FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-08-15 21:17  [R/G] Saettia Genueńska ok. 1700 scratch
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witam Wszystkich

ostatnio popełniłem model jak w tytule, ale że nie prowadziłem pełnej dokumentacji fotograficznej z postępów prac, więc trochę "dziur" w tej relacji będzie. Mimo to mam nadzieję, że się spodoba. Napisałem "scratch" bo opierałem się tylko na zdjęciach, szkicach, rysunkach i opisach głównie na włoskich forach. Dlatego wszelkie uwagi znawców tego typu jednostek bardzo mile widziane. Ale do rzeczy.
Tak to wyszło:



Ponieważ jednostka ta miała mocno "zadarty" pokład, nijak nie mogłem spasować pokładu z jednego kawałka. Zrobiłem więc podłużną konstrukcję, "fałszywy pokład" i na to dopiero przykleiłem deski właściwe. Tu niestety brak zdjęć z gotowym pokładem:


Pewnie w części rufowej nie trzeba było robić takiej konstrukcji (jest krótsza, ma niewielki łuk, podzielona na trzy pasy) Ale co tam! Mam dużo kartonu 0,5 mm więc "poszedłem na całość"
Poszycie poprzeczne udało się zaprojektować bez ani jednej poprawki, czym byłem mile zaskoczony i trochę dumny:

Również z lutrem rufy nie było problemów z wyjątkiem dwóch: 1- część elementów była wydrukowana "laserem" i toner kruszył się przy byle dotknięciu; 2- zmieniła mi się koncepcja ozdób, więc finalnie część rufy została pociągnięta farbkami. Te nie udane elementy na później, teraz rufa na etapie początkowym:

Zaprojektowałem podłużne pasy poszycia o szerokości pojedynczych desek, w związku z tym w obawie o "krowie żebra" wkalkulowałem "fałszywe poszycie podłużne", by złagodzić wręgi i przy okazji wzmocnić burty:

Niestety nie fotografowałem żmudnego oklejania burt to i nie ma czego pokazać.
Później już tylko detale pokładu, maszty, żagle, sznurki i gotowe.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (21-08-15 21:29)

 
20-08-15 21:41  Odp: [mini R/ mini G] Saettia Genueńska ok. 1700 scratch
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Ale fajny , choć lubię lotnictwo , żagle / modele żaglowców / zawsze napawały mnie
zachwytem . Będąc w muzeach , wpatrywałem się w modele podobne do Twojego .
Nie jakieś niszczyciele czy pancerniki , ale właśnie flota z żaglami lub cywilna .
Twój model jest w dechę , świetna robota . Zapytać muszę przez ciekawość , co to za pompa ręczna na pokładzie ???? Do czego służyła ????
Pozdrawia Marek , kaczmarek .

 
20-08-15 21:46  Odp: [mini R/ mini G] Saettia Genueńska ok. 1700 scratch
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
Model po prostu jest świetny, brawo!

pozdrawiam
Mirek

 
21-08-15 05:59  Odp: [mini R/ mini G] Saettia Genueńska ok. 1700 scratch
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo fajna łajba. Gratulacje.

--
Pozdrawiam Darek

 
21-08-15 09:29  Odp: [mini R/ mini G] Saettia Genueńska ok. 1700 scratch
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

andy - Pompy (a wcześniej czerpadła mechaniczne) służyły do usuwania wody ze statku, która zawsze w pewnych ilościach dostawała się do wnętrza i gromadziła w zęzie (pomiędzy stępką a najniższym pokładem). Duuuużo o pompach: http://www.timberships.fora.pl/artykuly-tematyczne,16/dawne-pompy-okretowe,25.html

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
21-08-15 09:56  Odp: [mini R/ mini G] Saettia Genueńska ok. 1700 scratch
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,model bardzo ładny,wygląda na mały, ,jaka to skala?,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
21-08-15 10:05  Odp: [mini R/ mini G] Saettia Genueńska ok. 1700 scratch
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Piękna krypa. Gratuluję modelu :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
21-08-15 13:16  Odp: [mini R/ mini G] Saettia Genueńska ok. 1700 scratch
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Marku,
model jest w skali 1:100, jakieś 25 cm długości. Przyznać się muszę, że trochę niskie wyszły mi "wnętrza" tzn drzwi. Mają 1,6 m. Podobne rozwiązania widziałem przy innych modelach saettii, więc nie zmieniałem znacząco proporcji kadłuba, by zachować charakterystyczny kształt. Uznałem, że była to taka "niedogodność". Z drugiej strony nie był to luksusowy jacht królewski więc pewnie koszty budowy odgrywały rolę.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
21-08-15 15:52  Odp: [mini R/ mini G] Saettia Genueńska ok. 1700 scratch
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2
 
21-08-15 20:03  Odp: [mini R/ mini G] Saettia Genueńska ok. 1700 scratch
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny model, gratulacje. Zmień [mini R/ mini G] ma [R/G].

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024