FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
01-09-15 05:29  Odp: [N] MODELIK 18/15 – parowóz manewrowy FERRUM
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam.
Bardzo fajny model, i bardzo fajny parowoz. Znam go od dziecka kiedy jako siedmiolatek chodzilem na bocznice Fabryki Celuloza we Włocławku parowoz ten manewrowal. Sentyment pozostal do dzis, tym bardziej ze jestem milosnikiem koleii. Mam tylko jedno pytanie... Dlaczego na budce maszynisty nie ma tabliczki "49" Z tego co pamietam to jest parowoz TKh-49 Chyba ze sie myle.
Pozdrawiam
Big Boy

--
Parowóz... to jest TO!!!

 
01-09-15 07:45  Odp: [N] MODELIK 18/15 – parowóz manewrowy FERRUM
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nie ma tabliczki bo ... nigdy nie było. A to z tej racji, że tych parowozów nie posiadało PKP. Dopiero przekazanie do Chabówki parowozu ex Elektrownia "Halemba" sprawiło, że został on wciągnięty na stan PKP. Wtedy dopiero oficjalnie określono serię TKh49, dla tego jednego egzemplarza. Przy odbudowie "zabrzańskiego" egzemplarza 5353 ktoś się rozpędził, i tabliczkę też wykonano.

 
01-09-15 09:39  Odp: [N] MODELIK 18/15 – parowóz manewrowy FERRUM
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


"Ponoć modele drukowane cyfrowo miały być tańsze?"

??? - nie przypominam sobie abym składał takie deklaracje. Wyjaśniałem tylko swojego czasu że druk cyfrowy jest korzystniejszy dla wydawcy przy małych nakładach, ponieważ nie wymaga drukowania od razu większej ilości na magazyn, czyli angażowania i "zamrażania" tak dużych środków jak przy druku offsetowym. Największy koszt wydania nowego modelu nadal stanowi honorarium autorskie i tu się nic nie zmienia. Wydając nowy model przychód ze sprzedaży w pierwszym okresie i tak nie równoważy poniesionych nakładów, więc trudno obniżać cenę aby deficyt był jeszcze większy. Prywatni wydawcy to nie LOK - nie są dotowani. Na zarobek z nowości muszę zawsze poczekać kilka miesięcy, czasem kilka lat, a czasem ...zostaję ze stratą. Bywają takie pozycje, np. w zeszłym roku trzy zupełnie nieudane i niesprzedające się modele w ilości po kilkaset egzemplarzy poszły na przemiał (Challanger, Mewa i Grumman Duck).

--
JOL

 
01-09-15 12:12  Odp: [N] MODELIK 18/15 – parowóz manewrowy FERRUM
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


ZbiG - rozumiem. Przy druku tonerem polimerowym który stosuję z ciasnym zwijaniem nie ma jednak problemów i swojego czasu pokazywałem na Forum jak mi wyszły próby, natomiast z Butaprenem to prawda. Ja też mam swoje lata i swoje przyzwyczajenia z czasów kiedy były dostępne tylko Butapren i Hermol, ale do innych nowych klejów na pewno można się przyzwyczaić.

--
JOL

 
01-09-15 22:14  Odp: [N] MODELIK 18/15 – parowóz manewrowy FERRUM
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Piękne widoczki na wieczór. Dziękuję.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
01-09-15 22:25  Odp: [N] MODELIK 18/15 – parowóz manewrowy FERRUM
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Oktiabrskaja!!!
http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/okrety/1/200/oktiabrskaja-rewolucja-fly-model

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
06-09-15 18:50  Odp: [N] MODELIK 18/15 – parowóz manewrowy FERRUM
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Fajna maszyna.
Mam ochotę na tendrzaka ale może Panie kierowniku coś takiego TKt 48
stoi niedaleko mnie odrestaurowana.
http://www.terazjaslo.pl/2011/12/stoi-na-stacji-lokomotywa/

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
07-09-15 01:50  Odp: [N] MODELIK 18/15 – parowóz manewrowy FERRUM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Skoro został już poruszony temat druku cyfrowego, to ja zapytam o coś: czy ktoś sprawdzał jak wygląda kwestia zastosowania lakieru nitro na taki druk? Jakiś czas temu próbowałem to kolory się rozmazywały, ale to był model innego wydawnictwa. Jak jest z technologią stosowaną przez Modelik?

Przyznaję, że modele kolejowe z Modelika są intesresujące. Tylko, że ja smaruję arkusze lakierem nitro.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
07-09-15 07:52  Odp: [N] MODELIK 18/15 – parowóz manewrowy FERRUM
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Przy "cyfrówce" musisz o nitro zapomnieć... a i na butapren uważaj.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-09-15 11:20  Odp: [N] MODELIK 18/15 – parowóz manewrowy FERRUM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jedynie klej BCG i Uniwersalny. Z Uniwersalnym też ostrożnie. Impregnacja druku tylko matowy akryl w spray'u.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024