FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-08-15 09:32  Odp: [R] ORP Burza, Mały Modelarz 6/96 1:200
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie odbierajcie chłopakowi zadowolenia z realizacji pomysłów. Wszystko przyjdzie z czasem. Doświadczenie też.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-08-15 11:54  Odp: [R] ORP Burza, Mały Modelarz 6/96 1:200
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ostoja
Święte słowa! :-)
Jeżeli ktoś ma na tyle ambicji aby już w pierwszym modelu poszaleć z dodatkami to niech od razu próbuje. Sam będzie widział czy się porwał z motyką na słońce czy też ma wrodzony talent. Powinniśmy udzielać rad z cyklu: "tamto popraw, drut za gruby, tu musisz wyretuszować" a nie: "zostaw ten model bo on za trudny dla ciebie".... Takie jest moje zdanie.

--
Pozdrawiam Darek

 
04-08-15 13:50  Odp: [R] ORP Burza, Mały Modelarz 6/96 1:200
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Różnice w kolorze retuszu na zdjęciach to standard. Zawsze jest z tym dylemat.

A więc dodawaj od siebie, w końcu to dla siebie lepisz, nie dla nas. My tylko podpowiadamy. Jedni tak drudzy tak. Też trzymam kciuki. Ale cudu się nie spodziewał, bo to "prymitywna" wycinanka. Jak to mówią, z g... bata nie ukręcisz ;)

Poniżej kolega też się starał, ale rzeczywistości zaczarować się nie da. Też pierwszy model, też coś dodawał od siebie i ładna robota ogólnie. No ale, na półce to to się pewnie nie prezentuje tak dobrze jak nowsze wydania, bez względu na próby dodania czegoś od siebie.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=67179&t=67179&filtr=&page=3

 
04-08-15 13:56  Odp: [R] ORP Burza, Mały Modelarz 6/96 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

I super, może wcześniej trochę skrótów myślowych używałem ale rób tak jak uważasz za stosowne. Wciąż kibicuję.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
04-08-15 14:14  Odp: [R] ORP Burza, Mały Modelarz 6/96 1:200
PiterCK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Kalafior: Czytałem jego relację na kartonworku, i właśnie pojawił się u mnie ten sam problem, czyli za długi i źle spasowany pokład:




Tylna część pokładu ogólnie pasuje do wręg, poza końcówką, która wystaje około 2mm.
Natomiast środkowa część pokładu też pasuje do wręg, poza ostatnią (na drugim zdjęciu w okolicy pola 65) no i nie pasuje do tylnej części pokładu. Trzeba będzie to dociąć, bo jak widać wycinanka naprawdę kiepsko spasowana (wystarczy zerknąć na nadruk i te czarne linie, wcale do siebie nie pasują.
Oczywiście nic jeszcze nie kleiłem, na razie przymierzam na sucho.

Edit: Przyciąłem pokład, wyszło całkiem ładnie, choć na początku się przeraziłem kształtem rufy jaki mi wyszedł. Ale udało się ładnie podpiłować.
Zrobiłem również podpórki, ponieważ połączenie pokładów wypadło "w powietrzu" i bałem się , że na rogach będzą wyginać się w dół:


Post zmieniony (04-08-15 15:01)

 
04-08-15 14:59  Odp: [R] ORP Burza, Mały Modelarz 6/96 1:200
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

No i teraz pytanie jak będzie pasować poszycie... Najpierw może je dopasuj zanim przytniesz pokład... Bo może to nie pokłady za długie, a szkielet za krótki? :)

--
54323031

 
04-08-15 15:45  Odp: [R] ORP Burza, Mały Modelarz 6/96 1:200
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Zawsze łatwiej dociąć niż sztukować ;)

 
04-08-15 17:06  Odp: [R] ORP Burza, Mały Modelarz 6/96 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Piszesz, że wybijakiem porobisz bulaje a od drugiej strony podkleisz folię imitującą szyby.
Teraz bulaje są kartonowe - niebieskie a po wycięciu przez folię widać będzie trochę białej konstrukcji kadłuba,
Może spróbuj tak :
- podklej długi na całą burtę pasek folii mocno ciemnoszarym (prawie czarnym) paskiem papieru i tą całością podklej od wewnątrz burtę.

 
04-08-15 18:18  Odp: [R] ORP Burza, Mały Modelarz 6/96 1:200
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Słusznie, fajny efekt daje też pomalowanie wręg na ciemno szary kolor.

 
05-08-15 07:12  Odp: [R] ORP Burza, Mały Modelarz 6/96 1:200
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeżeli już każdy podaje sposób na wykonanie bulajów to i ja może wtrącę swoje 0,03PLN.
Fajnie sprawdza się do podklejenia dysk tworzywowy wyjęty ze starej dyskietki. Jest dość sztywny, ładnie błyszczący i fajnie imituje szkło.

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024