FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-06-15 12:55  [R/G] SU-85M - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Zmiany w pracy I nowe obowiązki znacząco wpłynęły na moje prace projektowe, ale w końcu „wyprodukowałem” nowy model. Jest to działo samobieżne SU-85M. Chyba jeszcze nie był wydany model w tej wersji. Prace trwały prawie rok i model jest na ukończeniu.

Próbowałem kilku rodzajów kół i różne malowania. Na koniec wybrałem. W wycinance będą pełne koła tłoczone i dwa malowania: malowanie z muzeum w Poznaniu i malowanie wozu o numerze bocznym 603 (kolor zielony na renderach ma się nijak do koloru finalnego).




Mając doświadczenie z mocowaniem wahaczy przy AT-42 dodałem dodatkowe wręgi, przez które będą przechodzić osie . Nie będą się już rozkraczać koła. Kadłub oklejony poszyciem. Błotniki czekają na doklejenie.



Michał

--

Post zmieniony (19-06-15 15:54)

 
08-06-15 13:26  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Super model będzie, Moim zdaniem fajnie by wyglądał z kołami mieszanymi. Jaka była różnica pomiędzy SU-85 a SU-85M ?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
08-06-15 14:08  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Zgadzam się, fajnie by wyglądał, ale nie udało mi się znaleźć zdjęcia SU-85M z różnymi kołami, a trzeba choć trochę zadbać o zgodność z oryginałem. Co nie oznacza, że nie było takiego wozu. Z tego co znalazłem to właściwie cokolwiek co było na T-34/SU-xx połączy się w całość to i tak będzie dobrze. No chyba, że buduje się konkretny pojazd.
Co do różnic. Największe są na przedziale bojowym (może nie najlepszy przykład, ale widać różnice):

Inne są włazy, ułożenie otworów na stropie, otwory wentylacyjne, inny kształt jarzma, inne ustawienie ściany tylnej i wiele innych drobiazgów. Generalnie SU-85M to były pojazdy bardzo zbliżone do SU-100 i często te dwa różniły się tylko jarzmem zewnętrznym i działem - brakowało dział 100mm i instalowano 85mm.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
08-06-15 14:18  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Dziękuję za odpowiedź.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
08-06-15 15:51  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
Marins 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wybór kół jak najbardziej słuszny, na działach SU-85/85M/100 instalowano fabrycznie jedynie koła tłoczone. Żebrowane mogły się pojawić przy remoncie w jednostkach.

 
08-06-15 17:26  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Świetny temat! Wiem już czego się spodziewać i że trzeba się szykować na zakup :)
Czy pojazd będzie tylko w oznakowaniu polskim? Czy jest choć cień szansy, że przyjmie barwy radzieckie?

 
08-06-15 18:47  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
dawidt11   

Witam wiadomo już kto wyda to cacko ?

 
09-06-15 10:20  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Hej,

Pokrywa silnika gotowa. Składa się z czterech głównych części, które są doklejane do kadłuba oddzielnie:


Dokleiłem do kadłuba wiele drobiazgów, jak osłonę przeniesienia napędu do koła napędowego, włazy, skrzynki, haki, narzędzia, rury wydechowe, uchwyty i antenę.



Zacząłem sklejać osłony wentylatorów ze stopu przedziału bojowego. Osłony te oraz jarzma to są najtrudniejsze elementy tego modelu (części będą zdublowane):


W wycinance będą dwie wersje modelu do wyboru. Pierwsza będzie w malowaniu wozu z muzeum z Poznania i będzie miała tylko orzełka oraz narzędzie na prawej burcie i antenę mocowaną w innym miejscu niż zwykle. Druga będzie miała orzełka i numer 603 oraz będzie pozbawiona narzędzi a antena będzie mocowana w „normalnym” miejscu.

@bomb007: to jest odpowiedź na twoje pytanie w sprawie malowania.
@dawidt11: jeszcze chwilka a będzie jasne. Wrocław, tuż tuż.

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
09-06-15 13:38  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Nie znam się na pancerce, ale widzę wkład pracy w projektowanie i klejenie. Trzymam kciuki :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
09-06-15 14:50  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

A ja zaglądam i się ślinię piękny widok .

Post zmieniony (09-06-15 14:52)

 
09-06-15 15:12  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Nie chce być odebrany jako upierdliwy młodziak szukający dziury w całym, ale jest jedna sprawa , która mnie nurtuje. Otóż podczas przeglądania fotek Su-85M na stronie muzeum w Poznaniu zauważyłem, że tamtejszy egzemplarz ma wszystkie koła żebrowane. Nie wiem czy jest to zasługa gruntownego remontu pojazdu czy też taki wyjechał z fabryki , niemniej jednak chyba "Trzeba choć trochę zadbać o zgodność z oryginałem" i warto by było dorobić jeszcze koła żebrowane. Proszę nie odbierać mojego wpisu jako czepialstwo, po prostu opisuję swoje spostrzeżenia.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
09-06-15 15:55  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Michał projektował wojenny pojazd na podstawie zdjęcia, które niedawno wypłynęło i przedstawia pojazd z 24 pas, czyli z II AWP. Już niedługo pełna odsłona modelu. Dajcie Michałowi szansę dopiąć wszystko na ostatni guzik. Luzak poszukaj też innych różnic w budowie pojazdów z różnych okresów produkcji i bądź gotów.

--

Post zmieniony (09-06-15 23:18)

 
10-06-15 10:37  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Kolejna część, jarzma i lufa. Chcąc zbliżyć się do oryginału wyszło, że jarzma najlepiej jest zrobić tak:



Wszystkie części jarzm, czyli wręgi i poszycia, są zdublowane. Będzie można zrobić drugie podejście jak za pierwszym nie wyjdzie.
Doszły zbiorniki paliwa i kolejne drobiazgi. Jarzmo wewnętrzne na swoim miejscu.


Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
10-06-15 10:44  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No no...

Z tymi listkami to pojechałeś. Ale jaki efekt będzie!

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-06-15 15:33  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Pięknie wychodzi, moim zdaniem bardzo dobrze, że trudne elementy będą zdublowane.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
10-06-15 20:02  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
Roberto   

Świetny projekt . Mam tylko nadzieję , że wersja finalna w druku ,
od strony graficznej będzie bardziej przypominać AT-42 niż T-70 .
Moim zdaniem , model by tylko na tym zyskał .

--
Pozdrawiam .

 
11-06-15 11:02  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Hej,

I kompletny kadłub z zawieszeniem.





W miarę wolnego miejsca stara się dublować problematyczne i trudne elementy. A z malowanie to zobaczymy jak wyjdzie.

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
11-06-15 13:50  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Robi wrażenie :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
12-06-15 21:31  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Michale,bardzo ładna rzecz,ale ja się przyczepię.Jak już robisz tak bardzo zdetalizowany model,to dlaczego nie ma wyciętych otworów na amorki?Druga rzecz.Jeśli ma być to wersja wojenna,to dlaczego orzełek jest z innej beczki?A może ja się mylę?

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
13-06-15 20:11  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miło było poznać we Wrocku :-)
Model prezentuje się świetnie.

--
Pozdrawiam Darek

 
19-06-15 14:01  Odp: [R] SU-85M - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Model właściwie skończony i premierę miał we Wrocławiu. Ale winny jestem dokończenia relacji.

A zacznę oczywiście od dodatków z żywicy dostępnych w sklepie shop.1-25saf.com. Powód jest trywialny: dwa wieczory na wyczyszczenie ogniw, wywiercenie otworków pod osie, połączenie w taśmy i pomalowanie + jeden wieczór na przygotowanie kół i ich malowanie. Trzy-cztery wieczory i zawieszenie z gąsienicami gotowe. Niestety koła nośne nie są z żywicy, ale z papieru – nie dostałem ich na czas.



Do modelu dołożyłem jeszcze liny i kalkę z orzełkiem (też ze sklepu). Swoją drogą do tej pory używałem linek stalowych a ta jest z miedzi. Bez porównania łatwiej się formuje i układa jak się chce. Stalowa jest jednak za sztywna.

@mrówka: Musiałem wybierać, albo wycięcia pod amortyzatory albo kolejny arkusz (a siłą rzeczy dwa) kartonu. Wybrałem bez tych wycięć. Widać je dopiero jak spojrzy się od spodu więc nie ma to większego wpływu na wygląd. Orzełek jest podobny do tego co jest na poznańskim. W drugim malowaniu jest inny, starszy.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
19-06-15 14:06  Odp: [R/G] SU-85M - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Pomalowałem model najpierw szarym podkładem w sprayu z puszki, potem czarną prawie wszystkie końcówki i połączenia elementów, następnie górę Vallejo Air Russian Green a dół i koła Vallejo Air Dark Green. Gdy to przeschło to rozjaśniłem płaskie powierzchnie Vallejo Air Interior Green, nałożyłem kalkę i całość pokryłem lakierem satynowym Vallejo. Gąski to najpierw szary podkład w sprayu, potem emalia ModelMaster Gunmetal, troszeczkę pigmentu MIG Track Brown + fixer i przetarcia ModelMaster Steel oraz ołówek 4H. I właściwie gotowe. Wyszło tak:









--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
19-06-15 19:43  Odp: [R/G] SU-85M - projekt własny
Seweryn 

 

Pięknie wyszedł, mogłeś się pokusić o jakieś modulacje koloru bazowego.

--
Seweryn

 
19-06-15 19:50  Odp: [R/G] SU-85M - projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,, Wyszło tak " - czyli świetnie :) Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-06-15 22:16  Odp: [R/G] SU-85M - projekt własny
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Piękny model.
Co do kół nośnych, to każdy rodzaj koła z T-34 może być wykorzystany w modelu. W czasie wojny było 22 wersje kół nośnych (po wojnie jeszcze 2), 6 wersji napinających i 9 wersji kół napędowych. Niektóre różniły się szczegółami (np. ilością śrub, grubością gumy na obwodzie, perforacją gumy itp.), ale też były żebrowane stalowe, żebrowane, a po wojnie te znane z T-54. Niektóre miały nieco mniejszą średnicę, inne były nieco grubsze. Wszystko zależało od kooperanta.
Nie należy zatem do modeli pojazdów na bazie T-34 podchodzić drobiazgowo. Pojazdy z innej serii (nawet kilka dni później) różniły się od siebie.
A model idealny, jak wszystkie u Michała.

--
gienek

 
19-06-15 22:45  Odp: [R/G] SU-85M - projekt własny
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Taki dobry projekt mnie bardzo kusi, aby go kupić, nawet ja to nie moja tematyka.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
19-06-15 23:26  Odp: [R/G] SU-85M - projekt własny
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam model pierwsza klasa dla mnie pozycja obowiązkowa.

 
20-06-15 07:07  Odp: [R/G] SU-85M - projekt własny
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Piękne cacko !

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
22-06-15 11:52  Odp: [R/G] SU-85M - projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dzięki.

@Seweryn: model jest wycieniowany i to widać na "żywca". Myślę, że tym razem nie wyszło najgorzej a na pewno lepiej niż przy okazji AT-42, gdzie przesadziłem z modulacją/rozjaśnianiem koloru bazowego. Niestety zdjęcia nie do końca to oddają, wszystko zależy od ustawienia aparatu. Popatrz tutaj: http://smg.photobucket.com/user/mrafalsk/media/SU-85M/SU-85M_122.jpg.html. Dopiero zrobiłem dwa pierwsze kroki w nauce malowania. A droga jeszcze długa do doskonałości.

@gienek: zgadam się z tobą w pełni. Mam masę zdjęć SU-85M i każdy pojazd z tych zdjęć jest inny. Nie tylko kołami się różniły ale i całą gamą innych detali. Np. kadłub pochodził od SU-100, ale jarzmo i armata z SU-85M - powód prozaiczny, mieli straszne problemy z regularną produkcją dział 100mm i montowali działa 85mm. Itd, itd. Trwała wojna, montowało się to co było pod ręką, nawet koła od pantery.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
23-06-15 09:41  Odp: [R/G] SU-85M - projekt własny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

POGRATULOWAĆ !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-06-15 17:01  Odp: [R/G] SU-85M - projekt własny
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Świetnie i precyzyjnie sklejony, gratulacje.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024