FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-08-15 09:51  [G] Messerschmitt BF-109 E-3 "Swiss Shark", Modelarstwo Kartonowe - proArte 1:33
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam,
na urodziny, od mojej już za kilka dni żony, dostałem ten oto samolot i pomimo towarzyszących ostatnimi czasy upałów, które już na szczęście minęły postanowiłem go skleić. A poza tym dobrze się złożyło bo to jakaś odskocznia od Daru Młodzieży i sklejenie czegoś innego niż tylko pływadła. Oczywiście po weekendzie wracam do Daru. Samolot w moim wykonaniu ma trochę niedociągnięć ponieważ moje doświadczenie z samolotami jest takie, że kiedyś (tj. 17-20 lat nazad, obecnie mam 30) próbowałem skleić jakieś samoloty ale z marnym skutkiem, ponieważ sprowadzało się to do wycięcia i dosłownie sklejenia, nie pamiętam czy wówczas wręgi wycinałem... No nic, wracając do Messerschmitta model klei się całkiem nieźle, bardzo dobrze zaprojektowane części, wszystko ze sobą gra. Tylko taka mała uwaga do wydawnictwa, przydało by się więcej szczegółowych rysunków montażowych, albo opis budowy np. tak jak w modelach z JSC. Konkretnie chodzi mi o rysunki podwozia, wlotów powietrza pod skrzydłami. Samolotowi laicy będą mieli nie lada problem z ogarnięciem tego. Ale model ogólnie świetnie zaprojektowany, bez problemów z pasowaniem części. Aha, jeszcze taka mała uwaga, chociaż nie wiem czy sensowna, wydaje mnie się, że lepiej i czytelniej by było gdyby elementy z drutu były oznaczane osobno tzn. np. rzymskimi cyframi. Dot. to głównie części 22c, 41d. Ale to tylko moje uwagi i spostrzeżenia.
Poniżej kilka zdjęć z mojego "pierwszego" samolotu. Wiem, że jest trochę wad z moim wykonaniu ale...z czasem do zniwelowania z każdym kolejnym samolotem.








--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
19-08-15 09:57  Odp: [G] Messerschmitt BF-109 E-3 "Swiss Shark", Modelarstwo Kartonowe - proArte 1:33
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Jak na "pierwszy" samolot to moim zdaniem wygląda nieźle.
Dwie podstawowe uwagi:
1 - może zdjęcie przekłamuje, ale wydaje mi się, że stery wysokości są różnie wychylone. Jeżeli tak, to koniecznie wyrównaj.
2 - to samo lotki - nie mogą być obie w górę. Albo na płask albo jedna w górę/druga w dół.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
19-08-15 10:16  Odp: [G] Messerschmitt BF-109 E-3 "Swiss Shark", Modelarstwo Kartonowe - proArte 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gratuluję ukończenia modelu. Tak jak pisał "vwsmok" : lotki - prawa do góry, lewa na dół.

 
19-08-15 10:16  Odp: [G] Messerschmitt BF-109 E-3 "Swiss Shark", Modelarstwo Kartonowe - proArte 1:33
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

@ vwsmok, dzięki za uwagę,
1- tutaj zdjęcie przekłamuje trochę
2- lotki do wyprostowania bo są ruchome.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
19-08-15 10:42  Odp: [G] Messerschmitt BF-109 E-3 "Swiss Shark", Modelarstwo Kartonowe - proArte 1:33
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Jak na pierwszy ogień to zgrabnie wyszedł Ci ten model, a widzę ze cześć nr 30 jednak za małą jest i u Ciebie dlatego dorobiłeś z zapasu resztę ;-). Wydaje mi się też, że śmigła powinny być pod skosem a nie na prosto albo to takie złudzenie. Pozdrawiam i życzę dalszych owocnych prac.

 
19-08-15 10:54  Odp: [G] Messerschmitt BF-109 E-3 "Swiss Shark", Modelarstwo Kartonowe - proArte 1:33
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Pyrrus, nie było wyjścia, trzeba było dorobić, milimetrowa szpara rzucała się w oczy za bardzo. A śmigła są lekko pod skosem, nie chciałem przedobrzyć dlatego tak wyglądają jak by były proste. Wina aparatu (telefon).

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
19-08-15 15:03  Odp: [G] Messerschmitt BF-109 E-3 "Swiss Shark", Modelarstwo Kartonowe - proArte 1:33
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

U mnie w modelu ta część tez jest za mała, myślałem, że to u mnie tylko taki defekt ale właśnie widzę że nie ;-)

 
19-08-15 18:33  Odp: [G] Messerschmitt BF-109 E-3 "Swiss Shark", Modelarstwo Kartonowe - proArte 1:33
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brawo za ukończenie! Wygląda przyzwoicie. Z merytorycznych spraw popraw koniecznie ustawienie goleni podwozia. Powinny być skierowane bardziej do przodu. Porównaj sobie z tym rysunkiem:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Messerschmitt_Bf_109#/media/File:Bf109G_3Seiten_neu.jpg

 
19-08-15 18:55  Odp: [G] Messerschmitt BF-109 E-3 "Swiss Shark", Modelarstwo Kartonowe - proArte 1:33
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotreq
Weź adres w dwa znaczki <> będzie od razu aktywny.

--
Pozdrawiam Darek

 
19-08-15 19:44  Odp: [G] Messerschmitt BF-109 E-3 "Swiss Shark", Modelarstwo Kartonowe - proArte 1:33
proArte   

Jako wydawca mogę tylko powiedzieć - dziekuję i gratuluje.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024