FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
24-09-15 13:40  Odp: [R] ORP Orkan
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Boże ale wstyd. Ja był mały paluszek lewej dłoni na pniaka położył, że gdzieś czytałem, że to były jednostki bliźniacze. Dzięki za czujność kari. Teraz spokojnie czekam na plany i dopiero będę szalał dalej.

 
26-09-15 09:00  Odp: [R] ORP Orkan
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A no nie były bliźniakami - BG - szukaj w Internecie zdjęć bliźniaków do Orkana, czyli niszczycieli typu "L" i "M" - samego Orkana niewiele niestety znajdziemy. Są "Plany Modelarskie" ORkana, ale nie radziłbym z nich korzystać...

--
MacGregor

 
26-09-15 10:04  Odp: [R] ORP Orkan
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Plany kupiłem i czekam na nie. Wiem, że z wiarygodnością PM jest różnie, ale ten model z założenia jest na rozruszanie palców.

-- edit --
Pobieżne przejrzenie planów i już widzę, że model jest uproszczony bardziej niż myślałem. Ale ponieważ jest on tylko na rozprostowanie palców klejenie będzie trwało.

Na razie powstał kolejny prototyp wyrzutni. Jeszcze widzę moje niedociągnięcia, ale to jest wersja coraz bliższa oryginałowi.


Środek wycinałem metodą dzięciolenia. Linia cięcia jednak nie jest idealna. Czy może to być kwestia tego, że dzięcioliłem za rzadko? A może trzeba mieć jakieś specjalne ostrze?

[offtopic]
Dorwałem ostatnio taki klej firmy Tesa


Czy ktoś z niego korzystał? Pierwsze testy pokazały, że łapie stosunkowo szybko, spoina przeźroczysta, elastyczna. Na razie wrażenia pozytywne.

Post zmieniony (29-09-15 19:39)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024