FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 17Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
21-06-15 16:04  [R/G] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie w mojej pierwszej relacji na tym Forum z budowy modelu Jagdpanzer IVL/70.

Poniższe posty, zostały skopiowane z www.1-25saf.com, gdzie relacje prowadzę już od dłuższego czasu.
Przepraszam za ten stan rzeczy i moje lenistwo, ale obiecuję, że kolejne aktualizacje będą prowadzone systematycznie ;)

Jeśli coś z postem jest nie tak (miejsce itp) , proszę poprawić, usunąć lub dać po prostu znać ;)

Od dłużnego czasu chodziło mi po głowie co by tu następnego skleić. Wybór padł ostatecznie na model Jagdpanzer IV z wyd. MODELIK.
Niestety, żadne z dostępnych wydawnictw nie opracowało i nie wypuściło na rynek modelu Jagdpanzer IV L/70, który mi osobiście najbardziej się podoba.
Po trzech miesiącach grzebania w sieci, przeglądania dostępnych zdjęć i dokumentacji, wiem, że czeka mnie sporo pracy w przeróbkach :fear:
Plus dla mnie, że po walce ze Stug'iem mam już sporo gotowych elementów zawieszenia, tylnej ściany itp.

Pojazd, który chcę zbudować należał (prawdopodobnie, bo czasami można się spotkać z opisem unknown unit) do 15 Pz.Gren.Div. zniszczony przez Brytyjczyków w północno-zachodnich Niemczech, w marcu 1945 roku. Jeśli ktoś z Was posiada inne zdjęcia tego modelu, bądź plansze barwne, proszę o kontakt.
A oto zdjęcia tego pojazdu.


Malowanie chcę zrobić w oparciu o propozycję modelu plastikowego firmy DRAGON.


Dalsza część opisowa tej relacji będzie troszkę nietypowa.... ;)
Model oczywiście będzie malowany i jeżeli nic się nie spieprzy pod drodze, to chcę go wykonać z pełnym wnętrzem przedziału kierowania, bojowego i napędowego.
Będą dodatki żywiczne, metalowe, drewniane, plastikowe oraz części własnego projektu.
Poniżej zamieszczam materiały, które chcę wykorzystać w trakcie budowy oraz, które oferuje obecnie nasz rynek modelarski.

I tak po kolei. Na początek kilka nowości.
1. Fototrawione niemieckie radiostacje czołgowe.


2. Żywiczne gaśnice późnego typu.


3. Żywiczne gąsienice późnego typu Pz. III/IV. Te gąski naprawdę wymiatają. Jakość i i dbałość o szczegóły zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zresztą sami zobaczcie.


Niestety, na chwilę obecną muszę brać pod uwagę założenie tych gąsienic chyba, że Piotr i Michał wypuszczą na rynek ostateczną późną wersję gąsienic do Jagi IV.
A dokładniej te.. ;)


4. Kolejne to pociski 7,5 cm Pzgr. Patr. 39/42 KwK 42 oraz 7,5 cm Sprgr. Patr. 42 KwK 42.


5. Fototrawione główki śrub krzyżakowe i płaskie.


6. Płyta ryflowana, która będzie wykorzystana do błotników i uchwyty do narzędzi stosowane po 1943 roku.


7. Lufa do MG 34 w wersji czołgowej, antena 2m - firmy Aber oraz drewniana lufa firmy Rbmodel. I to wszystko co udało mi się na dzień dzisiejszy skompletować.


wycięty szkielet.


C.D.N.

Post zmieniony (16-02-19 13:34)

 
21-06-15 16:08  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

C.D.

Poniżej, jedyne dostępne zdjęcia jakie mam z wcześniejszej budowy.


W dalszym ciągu doskonalę swój warsztat modelarski, a każdy model to kolejny poligon doświadczalny. Z racji tego, że powoli przezbrajam się na farby Vallejo, postanowiłem swój model potraktować podkładem, w dwóch celach: aby wyciągnąć detale na zdjęciach, oraz aby przygotować powierzchnię pod właściwe kolory.

I kolejna porcja fotek:




Przebudowany przedział silnikowy:



oraz przedział bojowy.



C.D.

Poniżej, stan obecny, ale to jeszcze nie koniec, bo teraz czekają mnie zawiasy wielkości pchły oraz wentylatory, które muszę rozrysować od nowa... :oops:
Prawa pokrywa:


lewa:


płyta nadsilnikowa:


i wstępna przymiarka całości.



Pozdrawiam i liczę na Wasze komentarze :)
Tommy
C.D.N.

 
21-06-15 17:28  Odp: [R/G] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

W końcu uporałem się z zawiasami. Aby zachować ich oryginalny kształt, choć w przybliżeniu, zostały "wyrzeźbione" w żywicy.
Cel został osiągnięty - wszystko się otwiera i zamyka ;)




Pozdrawiam

C.D.N.

Post zmieniony (16-02-19 13:34)

 
21-06-15 18:12  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2
 
21-06-15 19:09  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Eeeee,nooooo......Koparkę już sobie pozbierałam z podłogi.Będzie ciekawie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
21-06-15 19:29  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hej :)
Dzięki za mile wpisy, ale do większości z Was baaaardzo dużo mi brakuje i muszę się jeszcze dużo nauczyć...

Jak już pisałem wcześniej, jeśli nic nie spartolę po drodze, to jakoś to będzie ;)
Tak to już czasami bywa, że budowa idzie jak z płatka, a cały model można zepsuć np. złym malowaniem...

Pozdrawiam
Tommy

 
29-06-15 08:41  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Borczo98 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobrze ci idzie sam chciałbym tak robić.

 
29-06-15 08:50  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Rozwaliłeś mnie żaluzjami...

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
29-06-15 10:00  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Choć pancerka to nie moja bajka, muszę powiedzieć, że Twoje relacje śledzę z największą przyjemnością. To jaką masz dbałość o szczegóły oraz warsztat po prostu powala. Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam Darek

 
29-06-15 16:49  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Wam za opinie :-) Mam nadzieję, że już w niedługim czasie pokażę coś nowego.

Pozdrawiam :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 17Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024