FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
02-07-15 18:41  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Hej:)

Jako, że byłem w gronie dopraszających się o nową relację z żagielków, to dziękuję:).

Ładnie jest, choć ten "balsowy" pokład średnio mi się podoba, głównie za sprawą zatarcia linii podziału między dechami. Ale rozumiem, że balsę łatwo się obrabia itd., więc nie wnikam. (Twój wybór, ale żeby mi to było po raz ostatni:)).

Pytanko mam natomiast - jak zrobiłeś nagle w kołkownicach? Są pierwszego sortu.

Fajna kolorystyka całości. Muszę spróbować kiedyś tych VanGoghów, ja cały czas maluję Renesansami.

Pozdrawiam i kibicuję:)

 
02-07-15 21:38  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko napisać, że linie podziału są - myślę że dla tej skali są ok. Na zdjęciach ich nie widać pod kątem. Próbowałem zrobić pokład malowany z wycinanki, ale nie bardzo mi to wyszło, a zapas balsy jeszcze mam, więc zdecydowałem się na ten krok.

A nagle - cóż... Gotowce ;p Również pozostałości po zamówieniu sprzed kiedyśtam z modelarstwoszkutnicze (nie wiem czy jeszcze działają). Chciałem zrobić standardowe ze szpilki i kleju, ale skoro miałem jeszcze gotowe, to dlaczegoby z nich nie skorzystać...

Co do farb - mi się wydaje - ch0ć głowy nie dam - że to ten sam producent, tylko jakaś seria inna czy coś... Ale to tylko moje przypuszczenia posiłkowane ofertą sklepów internetowych.

Bardzo się cieszę, że wielu z zacnego grona, których modele często przyprawiają mnie o opad szczęki, zainteresowało się moją relacją i nawet przypadła im do gustu :) Obym nie spaprał wrażenia końcowego olinowaniem, które bywa często u mnie "wariacją na temat" ;p

 
13-07-15 11:56  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Może i niewiele, ale żywię nadzieję że są tacy, co czekają na aktualizację (tak jak ja w stosunku do kilku relacji na forum), tak więc drobna, ale będzie - dorobiłem "domek" na rufie, który przyznam, że dodał wg mnie sporo do wyglądu całości - choć taki niepozorny :) Model został polakierowany mieszanką połysku i matu specyfikami Microscale`a, dzięki czemu pozbył się nieco przeszkadzającego świecenia. Dodatkowo wydłubałem bloczki różnego sortu, oczka itp - będzie już z głowy.

 
13-07-15 12:10  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładnie jest. Wytrwałości życzę :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
13-07-15 23:17  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Są tacy, co czekają, a jakże! Za aktualizację dziękuję. Jest pysznie :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
14-07-15 06:45  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Są tacy, są. I cieszą się z każdej aktualizacji :) A domek choć niewielki i skromny, ale swoim kolorem bardzo zmienia wygląd modelu, oczywiście na plus :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-07-15 10:49  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

(tak jak ja w stosunku do kilku relacji na forum)

Rozumiem, że w tym nawiasie znajduje się i moja skromna osoba.
Podglądam od początku i bardzo się cieszę, że na forum są Twoje żagle, w czasie gdy ja odpoczywam i sklejam czajnik na kółkach. ;-)
Nie odzywam się, bo nie będę mądrego udawał. Dobrze wiesz, jaki jest mój warsztat. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
14-07-15 19:58  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Tak, Patruku, nawias dotyczy min. Twoich relacji :) A i warsztat Twój znam - toteż również rzadko się odzywam =]

 
15-07-15 19:44  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Pinta dostała maszty, a i trochę podłubałem przy bloczkach, które zamontowałem od razu do pokładów i burt w odpowiednich miejscach, żeby później tylko linki doń mocować. Na zdjęciu dwa rodzaje bloczków - te małe i te mniejsze :)




Myślę że teraz relacja spadnie parę stron w dół, bo następna aktualizacja pewnie wypadnie jak zrobię olinowanie stałe, a to trochę potrwa :)

 
17-07-15 15:29  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Cholera, pokład za jasny :(

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024