FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-06-15 22:09  Odp: [R] A6M2-N
AWOT   

To naprawdę piękne pływaki!!! Widać od razu, że projektował je fachowiec ;-) Chociaż z ilością listków w pływakach pomocniczych trochę przesadził.
Czekam na ciąg dalszy.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (21-06-15 22:10)

 
21-06-15 23:16  Odp: [R] A6M2-N "Rufe" - WAK 12/08, proj. Ł.Fuczek
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Precyzja wykonania robi wielkie wrażenie, listki pięknie sklejone, super !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
21-06-15 23:47  Odp: [R] A6M2-N "Rufe" - WAK 12/08, proj. Ł.Fuczek
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Zdjęcia nie oddają piękna już samych pływaków sklejonych przez profesjonalistę.
Jeśli reszta wyjdzie tak doskonale, żegnajcie konkurenci.
Piszę tak, bo widziałem i nawet miałem w ręku.
Cuś pieknego!
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
22-06-15 15:51  Odp: [R] A6M2-N "Rufe" - WAK 12/08, proj. Ł.Fuczek
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dziękuję Panowie. Cieszę się, że Wam się podoba. Listki na pływakach były sporym wyzwaniem, od jakości ich wykonania zależy wygląd całego modelu. Między innymi dlatego zabrałem się za nie w pierwszej kolejności. Z głównym pływakiem poszło łatwo, spodziewałem się trudniejszej przeprawy. Pływaki pomocnicze mają bardziej skomplikowaną siatkę i nad nimi spędziłem więcej czasu. W sumie skleiłem trzy takie "noski" i po zasięgnięciu opinii kolegów z Pikniku odrzuciłem ten najgorszy :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
28-06-15 21:50  Odp: [R] A6M2-N "Rufe" - WAK 12/08, proj. Ł.Fuczek
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam!

Czas na ciąg dalszy. Przy sprzyjającej modelowaniu deszczowej pogodzie udało mi się przez zeszły tydzień zbudować skrzydła dla Rufe. Przyznam, że trochę się z nimi pomęczyłem i nie wyszły tak idealnie jakbym tego sobie życzył, ale staram się do tego podchodzić na luzie i ignorować niedociągnięcia :-) Oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie zrobił sobie pod górkę. Ulepszyłem trochę światła pozycyjne, tzn. wytłoczyłem sobie je z kolorowych folii. Z góry przepraszam, że nie świecą...Skusiłem się jeszcze na wycięcie otworów w żebrach, tam gdzie chowają się klapy. To skutecznie przedłużyło budowę tych skrzydełek.

W celu umieszczenia w końcówkach skrzydeł wytłoczonych kloszy lamp pozycyjnych musiałem dodać kilka elementów szkieletu na jego krańcach.



Musiałem także stworzyć "kopyta" do wytłoczenia lampek oraz kloszy:



A tak się prezentują małe lampki:



Gotowe skrzydła:



Na ostatnim zdjęciu z poniższych 4 zaznaczyłem krawędź, którą trochę zepsułem - za mocno przyszlifowałem i musiałem to zamaskować szarym kolorem, takim jak ślady eksploatacji naniesione przez autora.







No i to wszystko na dziś. Ciąg dalszy wkrótce. Zastanawiam się za co się teraz zabrać, silnik czy kabinka? :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
28-06-15 21:52  Odp: [R] A6M2-N "Rufe" - WAK 12/08, proj. Ł.Fuczek
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Mistrzostwo.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-06-15 22:03  Odp: [R] A6M2-N "Rufe" - WAK 12/08, proj. Ł.Fuczek
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Robótka piękna, inspirująca i wielce pouczająca. Jak tłoczyłeś te lampy pozycyjne i z jakiej folii ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-06-15 22:19  Odp: [R] A6M2-N "Rufe" - WAK 12/08, proj. Ł.Fuczek
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Lampki tłoczyłem z folii kupionej w sklepie dla plastyków, sprzedają to w formacie A4, to taka sama jak na okładki do bindowania. 70 groszy za arkusz. Wyciąłem sobie kwadracik około 4 na 4 cm, przytrzymałem nad zapalniczką aż rozmiękł i naciągnąłem na kopyto umieszczone w imadle. W przypadku tych małych lampek na górnej powierzchni skrzydeł za kopyto posłużyło mieszadełko do kawy ze stacji benzynowej, oczywiście odpowiednio przycięte i oszlifowane. Kopyto dla kloszy na końcówkach skrzydeł jest z sklejone z 4 warstw piwnej tektury utwardzonej CA i wyszlifowane do odpowiendiego kształtu. I to tyle w temacie.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
28-06-15 22:30  Odp: [R] A6M2-N "Rufe" - WAK 12/08, proj. Ł.Fuczek
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pięknie to wszystko wygląda !

 
29-06-15 06:19  Odp: [R] A6M2-N "Rufe" - WAK 12/08, proj. Ł.Fuczek
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Kierunkowskazy" mnie powaliły :-)
Dbałość o szczegóły, precyzja wykonania, REWELACJA!

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024