FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-09-15 20:47  [Recenzja] Pz. Kpfw III A + zdjęcie ryfli wydawnictwa Paper Planet
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Dzisiaj recenzja jednego z bohaterów II WŚ wydawnictwa Paper Planet. Jest to model podstawowego czołgu średniego Wermahtu który wziął udział w kampanii wrześniowej 1939r. Tyle krótkiego wprowadzenia, przechodzę do meritum.
W skład zestawu wchodzą:
- 4 arkusze formatu 280 x 200 grubości 1 mm
- 1 arkusz 220 x 134 grubości 1 mm zawierający błotniki i grzebienie gąsienic
- 2 arkusze o grubości 0.5 mm, jeden o formacie 297 x 210, i jeden 280 x 200
- 3 arkusze 0,2 mm o formacie 297 x 210
- 1 arkusz ofsetu o wymiarach 180 x180
- 3 żywiczne lufy MG 34
Model wygląda na starannie opracowany. Oprócz gąsienic paskowych posiada reflowane błotniki i zestaw nitów. Arkusze są starannie wycięte. Poniżej dla zainteresowanych linki do relacji z budowy tego modelu

http://only-paper.ru/forum/34-18995-1
http://only-paper.ru/forum/34-18920-1

Wreszcie zdjęcia arkuszy











Teraz ryfle 1,7 mm arkusz o formacie 220 x 165 mm i grubości 0,4





W następnym wątku omówię Pz. Kpfw IIIB wydawnictwa PP.

--

Post zmieniony (21-09-15 20:48)

 
22-09-15 00:09  Odp: [Recenzja] Pz. Kpfw III A + zdjęcie ryfli wydawnictwa Paper Planet
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A gdzie ta "recenzja" ? Bo dowiedziałem się tylko, że model jest "starannie opracowany" - w sumie nie jest to niespodzianka przy tego typu wydawnictwie...

--

Post zmieniony (22-09-15 10:03)

 
22-09-15 11:54  Odp: [Recenzja] Pz. Kpfw III A + zdjęcie ryfli wydawnictwa Paper Planet
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dla mnie z kolei te ryfle to ciągle niewiadoma. Na zdjęciach arkuszy wyglądają ok, ale już w pierwszym linku do relacji z budowy modelu ich wygląd jest przepaskudny. Są tak wysokie, jakby to była tarka do warzyw i nijak mają się do rzeczywistości. Za to w relacji pod drugim linkiem wyglądają już lepiej. Krys, tak z czystej ciekawości, dałbyś radę zmierzyć wysokość ryfli, ewentualnie grubość arkusika, na którym są wypalone?

 
22-09-15 14:24  Odp: [Recenzja] Pz. Kpfw III A + zdjęcie ryfli wydawnictwa Paper Planet
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Piter masz do 1-25 (24) blachę Abera, kosztuje sporo, ale zapominasz o rozterkach i możesz dolutować wszystkie uchwyty i zaczepy z kolejnej blaszki. Wiem, to dla niektórych przestaje być kartonowe ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
22-09-15 14:25  Odp: [Recenzja] Pz. Kpfw III A + zdjęcie ryfli wydawnictwa Paper Planet
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

--

Post zmieniony (22-09-15 14:26)

 
22-09-15 15:05  Odp: [Recenzja] Pz. Kpfw III A + zdjęcie ryfli wydawnictwa Paper Planet
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Jako, że stałem się właścicielem wyżej wymienionej wycinanki, postaram się napisać kilka słów na jej temat.

Temat ciekawy, wcześniej jeszcze nie opracowany. Opracowanie niezłe, co do zgodności merytorycznej nie wypowiem się, gdyż nie jestem kompetentny w tym temacie. Jak kogoś interesuje ten pojazd można zaryzykować. Na pewno jest sklejalny, co widać po relacjach. Jeżeli sam się zdecyduję na klejenie, na pewno wypowiem się co do sklejalności. Chociaż po doświadczeniach z wieżą do BT-7 będę wyczulony na drobne różnice w wymiarach - problem nie wynika z grubości cięcia lasera.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, która rzuca się w oczy to elementy okrągłe. Jest zdecydowanie lepiej niż w rodzimych wydawnictwach, gdzie koło potrafi być umowne. Dla mnie był to priorytet, gdyż najbardziej irytujące dla mnie jest wycinanie dużej ilości powtarzalnych kółek. Wystarczy, że cyrkiel się omsknie i mam problem.

Karton na którym elementy są wycięte prezentuje akceptowalny poziom dla tekturki ok 0,4mm(o ile nie zdarzy się sytuacja, jak u mnie, gdzie jeden arkusz został wycięty po niewłaściwej stronie. Plus jest taki, że w ramach gwarancji można dogadać się na dorobienie tego arkusza przy okazji), przy czym z jednej strony karton jest gładki, natomiast z drugiej ma fakturę, której nie jestem w stanie opisać. Karton 0,2mm tutaj niespodzianek nie ma - solidna, gładka tektura. Gramatura ok 180-200g/m2. Da się elegancko formować po potraktowaniu BCG. Problemem może być najgrubsza tektura - ok.1mm. Jest to tekturka piwna, a wydrukowane są na niej elementy kadłuba, co sprawia, że przed pomalowaniem trzeba będzie trochę powalczyć z tematem - zagruntować całość i przeszlifować zgodnie z upodobaniami.

Instrukcja sprawia, że model powinien być przeznaczony dla bardziej doświadczonych modelarzy, którzy mieli już do czynienia z niektórymi rozwiązaniami i kilkukrotnie zastanowią się przed przyklejeniem danego elementu i jego wpływem na dalszą budowę. Nie ukrywam, że instrukcja jest bardzo skromna i dodatkowym atutem podczas klejenia będzie znajomość konstrukcji budowanego pojazdu.

Ponadto w przypadku wieży z tego modelu jak i BT-7 warto wziąć pod uwagę dodatkowe podposzycie, albo wzmocnienie konstrukcji w sytuacji malowania akrylami. Jeżeli chodzi o ryflowane błotniki, wygląda to mocno kontrowersyjnie. Niektórym się spodoba, jednak rzeczywiście wycięte są nieco zbyt głęboko. Można spróbować zalać to wikolem aby zniwelować głębokość grawerki.

Jak dla mnie ciekawy temat, jednak jak do każdej rzeczy, można znaleźć wady. W kategorii jakość/cena dla mnie wypada całkiem nieźle.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
22-09-15 20:47  Odp: [Recenzja] Pz. Kpfw III A + zdjęcie ryfli wydawnictwa Paper Planet
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Błotniki są cięte z tektury piwnej gr 1 mm, natomiast ryfle są zagłębione na głębokość ok 0,3 mm.

 
22-09-15 21:14  Odp: [Recenzja] Pz. Kpfw III A + zdjęcie ryfli wydawnictwa Paper Planet
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Jak dla mnie to już nie jest modelarstwo kartonowe,równie dobrze można sobie kupić model z plastiku lub żywicy.
Co do ryfli do na tej (trójce) z relacji wyglądają co najmniej śmiesznie,jakby faktura może trochę nie ta.

--
Taki sobie modelarz :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024