FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
14-09-15 21:31  Odp: [Z] DUKW Draf model
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

LuZaK, ta replika Pantery jest zrobiona z T-55 ;)

 
14-09-15 21:42  Odp: [Z] DUKW Draf model
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Dzięki za poprawienie ;) .

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
18-09-15 10:36  Odp: [Z] DUKW Draf model
malakser 



Na Forum:
Galerie - 24
 

Jest już w Empikach :) Ponieważ tematyka moja to i nabyłem . Pierwszy raz mam do czynienie z modelem tego wydawnictwa i pozytywnie mnie zaskoczył fakt ze większość arkuszy z częściami ma spodnią stronę pomalowaną na kolor modelu . Przy umiejętnym wycinaniu części może to zaowocować pokaznym zapasem koloru . Instrukcja słowna uproszczona przekrojów dużo i niestety ulubione przez Zbiga "gendery" . "Gendery" te są jakieś jaśniejsze niż te z którymi miałem styczność ( Haliński ) przez co wyraznie widać gdzie dana część się kończy a zaczyna inna .
Ogólnie model mi się podoba i zapewne kiedyś go po pełnie :)

Post zmieniony (18-09-15 10:36)

 
18-09-15 13:04  Odp: [Z] DUKW Draf model
mardru   

Wróciłem z roboty MACIE RACJE co nagle to po diable, szybka ocena okładki bez sprawdzenia treści i masz tu babo placek. WTOPA. Nauczka dla mnie.

 
18-09-15 14:44  Odp: [Z] DUKW Draf model
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Powiem szczerze, że jak patrzę na takie wydania i cenę jaką na sobie noszą to krew mnie zalewa porównując to z niektórymi tytułami. Wychodzi z tego, że większość wydawców rżnie nas jak tanie szantrapy. Jeśli Draf Model jest w stanie taką małą książeczkę, zadrukowaną po obu stronach tuszem, klejoną i naprawdę wzorowo wydrukowaną na świetnej jakości papierze, z kolorowymi zdjęciami na błyszczących arkuszach, sprzedać z zyskiem za 30 złotych, to co mam sądzić o takim Answerze? Który to kładzie obok w Empiku Tucano za 40 złotych, składające się 6 ordynarnie wydrukowanych arkuszy i okładki.
Kolejny przykład to ProArte. Za cenę poniżej 20 złotych można sprzedać model o takiej samej objętości jak powyżej wspomniane Tucano.

Ceny AH pozwolę sobie w takiej sytuacji przemilczeć.

Kupiłem amfibię, z samego szacunku dla wydawcy, aby wyrazić swój podziw i szacunek dla takiej polityki finansowej. Skleić pewnie mi się nie uda z uwagi na rosnącą kolejkę.

Post zmieniony (18-09-15 14:47)

 
18-09-15 14:57  Odp: [Z] DUKW Draf model
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kalafior ma rację :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
18-09-15 14:58  Odp: [Z] DUKW Draf model
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ty to zawsze błyśniesz elokwencją :)

 
18-09-15 15:28  Odp: [Z] DUKW Draf model
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie wpadliście na to że skoro na okładce i w środku jest reklama D-day to cżęść kosztów poniósł reklamodawca.. może tak było....

poza tym projekt 4000 druk 4000 oraz miedzy 300 a 1000 okładka i podzielcie sobie to przez nakład 300 szt albo 500
do tego podatek co roku ze stanów magazynowych , koszty poboczne , zusy, to też należy wliczyć w model

pozdr

--

Post zmieniony (18-09-15 15:59)

 
18-09-15 15:38  Odp: [Z] DUKW Draf model
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


To jeszcze drogi Kalafiorze weź pod uwagę ile sprzeda się Tucano a ile Me 109 (oczywiście Me 109 kilkakrotnie więcej) oraz koszt projektu Me 109 w stosunku do kosztu Tucano - sam kupuję projekty Me 109 tego samego autora i dla Tucano są to koszta kilkakrotnie wyższe. Pomijam już to, że koszt projektów me 109 rozkłada się na mnogość wydanych malowań, Tucano jak widzisz jest jedno.

Więc porównania nie mają sensu.

Ja powtórzę, że w stosunku do ilości włożonej pracy oraz materiałów modele są wyjątkowo tanie. Każda inna branża produkcyjna produkując coś w ilości 100-500 szt. i mając na tym zysk po kilku latach (bo tyle się czeka na jakikolwiek zysk) rzędu 5-10% wyśmiałaby nas wydawców, za to, że w ogóle nam się chce.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
18-09-15 16:02  Odp: [Z] DUKW Draf model
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Potwierdzam słowa Łukasza. Oczywiście to nie znaczy że nie zarabiamy , ale osobiście to wydawnictwo prowadzę po godzinach. jako dodatek a nie praca z której można utrzymać rodzinę
Swoją drogą chwała Panu Rafałowi za dobry temat w bardzo dobrej cenie :)
--

Post zmieniony (18-09-15 16:03)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024