FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
12-10-15 19:25  Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka
NowyWojtek 

 

Spoko, Smoku. Będzie OK :)
Pomyślałem sobie taką refleksję:
Te modeliki są proste do bólu. Nawet określenie "modelik" jest na wyrost. Do poskładania w godzinę przez przeciętnie manualnie uzdolnionego drugoklasistę. Ale przez sposób dystrybucji (kasa muzeum, jakaś informacja turystyczna, buda z pamiątkami itp.) mają okazję nie tylko trafić do rąk najmłodszych, ale być sklejonymi. I być może rozbudzić modelarską pasję. Bo jest związek emocjonalny z miejscem "O! tu byłem, to widziałem" albo "O! tu mieszkam/patrzę na to przez okno/wiem, gdzie to jest". A potencjał do wykorzystania w szkole na lekcjach? ("Dziś zbudujemy blok z naszego osiedla!") I nawet najmłodsi sobie poradzą.
Pamiętam lat temu ileś podczas wizyty w Malborku moja wówczas 8-letnia latorośl zażyczyła sobie model zamku z GPM-u. Model sam w sobie genialny, ale absolutnie nie dla dzieciaka. Kupiłem i co oczywiste został zmasakrowany i porzucony. Modeliki z Muzeum Powstania skończyły tak samo - liberator to model absolutnie nie dla dziecka (pojazdy są łątwiejsze nadają się może dla 12 latka?). Przy całym szacunku dla Krakusów z Muzeum Historycznego, to nie przytyk, ale ich modele zabytków też są dla ciut starszych (wiem, mam, kiedyś skleję!)
Reasumując: może nie jest źle, że firma niemodelarska wymyśliła tak specyficzny produkt jak wycinanko-sklejanka i oferuje go obok toreb, pocztówek i notesików? Może sposób dystrybucji jest z wielu powodów trafiony? (nie sklepy modelarskie, ale właśnie muzeum). Osobiście się cieszę, że coś takiego jest.
Tak, 18 pln, to bardzo drogo, ale z drugiej strony ceny "wycieczkowe" rządzą się
swoimi prawami - żart;)
Tyle mojego marudzenia. Nie linczujcie mnie :)

Pozdrawiam
Wojtek

Post zmieniony (12-10-15 19:26)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 Katowice z kartonu - ciekawostka  nowe
NowyWojtek 2036 12-10-15 09:48
 Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka  nowe
Patryk.K 428 12-10-15 10:04
 Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka  nowe
Mirmic 294 12-10-15 11:04
 Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka  nowe
Zeppelin 401 12-10-15 15:16
 Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka  nowe
NowyWojtek 325 12-10-15 15:34
 Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka  nowe
Mirmic 305 12-10-15 16:58
 Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka  nowe
vwsmok 234 12-10-15 17:25
 Odp: Katowice z kartonu - ciekawostka  nowe
NowyWojtek 765 12-10-15 19:25

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024