FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-06-15 15:36  [G] StuG IV Late /Modelik + Scratch/ front wschodni, lato 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie ;-)

Z racji tego, że z przyczyn służbowych nie mogłem uczestniczyć w tegorocznym zlocie we Wrocławiu, postanowiłem przedstawić Wam ukończony model Stug'a IV, którego pokazałem Wam w tamtym roku, jeszcze w trakcie budowy.

Model przedstawia Sd.Kfz. 167 StuG IV pochodzący z późnej serii produkcyjnej, ale nie finalnej. Za bazę wyjściową posłużyła mi wycinanka z wyd. MODELIK.
Pomimo, iż model ten posiadał kilka błędów i uproszczeń, udało mi się go jakoś przerobić i ukończyć. Model jest waloryzowany.

Poniżej zamieszczam zdjęcia pojazdu, na którym się wzorowałem.


Malowanie zostało oparte o poniższą planszę barwną.

Źródłem powyższych zdjęć są strony internetowe oraz fora modelarskie.

Dość lania wody i zapraszam do galerii ;)





I troszkę detali.









--

Post zmieniony (17-10-20 16:43)

 
28-06-15 15:49  Odp: [G] StuG IV Late /Modelik + Scratch/ front wschodni, lato 1944r.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Uczta dla oczu, kapitalnie wykonany model, fantastycznie się to ogląda, cała masa "smaczków" widocznych na poszczególnych fotkach. Gratulacje !
Pytanie o koła i wahacze (?), a właściwie o napisy i oznaczenia na nich. Ręczna robótka ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-06-15 16:25  Odp: [G] StuG IV Late /Modelik + Scratch/ front wschodni, lato 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Kilminster, dziękuję za Twoja opinię ;-)

Jeśli chodzi o wykonanie elementów zawieszenia zostały wykonane z papieru oraz literek i cyfr fototrawionych, a następnie odlałem je w żywicy.



Natomiast koła jezdne, zostały zakupione u Piterpanzera w sklepie.

 
28-06-15 16:52  Odp: [G] StuG IV Late /Modelik + Scratch/ front wschodni, lato 1944r.
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

REWELACJA!!!! powala na kolana.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
28-06-15 17:08  Odp: [G] StuG IV Late /Modelik + Scratch/ front wschodni, lato 1944r.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Zaniemówiłem...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-06-15 17:30  Odp: [G] StuG IV Late /Modelik + Scratch/ front wschodni, lato 1944r.
Seweryn 

 

Pięknie wyszedł, może dunkegelb ciut za ciemny, ale to jak wiadomo każdy widzi inaczej.

--
Seweryn

 
28-06-15 17:37  Odp: [G] StuG IV Late /Modelik + Scratch/ front wschodni, lato 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Malowałem standardowo Humbrolami, później poszedł na to wash Vallejo i to jest jego sprawka ;-)

 
28-06-15 18:10  Odp: [G] StuG IV Late /Modelik + Scratch/ front wschodni, lato 1944r.
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Świetny model. Wspaniale pomalowany i zdetalizowany. Według mnie przydałby się wash i suchy pędzel ale to już kwestia gustu. Jak robiłeś zimmerit bo aktualnie też mnie to czeka i zbieram różne opinie?

 
28-06-15 18:28  Odp: [G] StuG IV Late /Modelik + Scratch/ front wschodni, lato 1944r.
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Model robi wrażenie.Malowanie brudzenie pierwsza klasa.

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
28-06-15 19:10  Odp: [G] StuG IV Late /Modelik + Scratch/ front wschodni, lato 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

dweler,
1. jest szpachlówka firmy WAMOD, jej dokładna nazwa, to "Putty for plastic model", która idealnie nadaje się również do modeli kartonowych. Tania, prosta w użyciu i ogólnie dostępna na rynku (sklepy modelarskie, allegro).
Po dokładnym wymieszaniu zawartości w tubce, nakładamy cieniutką warstwę, czekamy aż zrobi się lekko biała i wyciskamy fakturę zimmeritu. Ja do tego celu używam kółeczka z ząbkami, potocznie zwanym "zimmeriterem".
Po wyschnięciu nadaje się do szlifowania, a wbijając i podważając igłę, szpilkę lub ostrze skalpela, można uzyskać fajny efekt odprysku zimmeritu na pancerzu.


2. Pisałem w poście wyżej, że użyłem wash'a Vallejo. Nie czytasz hehehe ;-)
Suchy pędzel też był użyty do przetarć, np. gąsienic ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024