FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-08-15 17:40  [R] H.M.S. Wolf Shipyard 1:96
uki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam na imię Łukasz i będzie to moja pierwsza relacja na tym forum , (w ogóle moja pierwsza relacja :). W młodości coś się tam kleiło i było fajnie.
Na koncie mam kilkanaście skończonych MM, jednak po kilku przeprowadzkach nic z tego nie zostało.
Na tapetę wziąłem pierwszy żaglowiec. Przeraża mnie skala 1:96, ale myślę, że z waszą pomocą dam radę. Mam nadzieję, że mnie z tym nie zostawicie :).
Chciałbym go zrobić z lekką waloryzacją, na pewno pokłady deskowane, może pokuszę się o deskowanie kadłuba jak nie fornirowe to powycinam tekturowe i okleję.
Jakoby relacja była relacją zamieszczam pierwsze zdjęcie, Złożony szkielet wycięty laserowo.


--

 
19-08-15 18:14  Odp: [R] H.M.S. Wolf Shipyard 1:96
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Życzę powodzenia i obyś dotrwał do końca bo żaglowce to wyzwanie. Sam nie raz już zwątpiłem w sens budowy, ale brnę dalej. W razie czego służę pomocą, a w zasadzie doradztwem bo model musisz niestety zbudować sam:) Jeśli nie masz w planach szpachlowania kadłuba, to zalecałbym zastosowanie jakiejś formy wzmocnień międzywręgowych. Podposzycie pełne z tzw. tektury piwnej lub co najmniej dodatkowe podłużne wzmocnienia wklejane między wręgami. Wprawdzie ilość wręg w modelach Shipyardu jest spora, a dodatkowo jest stosowane podposzycie z kartonu, to jednak z doświadczenia przy budowie Victory stwierdzam, że jakieś mocniejsze wzmocnienie, przy układaniu poszycia listewkowego się przydaje.


Pozdrawiam
Jarek

 
19-08-15 18:53  Odp: [R] H.M.S. Wolf Shipyard 1:96
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam serdecznie i życzę powodzenia w budowie!

--
Pozdrawiam Darek

 
19-08-15 19:24  Odp: [R] H.M.S. Wolf Shipyard 1:96
uki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Paragraf wykonam podposzycie z wycinanki, ale chyba jak na mój pierwszy model żaglowca wykonam go w standardzie. Cały czas się waham czy dam radę okleić deskami kadłub.

Post zmieniony (19-08-15 19:24)

 
19-08-15 20:30  Odp: [R] H.M.S. Wolf Shipyard 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Zapraszam do mojej relacji z Wolfa, może coś podpatrzysz :) Do momentu żaglowania bo tam dałem upust wyobraźni ;p (nie no mały żart, źle ustawiłem reje, Koledzy wytknęli - i słusznie :) )

--
54323031

 
19-08-15 20:44  Odp: [R] H.M.S. Wolf Shipyard 1:96
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To proponuję, abyś przy układaniu właściwego poszycia tzn. tego podklejonego tekturą, po odpowiednim uformowaniu oklejki, kleił to poszycie tylko do wręg. Unikniesz dzięki temu powstawania krowich żeberek. Ja dodatkowo pomiędzy to właściwe poszycie i podposzycie wkładałem małe kliny z tektury, co zapobiega jego zapadaniu się na przestrzeniach międzywręgowych. Klin nieco odpycha poszycie właściwe od podposzycia i ładnie się ono układa, zwłaszcza w części dziobowej, gdzie te łuki są znaczne.

Post zmieniony (20-08-15 07:12)

 
20-08-15 15:35  Odp: [R] H.M.S. Wolf Shipyard 1:96
uki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pytanie podposzycie zaczynać od środka, czy może od dziobu albo rufy?

Post zmieniony (20-08-15 15:36)

 
20-08-15 16:58  Odp: [R] H.M.S. Wolf Shipyard 1:96
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja układałem od dziobu, ale chyba nie ma to większego znaczenia.

Post zmieniony (20-08-15 16:59)

 
20-08-15 20:15  Odp: [R] H.M.S. Wolf Shipyard 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Od dziobu. Poza tym w tym modelu podposzycie pasowało idealnie. Dopiero poszycie właściwe na rufie trzeba było bodajże docinać. Ale myślę że jest to zabieg celowy wydawnictwa. Lepiej dociąć naddatek niżby miało zabraknąć 2 mm.

--
54323031

 
28-09-15 08:41  Odp: [R] H.M.S. Wolf Shipyard 1:96
uki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej
Czasu nie mam na sklejanie :(. Ostatnio przysiadłem ale w takim tempie to z dwa lata go będę dłubał. Obiecuje się poprawić. Oklejanie kadłuba i pokłady są na swoim miejscu.
Teraz czas na fornir. No właśnie jaki na pokład a jaki na planki ??. To bedzie moja pierwsza styczność z fornirem. Doradzcie coś. Model zamierzam malować farbami pactra.




zrobiłem ksero wycinanki, zamierzam przykleić je aby wyznaczyć linie dla plankowania.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024