FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-06-15 01:07  [Relacja/Galeria] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witajcie.
Zaprezentowany przeze mnie nie tak dawno temu Bofors zwiększył apetyt n artylerię (nie tylko przeciwlotniczą). Kanone 18 musi poczekać i spędzić jeszcze wiele wieczorów przeglądania... Ale wracając do "acht-kommma-acht", model bardzo szczegółowy więc do odpoczynkowych na pewno nie należy. W porównaniu do leciwego opracowania Flaka 36 ze Stegny to dzień do nocy. Niestety nie ma wózków transportowych więc zbuduję go w pozycji bojowej, bez bawienia się w składane "łapy". Zamierzam także zrezygnować z osłony bo szkoda będzie zasłaniać całą drobnicę. Opracowanie na płasko robi dobre wrażenie, druk bez zastrzeżeń, instrukcja w granicach mojej tolerancji, mam nadzieję skutecznie doprowadzi mnie do końca. Opis co prawda jest ale bardzo lakoniczny tzn. "część xyz skleić wg instrukcji". Nie widziałem nigdzie tego modelu sklejonego więc może być ciekawie, jestem jednak dobrej myśli, a prowadzenie relacji zmotywuje mnie do dania z siebie wszystkiego. Bo przecież nie można ludziom maniany pokazywać...

Tak to wygląda:

I pierwsze koty za płoty -szkielecik


pozdrawiam

--

Post zmieniony (01-08-15 17:59)

 
19-06-15 06:45  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Będę zaglądał i kibicował.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
19-06-15 09:55  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Łukasz   

Powodzenia, trzymam kciuki!

--
,,W życiu trzeba płynąc podprąd, z prądem płyną same śmieci''

 
19-06-15 09:58  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ale drobnicy. To nie na moje nerwy.

Życzę powodzenia.

 
20-06-15 11:53  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Pierwsze koty za płoty. Na razie wszystko fajnie pasuje. Trochę walczyłem z doborem retuszu, okazał się zbyt jaskrawy więc złamałem nieco szarym i dalej powinien być dobry.


--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
20-06-15 15:44  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Podglądam,u mnie też leży na kupce i czeka na lepsze dni.Bardzo podoba mi się to opracowanie,fajnie że się za niego zabrałeś.

--
Taki sobie modelarz :)

 
27-06-15 12:01  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Super Ci idzie :-)
Sam się zastanawiam nad zakupieniem tego modelu, więc na pewno będę tu często zaglądał i obserwował Twoje postępy.

Guciu, a zastanawiałeś się nad tym, aby ewentualnie skorzystać z wózków od leciwego flaka z Military Model 1-2/96 i je podrasować? Może jeszcze dodasz do tego Sd.Kfz. 7 ;-)?

Posiadam taki zestaw, ale niestety leży i czeka na lepsze czasy...

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Post zmieniony (27-06-15 12:02)

 
27-06-15 17:38  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Tommy -niestety wykorzystanie wózków z Military Model odpada, zdaje się, że były one różne do Flaka 18 i 36. Druga sprawa, że trzeba by je pomalować a ja kleję w standardzie, czyli retusz. Ale przeszło mi to przez myśl, przyznaję.
Niedługo aktualizacja, aktualnie walczę z drobnicą podstawy. Miałem małe problemy z łapami bocznymi i przykleiłem je na stałe, bo po co składać jak nie ma wózków. W każdym razie wkrótce coś tam pokażę ;)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
28-06-15 12:23  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Ok, rozumiem. W takim razie czekam na kolejną porcję fotek ;-)
Powodzenia !

 
29-06-15 19:21  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Jedziemy dalej.
...i trafił się "kfiatek", oklejka łapy bocznej (x2 bo są bliźniacze) za krótka, zdjęcie to wyjaśni chyba wystarczająco:

Jakoś się z tym uporałem, ale jakby ktoś chciał zrobić te łapki składane to sytuacja trochę się komplikuje. Wątpię, żeby to była moja wina.
Poza tym walka z drobnicą trwa, bez większych problemów:



Z podstawy zostało jeszcze trochę drobnicy i nóżki. Później zrobi się ciekawiej, mam nadzieję w pozytywnym znaczeniu.

PS Na pierwszym zdjeciu napisałem "cz. 33", chodzi o cz. 31 ;)
pozdrawiam

--

Post zmieniony (29-06-15 19:25)

 
29-06-15 19:30  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

No to ładny ch... Pani Mariolu z tymi częściami...
Guciu, co do Twojej pracy, to jest to uczta dla moich oczu ;-)

Czekam na więcej i życzę powodzenia w dalszej budowie, bez takich niespodzianek jak miałeś teraz ;-)

 
02-07-15 18:25  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Aktualizacji czas. Można powiedzieć, że uporałem się z podstawą. Szału nie ma, ale z racji ilości detali da się częściowo tę bidę ukryć. Ze swojej strony popełniłem głupi błąd. "Lotki" z dziurkami przy śledziach powinny być przyklejone jakieś 4mm dalej w stronę kolca, wówczas można by je zamocować równolegle do łap, a tak trochę odstają pod kątem. Może nienajlepiej to wytłumaczyłem ale na zdjęciach zapewne widać skutki. Ze strony projektu umiarkowanie dobrze. Kilka szczegółów musiałem dosztukować. Najbardziej zawiodłem się systemem zaproponowanym w projekcie, a dotyczącym wszelkich elementów zwijanych. Mamy rurkę do zwinięcia, a obok napisane "zwijać na pręcie o średnicy takiej i takiej" i od razu informuję -nie sugerować się tym. Musiałem i tak odciąć około 60% długości :]. Może by to wyszło gdyby te części były wydrukowane na cienkim papierze, ale na kartonie obwód zamiast 4mm po zwinięciu miał jakieś 8. Ale to nie koniec świata, poprostu mała dygresja :)
Tak to wygląda (mam nadzieję, że coś widać):



Teraz pniemy się do góry :)

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
02-07-15 19:42  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Super Ci idzie, pomimo błędów które wytknąłeś. Ważne, że wychodzisz z tego obronną ręką ;-)

Guciu ja bym pomalował łopatę na Twoim miejscu (część robocza), bo bardzo rzuca się w oczy ta biała część.

Pozdrawiam

 
02-07-15 19:55  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Tommy za wierne kibicowanie. Co do łopaty to jest ona szara, na zdjęciu jeszcze bardziej niż w rzeczywistości. Faktycznie niezbyt naturalnie to wygląda, ale wcześniej o tym nie pomyślałem. Chyba da się ją przeciągnąć metalizerem. Pomyślę ;)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
02-07-15 22:05  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Pięknie to wychodzi. Nie odzywałem się bo co tu komentować. Kibicuję od początku budowy.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
03-07-15 20:01  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Podstawa łoża.


pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
03-07-15 21:01  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Ładna podstawa. Widać , że każdym elementem Flak nabiera charakterystycznych kształtów.

Guciu będziesz robił nity, czy zostawiasz nadrukowane kółeczka? Mógłbyś je zrobić z rezerwowego paska tego samego koloru, lub z osłony, której nie będziesz robił.
Ostrz igłę i naprzód, do dzieła ;-)

 
04-07-15 10:10  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Precyzja wykonania podstawy na najwyższym poziomie. Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam Darek

 
08-07-15 20:05  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Aktualizacja.

Najpierw odpowiem na pytanie. Tommy o nitach myślałem, ale różnorodność rozmiarów mnie trochę przeraziła. W Mercedesie 4500 robiłem śruby przy kołach i ciężko mi to szło, a były większe. Inaczej byłoby gdyby model malować cały, wtedy oczywiście. Tutaj musiałbym to wszystko wyretuszować i mogłoby to się odbić na estetyce. Teraz nawet nie dojdę do wszystkich miejsc, żeby je ładnie powklejać. W skrócie -za cienki jestem na to ;).

Teraz istotna wieść. Dostałem maila od autora opracowania (szacun za poważne podejście do sklejacza) i co się okazuje? Wydawnictwo zrobiło po swojemu. Elementy zwijane (żaliłem się wcześniej) miały być wydrukowane na cienkim papierze a nie kartonie. Format i rozkład części był pierwotnie w innym układzie. Wygląda na to że podczas przestawiania części coś się porozciągało, coś zaginęło... Kilka elementów jest w dziwnym łososiowym kolorze. Nie pisałem o tym bo myślałem, że może to tak ma być, dowiedziałem się, że to także chochlik drukarski. Patrząc na opracowanie widać poważne podejście autora i rzeczywiście dziwne byłoby gdyby na takich elementach się "wyłożył".

Póki co bez niespodzianek na szczęście :) Łoże, na razie luźno, bez osi.




pozdrawiam

--

Post zmieniony (08-07-15 20:20)

 
08-07-15 22:58  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się i to bardzo, to co dotychczas wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-07-15 16:55  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Model pnie się w górę i w dobrym kierunku. Obserwuję dalej :-)

Pozdrawiam i życzę powodzenia :-)

 
11-07-15 21:04  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Aktualizacja.

Zaczyna robić się tłok na tej podstawie :). Z pasowaniem problemów nie było. Z mojej strony mogło być lepiej i bardziej estetycznie a jest jak widać -zdjęcia są bezlitosne. Mam nadzieję, że z kolejnymi elementami będzie to wyglądało lepiej. Retusz będzie korygowany bo miejscami się pościerał...



pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
12-07-15 09:58  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetnie to wygląda!

--
Pozdrawiam Darek

 
12-07-15 10:48  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Wygląda bardzo dobrze.W tym modelu jest tyle drobnicy,że aż głowa boli.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
12-07-15 15:01  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Drobnicy jest sporo ale nie jest monotonna (jak np gąsienice), więc klei się miło i przyjemnie.

Ciąg dalszy:



pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
12-07-15 15:12  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Idziesz jak burza :-)
W takim tempie, to do niedzieli model będzie skończony :-D ?!

 
19-07-15 15:59  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Tommy - nie tak szybko ;)

I tak oto "jelito" doczekało się nastawnicy zapalników. Średnio jestem zadowolony z retuszu, trochę zbyt żywy kolor wyszedł. Tak to jest jak się dłubie do nocy, a rano zdziwienie :). W każdym razie co się da to jeszcze poprawię. Zdjęcia nie znają litości i widać pewne niedoróbki w tej kwestii. Ale się zrobi!
Przy łożu zostały jeszcze siedziska obsługi (nie wiem czy nie zrobić ich na koniec, bo łatwo je uszkodzić), troszkę okablowania i to tyle. Reszta w zasadzie będzie się bujać już na łożu.
Najbardziej wymagająca drobnica -z głowy!



pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
19-07-15 16:46  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Koronkowa robota. W takim modelach widać możliwości papieru jako materiału modelarskiego. Można z niego zrobić wszystko.

Jestem pod wrażeniem, precyzja bez oznak pośpiechu, bardzo dobrze to wygląda.

 
19-07-15 18:26  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie Ci to wychodzi. Będziesz miał z czego strzelać na Sylwestra! :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
23-07-15 19:52  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam w aktualizacji. Momenty przełomowe -kołyska na swoim miejscu, wszystko się rusza jak należy. Jako tako pasowało :) Teraz bez stresu można zmierzać do końca.
Odciągacze:

Kołyska:

Złożone:



Pozdrawiam.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
23-07-15 20:21  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

O obiekcie nic nie rzeknę, bo ze mnie taki kanonier jak z koziej rzyci trąbka, ale miło popatrzeć jak zasuwasz z robotą.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
24-07-15 14:17  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Widzę, że armatka na finish'u.
To kiedy oficjalny koniec? Zdążę go zobaczyć w galerii do końca lipca ;-)?
Pozdrawiam.

 
24-07-15 21:17  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Do końca lipca nie koniecznie. Zależy od pogody. Zjechałem w rodzinne strony pomagać przy pracach żniwnych, także jak nie pada to dłubię przy sprzęcie w skali 1:1 :). Jak złożyłem to co zostało to wychodzi jeszcze jedna strona części: lufa, zamek, powrotnik, siedziska, podpórka lufy i jakieś tam małe drobiazgi.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
29-07-15 12:56  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witajcie.
Troszkę ostatnio podłubałem przy modelu. Powstał powrotnik, siodełka obsługi i jakieś szczegóły na łożu. Została Lufa z komorą zamkową i podpora lufy. Można powiedzieć same przyjemności.




pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
29-07-15 13:18  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetnie wychodzi. Czekam na galerię.

--
Pozdrawiam Darek

 
29-07-15 13:46  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Piękny, czysty standard. To się ceni.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
29-07-15 13:51  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Super czysto i dokładnie. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-08-15 15:49  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam w ostatniej odsłonie relacji.
Po pierwsze chciałbym podziękować czynnym kibicom jak i oglądającym (a trochę ich jednak było). Mam nadzieję, że ta dość skrótowa relacja usprawni budowę tym, którzy się na niego zdecydują.
Teraz kilka słów o samym modelu. Opracowanie bardzo szczegółowe i z tego co widać na zdjęciach oryginału dość dobrze odwzorowane. Największą wpadkę opisałem na początku, poza tym większej tragedii nie było. Zależy kto będzie go kleił. Dla niektórych może być to bardzo dobre opracowanie, innych drobne błędy mogą irytować. Ja oceniam na dobry z plusem. Uważać należy przy zamku. O ile skomplikowane pudło komory zamkowej pasuje, to już skleić to co ma być w środku jest trudniej. Ja zrezygnowałem z tego maleńkiego szkieletu wewnątrz i myślę że bardzo mi to pomogło. Generalnie - z zamkiem ostrożnie. Na koniec najważniejsza uwaga (proszę wybaczyć wielkie litery ale to ważne) -WYDRUKOWAĆ NA CIENKIM PAPIERZE STRONĘ Z ELEMENTAMI ZWIJANYMI !!!
Ze swojej pracy jestem umiarkowanie zadowolony. Najgorzej jest chyba z retuszem, bo nie jest w 100% jednolity. Szału nie ma ale się starałem :)






pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
01-08-15 16:04  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

SUPER

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
01-08-15 16:31  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Szał jest gdy dokładnie poogląda tą drobnicę i części na zamieszczonym przez Ciebie arkuszu wycinanki, tym bardziej należy docenić - a jest super (!) - Twoje wykonanie.

 
01-08-15 19:23  Odp: [Relacja/Galeria] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

No i doczekałem się... :-)
Super model! Moje szczere gratulacje :-)

 
01-08-15 19:28  Odp: [Relacja/Galeria] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Napstrzone tych detali, detalików, że głowa mała. GRATULACJE !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-08-15 21:24  Odp: [Relacja/Galeria] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kapitalny model.
A ja znam się na flakach jak mało kto!
My name is Flak, Dariusz Flak :-))

--
Pozdrawiam Darek

 
01-08-15 23:31  Odp: [Relacja/Galeria] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piekna armata,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-08-15 09:10  Odp: [Relacja/Galeria] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piękna acht koma acht. Przypomniałeś mi swoim modelem czasy kiedy to w wojsku kleiłem to cudo w kredzie wraz z lawetami. Nawet się udało choć pokazałeś, że można to zrobić lepiej.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
02-08-15 11:00  Odp: [Relacja/Galeria] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Oglądałem całą relację z wielkim zaciekawieniem i przyjemnością. Model wykonałeś wspaniale. Gratuluje i podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024