FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
19-11-15 20:53  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Ja zapytam jeszcze w jakim malowaniu ?

--
PABLOS

 
19-11-15 21:11  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Malowanie to też bardzo istotna kwestia :-) Fajnie by było jakby był w kamuflażu trójkolorowym.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
22-11-15 16:30  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Budowy modelu ciąg dalszy. Zrobiłem oba włazy, jakies celowniki, skrzynkę, jakieś prostokątne kostki ( te z cyframi 1 i 5) oraz zapasowe ogniwa. Co do sklejalności mam tylko taką uwagę, że wizjery nr. 142 i 143 nie bardzo chcą pasować na swoje miejsca. O ile element 142 jest tylko lekko mniejszy od miejsca na niego wyrysowanego i nie rzuca się to w oczy to o tyle elementy 143 już są za duże w stosunku do wnęk.







Teraz muszę się wziąć za lufę. Będę musiał jakoś wykombinować pokrowiec na jarzmie działa. Darecki, czy w wycinance jest jakiś szablon do tego pokrowca tylko ja go nie widzę czy go nie ma?

--

Post zmieniony (09-02-19 14:43)

 
22-11-15 16:40  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Globalnie wygląda miodzio, mam jednak pytanie o nierówną długość błotników. Rzuciło mi się to w oczy na ostatniej fotce, myślałem, że to przekłamanie obiektywu, ale wróciłem do poprzednich fotek z podobnym ujęciem i jest podobnie. Da się to jeszcze jakoś skorygować ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
22-11-15 16:41  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Ja myślalem nad chusteczką higieniczną ale i tak trzeba mieć jakiś szablon :-). Skoro już wywołałeś do tablicy T-62 to zapytam, Czy będzie wydany?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
22-11-15 16:50  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Kilminster, Niestety błotnik jest przyklejony na CA, więc już go nie odkleje, Jednak na żywca nie rzuca się to w oczy. Darecki, T-62 nie był wydany, chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
22-11-15 19:16  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak wygląda dociążony pancerzem reaktywnym czołg T-64 zaiste podobieństwo położenia dolnych krawędzi błotników względem górnej kół porównując z modelem jest żadne. Koło napędowe też jest za mocno zakryte błotnikami.
http://data3.primeportal.net/tanks/egor_kalmykov/t-64/images/t-64_15_of_62.jpg, inne konfiguracje,
http://modernweapon.ru/bronetekhnika/tanki/111-t-64-cccr.html
Psuje to mocno sylwetkę modelu.
Darecki nie wiem kto tu co wymyśla, kto prowadzi szrot i czyim jest klakierem, ale dołączę się do już wyrażonej opinii na tym forum - przyłóż się do projektowania, bo przecież masz do dyspozycji współczesne fantastyczne narzędzia do projektowania, a nie jak drzewiej bywało ołówek, gumkę, rapidograf i kalkę.

 
22-11-15 19:28  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Halogen, żeby położyć kres spekulacjom i obwinianiu zmierzyłem prześwit modelu i po pomnożeniu przez skalę wychodzi 500mm. Wychodzi na to, że osłony trochę nie trzymają wymiarów, ale nie bedę z tym już nic robił bo na tym etapie moge tylko popsuć. Mam jeszcze jedną prośbę. Jeżeli chcecie się z Dareckim prowadzić jakiś konflikt czy wypisywać uwagi na swój temat to proszę nie w mojej relacji.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
22-11-15 19:40  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

LuZaK, ja ci tylko wskazałem pewne problemy jakie występują po sklejeniu modelu, starałem się to zrobić w przystępny sposób, nie prowadzę tu żadnego konfliktu. Niestety nie odpowiadam za to co wypisuje projektant tego modelu.

 
22-11-15 19:46  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Halogen, dzięki za zwrócenie uwagi na to, szanuję Twoją dużą wiedzę na tematy pojazdów i modelarstwa.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
22-11-15 21:05  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Na gorąco: Zrobiłem prezentowy pokrowiec działa. Robiłem to pierwszy raz i dlatego pytam: Czy może tak być a jeżeli nie to co poprawić?



Post zmieniony (09-02-19 14:45)

 
22-11-15 21:44  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To znowu ja. No cóż pokrowiec działa w radzieckich i rosyjskich czołgach to temat na wiele dni i jakąś tam magisterkę można w związku z tym poczynić ... nie no żartowałem. Sprawa dla mnie jest taka - różnie z tym bywa nawet przy tym samym typie czołgów, czyli o co kaman, ano o to, że raz był to jakiś " parciany" materiał, albo bardzo spracowany brezent http://data3.primeportal.net/tanks/egor_kalmykov/t-64/images/t-64_56_of_62.jpg innym razem po prostu brezent http://www.dishmodels.ru/wshow.htm?mode=P&vmode=T&p=1408&id=48840&tp=wDruga sprawa to kształt i tzw. wnikanie jednej osłony w drugą co widać na zdjęciach. Według mnie budując model kartonowy warto zobaczyć sobie różne zdjęcia jak to wyglądało w auszanie ( dla niewtajemniczonych piszę auszan, bo reala już nie ma, przynajmniej w moim rodzinnym mieście) : ). Reasumując sam musisz sobie odpowiedzieć na podstawie podpowiedzi zdjęciowych, co warto zmienić, a co pozostawić.

Post zmieniony (22-11-15 22:03)

 
22-11-15 22:03  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Musisz jeszcze dorobić szwy na tym pokrowcu... a tak poważnie,
pokrowiec wygląda bardzo dobrze (tak jak i cały model )

Pozdrawiam

--
PABLOS

 
22-11-15 22:05  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Halogen, dzięki za odpowiedź, doszedlem do wniosku, że jeszcze spróbuję wymodelować trochę kształt tej osłony.
PABLOS, Niestety przy obecnych umiejętnościach nie jestem w stanie zrobić tych szwów. Ale może przy następnym czołgu o podobnej budowie się uda (Ty już wiesz co mam na myśli) :-).

--

Post zmieniony (22-11-15 22:25)

 
22-11-15 22:27  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Pokrowiec wygląda bardzo OK, idziesz jak burza...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
23-11-15 09:28  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Za to Ty masz kolejne ostrzeżenie za chamskie prowokacje. Stąpasz po kruchym lodzie, ale przecież nie każdy musi być na tym tragicznym Forum , nieprawdaż ?

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
23-11-15 17:16  Odp: [R] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Darecki, Jeżeli masz jakieś wonty do Halogena to załatwcie to na priv a nie zaśmiecasz mi wpisami tego typu relację. Nie stoję po niczyjej stronie, ale proszę pokaż mi wpis w którym Halogen dopuścił się tzw. hejtu. Z moich obserwacji wynika, że Halogen wyraził tylko swoją opinię na temat, że coś mu nie gra w opracowaniu i poparł to fotkami oryginalnych czołgów. Ja również uważam, że osłony za mocno nachodzą na koła, ponieważ oryginalne czołgi nawet obciążone ERĄ, a co dopiero "golasy" takie jak ten w wycinance tak nie mają. Nie jestem pewien czy to wina za małego prześwitu, czy może np. osłona jest za duża. Na koniec wpisu jeszcze raz apeluję o nie zaśmiecanie relacji wpisami , które w jakiś sposób obrażają innego użytkownika forum. Z góry dziękuję.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
05-12-15 18:04  Odp: [R/G] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
T-64 skończony. Generalnie model sklejał się dość dobrze, jednak ma kilka błędów m.in. Braki w rysunkach i w częściach i drobne niespasowania. Model pobrudziłem suchymi pastelami, chciałem uzyskać efekt mocno zakurzonego, jednak nie zabłoconego czołgu. Ocenę jak to wyszło pozostawiam Wam. Dzisiaj tylko kilka fotek ogółu żeby zakonczyć relację. Więcej fotek będzie najprawdopodobniej jutro w osobnej galerii całego zestawu.
Zapraszam do oglądania.















Post zmieniony (10-10-20 21:48)

 
06-12-15 11:42  Odp: [R/G] T-64, 1:25 Angraf Model.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pogratulować. Zdjęcia są rzeczywiście nieudane (niewyraźne), to chyba drżąca ręka albo optyka komórki.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-12-15 16:15  Odp: [R/G] T-64, 1:25 Angraf Model.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak dla mnie, to wykonałeś model bardzo fajnie. Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-12-15 19:07  Odp: [R/G] T-64, 1:25 Angraf Model.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratulacje! Nad galerią warto by było jeszcze popracować :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
06-12-15 19:44  Odp: [R/G] T-64, 1:25 Angraf Model.
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nooo, Answer powinien przyznać Ci medal (lub inny model do sklejenia). Wszak to pierwsza relacja. Mam nadzieję, że Autor i Wydawca wykorzystali Twoje uwagi i nanieśli poprawki do projektu.

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 
06-12-15 19:50  Odp: [R/G] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Tommy, Nie kuś tym pomysłem w nawiasie, bo jeszcze wyciągnę jakieś żądania w stosunku do wydawcy :-)

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
09-02-19 14:52  Odp: [R/G] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Proszę moderatora o usunięcie wszystkich pustych postów z tej relacji.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
09-02-19 21:44  Odp: [R/G] T-64, 1:25 Angraf Model.
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 



Post zmieniony (11-03-19 08:39)

 
09-02-19 22:51  Odp: [R/G] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Miroslav, co do malowania gąsienic laserowych to po prostu sie je skleja i maluje. Myślę, ze modela da rade skleić w czystym standardzie na dużo lepszym poziomie i nawet tą wieżę dałoby radę skleic, może nie bez widocznych łączeń ale na pewno lepiej. Kurzenie to moje widzi mi się i nie jest wymagane.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
10-02-19 11:04  Odp: [R/G] T-64, 1:25 Angraf Model.
malakser 



Na Forum:
Galerie - 24
 

Elegancki standardzik :) Gratulacje .

 
10-02-19 12:38  Odp: [R/G] T-64, 1:25 Angraf Model.
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie da rady sklecić tego modelu w lepszym standardzie bo zawiera błędy które trzeba poprawiać w widoczny sposób. Problemy ze spasowaniem przedniej płyty do szkieletu, za duże białe pola na kadlubie przeznaczone do przyklejania okrągłych elementow trzymający g układ jezdny to tylko niektóre z problemów. Z tego co pamiętam to jest też problem ze spasowaniem błotników do kadłuba. Dużo rzeczy malowalem w tym modelu aż odpuściłem standard i pobrudziłem go pigmentami i washami.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
10-02-19 12:50  Odp: [R/G] T-64, 1:25 Angraf Model.
Zeus12345   

Witam

tez posiadam ten czolg t-64 model ciekawy ale moim zdaniem modele z Answer powinni robic jako czarno biale do malowania ale to tylko moje zdanie.

Narazie mecze ciągnik M1070 & M1000 firmy Answera na naczepie kce postawic t-64 co do ciagnika bedzie malowany na kolor olive drab.

pozdrawiam :)

 
10-02-19 17:39  Odp: [R/G] T-64, 1:25 Angraf Model.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Raziel, zgadzam się z tobą całkowicie pod wzgledem błędów i problemów z modelem. Po przeczytaniu Twojego postu przypomniałem sobie ile nerwów i ile k****kosztowało mnie dopasowanie błotników zwłaszcza z przodu pojazdu, wczoraj zwyczajnie o tym nie pamiętałem z racji, że model kleiłem już ze 3 lata temu. Jednak wydaje mi się, że dałoby radę skleić ten model troszkę lepiej unikając moich błędów warsztatu :-).

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
10-02-19 18:17  Odp: [R/G] T-64, 1:25 Angraf Model.
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajny model.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024