FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
12-10-15 20:36  Odp: [R] De Havilland DH-82A Tiger Moth /1:33/ Kartonowa Kolekcja
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajnie że się podoba, Ryszard jakiego lekkiego przez swoje niezdecydowanie musiałem się przebijać przez milimetr tektury. A swoją drogą to moja lepsza połowa miała niezły ubaw przy tym szyciu i stwierdziła że jako szwaczka to bym umarł z głodu.

 
12-10-15 22:51  Odp: [R] De Havilland DH-82A Tiger Moth /1:33/ Kartonowa Kolekcja
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Paweł - chodziło mi nie o "lekkość" tzn. łatwość szycia a zakwalifikowanie Ćmy jako lekkiego samolotu do rodzaju jakim jest lekkie w odróżnieniu od ciężkiego (płaszcze, kurtki itp.) ;-)

 
26-12-15 16:10  Odp: [R] De Havilland DH-82A Tiger Moth /1:33/ Kartonowa Kolekcja
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Nareszcie mam z powrotem swój aparat i mogę już dokumentować na potrzeby tej relacji. Budowa posuwała się w tym czasie sukcesywnie do przodu. Z racji tego, że mój samolocik nie ma uzbrojenia i wielu innych atrakcyjnych detali a poza tym jest mikrej postury postanowiłem bardziej wyeksponować jego kabiny. Zacząłem od waloryzacji tablic przyrządów. Podchodziłem do tematu dwa razy gdyż drut, który użyłem za pierwszym razem był troszeczkę za gruby i trzeba go było wymienić. Druty i kulki BGA kleiłem klejem microscale dedykowanym dla foli aluminiowych. Busole też uplastyczniłem.



Potem z kartonu 0,4 dorobiłem brakujące drewniane wzmocnienie a z wikolu elementy skórzanego oparcia w kabinie ucznia. W tak zwanym międzyczasie przygotowuję sobie śruby do naciągów.



Skrzydełka też już prawie gotowe, poprawiłem chodniczek, dorobione pętle do wiązania odciągów oraz nity z kulek BGA. Zastrzały przygotowane do waloryzacji.



Na zakończenie tej relacji przygotowane okapotowanie silnika.




No to tymczasem…..

 
31-12-15 23:33  Odp: [R] De Havilland DH-82A Tiger Moth /1:33/ Kartonowa Kolekcja
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Pora kończyć budowę, więc przechodzimy do składania podzespołów, tablice już gotowe



Na koniec dołożę tylko delikatny filtr i powinno być dobrze. Ogromnie nie lubię poprawek, ale drążki wołały o pomstę do nieba więc trzeba było



Okapotowanie na swoim miejscu



Z cyklu lubię majsterkować przyrząd do montażu skrzydeł, przekonałem się już nie raz, że warto nawet najprostszy sobie zrobić bardzo pomaga.



Płaty już na swoim miejscu teraz czas na naciągi, chociaż to zajęcie czasochłonne bardzo lubię to robić



Idąc dalej tą drogą reszta sznurków, tzn. usterzenie w oplotach



Ostatnie elementy przyklejam na swoich miejscach, obie kabiny i wskaźnik paliwa



I tym sposobem udało się dotrzeć do szczęśliwego końca. Teraz zdjęcia tzw. robocze, czyli to co jest w wycinance, właściwa galeria w sobotę jak wyschnie podłoże.



No to tymczasem….

 
01-01-16 08:22  Odp: [R] De Havilland DH-82A Tiger Moth /1:33/ Kartonowa Kolekcja
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękne zakończenie starego roku. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-01-16 09:25  Odp: [R] De Havilland DH-82A Tiger Moth /1:33/ Kartonowa Kolekcja
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"...teraz czas na naciągi, chociaż to zajęcie czasochłonne bardzo lubię to robić."
Ja też, więc jest nas dwóch !
"Owadzik" prezentuje się bardzo ładnie !
Pozdrawiam Noworocznie,
Ryszard

 
01-01-16 09:52  Odp: [R] De Havilland DH-82A Tiger Moth /1:33/ Kartonowa Kolekcja
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pięknie!
Do chwili dotarcia do optymalnej (dla mnie) metody wykonywania naciągów unikałem ( z wielkim żalem) modeli "druciaków" , wielopłatów. Ale teraz to dla mnie mozolna, ale przyjemność.
To jest nas trzech ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-01-16 16:55  Odp: [R] De Havilland DH-82A Tiger Moth /1:33/ Kartonowa Kolekcja
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Zapraszam wszystkich do galerii mojego Tiger Motha. Winetka którą widzicie przedstawia pilota ,, zesłanego ” na odpoczynek w lataniu operacyjnym do ośrodka szkoleniowego. Widać że w tym miejscu czas się zatrzymał bo i sprzęt latający nie taki, dzień do dnia podobny nawet Meawestka pamiętająca czasy Batlle of Brittain . Dziękuję Panu Andrzejowi Domańskiemu za pomoc w nadaniu figurce ludzkiego wyglądu. Na zakończenie każdemu polecam ten modelik bo bardzo ładnie się prezentuje.










I jeszcze kilka zdjęć w konwersji czarno-białej.





No to tymczasem…..


Pozdrawiam.

Paweł

 
03-01-16 17:05  Odp: [R] De Havilland DH-82A Tiger Moth /1:33/ Kartonowa Kolekcja
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratuluję ukończenia modelu. Model i prezentacja bardzo fajne.

--
Pozdrawiam Darek

 
03-01-16 17:17  Odp: [R] De Havilland DH-82A Tiger Moth /1:33/ Kartonowa Kolekcja
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Paweł, bardzo przystojnie wyglądasz w mundurze lotnika. :-)

Całkiem podobna do Ciebie figurka. Model przepiękny, zdjęcia też.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024