FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
08-10-15 07:26  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

TLB napisał:

>To my "starzy" modelarze jaramy sie Yamato, Bismarck'iem czy Hood'em.
Dla mnie i Hood za nowoczesny:)

> Myślę, że to nas, w jakimś stopniu doświadczonych modelarzy, bardziej interesuje owa "stara broń".
> Młodzi w erze techniki komputerowej i GPS'ów wolała by cos w tę stronę.
A może by tak to chętniej skleili;)
https://www.dropbox.com/s/5lymkc9z7gdqcus/GALAXY%20Note%205.pdf?dl=0

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
08-10-15 11:31  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja powtórzę, co już raz powiedziałem. Część winy jest w takich forach, gdzie są pokazywane modele z pierdyljardami mikroczęści. I młodzi też sięgają po takie modele, bo w końcu co może być trudnego w cięciu i klejeniu papieru. A jak się okazuje, to wiele może być.

Na statystyce uczyli mnie czegoś co się nazywa rozkładem normalnym. I tak, jeśli weźmiemy grupę 30 klejących, to:
- 5 - będzie bardzo słabych i w zasadzie to nie będzie hobby dla nich
- 20 - będzie średnich (przeciętnych), którzy będą ładnie i czysto kleić
- 5 - będzie wyjadaczy, którzy zrobią wszystko.
I to jest normalne. A dokładnie to było. Teraz czasy są takie, że masz być najlepszy. Nieważne, że tych 5 doszło do tego pracą połączoną z talentem. Teraz czasy są takie, że Ty też masz być od razu taki.

Jak już powiedzieliście. Szkoła uczy tylko "myślenia" wg klucza i nic poza tym. Słynny przecież jest przypadek, jak W. Szymborska swój wiersz zinterpretowała źle (patrząc wg klucza). Ostatnio jakieś badanie pokazało, że około 45% z grupy badanych nauczycieli matematyki nie uznało rozwiązania zadania zrobionego poprawnie (czyt. po matematycznemu), ale w sposób nieszablonowy.

Kończąc ten przydługi wpis. Pytanie powinno być, co zrobić, żeby dzieciaki zachęcić do aktywności (nie tylko modelarskiej), żeby za jakiś czas nie żyć w świecie pełnym Lemingów.

 
08-10-15 11:44  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Mysle zę to nawet nie tyle co kwestia władzy ale też duch czasu. Modele kartonowe to relikt pewnej epoki. Problemem jest też to że trendy popkultury coraz mocniej wpływają na młodzież niszcząc ją. Mam wrażenie że zaszczepienie jakiego kolwiek hobby u młodego człowieka jest dużym sukcesem. Nie piętnuje gier, bo sam sie na nich wychowałe, ale jest różnica pomiegy graniem a bezmózgim klepaniem w pady czy klawiature.

Z drugiej strony, po inicjatywach World of tank czy world of warship pojawiają się modele i nowi modelarze? czyżby platforma jakimi są gry komputerowe będzie nową kopalnią modelarzy ? zobaczcie na darmowe modele na necie które się pojawiają to w dużej mierze modele z gier więc może tędy droga: projektować proste modele bazujące na grach komputerowych

Tak czy siak, też będę chciał jakoś wspierać innicjatywy propagujące modelarstwo w takim zakresie w jakim będę mógł. I zapraszam wszystkich do tego samego, jak to mówią w korpo " bądzmy abasadorami" naszego hobby ;)

--
Si vis pacem, para bellum

 
08-10-15 13:03  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Broda, masz troche racji z tymi forami, ale tez nie tylko z uwagi na to że ludzi odstrasza jakoś modeli innych modelarzy ale tez nasza otwartość. Często przy nowych modelach młodych modelarzy słyszy się dużo kontruktywnej krytki...a czesto poprostu krytyki.
Konradus jest formem raczej pro modelarzy, jest mało przyjazny dla nowych, niestety. Pod tym względem akurat kartonówki, ze swoim systemem oceny jest dużo lepszym formem. i nie mówie tu po to zeby nażekać na konradusa, jeno fakt stwierdzam.

może Pora założyć jakiś projekt grupowy " pierwsze modele" lub modele początkujacych .?

--
Si vis pacem, para bellum

 
08-10-15 15:43  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Tylko czy zakładając podforum wtedy nie pójdą głosy i wpisy o selekcji i dyskryminacji mniej utalentowanych. Pisałem, żeby projektowac modele idące z duchem czasu. Trzeba zmienić podejście na zasadzie, zeby młodym modelarzon starzem mowic, ze "jest ok ale spróbuj zrobic tak a nie inaczej i będzie ładniej" a nie od razu pisać "do bani, lipa itd. ..." albo w ogóle nie komentując. Zakladajac temat dla młodych:"nasze poerwsze modele" myślę, że będzie lepszym rozwiązaniem.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
08-10-15 15:53  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Może faktycznie założenie osobnego działu dla początkujących to dobry pomysł.
Mogliby tam prezentować swoje pierwsze modele, może wstawić tam coś w rodzaju instruktarzu na zasadzie musisz mieć to i to wycina się tak i tak.
Bardziej doświadczeni modelarze służyliby radą i pomocą.
Można też tylko dla tego działu wprowadzić zdjęcie tygodnia lub miesiąca na zachętę.
Zawsze to jakiś sposób. :-)
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
08-10-15 16:10  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
kari   

TLB napisał:
"Tylko czy zakładając podforum wtedy nie pójdą głosy i wpisy o selekcji i dyskryminacji
mniej utalentowanych."

... o jakej selekcji czy dyskryminacji piszesz???

... idąc tą drogą; można powiedzieć, że zapis w modelu:
"model dla początkujących" ,"dla średnich" czy " dla zaawansowanych"
to też swoista selekcja czy dyskryminacja.

Niech każdy modelarz zaszczepi Nasze hobby choćby jednej osobie
i o gatunek "kartoniarzy" ;-) będziemy spokojni i nie trzeba będzie się martwić ...
przynajmniej przez jakiś czas.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
08-10-15 17:11  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Zapis na modelu dla takich czy takich modelarzy jest informacją czy sugestią. Pisząc o dyskryminacji miałem na myśli dosłownie dyskryminacje, czyli mniej utalentowani do jednego worka a reszta na ogólny. Mogę być w błędzie z moim rozumowaniem ale pewnie tak by to wyglądało.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
09-10-15 21:14  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
Hator   

Co ma piernik do wiatraka, poza tym, że z mąki upieczony został?

Wg mnie takie podforum jest wskazówką, a nie dyskryminacją dla osób zaczynających przygodę z hobby. Wchodzi taka osoba na stronę i widzi, jaki poziom prezentują modele osób z większym stażem, a jaki dopiero zaczynających. Unika tym samym większego rozczarowania, że komuś tam tak super wyszło, a mi nie. Zupełnie nie wiedząc, że poziom klejenia zdobywa się znacznie dłużej i bez cheatów niż levele w grach.

Co do samych modeli. Bryły to podstawa. Opracowanie prostego, kanciastego modelu trudne nie jest. Dużo jest tego na necie. Modele powinny być przede wszystkim kojarzone z tym, co w danym momencie ma lub może mieć związek z innymi zainteresowaniami. Wtedy taki dzieciak będzie bardziej chętny do sklejenia np. postaci ulubionego bohatera z gry czy filmu.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
10-10-15 18:37  Odp: [T] Jaki powinien być model dla początkujących dzieciaków ?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Wiatrak może się rozpierniczyć.
Generalnie, hmmm... może używam za bardzo skrótów myślowych..., mnie się wydaje, że takie podforum wiązało by się z tym, że "młody" wchodząc na ogólny i widząc odnośnik do podforum pomyśli "uuu...zrobili dla początkujących czyli ogólny to dla elity, tzn. ja nie mam co tam szukać". Chociaż...kurde, jak tak się głębiej nad tym zastanawiam to ma to swoje dobre strony.
No nic... Hator, myślisz, że na pierwszy model postać z filmu czy z gry jest łatwa?

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024