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-09-16 19:55  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No i trzeci raz gratuluję :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-10-16 14:01  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gratulacje!
Skręca mnie z zazdrości... ! ;-). ;-). ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-01-17 17:23  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

W Stalowej Woli mój Hornet zajął ... miejsce :P



Cokolwiek to znaczy :P

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
30-01-17 17:44  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładna rura. Opracowanie niby zabytkowe, ale dalej da się z niego co nieco wycisnąć ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-03-17 16:56  Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
Art1980 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Doskonała robota aż miło oglądać takie piękności. Gratuluję wspaniałego modelu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024