FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
09-06-14 22:21  Odp: [N] Cromwell Mk IV - Kartonowa Kolekcja nr 20
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


To może wyjaśnię o co chodzi z tymi grubościami tektury, bo faktycznie nastąpiła tutaj zmiana. 12 lat temu, kiedy powstawał mój "pierwszy" Cromwell dla MM, nie przejmowałem się takimi drobiazgami jak grubość tektury. Wtedy zresztą wielkości rzędu 0,2 mm nie miały dla większości sklejaczy, w tym dla mnie jakiegokolwiek znaczenia. Model z MM był zaprojektowany z elementami tekturowymi na teoretyczną (czytaj łączną) grubość 1 mm, co oznaczało zastosowanie tektury o grubości około 0,8 mm. Mówię teoretycznie, bo model (jak i wszystkie moje inne projekty) nie powstawał w jakimkolwiek programie 3d; była to zwykła ręczna robota, podczas której stosowałem tolerancję błędu przy trudno rozwijalnych elementach rzędu do 0,5 mm.
Nowy projekt Cromwella starałem się pod tym względem zmodyfikować. Ponieważ tektura 1 mm jest najłatwiej dostępną i powszechnie używaną przez modelarzy, model przekonstruowałem na łączną grubość 1,2 mm elementów podklejanych tekturą (czyli tektura 1 mm + karton 0,2). Wymagało to poszerzenie wpustów oraz skrócenie odpowiednich części o wartość 0,2 mm.
W miarę możliwości przy kolejnych modelach z KK będę przyjmował podobną zasadę, czyli podklejanie elementów tekturą 1 mm do łącznej grubości 1,2 mm. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę. Do tej pory problemem było stosowanie elementów ciętych laserem, których grubość wynosiła 1 mm, i przy konieczności ich podklejania niepotrzebnie zwiększały całkowitą grubość. W zestawie laserowym do modelu Cromwella (szkielety i detale) problem został wyeliminowany. Zawarte w nim części są cięte na dwóch różnych tekturach: o grubości 1 mm (te wymagające podklejania elementami z wycinanki) oraz 1,2 mm (niepodklejanych). Dodam, że zmiana filozofii używania tektury o określonej grubości ma swoje prozaiczne wytłumaczenie. Powodem był notoryczny brak odpowiedniej tektury o grubości 0,8 mm (do cięcia laserem), w przeciwieństwie do tych 1 i 1,2 mm.

--
http://www.kartonowa.pl

 
09-06-14 22:51  Odp: [N] Cromwell Mk IV - Kartonowa Kolekcja nr 20
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nowy Cromwell jest już do kupienia w szczecińskim Empiku w "Galaxy" . Cena 34 złocisze, model
bardzo starannie wydany, ładnie wydrukowany. Kolejny wartościowy model ze Stajni Wydawniczej
Pana Pawła Mistewicza !

 
10-06-14 06:40  Odp: [N] Cromwell Mk IV - Kartonowa Kolekcja nr 20
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A nie mówiłem :))) To nie był przypadek :) . Słusznie Panie Pawle , 0.8 jeszcze nie spotkałem w sklepach w których się zaopatruję.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
04-07-14 10:21  Odp: [N] Cromwell Mk IV - Kartonowa Kolekcja nr 20
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ktoś spotkał się może gdzieś w sieci z gąsienicami z pojedynczych ogniw do tego typu czołgu?

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
25-09-15 15:57  Odp: [N] Cromwell Mk IV - Kartonowa Kolekcja nr 20
Czakalaka1988   








No to masz solidne ostrzeżenie.


Rajkub

 
25-09-15 16:10  Odp: [N] Cromwell Mk IV - Kartonowa Kolekcja nr 20
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Czakalaka, ten link co wkleiłeś to przynajmniej moim zdaniem,nie wiem jak innych, to piractwo.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
25-09-15 16:21  Odp: [N] Cromwell Mk IV - Kartonowa Kolekcja nr 20
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Po 1 - piractwa tu nie pochwalamy, więc pewnie niedługo ten wątek zniknie, a następnych nie wstawiaj.
Po 2 - naucz się polskiego - co to znaczy "kupywać"?
Po 3 - naucz się skanować ;-)
Sam fakt posiadania urządzenia wszystkoumiejącego nie wystarczy.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024