FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-07-15 11:35  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witaj, uważam, że dobrze zrobiłeś z tą szparą, chociaż nie wiem czy nie dało się szpachlą tego zrobić, chodzi mi o to, że nakładać szpachlę potem wyprofilować i wygładzić ale istniało by ryzyko zniszczenia pokładówki. No nic, w każdym razie uważam, że zaklejenie tej szpary w tej sytuacji było najlepszym rozwiązaniem. A wracając do szkieletu kadłuba, ja skleiłem kilkanaście modeli JSC w 1:400 (począwszy od łodzi podwodnych a skończywszy na lotniskowcu Graf Zeppelin czy ostatnio pancerniku Gneisenau) i nigdy nie wzmacniałem kadłubów, zawsze robiłem wg schematu/instrukcji i nigdy nie miałem problemów ze sztywnością czy wyginaniem/wykręcaniem kadłuba.
Kibicuję w budowie:-)

--

Post zmieniony (14-07-15 13:24)

 
14-07-15 12:48  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Wita, przegapiłem początek, kilka dni i prawie koniec modelu :-)
Nie będę ukrywał że lubię "maluchy" a skale 1:400 uważam za optyalną dla okrętów i statków.
Kibicuję
Pzdr

 
24-07-15 17:07  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

No jak tam? Pływa już?

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-07-15 23:41  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam, no niestety mimo, że mam wakacje to chodze do pracy i wracam o 22 i nie mam ani czasu ani siły kleić, do tego jeszcze mam kurs prawa jazdy i co drugi dzień jazdy, teraz weekend więc myślę, że w niedziele będą jakieś postępy, pozdrawiam :)

--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
27-09-15 22:38  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Przerwa była długa, ale oczywiście model zostanie skończony, miałem się za niego zabrać od razu po wakacjach, ale zacząłem kleić Titanica z JSC i troche mnie wciągnął... Nieważne, od ostatniego razu na Batorym doszły tylko te słupki między pokładem spacerowym a pokładem łodziowym, wyszły w miare równo, ale chyba pomaluje je na biało, żeby to lepiej wyglądało bo średnio zadowolony jestem.

Z góry przepraszam, że zdjęcia takie ciemne, ale światło kiepskie i aparatu brak i trzeba było telefonem pstrykać .







PS. Czy ma ktoś może Queen Mary ( 064) z JSC oraz HMS Hood również z JSC, modeli nigdzie nie można dostać a bardzo mi na nich zależy, szczególnie na Hoodzie.

--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
28-09-15 08:37  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Już myślałem, że utknęło w miejscu. Maluj, zawsze to większa estetyka. A co do w/w modeli obawiam sie, że ciężko będzie szczególnie o Hooda, ale odradzał bym go do klejenia ze względu na kadłub, ktory jest, wg mnie nienaljepiej zaprojektowany. Tryliony pasków długich i wąskich, które trzeba skleić ze sobą niekiedy na styk bo nie da się zrobic żadnych pomocnych wstawek, gdy pasek ma 1mm szerokosci i 10cm długości. Kleiłem, ale...
Wracając do Batorego, stale podglądam relacje.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
28-09-15 19:36  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

TaLiB czy można się z tobą jakoś skontaktować poza relacją? Mam kilka pytań nie związanych z relacją i nie chce jej sobie zaśmiecać.

--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
28-09-15 19:49  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

lukasmarekcislo@gmail.com

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
29-09-15 18:33  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Kadłub i nadbudówki ukończone, teraz z większych elementów zostały już tylko kominy, reszta to drobnica i wykończenie, model klei się bardzo przyjemnie, jak wszystko z JSC zresztą :) W przybliżeniu widać niedociągnięcia i to, że będzie to mój 5 ukończony model, ale ogólny widok jest dla mnie zadowalający, wyeliminowałem największy błąd jaki robiłem, czyli straszne wymiętoszenie tych części przez co były bardzo podatne na odkształcenia itp.











Do następnego :)

--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
30-09-15 11:24  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

No i bardzo fajnie to wygląda.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024