FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-09-15 12:59  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Jak dla mnie na odpowiednim poziomie, tzn nie jest przesadzona, ale wymaga poświęcenia trochę więcej czasu. To niemały samolot więc jest w nim co robić, jest luk bombowy, podwozie, wyposażenie kabiny, silniki, ruchome elementy skrzydeł itp. Autor określa model jako średnio trudny.

Ja jestem usatysfakcjonowany bo jeśli tylko czas pozwoli to z chęcią będę go kleił. Ciekawe tylko czy będzie gdzieś można dostać tłoczoną kabinę.

 
26-09-15 14:03  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Oszklenie zrobią i będzie mlekiem płynące. Samemu trzeba zrobić.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
26-09-15 14:04  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jak MM sie odezwie to będzie oszklenie :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
26-09-15 15:13  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Poniżej zdjęcia arkuszy:



Detalizacja jak dla mnie w sam raz. Kolorystyka wnętrza nieco dziwna (jasny, nieco oczojebny zielony). Jeśli to miał być tzw. RAF Interior Green to chyba nie wyszedł jak powinien. Wydaje mi się że wykonanie oszklenia będzie trudne. Tzn. sądzę, że pojawienie się tłoczonych kabinek to tylko kwestia czasu, natomiast same elementy oszklenia są zaprojektowane tak, że wycięcie i sklejenie ramek będzie nieziemsko trudne.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
26-09-15 15:58  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Albo ja czegoś nie wiem, albo przyjrzyjcie się uważnie segmentom kadłuba ze znakami dywizjonowymi... Ogólne wrażenie jest OK, ale...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
26-09-15 16:17  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A faktycznie, czerwone powinny być, ale trzeba przyznać że całkiem znośnie wygląda ten model

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
26-09-15 16:25  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Bizon: czerwone powinny być [...] całkiem znośnie wygląda ten model

Niestety, moim zdaniem jedno wyklucza drugie :-(
Szachownice na dziobie to też chyba nie powinny być lustrzane odbicia.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
26-09-15 16:57  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Uklad szachownic na różnych egzemplarzach -załączone zdjęcia .
Oznaczenia kodowe są ewidentnie niebiałe - ale fachowiec - bez kłopotu podkoloruje - (z tego powodu bym raczej wielkiego zagadnienia nie robił - niktóre modele są tak pobabrane w celu dodania wątpliwego uroku przez wykonawcę - ,że to nie jest dla nich żadne zagadnienie ) kiedyś we Flejtuchu i wczesnym Gpm- ie - kolorowanki jak na religii to było norma


dla miłosnika malowania PSZ na zachodzie gratka - ale przegrywa ze srebrnym Orlikiem w efektownosci malowania zdecydowanie - i tak nabędę w krótkim czasie chociaż pewnie za 2- 3 pięciolatki pod nóz dopiero pójdzie .
Sugestia - flaki zastosowac w MM 1-2 /1994 North american B25 D Mitchell i zrobic kompilację dwóch modeli - ale tego nowego uzyc jako dawcę podzespołów i bebechów , których tym starym modelu brakuje bo ma prawidlowe kolory oznaczen kodowych i jest tak prosto opracowany ,ze nawet 11 latek go ładnie sklei

Post zmieniony (26-09-15 17:25)

 
26-09-15 18:36  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mnie (z szybkiego przejrzenia zdjęć) osobiście brakuje:
- uproszczonej wersji silnika jako drugiej opcji
- oddzielnych powierzchni sterowych jako opcji (a nie wymuszonego rozwiązania)
- pasków łączących w kolorze segmentów

To są jednak moje widzimisie. Na model i tak zamierzam zapolować.

 
26-09-15 19:16  Odp: [N] B-25 MITCHEL Mk II MM 2012/10-12
Vincent 

 

Jest tyle dokumentacji w postaci drukowanej przez lata. Wieloletnie poszukiwania materiałów o naszych Mitchelch autorów takich jak Sikora z Minirepliki, czy K.Janowicza, Musiałkowskiego i P.Wiśniewskiego... a tu zupełna nonszalancja w opracowaniu tak jakby tego materiału wcale nie było. I tyle chciałem napisać.Reszta niech będzie milczeniem.

Post zmieniony (26-09-15 19:19)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024