FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-08-15 03:07  Odp: [technika/pytanie] klejenie ramy pojazdu
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziwna sprawa co Kolego opisujesz.... Ja swego czasu kleiłem ultradelikatną ramę do Nash-Quad'a z ceowników o bezlitosnym współczynniku długości ramy do jej wysokości i szerokości jednak wszystko udało się utrzymać w ryzach dzięki belkom poprzecznym które, tak w oryginale jak i w moim modelu służyły jako usztywnienie ramy. Nie stosowałem przy tym jakichkolwiek tajemnych sztuczek..... Jak już miałem 2 ramy sklejone do tzw: "kupy" to zewnętrzne powierzchnie (bez żadnej uprzedniej impregnacji ) potraktowałem rzadkim cyjanoakrylem i zeszlifowałem na gładko. Do momentu zniszczenia modelu nie zwichrowało się w nim absolutnie nic... Może w tym kierunku powinieneś uderzyć skoro i tak chcesz ramę malować?

EDIT: Muszę Cię jednak przeprosić bo mnie już lekko pamięć zawodzi więc z sentymentu przejrzałem swoją relację na papermodels..... i... rzeczywiście pierwsze próby spier...m i to koncertowo.... :( Choć zupełnie mi to ze łba wyleciało to uświadomiłem sobie pewien mechanizm działania.....Otóz sukces czyli ukończenie modelu był ważniejszy od niepowodzeń, o których pamięć jakoś szybciutko zapomniała.... Ja ten model projektowałem sam sobie więc mogłem sobie pozwolić na dodruk. Tobie więc jedyne co mogę polecić, to skanowanie lub kserówki na przyszłość. Pomyśl jednak nad tą techniką bo naprawdę daje dobre efekty, zwłaszcza, gdy chcesz malować.

Zdrów!
--

Post zmieniony (08-08-15 04:31)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [technika/pytanie] klejenie ramy pojazdu  nowe
goblin 4571 02-08-15 23:33
 Odp: [technika/pytanie] klejenie ramy pojazdu  nowe
ukp 708 05-08-15 11:21
 Odp: [technika/pytanie] klejenie ramy pojazdu  nowe
goblin 515 05-08-15 14:24
 Odp: [technika/pytanie] klejenie ramy pojazdu  nowe
ukp 583 05-08-15 16:44
 Odp: [technika/pytanie] klejenie ramy pojazdu  nowe
goblin 545 05-08-15 21:13
 Odp: [technika/pytanie] klejenie ramy pojazdu  nowe
Hator 586 06-08-15 20:33
 Odp: [technika/pytanie] klejenie ramy pojazdu  nowe
goblin 503 07-08-15 23:10
 Odp: [technika/pytanie] klejenie ramy pojazdu  nowe
Jaroslav 528 08-08-15 03:07
 Odp: [technika/pytanie] klejenie ramy pojazdu  nowe
goblin 499 08-08-15 11:35
 Odp: [technika/pytanie] klejenie ramy pojazdu  nowe
Chopin 581 08-08-15 11:49

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024