FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
12-10-03 20:47  SUPER MODEL-pytanie
tornado   

Dzisiaj na allegro (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=16684979)znalazłem model ME-410 wydawnictwa SM.Na okładce jest reklama że jest już w sprzedaży model
TITANIC i BISMARCK w skali 1:200 i 1:150.Chodzi mi o ten pierwszy , czy ktoś coś wie na ten temat?Czy w ogóle ukazał się TITANIC w którejś z tych skali?
Pozdrawiam
tornado

 
12-10-03 21:11  Re: SUPER MODEL-pytanie
Robinson 

 

Podejrzewam, ze to nie jest model firmy Super Model. na ich stronie nie ma zadnej informacji na temat tego modelu.

Pozdrawiam

Kiedyś w końcu cos skleje ;-)

 
12-10-03 21:26  Re: SUPER MODEL-pytanie
bili   

Jeśli sie nie mylę to jest to model wydawnictwa Super Model, z tym że z dopiskiem Tadeusz Czekawy (nazwisko wydawcy). Z tego co sie orientuję (może być inaczej :)) Titanic i Bismarck nie zostały wydane. Wyszły natomiast: Tiwn Mustang, Sturmtiger, odrzutowy Arado z IIWŚ, Spitfire, Mig29, Me-410, i Arico z IWś
Pozdrawiam

 
13-10-03 07:47  Re: SUPER MODEL-pytanie
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bismarck z Supermodelu wyszedł i nawet go mam, jak na owe czasy świetnie opracowany model.

 
13-10-03 13:07  Re: SUPER MODEL-pytanie
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Demon ale to był Bismark w 1:200 a nie zapowiadany w 1:150

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
13-10-03 13:26  Re: SUPER MODEL-pytanie
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bismarck faktycznie jest chyba w 1:200 ale Tytanic był reklamowany jako 1: 150. Ale chyba nigdy się nie ukazał.

 
13-10-03 14:45  Re: SUPER MODEL-pytanie
bili   

Homik ma rację. Ten Bismarck co posiada Demon to już wcześniejsze wydanie. Ten w skali 1:150 miał się ukazać po Arado. Pan Czekawy, w którymś z wydanych zeszytów pytał modelarzy czy chcieliby mieć wycinanki ... psów. Zapowiadał też King Gorga V i właśnie Bismarcka i Titanica
Pozdrawiam

 
13-10-03 16:06  Re: SUPER MODEL-pytanie
Junior II   

Wycinanki pieskow i innych czworonogow czy dwunogow mozna znalezc w katalogu moduni.
To nic nowego , p.Czekawy moze chcial to wprowadzic na polski rynek , ale my wolimy zlom .

 
15-10-03 10:17  Re: SUPER MODEL-pytanie
tornado   

Dzięki za informacje.Z tego co się dowiedziałem to model Titanica nigdy się nie ukazał,gdyż pan Czekawy zaprzestał działalności,podobno używal logo SM nielegalnie
pozdrawiam

 
20-03-04 13:59  Re: SUPER MODEL-pytanie
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Kochani,

właśnie dostałem w swoje ręce świetnie opracowany model Mig-29 autorstwa Pana Tadeusza Czekawego w skali 1/33-chowane podwozie, całe mnóstwo ruchomych elementów-chyba najlepiej wydany model Miga-29 choć przyznaję niestety nie widziałem tego z DESIGN, porównuję z GPM i MM.

W środku jest wzmianka samego Pana Tadeusza, że nie ma nic wspólnego z wydawnictwem SUPER MODEL. Jest natomiast związany z wydawnictwem SM TADEUSZ CZEKAWY. Z tego co się zorientowałem oba wydawnictwa korzystają z tej samej drukarni i mają optycznie podobne logo tak że trudno się początkowo zorientować, że to nie to samo wydawnictwo.

Podaję namiary do SM TADEUSZ CZEKAWY:
Wydawca KOKECJONER Sp. Z o.o.
43-100 Tychy
ul. Piłsudskiego 12
tel. (032) 217 75 07 w.40
tel. (032) 217 75 07 w.14
tel. W sprawie zamówień: 0602 590 410

Też bym skleił TITANICA 1/200 ale na razie nie dość mnie jeszcze przycisnęło, żeby wykorzystać powyższe namiary. Ma się podobno ukazać via GOMIXMODEL, ale to może jeszcze potrwać, bo model jest raczej skomplikowany w tej podziałce.

Jak by ktoś rozeznał sytuację to niech da znać bo RMS TITANIC na prawdę warto popełnić !

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024