FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-06-15 12:15  [N] MODELIK 13-16/15 – Modele kolejowe 1:45 część III
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Uprzejmie informuję, że w ofercie „Modelika” są już dostępne kolejne 4 modele pojazdów szynowych wydane w skali 1:45. Szczegóły w naszym sklepie internetowym – zapraszam do odwiedzin i zakupów.





--
JOL

 
08-06-15 12:20  Odp: [N] MODELIK 13-16/15 – Modele kolejowe 1:45 część III
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Jak to moja małżowina zobaczy, to będzie zaraz: "Sklej mi tego kolorowego parowoza!" ;)
Generalnie rzecz ujmując, wypełniacie mi plan modelarski na najbliższych kilka lat :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-06-15 13:25  Odp: [N] MODELIK 13-16/15 – Modele kolejowe 1:45 część III
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Noo ten "Cid" jest niezły!
Dobrze, że nie mam kasy :-D nie kusi ;-)))

Jaki wagonik ma przydział?
Jarocin?

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
08-06-15 15:27  Odp: [N] MODELIK 13-16/15 – Modele kolejowe 1:45 część III
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Przydział i numer bez zmian w stosunku do "dużej" wycinanki. Tym razem jednak jest tylko jeden wagon, a ściany i podłużnice ostoi nie są już dzielone na połowy.

 
08-06-15 18:51  Odp: [N] MODELIK 13-16/15 – Modele kolejowe 1:45 część III
Seweryn 

 

Takie pytanie między innymi do Ciebie Janku - może w przyszłości zaprojektować oznaczenia tak żeby można było zrobić ze trzy przydziały? W tej skali można już robić składy.

Pytanie drugie - czy tego Falnsa można bez przeróbek (tylko przemalowanie) zrobić w epoce IVc?

--
Seweryn

 
08-06-15 20:57  Odp: [N] MODELIK 13-16/15 – Modele kolejowe 1:45 część III
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Przyszłość oczywiście pokaże ;-)
Co do 436V. Epoka IVc kończy się w zasadzie rozpoczęciem produkcji tego wagonu. W szczegóły aż tak nie wchodziłem by się dowiedzieć, co tam później w nim później przerobiono na rewizjach. Jednak wydaje mi się, że różnice nie będą duże. O ile wiem modernizowano napędy klap (nieco inny układ, cylindry raz stojące raz leżące itp), ale to w modelu jest w zasadzie niewidoczne. Oprócz tego poszczególni właściciele naprawiali toto we własnych zakładach, mogą występować drobne różnice w kształtach blach pudła.

 
10-01-16 10:43  Odp: [N] MODELIK 13-16/15 – Modele kolejowe 1:45 część III
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dzień dobry,

Kieruję pytanie do Kierownika. :-)
Dlaczego tutaj? Bo w tym temacie ukazały się Szenkerowe nowości.
A to przecież prywaciarz. Ja właśnie o prywatny tabor zapytam. ;-)

1. Co z zieloną węglarką PROTORu widoczną za 436V? Poza forum zapytowałem się JOLa, ale nic nie wie na ten temat, więc podejrzewam, że nie ukaże się prędko. Ale…

2. Wczoraj przy piw… eee, przy bro… eee, przy biurku! wraz z forumowym Wojownikiem Vikingiem rozmyślaliśmy nad skalą 1:45. Podczas rozmyśleń znaleźliśmy takie skarby:
- http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=5302
- http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=11173&start=10
- http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=12082

Temat upadł (poza wzorowym wykonaniem w jedynie słusznej skali ;), czy jest szansa, jakaś, na wydanie? :>

W imieniu Marcina i moim, dziękuję.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
10-01-16 10:46  Odp: [N] MODELIK 13-16/15 – Modele kolejowe 1:45 część III
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

A ja w imieniu Patryka i swoim także zapytowywuję Kierownika Jasia o owe modele. Przyznam, że pies na baby jestem i Ludmiłkę bym pomacał, ale i wagona jakiegoś...

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
10-01-16 12:12  Odp: [N] MODELIK 13-16/15 – Modele kolejowe 1:45 część III
Seweryn 

 

Popieram powyższą dwójkę szanownych kolejarzy :)

--
Seweryn

 
10-01-16 16:50  Odp: [N] MODELIK 13-16/15 – Modele kolejowe 1:45 część III
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Łezka się kręci w oku od wspomnień ;-) Rysunki ciągle mam, choć były to modele po chamsku wręcz proste, tylko z zewnątrz jakoś wyglądające. Do S200 mam dokumentacji ze cztery kilo, może coś wymyślę.
Zielona węglarka Protoru to było takie testowe sklejanie modelu Answera, ja tylko przewoźnika sobie zmieniłem ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024