FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
31-08-15 14:57  [darmowe modele] Darmowy model Hetzera.
milosxz   

Witam mam na imię Miłosz i to mój pierwszy temat :) Znalazłem darmowy model działa przeciwpancernego z czasów II wojny światowej – Jagdpanzer 38(t) Hetzer (Sd.Kfz 138/2).
Model chyba jest w skali 1:35 i wydaje się być fajny.
Pobierzcie i zobaczcie.
Będę wam bardzo wdzięczny jeśli ocenicie jego stopień trudności ewentualne błędy w instrukcji czy częściach. Co myślicie aby wydrukować go na A3?
Fajnie by jeszcze było jakby ktoś go skleił i pomagał mi w mojej relacji, ponieważ jestem początkującym modelarzem.
Na razie mam za sobą tylko papugę, słonia, i parę innych zwierzątek ze strony yamahy oraz kończę ramę z motocykla yz450fm.
Dodam że skleiłem już w połowie łatwy czołg z modelika ale go odłożyłem aby nie zniszczyć.
Dziękuję z każdą Pomoc i do zobaczenia.
Link do pobrania: http://www.otomodele.pl/darmowy-model-hetzer-jagdpanzer/
--

Post zmieniony (31-08-15 15:06)

 
01-09-15 19:10  Odp: [darmowe modele] Darmowy model Hetzera.
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Robiłem kiedyś Hetzera w 1:35, to był mój pierwszy pancerniak; szósta klasa podstawówki, wydawnictwo "Mikromodel". Oczywiście nie wyszedł, bo nie miałem się na kim wzorować, ale jakoś przynajmniej zlepiłem, że się tak wyrażę. ;-)
Przechowywałem go przez wiele lat, aż ustąpił miejsca kilku lepiej wykonanym... "pełzaczom" - o właśnie. ;-)

Malowanie ambush (rozumiem, że jak na załączonej grafice), też mi się podoba. Ciekawe, czy dało by się powiększyć do 1:25 za pomocą jakichś darmowych narzędzi? Niestety nie mam pojęcia jakich - ktoś podpowie? No i wydrukować, też nie bardzo gdzie, ale jest miejsce, gdzie za odpłatnością by zrobili na kartonie offsetowym, tylko czy jest co, bo podglądu arkuszy brak, a i nie wiadomo (mi), czy ten link bezpieczny ?

--

 
01-09-15 20:47  Odp: [darmowe modele] Darmowy model Hetzera.
milosxz   

No ja mam tak luksusowo :) ,że mój wujek ma dostęp do dobrych drukarek laserowych i mi mówił że może powiększyć ale nie z 1:35 do 1:25 tylko po prostu wydrukować na A3.
Wybrałem jednak druk A4 na papieże o troszkę mniejszej gramaturze niż techniczny i myślę, że nie będę mieć problemów z wycinaniem okręgów, ponieważ zamierzam kupić wybijaki na allegro (można na sztuki albo zestaw) Taki wybijak o wielkości 20 mm kosztuje około 10 zł, ale zależy też jaka średnica bo na allegro największy to właśnie 20 mm.


--

Post zmieniony (01-09-15 20:53)

 
01-09-15 21:02  Odp: [darmowe modele] Darmowy model Hetzera.
Paweł63   

Witam.
Ciekawa filozofia, dobieranie skali modelu pod
rozmiar dostępnych wybijaków ,niemniej powodzenia.

 
01-09-15 21:28  Odp: [darmowe modele] Darmowy model Hetzera.
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Intuicja, a trochę doświadczenie ;-) podpowiadają mi, że wybijaki - nie. Lepiej dobry skalpel np. AK-4 od Olfy, albo chociaż nożyk do tapet, pod warunkiem powolnego wycinania. Tych okręgów tam nie ma dużo, tak, że spokojnie. Po wycięciu krawędź elementu szlifowałbym pilniczkiem o odpowiednim profilu ( + naklejony papier 500, czy 600) - do zrobienia z patyczka od lodów metodą rozcinania i szlifowania innym takim pilniczkiem... to nie jest trudne.

Nie wiem, czy druk laserowy nie będzie łamliwy - ktoś tu pisał o tym, kiedy jeszcze tu przesiadywałem. Atramentowy zaś ma tendencje do rozmywania przy lakierowaniu, ale nie sprawdzałem tego, tak, że - nie wiem jak pomóc.

Czyli - link bezpieczny? Jakieś skany, albo zdjęcia wydrukowanych arkuszy? ...Poproszę i dziękuję z góry.

...Okręgi wewnętrzne kół, wycinałbym najpierw z cienkiego arkusza, potem nakleił i dopiero wycinał z tektury - wpierw zewnętrzne, potem wewnętrzne - większa szansa, że się nie zniszczą; cyrkle tnące też odpuściłbym. Zresztą nie widziałem jaką konstrukcję mają koła w tym modelu. Preferowałbym sklejanie z krążków, nad oklejanie paskami. Następnie szlifowanie w imadełku - trzeba zrobić uchwyt do obróbki (włożyć między krążki o większej i dwa o mniejszej średnicy), potem oburącz paskiem papieru (też 500)... Chętnie służę pomocą, na ile potrafię - choć doświadczenie mam raczej skromne. Są też tutaj zaawansowani "wymiatacze", to i lepiej doradzą. ;-)

--

 
01-09-15 22:02  Odp: [darmowe modele] Darmowy model Hetzera.
milosxz   

Bardzo dziękuje za pomoc Posiadam skalpel ak 3.
Co do druku to zachowuje się bardzo dobrze (druk się nie łamie i nie rozmywa)
Ps: tak link jest bezpieczny i legalny spokojnie można pobierać a zdjęcia dam za pare dni jak przyjdzie przesyłka z wydrukowanym modelem


--

Post zmieniony (01-09-15 22:09)

 
01-09-15 22:03  Odp: [darmowe modele] Darmowy model Hetzera.
milosxz   

Nie dobrałem wybijaków pod model gdzie tak piszę?!
To co napisałem miało znaczyć ze jeśli okręgi bedą większe niż 2 cm to porostu ich nie kupieę/nie użyje .
--

Post zmieniony (01-09-15 22:06)

 
03-09-15 16:53  Odp: [darmowe modele] Darmowy model Hetzera.
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

po szybkim przejrzeniu powiem że model dość prosty, niektóre rozwiązania są dziwne i jakby je zmodyfikować było by jeszcze łatwiej ( mowa np o gąsienicach )

 
04-09-15 19:35  Odp: [darmowe modele] Darmowy model Hetzera.
milosxz   

Gąsienice są moim zdaniem fajne i łatwe w wykonaniu

--
Początkujący

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024