FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 14Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-07-15 18:34  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Marek S. 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kmicic, co do Miga 9-tego proszę bardzo...wystarczy odwiedzić "sklep modelarski"
http://s605.photobucket.com/user/henkosma/media/MiG%209/Bild00.jpg.html

--

 
30-07-15 01:19  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Dziękuję za zainteresowanie i wysyłanie informacji i propozycji dotyczących modeli.
W ciągu najbliższych kilku dni stworzę na tej podstawie listę samolotów które są w zakresie naszych zainteresowań i planów wydawniczych.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
30-07-15 08:21  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Jak już ruszyliście szwajcarskie malowania to może P-51 Simpsona?

 
31-07-15 00:30  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Tak jak obiecałem poniżej szeroka lista samolotów która jest w naszej sferze zainteresowań. Część tej listy jest już w trakcie końcowych prac lub wręcz czeka na druk :): Inne oczekują na zebranie odpowiedniej dokumentacji i realizacji. A jeszcze inne są w sferze marzeń :) :

1. Bf 109 E
2. Spitfire Mk. V
3. Bf 110
3. P.24
4. Fiat G.55 / 59
5. F6F Hellcat
6. Coudron CR-714
7. Jak 7 / 9
8. Morane 406
9. Hawker Hurricane
10. Curtis P.36 / P.40


Nie traktujcie tej listy jako mojego zobowiązania. Wg naszych planów w ciągu 3 najbliższych lat chcemy mieć na stanie 66-70 pozycji w skali 1/33. Lista powyżej umożliwia zrealizowanie co najmniej 200-250 pozycji a i tak mówię o tych ciekawszych :)

--

Post zmieniony (31-07-15 00:31)

 
31-07-15 07:37  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dawajcie najprzód P - 24 , we 2-3 malowanich zagranicznych, greckim, rumuńskimi lun inne jak były , byle fajne graficznie. Oprócz marnego starocia z MM i piędziesiątki w WIR nikt tego nie wydał. Nawet ta piędziesiątka jest niestety schrzaniona w druku .

 
31-07-15 08:48  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

ABC, o Answerze zapomniales, w 1:33...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-07-15 08:50  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
yak   

ABC, z tym nikt to bym polemizował http://www.answer.pl/pl/samoloty/1347-pzl-p-24-g.html
Co nie zmienia faktu, że z tej listy to P-24 najbardziej mnie rajcuje.

Post zmieniony (31-07-15 08:50)

 
31-07-15 10:37  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
A mnie najbardziej ucieszy wydanie pozycji:
4. Fiat G.55 / 59
6. Coudron CR-714
9. Hawker Hurricane
10. Curtis P.36

Za to na spity i mesie już patrzeć nie mogę ;-)) blee

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
31-07-15 11:16  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja jeszcze poprosze o Spitfire w wersji LF Mk.IX, a P-36 zacnie by wygladal w finskim malowaniu... Czy poza Bf-110, to jakies inne dwusilnikowe tez macie w planach?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-07-15 12:10  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

w planach oczywiście
czy to będzie możliwe - bardzo wiele zależy od rynku i finansów. :)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
31-07-15 15:02  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

I z dwusilnikowych taki: Lockheed P-2 "Neptune" ;-)

 
01-08-15 11:59  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No no, każdego ta lista zadowala, mnie również, fajny by był JAK 9P ten co stoi w MWP albo w Gdyni xD czyli w malowaniu Polskiej Marynarki Wojennej,

Fajnie by było wydać jeszcze serię MiG-ów 15,

I AIRACOBRę w polskim malowaniu, ta z 45 roku :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
03-08-15 17:16  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Witam wszystkich
pragnę poinformować iż zgdodnie z sugestią wprowadziliśmy do galerii modeli w skali 1/33 dodatkowo po 1 stronie z elementami modelu.
Dla skali 1/50 jest to utrudnione gdyż duża część modeli mieści sie na jednej stronie (druga strona to wręgi itp) a piractwo u nas nie śpi:)

--

Post zmieniony (03-08-15 17:25)

 
03-08-15 19:16  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam

Ale kto mówi o trzymaniu wymiarów tych zdjęć. To powinny być nie trzymające wymiarów zdjęcia w dodatku ze znakiem wodnym przez środek albo napisem z nazwą wydawnictwa. Takie aby nie dało się po wydrukowaniu nic z tym zrobić.

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
04-08-15 10:03  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Dla skali 1/50 jest to utrudnione gdyż duża część modeli mieści sie na jednej stronie (druga strona to wręgi itp) a piractwo u nas nie śpi:)

Mam nadzieję, że emotikonek na końcu wiersza oznacza, że to żart?
No bo jeżeli na poważnie ktoś wierzy, że piraci tworzą swoje pliki z wglądówek na stronach wydawców, to jest to tekst sezonu.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
04-08-15 11:46  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Oczywiście że to żart - wydawało mi się to oczywiste - ale jeśli kogoś uraziłem to przepraszam :)

a teraz coś co jest już w trakcie ostatnich szlifów (planowy druk za okolo 3 tygodnie)

zgadnijcie sami co to :)



--

Post zmieniony (04-08-15 11:46)

 
04-08-15 12:02  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
ribik   

Supermarine Spitfire Mk V Floatplane?

 
04-08-15 12:49  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Tak tytułem przedstawionych propozycji, mam uwagę, sklejam bf-109, i tak rzuca mi się brak krzyżyków centrujących na elementach kołowych, prosta sprawa dla projektanta i wydawcy a umili życie tym co korzystają z cyrkli Olfy ;-)

Post zmieniony (04-08-15 12:51)

 
04-08-15 13:04  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Bardzo dobre spostrzeżenie
dziekuje za sugestie
w następnych modelach uwzględnimy to :)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
04-08-15 15:26  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

A ja na waszym miejscu bym zrezygnował z tego Spita Hydro, bo jak widzę Marek wydaje go już w Answerze. ;-) No chyba że będziecie pierwsi.

--


 
04-08-15 15:36  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Na pewne rzeczy niestety nie mamy wplywu. Każdy ma jakiś plan produkcyjny i tak to już bywa że ktoś powie co robi a inny to wykorzysta. Mamy nadzieję że nasze modele będa ciekwsze i lepsze od strony technologicznej :).

Co do rezygnacji niestety nie możemy gdyż produkt jest już gotowy tylko wydrukować a to modelarze zdecydują który model kupic :)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
04-08-15 15:41  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Lepiej kupić u was bo przynajmniej będzie można ocenić model(zawartość) po zdjęciu arkusza z częściami:P

No i zapewne będzie taniej...

Post zmieniony (04-08-15 15:42)

 
04-08-15 16:18  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

trochę informacji dotyczących tego modelu.

Niestety zaszła zmiana - i jak bywa czasem wydawca dowiaduje się ostatni :(

Spitfire Vb hydro bedziemy sprzedawać na razie tylko w jednej odsłonie:

Spitfire Vb hydro - 1 prototyp nr 11/2015



Spitfire Vb hydro - zmodernizowany prototyp i egzemplarz używany nad Morzem Śródziemnym który miał być również wydany przez nas został w sposób nieoczekiwany wydany przez inne wydawnictwo - ponieważ autorem obu wydań jest ta sama osoba w postaci Marka Pacyńskiego jesteśmy zmuszeni do wyjaśnienia tej sprawy od strony praw autorskich. Dlatego też aby nie robić dodatkowego zamieszania i wprowadzać dwóch identycznych pozycji wstrzymujemy ten model.

Mam nadzieję że ta sytuacja będzie ostatnią tego typu.

Przepraszam za zamieszanie.

--

Post zmieniony (05-08-15 00:22)

 
10-08-15 14:32  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

w dniu dzisiejszym uruchomiliśmy sprzedaż nr 008 z modelem Bf-109 E-3 '13 letka' lotnictwa słowackiego.

http://polish-made.com/pl/p/MK-008-Bf-109-E-3-13-LETKA-133/2770



Jednocześnie wprowadziliśmy w formie zapowiedzi informacje o dwóch modelach które ukażą się na koniec sierpnia 2015 roku

nr 005 - Spitfire Mk.Vc 'Qqwca' (kukułka) 303 dywizjon RAF



nr 011 - Spitfire Mk.V hydro - 1 prototyp.



--

Post zmieniony (19-08-15 23:07)

 
10-08-15 15:33  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
FloggerB   

Rysunki na okładach świetne !

 
10-08-15 15:35  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Tutaj należą się podziękowania autorowi Sewerynowi Fleischerowi :)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
10-08-15 15:57  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
FloggerB   

No to dziękuję - ładne i klimatyczne !

 
10-08-15 21:37  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Spitfire z 303 to dobry pomysł. Zapewne będzie łatwiejszy od Zumbacha z AH więc się sporo osób skusi. Ja na pewno. A wersja wodną poczekam na konkurencję i kupię tańszego:)

 
12-08-15 14:23  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ok, odebrałem dziś swoją 109-tkę i muszę przyznać, że na 1 rzut oka wygląda bardzo ładnie :) Przydałyby się jeszcze laserki. Natomiast na miejscu chciałem obejrzeć pozostałe modele , ale niestety odmówiono mi tej przyjemności, a niewykluczone, że coś bym jeszcze na miejscu dobrał :P

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
12-08-15 14:29  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Dzien Dobry
juz wyjaśniam. Sklep jest czysto interentowy, odbiór osobisty jest możliwy w formie grzecznościowej :) - nie posiadamy personelu do obsługi klientów na miejscu.
Nie zawsze w biurze znajdują sie inne pozycje modelarskie. Magazyn mamy w innym miejscu (pod Warszawa). Gdyby Pan nas uprzedził o chęci dokupienia innych numerów - przygotowalibyśmy je dla Pana, tym bardziej ze był na to czas.

Ale nauczeni przykładem - przygotujemy set który bedzie czekał na ewentualnych klientów (dotyczy on oczywiście tylko MK)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
12-08-15 14:55  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Z ostatniej chwili
Odebraliśmy nowe modele z drukarnii i niestety z powodów technicznych obsunie nam sie wydanie numeru 007 - Spitfire Mk.V 'Messerspit' - ponowny druk będzie realizowany w przyszłym tygodniu wraz z wersją pływakową oraz z następnym polskim 'Spitkiem'


MK-010 - SPITFIRE Mk.Vc trop 'Dyon 318' - 1/33

http://polish-made.com/pl/p/MK-010-SPITFIRE-Mk.Vc-trop-Dyon-318-133/2776



--

Post zmieniony (12-08-15 15:06)

 
12-08-15 18:56  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Fajne, jest jeden, a napisaliscie, że dwa.

Nieukrywam, że mam w planach posiąść Waszą całą kolekcję, bo na swój sposób jest osobliwa...

Co będzie kolejne po Spitkach 109-kach?

A, przypomniało mi się, że przydałyby się inna wersja niż E-3, byłoby to znacznie ciekawsze,

Póki co 12-letkę zamawiam :P

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
12-08-15 19:07  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Pierwszy Spitfire V - to ten z 303 dywizjonu nr. 005
i on już jest wydrukowany, czekamy tylko na tłumaczenie i ruszamy :)

Co następne? :)

w przyszłym tygodniu pokażemy w zapowiedziach.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
12-08-15 19:32  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

:)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
12-08-15 20:40  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jesteście enigmatyczni :P

A może warto pomyślec (oprócz rabatów, które sa i są dużym plusem), o jakimś programie lojalnosciowym dla stałych klientów?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
12-08-15 20:47  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Ależ tak jest
rabaty są zależne od sumy zakupów:
a zatem osoby które lojalnie u nas robią zakupy - otrzymują coraz większy rabat.
Oprócz tego mamy dodatkowe kupony rabatowe - które wysyłamy wraz z modelami z okazji rocznic lub okazji :)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
13-08-15 08:54  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Okładki faktycznie b.ładne - tyle, że w tytułach kilka niepoprawności językowych.
Np. stosowanie cudzysłowu: w języku polskim służy do zaznaczania, wyodrębniania (uwypuklenia) wyrazu(ów).
Nigdzie nie spotkałem by stosowano cudzysłów (prócz nazw własnych) w nazwach organizacyjnych jednostek wojskowych (np. "32 Pułk Piechoty", 12 "Dywizja Piechoty" , itp.). Pomijając już określenie dywizjonu lotniczego rzadziej używanym określeniem "Dyon" (zasadą jest stosowanie określeń b.popularnych, częściej występujących) nie powinno być cudzysłowu.
Niezależnie od powyższego to na okładkach stosowany jest zapis cudzysłowu - angielski.
W języku polskim są to dwa znaki - otwierający (na dole) i zamykający (na górze) - cudzysłów apostrofowy. Jest też inny rzadziej stosowany - otwierający i zamykający na górze ale jest to podwójny przecinek.
Uważam, że nie powinno być żadnych cudzysłowów lub zastosowany nawias.
A co oznacza skrót G.F. ? (okładka węgierskiego BF-109 E-3)
W tekście jest wyjaśnienie - Grupa Myśliwska "Puma". Ale dlaczego skrót niepoprawny w języku angielskim - nie Group Fighter a Fighter Group ? Czyżby sojusznicy Luftwaffe stosowali dla określeń własnych jednostek lotniczych nomenklaturę przeciwnika ? Może G to Gruppe a F ?
Ktoś powie - drobiazg, liczy się zawartość i może ma rację, ale mnie to "nie pasuje".

 
13-08-15 09:13  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Co do cudzysłowów to w przypadku nazw jednostek może jeszcze dałoby się to zrozumieć, ale 'Wrzesień 39' czy 'Bitwa o Anglię' to już zupełny absurd.
Mam wrażenie, że twórca okładek postanowił w trzecim wierszu tytułu zawsze wstawiać cudzysłów. Czego by nie zawierał - ma być ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
13-08-15 11:15  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czy będzie w ofercie sklepu kabina tłoczona do Spitfire ?

--

 
13-08-15 11:23  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zgadzam się z Tobą - jasne, wszystko można zrozumieć ale to pisownia niepoprawna (podobnie jak z samolotem Jakowlewa).
A takie określenia jak np. "Swiss Shark" - od kiedy to Szwajcarzy używają oficjalnie jęz. angielskiego ? Jak już to "Schweizer Hai".
"Letka 13'"- dla nie zorientowanych to co to jest ?
Albo nic nie pisać na okładkach ( wyjaśnienie będzie w tekście) albo pisać po polsku lub z tłumaczeniem w nawiasach np. Letka 13 (13 Dywizjon).
Nie jestem językoznawcą ale dobrze by było wydawnictwu zasięgnąć porady specjalisty w tym temacie.

 
13-08-15 11:36  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Temat nie dotyczy tylko kartonówek.
Piszesz Ryszardzie o zasięganiu opinii specjalisty. Pracuję w tzw. DTPie ponad 20 lat. Kiedyś w każdej redakcji była przynajmniej korekta.
Teraz nawet poważne wydawałoby się wydawnictwa wpisują w stopkach książek czy czasopism słowa korekta czy redakcja,
ale zawartość świadczy albo o wpisywaniu pro forma albo o totalnej niekompetencji tych, którzy wzięli za to pieniądze.

Obawiam się, że to signum temporis :-(

 
13-08-15 11:54  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Dziekuję za zauważenie błędu w G.F. na F.G. jak Fighter Group. Poprawiamy :)

Wybaczcie mi że nie będę komentował kwestii cudzysłowów jak i nazewnictwa w tych cudzysłowach. Wszyscy mają prawo do oceny i sugestii, jak i decyzji co zastosują i dlaczego tak a nie inaczej. Na szczęście MODELARSTWO KARTONOWE to nie książka do nauki języka polskiego i aby tą sprawę ułatwić - jednak pozostaniemy przy wersji angielskiej nazw modeli aby nie było kwestii zniekształacania naszego ojczystego języka. Tak zgadzam się że jest to wynik czasów w jakich żyjemy - język polski również ulega zmianom i teraz akceptuje się rzeczy które jeszcze 15 lat temu były nie do pomyślenia w tekście pisanym. (pracuję jako operator DTP od 20 lat)

Odpowiadając na pytanie co do kabinek.
Na ta chwilę jesteśmy na etapie przygotowywania laserów. Kabinki na rynku są dostepne. Czy pasują? Tego niestety nie wiem. My nie mam jeszcze osoby która by nam mogła je przygotować. Pomyślimy o tym.

--

Post zmieniony (13-08-15 11:59)

 
13-08-15 12:03  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Przepraszam, ale mam nadzieję, że źle zrozumiałem.
Czyli jeżeli coś nie jest podręcznikiem do polskiego, to już nie trzeba przestrzegać żadnych reguł??!!

 
13-08-15 16:04  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

O,K, poprawione będzie G.F. na F,G ale to nadal błąd o którym wspomniałem. Węgrzy używali angielskich skrótów ???!!!
Może nie wiecie jak jedn. lotnictwa węgierskiego oznaczano.
" jednak pozostaniemy przy wersji angielskiej nazw modeli aby nie było kwestii zniekształcania naszego ojczystego języka" ???
Jak mam to rozumieć - a gdzie żyjemy ? Może nie w Polsce ? A kto go ma "zniekształcać" ? Wydawnictwo proArte właśnie daje przykład jak można język polski zniekształcać !
Panowie - więcej samokrytycyzmu a i "no problem" sprawdzić w internecie zasady polskiej pisowni.
Język się zmienia ale nim zostaną wprowadzone reguły i zatwierdzone nowe to obowiązują stare.
I mniej błędów merytorycznych (prócz językowych) życzę.
Tyle w tym temacie

Post zmieniony (13-08-15 16:10)

 
13-08-15 16:10  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Szanowni Państwo Redaktorzy Wydawnictwa,

Jesteśmy modelarzami i zapewne jakaś część z nas także historykami,

Poprawność, zgodność terminoilogiczna jest w naszym fachu niezbędna i mimo, że na pierwszy rzut oka tego nie zauważyłem, jest to rzecz, którą trzeba poprawić,

Choćby nie wiem co, chcąc być wiarygodni musicie Państwo zadbać o poprawne nazewnictwo i jeżeli ma być Swiss Shark po niemiecku to ma być i Waszym zadaniem, a także potwierdzeniem Waszej wiarygodności, powinno być nieskazitelnie dokładne i precyzyjne nazewnictwo :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
13-08-15 16:23  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Dziękuje Panom za rozprawę o poprawności w języku polskim. Przeanalizujemy Państwa sugestie, uwagi i spostrzeżenia aby postarać się poprawić wszystkie niedociągnięcia.

--

Post zmieniony (13-08-15 16:24)

 
13-08-15 17:00  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wtedy będzie już wszystko ok i nie będzie trzeba nic poprawiać :D

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
13-08-15 17:27  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

O, widze, że są fotki arkuszy na stronie, to plus

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
14-08-15 14:51  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zrobiłem przelew w środę, czy już doszedł? Za Słowaka,

Kiedy będą nowe zapowiedzi?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
14-08-15 15:15  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

dziekuje za info jest potwierdzenie wplaty

kiedy nastepne zapowiedzi?
czekam na obrazki do okładek jak tylko je dostane pokażę.
Mam nadzieję ze na początku przyszłego tygodnia

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 14Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024