FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-09-15 12:41  [R/G] - Maly pokrak, czyli T1E1 Cunningham - GPM 308 (1:25)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Witam w mojej kolejnej (nareszcie) relacjo-galerii. Tym razem na warsztat poszedl T1E1 z GPMu, a poszedl z kilku powodow... Raz, ze przymierzam sie do budowy PzKpfw VI Tiger, bo mi sie tak przysnilo :) wiec konieczna jest jakas wprawka w budowie czolgow. Dwa, ze gram troche w "World of Tanks" i pomykam czasami takim karaluchem. i po trzecie, od zawsze, tzn. odkad MichalR pokazal swoj projekt, a Sprudin go skleil, ten pokrak bardzo mi sie podobal...

Na poczatek okladeczka z przyleglosciami. Moje przyleglosci miale odrobinke za male wymiary, co dalo sie skutecznie skorygowac...



Na pierwszy ogien poszedl kadlub:



Potem wieza:



...i pozostalosci... W miedzyczasie przetestowalem podklad Sniezki na wiezy, zrobilem tez nitowanie za pomoca kulek z filtra do wody, wg pomyslu MichalaR.




Pozostal uklad jezdny i gasienice, ale tutaj juz nie mam fotek, bo zostalo to wykonane w dwie noce przed tegorocznym zlotem we Wroclawiu :) Potem juz tylko malowanie, cieniowanie, przecieranie, lakierowanie, kurzenie... We Wroclawiu model jeszcze sie swiecil jak przyslowiowe psie organy, ale na Przeciszow model juz zostal finalnie przykurzony i zmatowiony, co widac w ponizszej galerii:






Podsumowujac, model swietnie zaprojektowany i spasowany, jak widac ze sporymi mozliwosciami do samodzielnej waloryzacji i mimo malych rozmiarow, dosc efektowny. Mysle, ze obowiazkowa pozycja dla fanow WoT :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (19-03-24 11:00)

 
21-09-15 14:55  Odp: [R/G] - Maly pokrak, czyli T1E1 Cunningham - GPM 308 (1:25)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Fajnie Ci to wyszło :) A te kulki (nity), to jaką mają średnicę?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
21-09-15 15:01  Odp: [R/G] - Maly pokrak, czyli T1E1 Cunningham - GPM 308 (1:25)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny maluch! Gratuluję!

--
Pozdrawiam!

 
21-09-15 15:02  Odp: [R/G] - Maly pokrak, czyli T1E1 Cunningham - GPM 308 (1:25)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

A to musze zmierzyc w domu, nawet sie nie zastanawialem... Tak na oko dobieralem, zeby w miare jednakowe byly i wielkosciowo pasowaly, bo jak z filtra sie wysypie wypelnienie, to rozmiary sa do wyboru, do koloru...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-09-15 15:47  Odp: [R/G] - Maly pokrak, czyli T1E1 Cunningham - GPM 308 (1:25)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładny modelik. Gratulacje!

--
Pozdrawiam Darek

 
21-09-15 15:54  Odp: [R/G] - Maly pokrak, czyli T1E1 Cunningham - GPM 308 (1:25)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ciekawe maleństwo.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-09-15 16:15  Odp: [R/G] - Maly pokrak, czyli T1E1 Cunningham - GPM 308 (1:25)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładny brzydal. Gratuluję. Z Tygrysem będzie tylko ,,trochę" więcej roboty :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-09-15 18:01  Odp: [R/G] - Maly pokrak, czyli T1E1 Cunningham - GPM 308 (1:25)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

He he... Ja też zasadniczo nie kleję czołgów, a buduję T-28, bo jeżdżę nim w WoT :-) Tego też mam, kupiłem z tego samego powodu.
A modelik przedni.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
21-09-15 20:04  Odp: [R/G] - Maly pokrak, czyli T1E1 Cunningham - GPM 308 (1:25)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Bardzo fajny, gratuluję :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
21-09-15 20:27  Odp: [R/G] - Maly pokrak, czyli T1E1 Cunningham - GPM 308 (1:25)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Viking, nity sa wielkosci gdzies 0.6-0.7 mm, na wiezy chyba nawet blizej 0.8, bo te przyklejalem pierwsze i widac, ze uzylem wiekszych. Zapomnialem dodac dwoch rzeczy... Jak mi sie bedzie chcialo kiedys, to moze podmienie gasienice i zrobie ja z osobnych ogniw, ale jeszcze do tego nie dojrzalem :) A budowa zajela mi jakies 9 m-cy, wlaczajac wszystkie przerwy na lezakowanie. Tak naprawde, to mozna go zlozyc i dobajerzyc w tydzien, moze dwa, czyli jednym slowem model relaksacyjny :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024