FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
15-10-03 09:44  Re: SdKfz 7/2 3,7cm FLAK 37 foto
KOALA 

 

A co nato STARE WYJADACZE tego tematu?????????????????

G' day Mate
welkome down under

 
15-10-03 09:53  Re: SdKfz 7/2 3,7cm FLAK 37 foto
Zielony   

Model śliczniusi! - gratulacje - mam jedno pytanie jak robiłeś te siatki na burtach?
Maciek

 
15-10-03 15:31  Re: SdKfz 7/2 3,7cm FLAK 37 foto
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

No poprostu bajka!! a układ jezdny-zajebiaszczy:) i tez chciałbym wiedzieć jak te siatki robiłeś?

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
15-10-03 16:31  Re: SdKfz 7/2 3,7cm FLAK 37 foto
maryjan   

Ja stosuje w takich wypadkach (siatki) firanke bez wzorkow. Dobrze to wyglada.
Pozdrawiam

 
15-10-03 17:25  Re: SdKfz 7/2 3,7cm FLAK 37 foto
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Takie siateczki mają niekiedy osłony głośników...

A co zastosowałeś do zrobienia "podłogi"... Gotowy papier, metal, czy tłoczenia, a może jeszcze coś innego...

Pooooooozdry.....

Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
16-10-03 08:09  Re: SdKfz 7/2 3,7cm FLAK 37 foto
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Wszystko jest z papieru. oprócz układu wydechowegi, liny, siatki burt i dwa druty w układzie kierowniczym. Jak zrobiłem siatkę ??? no zzzzz tego pytania zrobię osobny wątek gdzie wszystko opiszę dokładnie i dam zdjęcia maszynki do robienia takich siatek.
Hmmmmm ............. diorama...........jak to fajnie brzmi, ............jasne że mam ochote zrobić, jak model jest bojowo to muszą być ludki, łuski, pociski, brudzing (nie wiem jak to zrobić żeby wyszło realnie - nie mam w tym doświadczenia) no i mała dioramka (hmmmm) - może macie jakieś propozycje co do ystawienia modelu itd.

Zaczyna mi się to podobać.

Bardzo się cieszę że model wam się podoba, nigdy nie widomo jak model może zostać odebrany przez otoczenie.

 
16-10-03 18:10  Re: SdKfz 7/2 3,7cm FLAK 37 foto
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Hej, jak to nie macie pomysłów na dioramę, przydały by sie jakieś zdjecia dla poszukania pomysłu.

Jak i gdzie mam go pobrudzić, a i jakie błoto mam mieć kolor ???

 
16-10-03 19:49  Re: SdKfz 7/2 3,7cm FLAK 37 foto
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Ok, co do robienia błota to znalazłem stronkę gdzie jest opisane jak to robić ze szpachlówki, nie wiem jaki to będzie teren, więc nie mam pojecia jak bedzie wyglądało takie błoto. Jak ktos się orientuje po oznaczeniach na modelu to bardzo proszę aby napisał na jakim froncie on służył. Na okładce jest zestrzelony ruski samolot.

 
16-10-03 19:52  Re: SdKfz 7/2 3,7cm FLAK 37 foto
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

O kto szuka ten znajduje (ale wy też mozecie poszukać) -model jest z ??? Dywizji Pancernej "Grossdeutschland". I gdzie od mógł się pałętać ten model ???

 
17-10-03 10:19  Re: SdKfz 7/2 3,7cm FLAK 37 foto
Kolniak 

 - 3

Grossdeutschland - dywizja grenadierów pancernych. Sformowano go na początku 1942 jako dywizję piechoty w Berlinie, walczył pod Kurskiem, Woroneżem, Smoleńskiem (to w 42), Charkowem, Połtawą, Briańskiem i Krzywym Rogiem (43), potem już przerzucano z jednej dziury w drugą - najpierw na południe - Kirowgrad i Jassy - potem na Litwę -Memel, -styczeń 45 Rastenburg, luty-marzec Koenigsberg i Pillau, kwiecień Samland, potem na Hel. Tam skapitulował.
Sugeruję zatem błoto jesienne z Litwy, albo wiosenne z Prus - można je obejrzeć naocznie w każdej chwili.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024