FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
15-10-15 21:48  [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Witajcie w mojej kolejnej galerii. Tym razem postanowiłem zaprezentować takiego oto szerszenia, którego to dostałem w prezencie już jakiś czas temu od mojej małżonki :) Opracowanie modelu, pomimo upływu lat i zmian jakie nastąpiły w dziedzinie projektowania i wydawania, według mnie nadal jest bardzo atrakcyjne i efektowne. Dodatkowo, co mnie osobiście zawsze przyciąga, model przedstawia maszynę z okresu operacji "Pustynna Burza".

Model jest trudny i pracochłonny, dodatkowo według mnie nie najlepiej spasowany. Miałem sporo problemów z utrzymaniem jako takiej symetrii, sporo było także naciągania i przycinania części. Oczywiście zapewne część z tych problemów wynikała także z moich błędów, ale przeglądając relacje i galerie tego modelu, zauważyłem, że inni też mieli sporo uwag, więc coś jest na rzeczy. Fakt wydania modelu na kredzie dodatkowo utrudnia sprawę. Można mieć też zastrzeżenia do mało czytelnych rysunków. Niemniej jednak osobiście uważam, że model wart jest tego wysiłku, bo mimo wszystko na półce prezentuje się bardzo efektownie.

Jeśli chodzi o samą budowę, to model wykonałem w standardzie, dorobiłem tylko prowizoryczne pasy przy fotelu pilota. Na końcu kilka razy psiknąłem lakierem Dupli Color - najpierw połysk, a na końcu jedna warstwa matowego. Wszak jest to samolot bojowy, to co się będzie świecił :)

Dość gadania, zapraszam do galerii:




I na koniec zdjęcie w parze z inną maszyną z operacji "Pustynna Burza" - Tornado Gr.1 również od Hala :)



P.S.
Specjalne podziękowania dla Jacka, którego relacja z budowy na sąsiednim forum była mi nieocenioną pomocą.
RELACJA , GALERIA

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97  nowe
TRH 10446 15-10-15 21:48
 Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97  nowe
PABLOS 565 15-10-15 21:57
 Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97  nowe
Petrov 595 15-10-15 21:59
 Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97  nowe
Kilmister 446 15-10-15 22:09
 Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97  nowe
kari 782 15-10-15 23:19
 Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97  nowe
Doody 546 16-10-15 05:59
 Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97  nowe
Art 608 16-10-15 08:48
 Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97  nowe
MARIUSZ 475 16-10-15 10:00
 Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97  nowe
OSTOJA 496 16-10-15 10:07
 Odp: [Galeria] McDonnell Douglas F/A-18C Hornet - Kartonowy Arsenał 2-3/97  nowe
killy9999 356 16-10-15 10:24

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024