FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-02-16 15:13  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hej Piter :-)
Dzięki za podpowiedź :-)
Oczywiście przeglądałem masę zdjęć oryginałów silnika, rysunków technicznych oraz wspomnianych przez Ciebie relacji "plastikowców" i muszę przyznać, że chyba najbardziej zbliżone do rzeczywistości, to dodatki z żywicy w skali 1:35.
Miałem większe nadzieje na silnik Panzera IV Trumpetera w skali 1/16, ale okazuje się, że to straszna bieda i porażka, jak na taką skalę!?

No nic. Zobaczymy, co będzie dalej :-)

Pozdrawiam

 
11-02-16 21:11  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Wam bardzo serdecznie za doping i miłe wpisy :-)
To bardzo motywuje do dalszej pracy, jednakże muszę Was zmartwić, bo prace znów zostaną spowolnione, a to z powodu kurs w Zegrzu :-\
Wyjazd w niedzielę i powrót może w piątek późnym wieczorem.
Mam nadzieję, że jeszcze przez te dwa dni coś uda się jeszcze przy nim powalczyć i Wam pokazać :-)

Forest, PiterATS - tak jak piszecie i ja to samo stwierdzam: Trumpek wieje sandałem, a raczej trampkami... :-D
Lesio, z tym ambitnym planem chodzi o to, że w ogóle mam go zamiar skleić, bo już dwa projekty zostały poddane próbie zgniatania i jej nie zaliczyły. :-)
Mrówka, ja chętnie zapożyczył bym od Ciebie kilku zdolności i nie ukrywam, że bardzo lubię Twoje relacje :-)

Halogen, dzięki za wrzutkę linka pamiętam tą relację, ale to już nie na moje nerwy i umiejętności :-)

Pozdrawiam Was serdecznie i do następnego :-)

 
18-03-16 14:57  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Powolutku małymi kroczkami silnik nabiera odpowiednich kształtów.
Niestety, to jeszcze nie koniec. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze: zbiornika oleju, alternatora, kół pasowych, wygarów, kabli-kabelków i pozostałej drobnicy...




Pozdrawiam i do następnego :-)

Post zmieniony (19-03-16 14:31)

 
19-03-16 11:47  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Wam wszystkim za doping i wsparcie w postaci Waszych wpisów :-)

Jacku, co do Twojego pytania, to wszelkie metalowe części przyklejam na SG lub Cyjanopan o szybkim lub wolnym czasie schnięcia. Wszystko zależy od wielkości sklejanego elementu.
Wiadomo, rozchodzi się o ewentualne dokonywanie korekt w czasie przyklejania części. To samo również tyczy się żywicy z kartonem.
Do papieru standardowo używam butaprenu.

Oj Jarku, wiem doskonale co myślisz na temat zachodniej konserwy :-) Mam nadzieję, że dalszą część Twojego wpisu pisałeś szczerze i już w niedługim czasie pokażesz swoje arcydzieła :-)
Trzymaj się Przyjacielu i do zgadania na G lub by phone ;-)

 
01-05-16 18:20  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Czołgiem :-)

Po ponad półtoramiesięcznej przerwie, wypadałoby pokazać nad czym tyle siedziałem.
Długo zastanawiałem się nad tym, czy ujawniać te zdjęcia, bo szczerze powiedziawszy, wygląda to wszystko jakby krowie z gardła wyjął
i znęcał się nad tym czarno-biały Clown...
Po pierwsze chodzi o to, że wydruk był robiony na odwrotnej stronie starej wycinanki i stąd te dodatkowe nadruki.
Po drugie projekty tych części są dobre i sklejalne, tylko wykonanie z mojej strony jest do du...py i nie takie, jak sobie wyobrażałem :oops:
Dobra, koniec smęcenia, bo i tak mało kto czyta ;-)

Na początek drugi zbiornik paliwa.


W następnej kolejności pod skalpel wylądował wentylator. Z nim było już trochę więcej zabawy...



Pora przyszła również i na chłodnicę. Lekko mnie przerażała, ale nie było aż tak tragicznie.



I wstępna przymiarka wszystkiego do kupy.



I to by było na tyle.
Miałem nadzieję, że przed wyjazdem zdążę to wszystko pomalować i w uczciwy sposób Wam przedstawić, ale niestety nie udało się i muszę to odłożyć na później.

W następnej kolejności będę kończył silnik i składał to wszystko już w jedną spójną całość.

Pozdrawiam serdecznie i do następnego :-)
Tommy

 
08-09-16 20:50  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam gorąco brać modelarską :-)
Dziękuję Jarku za słowa uznania, otuchy i wsparcia :-) Na nic się nie gniewam, bo i o co? Taka była prawda ;-)

Szanowni Państwo,
wiele wody w Wiśle musiało upłynąć, aby te zdjęcia ujrzały światło dzienne.
W zasadzie, to w ogóle ich miało nie być, bo były robione na szybkiego dla własnych celów. Stąd jakość ich wykonania (tło, oświetlenie itp.), za co przepraszam.
Wiem i zdaję sobie sprawę z tego, że część nie lubi takiego rodzaju sklejania, czyli użycia materiałów innych niż papier, ale niestety taki jest już mój styl ;-)

Dość smęcenia i przechodzę do konkretów, a było to chyba tak...

Na początek sprawa silnika i uzupełnienie go o brakujące elementy:


Kolejny był układ wydechowy:


Następnie wykonałem osprzęt inż-sap. i ppoż. na płycie nadsilnikowej;



Później zabrałem się za czyszczenie ogniw. Było z nimi sporo zabawy, prawie 40 roboczogodzin, ale ważne, że są ruchome i taki typ, jak miały te pojazdy.
W sumie 2 taśmy plus zapas. Oczywiśnie nie obyło się bez wstępnej przymiarki. Wszystko pasuje idealnie.


Ostatnimi akcentami w sklejaniu, był klocek drewniany, belka poprzeczna do podtrzymania zapasowych gąsienic, no i oczywiście błotniki.



I to by było na tyle. Mam nadzieję, że już za parę dni pokażę coś nowego ;)

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

 
20-09-16 18:52  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dzięki Draccus :-) Miło było Cię osobiście poznać i pogadać :-)

Ci co byli w Przeciszowie, mieli okazję na żywo zobaczyć pomalowaną Jagę.
Nieelegancko by było nie pokazać jej Tym, którym z różnych przyczyn nie udało się dojechać...
W zasadzie nic nowego nie przybyło poza pomalowaniem tego, co już widzieliście powyżej.

Jako, że modelarstwo, to ciągłe poszukiwania nowych rozwiązań, to ten model będzie w całości malowany farbkami akrylowymi firm Tamiya oraz Vallejo Air, a dokładniej:
- farba podkładowa - Vallejo, Surfacer Primer Grey 73.601;
- ciemnożółty RAL7028 - Vallejo Air, dunkelgelb 71.025;
- "kolor minii" - Vallejo Cavalry Brown 70.982;
- biały mat - Vallejo, Blanco 71.001
- kolor stali - Tamiya, Gun Metal X-10;
- czarny mat - Tamiya, Flat Black XF-1;
Jak do tej pory współpraca z w/w farbkami układa się dobrze, ale z lekką przewagą dla Tamiya.
Podejrzewam, że to tylko wszystko kwestia czasu i wprawy, a będzie git :-)
Ale do brzegu. Aktualne foty poniżej.
Widok ogólny.




Chłodnica:


Silnik i filtr powietrza:



Przy tej okazji pragnę jeszcze raz wszystkim podziękować za słowa uznania, jakie usłyszałem od Was w Przeciszowie, a przede wszystkim za wspólna imprezę, długie pogaduchy nie tylko przy browcu, wymianę doświadczeń itd. :-)
Przede wszystkim cieszę się, że wielu z Was mogłem poznać osobiście :-)

Pozdrawiam i do następnego
Tommy

 
19-10-16 15:41  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam Szanowną Brać Modelarską po dłuższej przerwie ;-)

Ze sklejaniem przeniosłem się do przedziału bojowego, a dokładniej mówiąc do mechanizmów przeniesienia mocy i PMS (planetarny mechanizm skrętu).
Kto sklejał, bądź przyglądał się relacjom Jagdpanzer L48 z wyd. Modelik, ten wie, jakie tam są uproszczenia w/w podzespołów.
Mi to nie odpowiadało i postanowiłem opracować je od podstaw. Zbieranie materiałów, mierzenie, przeliczanie, rysowanie, dwa dni roboty i projekt był gotowy.
Wczoraj odbył się wydruk i sklejanie. Z efektu końcowego jestem naprawdę zadowolony, ale i tak końcowa ocena należy do Was, więc zapraszam do oglądania i komentowania :-)
Poniżej PMS w realu.
- źródło: Internet

Poniżej, krok po kroku ile powstało w dniu wczorajszym. Pokrętła jeszcze nie są wklejone na stałe.



A dzisiaj je ukończyłem i są gotowe do malowania. Zostaną pomalowane kolorem minii - Vallejo Cavalry Brown 70.982.


I na koniec wstępna przymiarka obu PMS-ów na sucho. Muszę się pochwalić, że wszystko pasuje jak ulał.
Płyta z włazami rewizyjnymi, również została zaprojektowana od podstaw, a jej finalny wygląd będzie w późniejszym czasie. Teraz służy jako materiał poglądowy.


Teraz pora zabrać się za skrzynię biegów i powoli upychać to wszystko na swoje miejsce.

Pozdrawiam serdecznie i do następnego :-)
Tommy

 
19-10-16 20:18  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Wam za miłe opinie, bo to daje kopa do dalszej wytężonej pracy :-)

Przy tej okazji powiem Wam szczerze, że ze skrzynią biegów wcale nie będzie mniej zabawy i aż się boję za nią zabierać.
Zresztą we wcześniejszych postach widać jej efekty. Dwa podejścia i dwa wylądowały w koszu :-/

A mam w planie wykonać coś na podobieństwo tego:
- zdjęcia skopiowane z postu Przemka W. - 1-25saf.
... z części tego czegoś ... ;-)


Pozdrawiam

 
20-10-16 16:31  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

A dziękuję bardzo :-)
Właśnie siedzę i dziergam skrzynię biegów i zabawy jest z nią co niemiara...

Niestety prace od dnia jutrzejszego, aż do przyszłego tygodnia będą wstrzymane :-/
Mam nadzieję, że po powrocie uda się coś pokazać ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024