FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-06-15 21:20  Odp: [R] Leopard 2A5, 1:25, GPM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

A Puma, Hummel i Merkava? Chyba o nich zapomniałeś :-).

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
16-06-15 21:22  Odp: [R] Leopard 2A5, 1:25, GPM.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

I to jest mój cały dorobek ,,pancerny '' ,w dodatku sklejony dawno temu...

--
PABLOS

 
16-06-15 21:25  Odp: [R] Leopard 2A5, 1:25, GPM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Ale za to na jakim poziomie.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
16-06-15 21:28  Odp: [R] Leopard 2A5, 1:25, GPM.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Ale my tu pitolimy nie na temat , a praca przy Leopardzie leży :-)

--
PABLOS

 
16-06-15 21:31  Odp: [R] Leopard 2A5, 1:25, GPM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

No leży bo jeszcze mam naukę, ale luzik kadłub się okleja. Jak na razie jedynym problemem jak dla mnie są bardzo duże elementy poszycia. W razie czego można "po pitolić" na PW :-) jezeli uważasz, że zasmiecamy relacje.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
17-06-15 14:48  Odp: [R] Leopard 2A5, 1:25, GPM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Żeby PABLOS nie mówił, że praca przy Leopardzie leży wrzucam małą aktualizację. Okleiłem kadłub poszyciem, z tyłu przykleiłem element będący pod żaluzjami silnika oraz zrobiłem przednie błotniki. W jednym miejscu wylazła malutka szparka, jest to tylko i wyłącznie moja wina, ponieważ nie mam wprawy w robieniu tak dużych elementów ( czołgi z II WŚ są jednak mniejsze).











P.S. Pilnie poszukuję wycinanki Fly Model nr. 119 Leopard 2A4 ( wydanie w folii) . Wycinanka nie musi być kompletna bo potrzebuje elementów wieży, lufę, detale kadłuba, boczne osłony zawieszenia. Jeżeli komuś z Was taka wycinanka zalega i chciałby się jej pozbyć to chętnie ją przygarnę (oczywiście po uzgodnieniu warunków przygarnięcia). Jeżeli uda mi się zdobyć w/w Wycinankę to najpewniej w lipcu zobaczycie do czego była mi potrzebna :).

--

Post zmieniony (23-01-19 17:34)

 
20-06-15 13:26  Odp: [R] Leopard 2A5, 1:25, GPM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Po oklejeniu kadłuba poszyciem wziąłem się za zawieszenie czołgu. Na pierwszy ogień poszły osie kól napędowych i mechanizmy napinające. Ogólnie sklejalność jest dobra, ale mam dwie uwagi:
1. Część C-2b za krótka o około 1mm.
2. Część C-2e za krótka o około 1mm.











--

Post zmieniony (23-01-19 17:37)

 
26-06-15 14:10  Odp: [R] Leopard 2A5, 1:25, GPM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Po zakończeniu roku szkolnego wróciłem do domu i zrobiłem Leopardowi spóźnioną sesję zdjęciową (miała być w środę). Doszły kolejne elementy w zawieszeniu, czyli: amortyzatory, ograniczniki wychyłu wahaczy? oraz zacząłem robić osie kół podtrzymujących.













Na 1_25 saf.com Tommy T.B. napisał mi żebym spróbował zrobić podnoszone ekrany żeby było widać zawieszenie, oczywiście spróbuję bo kiepsko by było jakby cała praca przy zawieszeniu była na amen zaklejona. Jak się jutro w Lesznie zaopatrzę w foty oryginału ,przy okazji pokazów lotniczych, to zacznę myśleć jak to w modelu zrobić.

--

Post zmieniony (23-01-19 17:44)

 
26-06-15 15:07  Odp: [R] Leopard 2A5, 1:25, GPM.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Luzak, widzę, że dalej masz wątpliwości czy je robić ruchome, czy nie. Nie bój się, idź za ciosem, jeśli Ci nie wyjdzie, to zakleisz je na stałe ;-)

Kolejną szansę na zrobienie zdjęć Leonowi, będziesz miał w Świętoszowie jak będziemy organizować obchody Święta 10BKPanc. Daleko nie masz ;-)

Pozdrawiam

 
26-06-15 15:09  Odp: [R] Leopard 2A5, 1:25, GPM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

A gdzie jest Świętoszów, bo nigdy tam nie byłem? To, że będę je robił to jest pewne jednak nie wiem czy mi się udadzą.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024