FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-05-15 21:46  [Galeria] Armata przeciwlotnicza Bofors 40mm GPM nr287 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witajcie. Jakiś czas temu wygrzebałem po latach z szafy ten model i pomyślałem "fajny, tniemy" i tak oto powstał. Temat wdzięczny, bo to dobra broń była, do tego szata graficzna w moim guście. Niestety najwięcej problemów sprawiał rozwarstwiający się karton, co przy wielu małych czy rurkowatych detalach potrafi zirytować. Można było wydrukować niektóre elementy na cienkim papierze, znacznie ułatwiłoby to pracę. Z uwag nieprzychylnych dodam jeszcze przesunięcia koloru, co w 2009 roku jest lekką przesadą. Ponadto kolory kamuflażu nie wszędzie się zgrywały ale aż tak nie rzuca się to w oczy. Nie do końca podoba mi się instrukcja w tym modelu. Choć opis (tak czytałem ;) ) kilka kwestii wyjaśnia, to jednak model jest dość intuicyjny i ktoś kto nie ma za sobą kilku sklejonych modeli będzie głowił się baaardzo długo.
Na plus, jak już wspomniałem sam temat. Fajnie, że ktoś się podjął zaprojektowania. Wniosek ogólny: fajnie się dłubało, konstrukcyjnie dość dobrze przemyślany model.
W modelu za dużo nie zmieniałem. Miałem problem ze sklejeniem profilu opon podzielonego na 3 elementy z każdej strony opony. Kompletnie nie moja bajka, a bawić się w glutowanie, szpachlowanie nie chciałem. Zapożyczyłem więc te elementy z WAKowego Jeepa, troszkę przyciąłem i zrobiłem zwykłe wyoblone, jak to zazwyczaj w pojazdach się robi. Wszystkie elementy przewidziane jako ruchome -ruszają się. Jak widać na zdjęciach poległem na rynience odprowadzającej łuski. Pomalowałem ją ale kolor też nie najlepszy, lampa błyskowa potęguje to wrażenie. Ze swojej pracy jestem umiarkowanie zadowolony ale model w sumie fajnie się prezentuje na półce. Polecam.
W pozycji bojowej:



W pozycji marszowej:


pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
20-05-15 08:27  Odp: [Galeria] Armata przeciwlotnicza Bofors 40mm GPM nr287 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Kawał skomplikowanej maszynerii. Robi wrażenie. Robi dobre wrażenie. Albo jeszcze inaczej. Robi bardzo dobre wrażenie.
Moje gratulacje.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-05-15 09:34  Odp: [Galeria] Armata przeciwlotnicza Bofors 40mm GPM nr287 1:25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piękny model! Gratulacje. Świetne wykonanie.

--
Pozdrawiam Darek

 
20-05-15 09:38  Odp: [Galeria] Armata przeciwlotnicza Bofors 40mm GPM nr287 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Od tych różnych elementów można dostać oczopląsu. Wykonanie - super !

 
20-05-15 16:20  Odp: [Galeria] Armata przeciwlotnicza Bofors 40mm GPM nr287 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia modelu. Jest wg mnie świetny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-05-15 17:33  Odp: [Galeria] Armata przeciwlotnicza Bofors 40mm GPM nr287 1:25
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Pięknie wykonany model tej bardzo skutecznej armatki. Tylko pozwolę sobie na taką uwagę "fotograficzną", że do tego kamuflażu modelu niezbyt fortunnie dobrałeś tło zdjęć, przez to model tak ładnie zrobiony, dużo traci wizualnie.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
24-05-15 21:53  Odp: [Galeria] Armata przeciwlotnicza Bofors 40mm GPM nr287 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dziękuję za miłe słowa.
Co do tła to przyznam szczerze, że za bardzo się nie zastanawiałem nad nim i padło na takie a nie inne. Możesz mieć Sławomirze rację. Następnym razem poeksperymentuje z innymi ;)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024