FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-06-15 16:04  [R/G] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie w mojej pierwszej relacji na tym Forum z budowy modelu Jagdpanzer IVL/70.

Poniższe posty, zostały skopiowane z www.1-25saf.com, gdzie relacje prowadzę już od dłuższego czasu.
Przepraszam za ten stan rzeczy i moje lenistwo, ale obiecuję, że kolejne aktualizacje będą prowadzone systematycznie ;)

Jeśli coś z postem jest nie tak (miejsce itp) , proszę poprawić, usunąć lub dać po prostu znać ;)

Od dłużnego czasu chodziło mi po głowie co by tu następnego skleić. Wybór padł ostatecznie na model Jagdpanzer IV z wyd. MODELIK.
Niestety, żadne z dostępnych wydawnictw nie opracowało i nie wypuściło na rynek modelu Jagdpanzer IV L/70, który mi osobiście najbardziej się podoba.
Po trzech miesiącach grzebania w sieci, przeglądania dostępnych zdjęć i dokumentacji, wiem, że czeka mnie sporo pracy w przeróbkach :fear:
Plus dla mnie, że po walce ze Stug'iem mam już sporo gotowych elementów zawieszenia, tylnej ściany itp.

Pojazd, który chcę zbudować należał (prawdopodobnie, bo czasami można się spotkać z opisem unknown unit) do 15 Pz.Gren.Div. zniszczony przez Brytyjczyków w północno-zachodnich Niemczech, w marcu 1945 roku. Jeśli ktoś z Was posiada inne zdjęcia tego modelu, bądź plansze barwne, proszę o kontakt.
A oto zdjęcia tego pojazdu.


Malowanie chcę zrobić w oparciu o propozycję modelu plastikowego firmy DRAGON.


Dalsza część opisowa tej relacji będzie troszkę nietypowa.... ;)
Model oczywiście będzie malowany i jeżeli nic się nie spieprzy pod drodze, to chcę go wykonać z pełnym wnętrzem przedziału kierowania, bojowego i napędowego.
Będą dodatki żywiczne, metalowe, drewniane, plastikowe oraz części własnego projektu.
Poniżej zamieszczam materiały, które chcę wykorzystać w trakcie budowy oraz, które oferuje obecnie nasz rynek modelarski.

I tak po kolei. Na początek kilka nowości.
1. Fototrawione niemieckie radiostacje czołgowe.


2. Żywiczne gaśnice późnego typu.


3. Żywiczne gąsienice późnego typu Pz. III/IV. Te gąski naprawdę wymiatają. Jakość i i dbałość o szczegóły zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zresztą sami zobaczcie.


Niestety, na chwilę obecną muszę brać pod uwagę założenie tych gąsienic chyba, że Piotr i Michał wypuszczą na rynek ostateczną późną wersję gąsienic do Jagi IV.
A dokładniej te.. ;)


4. Kolejne to pociski 7,5 cm Pzgr. Patr. 39/42 KwK 42 oraz 7,5 cm Sprgr. Patr. 42 KwK 42.


5. Fototrawione główki śrub krzyżakowe i płaskie.


6. Płyta ryflowana, która będzie wykorzystana do błotników i uchwyty do narzędzi stosowane po 1943 roku.


7. Lufa do MG 34 w wersji czołgowej, antena 2m - firmy Aber oraz drewniana lufa firmy Rbmodel. I to wszystko co udało mi się na dzień dzisiejszy skompletować.


wycięty szkielet.


C.D.N.

Post zmieniony (16-02-19 13:34)

 
21-06-15 16:08  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

C.D.

Poniżej, jedyne dostępne zdjęcia jakie mam z wcześniejszej budowy.


W dalszym ciągu doskonalę swój warsztat modelarski, a każdy model to kolejny poligon doświadczalny. Z racji tego, że powoli przezbrajam się na farby Vallejo, postanowiłem swój model potraktować podkładem, w dwóch celach: aby wyciągnąć detale na zdjęciach, oraz aby przygotować powierzchnię pod właściwe kolory.

I kolejna porcja fotek:




Przebudowany przedział silnikowy:



oraz przedział bojowy.



C.D.

Poniżej, stan obecny, ale to jeszcze nie koniec, bo teraz czekają mnie zawiasy wielkości pchły oraz wentylatory, które muszę rozrysować od nowa... :oops:
Prawa pokrywa:


lewa:


płyta nadsilnikowa:


i wstępna przymiarka całości.



Pozdrawiam i liczę na Wasze komentarze :)
Tommy
C.D.N.

 
21-06-15 17:28  Odp: [R/G] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

W końcu uporałem się z zawiasami. Aby zachować ich oryginalny kształt, choć w przybliżeniu, zostały "wyrzeźbione" w żywicy.
Cel został osiągnięty - wszystko się otwiera i zamyka ;)




Pozdrawiam

C.D.N.

Post zmieniony (16-02-19 13:34)

 
21-06-15 19:29  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hej :)
Dzięki za mile wpisy, ale do większości z Was baaaardzo dużo mi brakuje i muszę się jeszcze dużo nauczyć...

Jak już pisałem wcześniej, jeśli nic nie spartolę po drodze, to jakoś to będzie ;)
Tak to już czasami bywa, że budowa idzie jak z płatka, a cały model można zepsuć np. złym malowaniem...

Pozdrawiam
Tommy

 
29-06-15 16:49  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Wam za opinie :-) Mam nadzieję, że już w niedługim czasie pokażę coś nowego.

Pozdrawiam :-)

 
30-06-15 19:31  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Cześć
Powolutku dłubię sobie skrzynię biegów do Jadwigi.

Pierwsza wersja - nieudana ;-)


I obecna, nieskończona. W kość mi dały wpuszczane śruby i nie wiem jak to będzie wyglądało po pomalowaniu...


Niby nic, a 4h wycięte z życiorysu.
Dziergam dalej ;-)

Post zmieniony (01-07-15 21:26)

 
08-09-15 09:51  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie po długiej nieobecności. Urlop się skończył, więc wypadałoby pokazać coś nowego.
Od ostatniej aktualizacji, powstały zaledwie wózki układu jezdnego i rolki podtrzymujące gąsienice.



I jak to już bywa, że cała praca i tak będzie niewidoczna, bo zasłonią ją koła :-/


Obecnie pracuję nad kołami napinającymi.
Pozdrawiam i do następnego :-)

 
11-09-15 21:00  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Wam za wsparcie i zainteresowanie tematem :-)
Wiecie jak zmotywować człeka do dalszej pracy ... hehehe
A tak na poważnie, to koła napinające są na ukończeniu i mam nadzieję, że w weekend Wam je pokażę. Niestety miałem służbę i prace zostały brutalnie wyhamowane :-)

 
12-09-15 16:18  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Oj my już wiemy jak z tymi służbami jest... ;-)
Obietnica dotrzymana. Właśnie przed chwilą udało mi się skończyć koła napinające i pomalować je podkładem. Kolejny kroczek do przodu...




Teraz wypadałoby zerknąć do wnętrza, a wiąże się to ze spowolnieniem prac :-/

Pozdrawiam
Tommy

 
10-02-16 12:25  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Cześć
Przy sklejaniu Mustanga i w temacie Jagi coś u mnie drgnęło, po prawie półrocznej przerwie.
Zgodnie z zapowiedzią prace przeniosły się do przedziału napędowego, do serca tejże maszyny, czyli - silnik Maybach HL-120 TRM.
Silnik powstaje od podstaw, bo te które są dostępne w Modeliku czy GPM, nie spełniają moich wymagań.
Mam ambitny plan i chcę zbudować coś zbliżonego do oryginału, coś na podobieństwo poniższych zdjęć i rysunków, którymi się posiłkuję.
Co z tego wyjdzie? Nie wiem, ale jak nie zrobię, to nigdy się nie dowiem :-)


W dniu wczorajszym powstały te oto elementy składowe:blok, głowica i pokrywa.
Wiem, że d...py nie urywa i nie jest tego za wiele, ale okrutnie pracochłonne. Części zostały pomalowane, w celu uchwycenia niedociągnięć i jak widać, czeka mnie szlifowanie.



Mam nadzieję, że już wkrótce pokażę coś więcej ;)
Pozdrawiam
Tommy

 
10-02-16 15:13  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hej Piter :-)
Dzięki za podpowiedź :-)
Oczywiście przeglądałem masę zdjęć oryginałów silnika, rysunków technicznych oraz wspomnianych przez Ciebie relacji "plastikowców" i muszę przyznać, że chyba najbardziej zbliżone do rzeczywistości, to dodatki z żywicy w skali 1:35.
Miałem większe nadzieje na silnik Panzera IV Trumpetera w skali 1/16, ale okazuje się, że to straszna bieda i porażka, jak na taką skalę!?

No nic. Zobaczymy, co będzie dalej :-)

Pozdrawiam

 
11-02-16 21:11  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Wam bardzo serdecznie za doping i miłe wpisy :-)
To bardzo motywuje do dalszej pracy, jednakże muszę Was zmartwić, bo prace znów zostaną spowolnione, a to z powodu kurs w Zegrzu :-\
Wyjazd w niedzielę i powrót może w piątek późnym wieczorem.
Mam nadzieję, że jeszcze przez te dwa dni coś uda się jeszcze przy nim powalczyć i Wam pokazać :-)

Forest, PiterATS - tak jak piszecie i ja to samo stwierdzam: Trumpek wieje sandałem, a raczej trampkami... :-D
Lesio, z tym ambitnym planem chodzi o to, że w ogóle mam go zamiar skleić, bo już dwa projekty zostały poddane próbie zgniatania i jej nie zaliczyły. :-)
Mrówka, ja chętnie zapożyczył bym od Ciebie kilku zdolności i nie ukrywam, że bardzo lubię Twoje relacje :-)

Halogen, dzięki za wrzutkę linka pamiętam tą relację, ale to już nie na moje nerwy i umiejętności :-)

Pozdrawiam Was serdecznie i do następnego :-)

 
18-03-16 14:57  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Powolutku małymi kroczkami silnik nabiera odpowiednich kształtów.
Niestety, to jeszcze nie koniec. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze: zbiornika oleju, alternatora, kół pasowych, wygarów, kabli-kabelków i pozostałej drobnicy...




Pozdrawiam i do następnego :-)

Post zmieniony (19-03-16 14:31)

 
19-03-16 11:47  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Wam wszystkim za doping i wsparcie w postaci Waszych wpisów :-)

Jacku, co do Twojego pytania, to wszelkie metalowe części przyklejam na SG lub Cyjanopan o szybkim lub wolnym czasie schnięcia. Wszystko zależy od wielkości sklejanego elementu.
Wiadomo, rozchodzi się o ewentualne dokonywanie korekt w czasie przyklejania części. To samo również tyczy się żywicy z kartonem.
Do papieru standardowo używam butaprenu.

Oj Jarku, wiem doskonale co myślisz na temat zachodniej konserwy :-) Mam nadzieję, że dalszą część Twojego wpisu pisałeś szczerze i już w niedługim czasie pokażesz swoje arcydzieła :-)
Trzymaj się Przyjacielu i do zgadania na G lub by phone ;-)

 
01-05-16 18:20  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Czołgiem :-)

Po ponad półtoramiesięcznej przerwie, wypadałoby pokazać nad czym tyle siedziałem.
Długo zastanawiałem się nad tym, czy ujawniać te zdjęcia, bo szczerze powiedziawszy, wygląda to wszystko jakby krowie z gardła wyjął
i znęcał się nad tym czarno-biały Clown...
Po pierwsze chodzi o to, że wydruk był robiony na odwrotnej stronie starej wycinanki i stąd te dodatkowe nadruki.
Po drugie projekty tych części są dobre i sklejalne, tylko wykonanie z mojej strony jest do du...py i nie takie, jak sobie wyobrażałem :oops:
Dobra, koniec smęcenia, bo i tak mało kto czyta ;-)

Na początek drugi zbiornik paliwa.


W następnej kolejności pod skalpel wylądował wentylator. Z nim było już trochę więcej zabawy...



Pora przyszła również i na chłodnicę. Lekko mnie przerażała, ale nie było aż tak tragicznie.



I wstępna przymiarka wszystkiego do kupy.



I to by było na tyle.
Miałem nadzieję, że przed wyjazdem zdążę to wszystko pomalować i w uczciwy sposób Wam przedstawić, ale niestety nie udało się i muszę to odłożyć na później.

W następnej kolejności będę kończył silnik i składał to wszystko już w jedną spójną całość.

Pozdrawiam serdecznie i do następnego :-)
Tommy

 
08-09-16 20:50  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam gorąco brać modelarską :-)
Dziękuję Jarku za słowa uznania, otuchy i wsparcia :-) Na nic się nie gniewam, bo i o co? Taka była prawda ;-)

Szanowni Państwo,
wiele wody w Wiśle musiało upłynąć, aby te zdjęcia ujrzały światło dzienne.
W zasadzie, to w ogóle ich miało nie być, bo były robione na szybkiego dla własnych celów. Stąd jakość ich wykonania (tło, oświetlenie itp.), za co przepraszam.
Wiem i zdaję sobie sprawę z tego, że część nie lubi takiego rodzaju sklejania, czyli użycia materiałów innych niż papier, ale niestety taki jest już mój styl ;-)

Dość smęcenia i przechodzę do konkretów, a było to chyba tak...

Na początek sprawa silnika i uzupełnienie go o brakujące elementy:


Kolejny był układ wydechowy:


Następnie wykonałem osprzęt inż-sap. i ppoż. na płycie nadsilnikowej;



Później zabrałem się za czyszczenie ogniw. Było z nimi sporo zabawy, prawie 40 roboczogodzin, ale ważne, że są ruchome i taki typ, jak miały te pojazdy.
W sumie 2 taśmy plus zapas. Oczywiśnie nie obyło się bez wstępnej przymiarki. Wszystko pasuje idealnie.


Ostatnimi akcentami w sklejaniu, był klocek drewniany, belka poprzeczna do podtrzymania zapasowych gąsienic, no i oczywiście błotniki.



I to by było na tyle. Mam nadzieję, że już za parę dni pokażę coś nowego ;)

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

 
20-09-16 18:52  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dzięki Draccus :-) Miło było Cię osobiście poznać i pogadać :-)

Ci co byli w Przeciszowie, mieli okazję na żywo zobaczyć pomalowaną Jagę.
Nieelegancko by było nie pokazać jej Tym, którym z różnych przyczyn nie udało się dojechać...
W zasadzie nic nowego nie przybyło poza pomalowaniem tego, co już widzieliście powyżej.

Jako, że modelarstwo, to ciągłe poszukiwania nowych rozwiązań, to ten model będzie w całości malowany farbkami akrylowymi firm Tamiya oraz Vallejo Air, a dokładniej:
- farba podkładowa - Vallejo, Surfacer Primer Grey 73.601;
- ciemnożółty RAL7028 - Vallejo Air, dunkelgelb 71.025;
- "kolor minii" - Vallejo Cavalry Brown 70.982;
- biały mat - Vallejo, Blanco 71.001
- kolor stali - Tamiya, Gun Metal X-10;
- czarny mat - Tamiya, Flat Black XF-1;
Jak do tej pory współpraca z w/w farbkami układa się dobrze, ale z lekką przewagą dla Tamiya.
Podejrzewam, że to tylko wszystko kwestia czasu i wprawy, a będzie git :-)
Ale do brzegu. Aktualne foty poniżej.
Widok ogólny.




Chłodnica:


Silnik i filtr powietrza:



Przy tej okazji pragnę jeszcze raz wszystkim podziękować za słowa uznania, jakie usłyszałem od Was w Przeciszowie, a przede wszystkim za wspólna imprezę, długie pogaduchy nie tylko przy browcu, wymianę doświadczeń itd. :-)
Przede wszystkim cieszę się, że wielu z Was mogłem poznać osobiście :-)

Pozdrawiam i do następnego
Tommy

 
19-10-16 15:41  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam Szanowną Brać Modelarską po dłuższej przerwie ;-)

Ze sklejaniem przeniosłem się do przedziału bojowego, a dokładniej mówiąc do mechanizmów przeniesienia mocy i PMS (planetarny mechanizm skrętu).
Kto sklejał, bądź przyglądał się relacjom Jagdpanzer L48 z wyd. Modelik, ten wie, jakie tam są uproszczenia w/w podzespołów.
Mi to nie odpowiadało i postanowiłem opracować je od podstaw. Zbieranie materiałów, mierzenie, przeliczanie, rysowanie, dwa dni roboty i projekt był gotowy.
Wczoraj odbył się wydruk i sklejanie. Z efektu końcowego jestem naprawdę zadowolony, ale i tak końcowa ocena należy do Was, więc zapraszam do oglądania i komentowania :-)
Poniżej PMS w realu.
- źródło: Internet

Poniżej, krok po kroku ile powstało w dniu wczorajszym. Pokrętła jeszcze nie są wklejone na stałe.



A dzisiaj je ukończyłem i są gotowe do malowania. Zostaną pomalowane kolorem minii - Vallejo Cavalry Brown 70.982.


I na koniec wstępna przymiarka obu PMS-ów na sucho. Muszę się pochwalić, że wszystko pasuje jak ulał.
Płyta z włazami rewizyjnymi, również została zaprojektowana od podstaw, a jej finalny wygląd będzie w późniejszym czasie. Teraz służy jako materiał poglądowy.


Teraz pora zabrać się za skrzynię biegów i powoli upychać to wszystko na swoje miejsce.

Pozdrawiam serdecznie i do następnego :-)
Tommy

 
19-10-16 20:18  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Wam za miłe opinie, bo to daje kopa do dalszej wytężonej pracy :-)

Przy tej okazji powiem Wam szczerze, że ze skrzynią biegów wcale nie będzie mniej zabawy i aż się boję za nią zabierać.
Zresztą we wcześniejszych postach widać jej efekty. Dwa podejścia i dwa wylądowały w koszu :-/

A mam w planie wykonać coś na podobieństwo tego:
- zdjęcia skopiowane z postu Przemka W. - 1-25saf.
... z części tego czegoś ... ;-)


Pozdrawiam

 
20-10-16 16:31  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

A dziękuję bardzo :-)
Właśnie siedzę i dziergam skrzynię biegów i zabawy jest z nią co niemiara...

Niestety prace od dnia jutrzejszego, aż do przyszłego tygodnia będą wstrzymane :-/
Mam nadzieję, że po powrocie uda się coś pokazać ;-)

 
02-11-16 21:13  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Cześć :-)

Koniec poligonów, jest urlop i jest progres w temacie Jadzi.
Dzisiaj udało mi się skończyć ostatni element składowy skrzyni biegów.


Poniżej SSG 76 w całej okazałości ;-)


Do pełni szczęścia brakuje tylko "wajchy" i kabelka. Niestety, sami widzicie, że czeka mnie jeszcze szlifowanie, bo wszędobylskie włoski papieru wylazły pod farbą, ale to dopiero za parę dni, jak farba dobrze wyschnie.

A jej miejsce będzie tu...


Pomimo moich niedociągnięć i błędów, to z efektu końcowego jestem zadowolony... Lecę po piwo :-)

Pozdrawiam serdecznie i do następnego :-)
Tommy

 
03-11-16 21:02  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję za Wasze opinie i zainteresowanie tematem.

Jak pisałem w poprzednim poście, mam urlop, więc mogę sobie coś spokojnie porobić przy świetle dziennym w domowym zaciszu, bo jak zapada zmrok, to jakoś chęci mnie odchodzą.
Jesiennymi wieczorami tylko człowiek myśli jak tu du...sko posadzić w fotelu iiiii.... poczytać książkę przy Grzańcu Zbójeckim ;-)

Kilminster , proponuję zapomnieć o tym słowie, bo jak oglądam Twoje relacje czy galerie, to masz z czego być dumny :-)
A tak na poważnie, to każde Wasze prace, które widziałem, to istne perełki :-)

Pozdrawiam
Tomek

Post zmieniony (03-11-16 21:05)

 
04-11-16 20:21  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Cześć PiterATS :-)
Cieszę się, że skrzynia Ci się podoba. Powiem Ci szczerze, że fakturka odlewu kadłuba skrzyni, nie była tak do końca efektem zamierzonym.
Chciałem po prostu usztywnić papier SG, jednakże wcześniej wilgotne paluchy zrobiły swoje. Później był delikatny szlif, ale farba i tak wszystko wyciągnęła na wierzch ...
Jak widać i przypadki mają swoje plusy w modelarstwie ;-)
Zrobię tak jak radzisz i nie będę już nic ruszał :-)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Tommy

 
09-11-16 14:37  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dzień Dobry. To znowu ja ;-)

Melduję, że:
1) bębny wraz z rurami zostały pomalowane i przyklejone na stałe;
2) została dorobiona belka poprzeczna (ta z otworami) do której zostaną przymocowane wszelkie uchwyty, cięgna i inne mocowania;


3) skrzynia biegów została uzupełniona o półosie;


4) przedział bojowy został uzupełniony o zbiornik paliwa, zasobnik na pociski, skrzyneczkę obok kierowcy, a tylna płyta została uzupełniona o detale.
5) całe wnętrze, które wcześniej wyglądało jak "obrzygane" zostało ostatecznie pomalowane, ale za to teraz wygląda jak w aptece... Tak źle i tak niedobrze :-/
Przymiarka na sucho...;


6) dokonano wstępnej przymiarki skrzyni biegów;


7) obecnie dziergam sobie wspomniane uchwyty, łączniki, cięgna i inne *******ki za pomocą, których odbywało się sterowanie pojazdem.
Pozostaje, to wszystko wyciąć (elementy zdublowane w razie gdyby...) i złożyć w jedną całość. I teraz zacznie się jazda bez trzymanki...


Odmeldowuję się ;-)

P.s. Kolejna porcja zdjęć, jeśli dobrze pójdzie, to w przyszłym tygodniu ;-)

Post zmieniony (09-11-16 14:38)

 
10-03-17 20:36  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Stary za opinię :-)

Witam serdecznie po baaardzo długiej przerwie :-)
Jak zobaczyłem, kiedy ostatni raz była aktualizacja, to aż się przeraziłem, że to już 4 miesiące minęły :-/
No ale nic... jedziemy po kolei, co tam przybyło w tym czasie...

W pierwszej kolejności skleiłem zespół drucików, uchwytów, sprężynek i innych dupereli, które służyły do kierowania i hamowania tym pojazdem.
Totalna droga przez mękę, ale do brzegu.
Tak prezentowała się surówka:


A tak po pomalowaniu:


W między czasie uzupełniłem skrzynię biegów o brakujące detale:


W oczekiwaniu na brakującą chemię modelarską, postanowiłem pobawić się w brudzenie i ślady eksploatacyjne przedziału silnikowego.
Do tego zabiegu użyłem pigmentów, wash'y oraz nowych specyfików, które mogę Wam polecić:
Pigment Fixer firmy AK - do utrwalania pigmentów oraz Fresh Engine Oil firmy MIG - efekt zacieków z oleju, smarów itp.

Rezultaty mojej pracy możecie podziwiać lub krytykować poniżej.


Następnie podobnym zabiegom poddałem silnik.


Ostatnie cztery dni tego tygodnia to istna walka, aby uzupełnić wnętrze przedziału silnikowego o główne podzespoły oraz pozostałą drobnicę,
którą musiałem robić stopniowo, wklejając w kolejności: silnik, filtr powietrza, koła pasowe od silnika do napędu wentylatorów,
układ chłodzenia i na końcu włożyć chłodnicę, która jest elementem demontowalnym, tak samo jak płyta nadsilnikowa w celu ekspozycji wnętrza.

Efekty tej pracy poniżej.


I na koniec brudzenie wentylatorów oraz definitywne zamknięcie tego rozdziału. Przedział silnikowy uważam za skończony ;-)
Jakież było moje zaskoczenie i radość, że wszystko pasuje tak, jak sobie zaplanowałem.


To by było na tyle, co miałem Wam do pokazania :-)
Przepraszam za tak obszernego posta i ilość zdjęć, ale takie są niestety efekty i skutki prowadzenia nieregularnych aktualizacji...

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

 
11-03-17 13:17  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Wam za pochlebne opinie i cieszę się, że Wam się podoba moja praca...
W trakcie brudzenia miałem wrażenie, że czegoś mi brakuje, coś muszę dodać i w porę wyhamował mnie Darek, mówiąc, " jeśli uważasz, że coś trzeba jeszcze dodać lub poprawić, to znaczy, że już wystarczy..."

Andrzeju, mam nadzieję, że na kolejną aktualizację nie będziecie musieli tyle czekać, aczkolwiek w dużej mierze nie jest to zależne ode mnie...

Viking, bardzo jestem ciekaw Twej pracy i może podzielisz się nią szerszemu gronu Forumowiczów lub chociaż na priv ;-) ?
Ja jestem spokojny o efekt końcowy Twojej Renówki, bo wiem, że Twoje modelarstwo i umiejętności to nie byle co :-)

Pozdrawiam :-)

 
11-03-17 22:17  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Beatko, proszę mi tu nie chorować! Tableta, seta i galareta i pod kołderkę się wygrzać :-D
Powinno szybko puścić :-)

Demon, uwierz mi, że chciałbym z całych sił dawać jak najczęściej aktualizacje i jak najwięcej postępów z prac, ale czasami jak mnie coś przyhamuje, to zaciągam muł aż po miskę olejową... ;-)

 
23-03-17 17:24  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hello :-)
Poniżej wrzucam kilka fotek z obecnego stanu montażu Jagi.

Co zostało zrobione? Skrzynia biegów wklejona na stałe i połączona z silnikiem, 2x parki amunicyjne, siedzenia dla załogi, tablica przyrządów kierowcy, osłona wału napędowego itp.




To by było na tyle... Działam dalej ;)

Pozdrawiam
Tommy

 
06-04-17 19:51  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam w kolejnym odcinku telenoweli pt. "Powolna ewolucja Jagdpanzer'a" :-/
Pomimo takiego " relacyjnego tasiemca" postanowiłem zapodać kilka zdjęć z postępów przy budowie modelu.

Na początku postanowiłem wykonać od podstaw uchwyty błotników, które również spełniały rolę podpór pod osłony boczne.
Powoli Jaga zaczyna nabierać charakterystycznych kształtów :-)



Następnie wykonałem ostatni układ wentylacyjny.


Przyszła i kolej na wykonanie jednostki ognia do KwK 42 L70 w postaci amunicji 7,5 cm Pzgr. Patr. 39/42 oraz 7,5 cm Sprgr. Patr. 42.


Niestety musiałem zrobić od podstaw wieszaki na amunicję, ponieważ była niezgodność pomiędzy wycinanką, a oryginałem.
Chodzi o to, że w jednym bocznym parku amunicyjnym powinien być układ nabojów w stosunku 3,3,2,2=10, a w wycinance jest 3,2,2,1=8.


I na koniec przymiarka na sucho. Już powoli widzę światełko w tunelu ;-)


Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w kolejnym odcinku ;-)

Post zmieniony (06-04-17 19:57)

 
07-04-17 15:58  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Wam za miłe słowa :-)

W związku z tym, że zdjęcia które zamieszczam zagrażają życiu lub zdrowi kilku Forumowiczów, to następnym razem ograniczę się tylko do tekstu :-)

P.s. W końcu mam wolny weekend i mam nadzieję, że uda się coś jeszcze skleić przed Świętami. A przede mną radiostacje i armata ;-)

Pozdrawiam i do następnego :-)

 
07-04-17 19:59  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Trudno Andrzeju... Odpowiedzialność zbiorowa musi być :-)
Demon też nie ma lekko. Chłop jest cały czas masakrowany...

Muszę dbać o Wasze zdrówko :-)

Pozdrawiam Was gorąco :-)
Tomek

 
08-04-17 20:16  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jeszcze raz Wam wszystkim dziękuję za tak miłe opinie i zainteresowanie tematem :-)
Staram się jak mogę i na ile mogę, pomimo trudności jakie napotykam w trakcie budowy.

Mam nadzieję, że nie zawiodę i nie rozczaruję Was, aż do końcowej galerii, bo finish bardzo łatwo spier... schrzanić ;-)

Pozdrawiam serdecznie
Tomek

 
17-10-17 20:59  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Czołem :-)

Najwyższy czas, aby wznowić tą relację i pokazać Wam kilka zdjęć z postępów przy budowie.

Na początek system łączności czyli:
- od lewej transformator odbiornika i nadajnika oraz stelaż mocujący ( stan surowy i po malowaniu);



- radiostacje fotrawione firmy ABER oraz wykonany od podstaw stelaż dla nich;

- ... i po pomalowaniu oraz delikatnym washu:


- kolejna drobnica w postaci masek pgaz. oraz gaśnicy.


Miniony weekend poświęciłem na wykonanie kątowników, do których był przykręcany strop nadbudówki
oraz pobawiłem się troszkę w postarzanie i "usyfianie" wnętrza przedziału bojowego.
Ze względu na to, że artysta-malarz w tym temacie ze mnie żaden, dlatego wyszło to jak wyszło.

Zamieszczam dwa rodzaje zdjęć:
- wykonane przy świetle dziennym, które i tak nie rozpieszczało swoją jasnością,


- i drugie przy sztucznym oświetleniu.


Do tego "nieładu artystycznego" planuję dodać jeszcze obicia i otarcia oraz powoli wklejać sklejone elementy.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w następnej aktualizacji ;-)

Tommy

 
19-10-17 21:57  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hej :-)

Dziękuję za wasze opinie i cieszę się, że macie jeszcze siły i cierpliwość żeby tu jeszcze zaglądać ;-)
Oczywiście coś tam sobie jeszcze dłubię w tym temacie, przeglądam dokumentację i kolejne zdjęcia.
I tak leci dzień za dniem... Mam nadzieję, że po weekendzie będzie coś nowego ;-)

Pozdrawiam
Tommy

Post zmieniony (20-10-17 10:01)

 
03-01-18 20:08  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jeszcze raz dziękuję za miłe słowo ;-)

Ciągnąc ten wątek dalej... miinęła jesień... teraz mamy zimę - nowy rok, więc wypada już coś w końcu pokazać...
Od ostatniej aktualizacji na pierwszy ogień poszły te małe "puszki" rozdzielacze sygnału łączności między załogą oraz sygnałem zewnętrznym anteny.


Następnie słuchawki oraz laryngofony dla całej załogi - 4kpl.



Skoro miałem już wszystkie elementy składowe od radiostacji, to nie pozostało nic innego, jak wkleić to wszystko na swoje miejsce i połączyć plątaniną kabli.
Do tego zabiegu niezawodna okazała się cyna lutownicza o różnej średnicy. Gaśnica też jest na swoim miejscu.



Na tym etapie koniec z drobnicą. Czas na coś grubszego.
Przednia płyta pancerna z klapami rewizyjnymi do skrzyni biegów i hamulców.


Teraz płyta czołowa. Przerobiłem gniazdo dla MG42, a także gniazdo oraz łoże pod jarzmo armaty.
Tak jest zdecydowanie lepiej i bliżej oryginałowi niż to, co było zaproponowane w oryginalnej wycinance.
Niestety z tym elementem bawiłem się najdłużej i najwięcej sprawił mi problemów.
Dopiero za drugim podejściem udało mi się stworzyć to, co teraz możecie zobaczyć.


Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie pokazał zdjęć całości.


To by było na tyle. Przepraszam za przydługawy tekst oraz jakość zdjęć.

Pozdrawiam serdecznie i do następnego ;-)

 
03-01-18 23:12  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dzięki Dominik za dobre słowo :-)

Co do Twoich pytań, to sprawa ma się następująco:
1. Górna płyta nad przedziałem bojowym będzie zdejmowalna;
2. Słuchawki są te duże i służyły do tego samego co współczesne - odbiór dźwięku i oczywiście lekkie tłumienie hałasu z zewnątrz.
Laryngofony ( te mniejsze cosie ;-) ) - to taka odmiana mikrofonu, przeznaczone do pracy w warunkach silnego hałasu.
Od zwykłego mikrofonu odróżnia się tym, że jego membrana jest pobudzana przez drgania skóry na szyi w pobliżu krtani mówiącego człowieka, a nie przez fale dźwiękowe przenoszone przez powietrze. Nadawanie odbywało się poprzez naciśnięcie tangenty ;-)

Reasumując, słuchawki + laryngofony tworzą jeden komplet, aby załoga mogła się swobodnie komunikować między sobą oraz innymi odbiorcami w sieci radiowej ;-)

 
04-01-18 09:15  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Bardzo się cieszę, że Wam się podoba moja praca. To bardzo budujące dla mnie :-)

Darku, sprawdzenie łączności w tej skali wybiega poza moje możliwości i umiejętności ; -)
Drakus, w tym roku to już chyba na bank zdążę go skończyć i pokazać Wam go oficjalnie :-)

Jeszcze raz Wszystkim dziękuję za pozytywne opinie :-)

Post zmieniony (04-01-18 09:20)

 
05-01-18 21:35  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jeszcze raz dziękuję :-)

Mariusz, masz rację. Wieje nudą i trzeba w końcu wyjść z wnętrza, bo już mnie do białej gorączki doprowadza...
A tak na poważnie, pozostało mi tylko jeszcze wkleić jedną skrzyneczkę, 2x maski pgez., podłączyć słuchawki i wash przedniej płyty.
Po tych zabiegach mogę w końcu z przyjemnością zamknąć bryłę modelu ;-)

 
06-01-18 20:25  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję za Wasze opinie :-)

Mariusz, muszę Ci się przyznać, że coraz bardziej zastanawiam się nad zaprzestaniem sklejania modeli z wnętrzem.
Za długo to wszystko trwa, a projektów w kolejce cała masa...

 
28-01-18 21:07  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hello :-)

W sadzie miało tej aktualizacji nie być, ale stwierdziłem, że lepiej jak ją zrobię teraz, bo później umknie mi wiele rzeczy.
Temat wnętrza Jadźki i jej wyposażenia generalnie uważam za skończony (nie licząc armaty), ale aby do tego doszło, musiałem wykonać jeszcze następujące elementy:
1 - od lewej: skrzynka pomiędzy transformatorami, a radiostacją, maski pgaz., pojemniki na zapasowe lufy do MG.


2 - powyższe elementy wklejone na swoje miejsce, a płyta czołowa dostała washu:


3 - wkleiłem słuchawki załogi: od lewej celowniczego, kierowcy, dowódcy:


4 - najbardziej oczekiwana przeze mnie chwila - przyklejenie płyty czołowej oraz parków amunicyjnych:


Dzisiejsze kilka godzin poświęciłem na sklejaniu przednich błotników, które zostały zaprojektowane przeze mnie od podstaw. Niestety, to jeszcze nie koniec zabawy z nimi...


Wiem, że zdjęcia mogą być bardzo podobne do siebie z poprzednich aktualizacji i niektórzy nie zauważą różnic,
ale najważniejsze jest to, że koniec jest już bliski :-)

Pozdrawiam i do następnego :-)

 
29-01-18 19:57  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

No i jak tu Wam wszystkim dogodzić... ;-) ???

A tak na poważnie, to dziękuję za Wasze oponie :-)

 
04-02-18 21:56  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Stary, Przemo dziękuję bardzo za Wasze pozytywne komentarze. To bardzo motywuje, daje kolejnego kopa i sprawia jeszcze większą frajdę ze sklejenia :-)

W dniu dzisiejszym zakończyłem temat błotników.
Dorobiłem brakujące elementy tj. zawiasy, blacha ryflowana, stelaże błotników, lampa BOSCHA itp.
Skleiłem to wszystko razem w jedną całość i postanowiłem pomalować, aby wyciągnąć ewentualne niedoróbki.

UWAGA ŚWIEŻO MALOWANE ! :mill11:

Oto kila zdjęć, tak na szybkiego - widok ogólny;


- kilka ujęć detali błotników oraz wspomnianej lampy;



Próba wykonania spawów oraz efektów cięcia palnikiem płyt pancernych.
Niestety w oryginalnej wycinance jest zły układ łączenia płyt czołowych i musiałem je poprawić. Teraz jest OK, a oto efekt;


Na poniższych zdjęciach, chcę Wam pokazać jak będzie eksponowane wnętrze pojazdu, na tym etapie budowy:
- przedział "kierowania". Pierwotnie miał być zamknięty, a widok do wnętrza byłby taki:


Jednakże dzięki namowom wielu z Was, abym coś wykombinował, aby wnętrze w tej części było widoczne, wymyśliłem coś takiego.
Przeszkadza mi tylko kabel od lampy. Muszę go lekko odgiąć, aby wysunąć płytę. Niestety innego wyjścia nie ma...


- i na koniec dla przypomnienia przedział napędowy. Jak widać na drugim zdjęciu, chłodnica może być wyjmowana:


Tyle udało mi się zdziałać na dzień dzisiejszy.
Pozdrawiam serdecznie i do następnego :-)

P.s. Teraz wypadałoby się zabrać za główne uzbrojenie lub " dach nadbudówki" ;-)

 
05-02-18 22:03  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję, Koledzy za pozytywny odbiór. Cieszę się bardzo i mam nadzieję, że nie zawiodę Was do samego końca ;-)

Darku, a ja mam nadzieję, że zobaczysz go o wiele wcześniej, niż Ty przypuszczasz ;-) A co do półki, to Ty już wiesz jakie ja mam zdanie na ten temat ;-)

Przemo, ostatnio dorwałem bardzo ciekawe zdjęcia modelu z możliwościami eksponowania wnętrza, i powiem Ci, że moja wersja to pikuś ;-).
Coś mi się wydaje, że jeśli kolejny mój model będzie z wnętrzem, to zrobię go właśnie w taki sposób :-)

Łukasz, cieszę się, że i Ty tutaj "wzyrknąłeś":-)

Andrzeju, dziękuję, a Ty dawaj swoje projekty na światło dzienne. Niech inni też wiedzą co robisz :-)

 
25-02-18 20:50  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam Szanowne Grono w kolejnej aktualizacji "Niekończącej się opowieści" :-D
Od ostatniego czasu, prace znacznie posunęły się do przodu.
I tak na początek:
- podstawa - chwyt transportowy armaty. Zaprojektowany przeze mnie od podstaw, bo w wycinance tego elementu niestety nie było.

i jego miejsce docelowe.


Następnie przyszło zmierzyć się z armatą i pozostałymi elementami składowymi.
Grubsze elementy to oryginalna wycinanka, natomiast pozostałe detale to już moje dodatki, wzorowane na zdjęciach obiektów muzealnych z Saumur oraz Sofii.
Etap I: kołyska, zamek i detale;


Etap II: przerobiona osłona armaty oraz mechanizm naprowadzania armaty;


Etap III: dorobienie siłownika, kilku kabelków, połączenie wszystkiego w jedną spójną całość i na koniec położenie wash'a;


Etap IV: zamocowanie armaty we właściwym miejscu i dodanie obić tu i ówdzie.


Zasadniczo można by powiedzieć, że wnętrze jest już skończone.
Jedynym elementem, który muszę wykonać i będzie on wklejony na samym końcu, jest celownik i jego uchwyt.
Wymuszone jest to tym, że strop nadbudówki i jego detale będą projektowane od podstaw.

To tyle na dzisiaj.
Pozdrawiam i do następnego ;-)
Tommy

 
26-02-18 20:34  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Maciek, Darek - Dziękuję :-)

Spychacz, ja już bym wolał, aby ta opowieść już się skończyła, bo wiele projektów po głowie mi chodzi, a czas leci nieubłaganie...

Endrju, nie powiem, miałem plany zrobić ruchomy zamek oraz wykonać komorą nabojową, ale zabrakło mi mocy i poszedłem na skróty - zamek został wklejony na stałe w pozycji zamkniętej ;-)

Post zmieniony (26-02-18 22:40)

 
22-07-18 14:10  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie :-)

Po długich bojach udało mi się w końcu skleić, to z czym tak długo zwlekałem i od czego mnie odrzucało...
To co tutaj zaprezentuję zostaje bez zmian, nic nie robię, nic nie przerabiam, bo im dłużej poświęcam uwagę detalom, tym więcej ich psuję...
Generalnie, już mnie męczy tyn model i straciłem do niego swój zapał i serce :-(

Ale do brzegu, co przybyło:?
1. wnętrze ukończone - pozostało tylko wkleić celownik;


2. osłona pokładowego km MG-42, osłony jarzma, peryskop kierowcy, uchwyt transportowy armaty i inne detale;


3. płyta nadbudówki ukończona - pozostało tylko wkleić lornetę nożycową S.F.14 Scherenfernrohr;


4. i na koniec widok ogólny;



I to by było na tyle. Teraz pozostaje tylko poświęcić troszkę czasu na ostateczne malowanie, brudzenie i galerię końcową ;-)

Wiem, że to co zobaczycie poniżej, nie jest zgodne z wymogami i tematyką forum, ale w formie odpoczynku od Jagdpanzer'a IV,
pomiędzy marcem, a czerwcem tego roku skleiłem sobie upragnioną Jagdpanterę ;-)
Model Tamiya w skali 1:25, przerobiony po mojemu do późnej wersji, ale nie finalnej - produkcja 1944r.
Do pełni szczęścia, brakuje mu tylko washu i lekkiego brudzingu :-)





To by było na tyle na dzień dzisiejszy.
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia (mam nadzieję), w galerii końcowej Jagdpanzer IV ;-)

 
24-07-18 16:57  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję za Wasze pozytywne opinie :-)
podbudowaliście mnie i wyciągacie z lekkiego dołka psychicznego ;-)

Co do Przeciszowa, to zobaczymy nic się nie wypowiadam, bo w tym okresie "moja firma" sponsoruje wczasy w Wędrzynie :-/
Jest jedna opcja, której na razie nie chcę zapeszać. Będę pewny, to dam Wam znać ;-)

Pozdrówka dla Was :-)

( idę malować plamy ;-) )

 
01-08-18 23:21  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Czołem :-) !!!

Pragnę poinformować Was, że to już w końcu ostatni wpis w tej relacji.
I jak to mówią nasi sojusznicy "No more pain" - Już nie będę was męczył tą niekończącą się opowieścią z budowy Jagdpanzer'a IV.
W moim odczuciu, model uważam za skończony. Wyszło jak wyszło, a ocena końcowa i tak będzie należała do Was :-)
Galeria końcowa, niestety już po urlopie.

A teraz fotki...




Na poniższych zdjęciach, chcę Wam zaprezentować ruchomą osłonę przy celowniku,
na stropie nadbudówki (ta półokrągła część) - która porusza się wraz ze zmianą kąta położenia armaty - w płaszczyźnie poziomej.
Niestety nie umiem wstawić filmu na forum, więc musicie zadowolić się zdjęciami.



Już teraz przy tej okazji, pragnę Wszystkim podziękować, za zainteresowanie tematem, doping, miłe komentarze i co najważniejsze "za przyjazną atmosferę" w czasie konwersacji :-)

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia przy następnej relacji :-)

 
05-08-18 18:41  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję :-)

Demon, coś mi się wydaje, że kolejnych lat już bym nie pociągnął..., bo albo ja bym dostał na łeb, albo model wylądował by na ścianie :-)

Mimo licznych przebojów z tym modelem i ogólnego zmęczenia, cieszę się, że udało mi się go skończyć.
Mam nadzieję, że będziecie mogli go zobaczyć na żywo w Jaworznie, a później w Przeciszowie.

Pozdrawiam, dziękuję i do zobaczenia :-)

--

 
06-09-18 22:53  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za słowa uznania wpisane tutaj na forum oraz te, które usłyszałem w Jaworznie :-)

Ekipie z Bielska - pragnę podziękować za wyróżnienie, które było dla mnie totalnym zaskoczeniem... - Marcin, jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia przy najbliższej wystawie ;-)

Ponadto, chcę podziękować również Pawłowi i jego sztabowi za zorganizwanie tak świetnej imprezy, niepowtarzalny klimat oraz wyróżnienie mojego modelu "Nagrodą Specjalną JAWOREK 2018" :-)

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024