FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
10-10-03 12:05  Re: Warjactwo cen !!!!!!!!
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Z problemami, które poruszacie spotkałem się w 1989r, kiedy to przyszło mi płacić za latanie, bo do tego czasu nie uroniłum ani złotówki, a jednak dalej latam. Ponoć Aerokluby miały paść w 2-4 lat, na tyle starczało ponoć postkomunistycznego ogona, a jednak aeroklubów nadal przybywa. Myślę, że z kartonówkami będzie podobnie. W aeroklubie nikt nie mówi o podwyżkach związanych z przejściem na euro, bo przecież latamy tańszymi i mniej paliwożernymi zachodnimi samolotami, a do baków leje się zachodnie paliwa Avgas za jedyne 6 zł za litr. W kartonówkach papier jest z zachodu, urządzenia poligraficzne i serwis z nimi zwązany pewnie też. Tak że spoko!


Obawiam się, że sterta MM przestanie w końcu rosnąć. I tak mam już dużą selektywność w modelach - autor, samoloty i to nie wszystkie, teraz może jeszcze dojść ewentualna wyższa cena.

A jak już wszystko skleję co mam, to powrócę do robienia modeli od podstaw.

 
10-10-03 12:47  Re: Warjactwo cen !!!!!!!!
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Zauważyłem jeszcze jedno niebezpieczeństwo związanych ze zwyżką cen po przejściu na euro: My jesteśmy koneserami sztuki kartonowej i chętnie sklejamy różne nowości i dziwactwa. Natomiast sporą grupę kupujących modele stanowią zupełnie przypadkowe osoby, często pod wpływem impulsu, więc w sprzedaży mogą być tylko F-16, Spitfire, Me-109, Harier - bo akurat latały w Radomiu, czy Góraszce. Wszystko po to, żeby się sprzedały. Rozważając dalej - modele te mogą być upraszczane, aby każdy głupi mógł dać sobie z nimi radę.
Przyjdzie nam samemu projektować modele - i bardzo się z tego cieszę. Niech każdy z nas raz do roku coś zaprojektuje, a znowu nam zaczną rosnąć potencjalne sterty modeli do sklejenia. Sami wiemy co byśmy sobie skleili, więc zadowolenie byłoby ogólne. Poza tym przesyłanie planów drogą elektroniczną niesie niewyobrażalne korzyści, chociażby takie jak: konsultacje, poprawki ewentualnych niedoróbek, zmiana skali, komplikowanie modelu poprzez dodanie czegoś tam, zmiana malowania (np: cały 303 :-) ), wykonywanie wersji rozwojowych,

Na koniec, ja bym sobie skleił następujące letadła: Pogo, słynną i przepiękną Coni, Gąskę Elegątkę, Wilgę 2000 w malowaniu SG, oraz krążownik imperium z gwiezdnych wojen.

 
10-10-03 15:42  Re: Warjactwo cen !!!!!!!!
Slawek 

 

Musze sie tutaj zgodzic z Juniorem i Kris'em. Fakt faktem modelarstwo kartonowe jest popularne na swiecie, oczywiscie na mniejsza skale niz inne typy, ale wydaje mi sie ze porownywalnie popularne do modelarstwa drewnianego. Oczywiscie modele drewniane przerastaja nasza makulature pod wzgledem cen astronomicznie, ale dalej jest. Czy zbieracze wygina, napewno wielu z nich. Sam nigdy nie bylem niewadomo jakim kolekcjonerem, ale zawsze ze sie tego kupowalo duzo, ostatnio, przez rok kupilem 2 modele, normalnie bym kupil z 5-6. Ale moze nic co mnie interesuje nikt nie wydal.
Sprawa Krisa za to jest bardzo intrygujaca, bo wydaje mi sie ze ma racje. Jesli tak dalej pojdzie modelarstwo kartonowe przezyje wielka rewolucje, nie mowie MM zawsze bedzie, ale czy ktos inny ja przetrwa. Tak jak w Japoni, modelarstwo kartonowe stanie sie hobby za darmo. Jako ze padna wydawnictwa z powodow wyzej wymienionych, a ze projektanci projektowac musza i nie beda mieli komu sprzedawac, beda mieli swoje stronki i tam beda modele za friko.
Tak wiec nie martwmy sie cenami, nie ma tego zlego co by na dobre dla modelarza nie wyszlo, hehe:)

Czesc,

Slawek

_______________

Okrety wspolczesne

 
10-10-03 16:11  Re: Warjactwo cen !!!!!!!!
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Zawsze możemy sobie wydawać modele w "podziemiu" tak ja prasę w czasie II WŚ. Ale to już by były totalne jaja.

 
10-10-03 20:54  Re: Warjactwo cen !!!!!!!!
Vivit 

 

I tak wszyscy będą kupować..:)))) taka nasza natura....może poprostu część zawęzi swoje zainteresowania.....:)))))

Pozdrawiam
Nie zawsze się zgadzający Vivit z północnej Valdornii

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024