FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-03-15 22:26  [R/G] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam wszystkich.
Mam na imię Przemek, jest to mój pierwszy post na tym forum, choć przeglądam je już od paru lat. Nie wiem czy jest na forum jakiś dział "przywitalnia" lub podobny. Jeśli mam się przedstawić "bardziej" to proszę mnie upomnieć.

Od zawsze chciałem posiadać model Abramsa no i przyszedł taki czas, że próbuję go skleić. Zamierzałem budować w standardzie ale niestety czas zweryfikował moje zamiary i parę elementów trzeba będzie przerobić.
Co do wycinanki to delikatnie powiem, że myślałem iż będzie lepiej. Plusy wycinanki to takie, że to piękny model w najbardziej prawidłowym kolorze czyli pustynnym. Minusów jest niestety więcej. Już na samym początku przy składaniu szkieletu zauważyłem bardzo duże nieprawidłowości w rozrysowanych elementach. Części Lewa i Prawa (lustrzane odbicie) różnią się nawet o 1,5mm. Kolory na stronach wycinanki też nie są idealnie takie same.
Nigdzie w internecie nie mogłem znaleźć relacji z budowy tego modelu w standardzie, wszystkie są malowane...chyba wiem teraz czemu :)
Proszę doświadczonych modelarzy o wszelką pomoc i porady oraz o wskazania czy sposób relacji w jaki ją prowadzę jest prawidłowy.

Starannie przestudiowałem zamieszczanie zdjęć na tym forum ale za nic nie chcą mi wyjść miniaturki z photobucketa tylko wstawia mi pełne zdjęcia. Poradnik o wstawianiu zdjęć jest z 2009 roku więc może coś się zmieniło. Proszę o łopatologiczną poradę jak mam wstawiać te zdjęcia i czy takie wielkie mogą być a jeśli mają być w miniaturkach to wyjaśnijcie mi to jak dziecku. Na razie wstawię tylko jedno zdjęcie.



Proszę o usunięcie zdublowanego postu w dziale TESTY

Pozdrawiam
Przemek

--

--

Post zmieniony (04-10-15 20:44)

 
08-03-15 22:35  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj na forum, świetnie że będziesz prowadzić relację :)
co do wstawiania zdjęć skorzystaj np. z www.wstaw.org tutaj masz opis jak z tego skorzystać:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=15&i=7270&t=7270&filtr=0&page=1

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
08-03-15 23:06  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Photobucket ? Zaznacz sobie "ustawieniach" na zakładce "albums" takie opcje (najważniejsza ta ostatnia):

a następnie po otworzeniu zdjęcia, które chcesz wstawić skopiuj (wystarczy kliknąć) wskazany link:

i po prostu wstaw (wklej) go do pisanej wiadomości...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
08-03-15 23:21  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Zawsze mi się podobał ten czołg.Które masz wydanie?

--
Taki sobie modelarz :)

 
09-03-15 18:01  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam wszystkich.
Doszedłem do tego jak wstawiać miniaturki. Dziękuję za pomoc.

Ados777 wycinanka to wydanie drugie.
Przepraszam za jakość niektórych zdjęć ale niestety mój aparat niezbyt radzi sobie przy słabym lub sztucznym oświetleniu.

Na początku chcę pokazać tylko parę błędów w opracowaniu


A tak sobie radzę z materią
.

Wycinankę przemalowałem dwa razy po zadrukowanej stronie caponem. Do retuszu zmieszałem farbki pactry piaskową, żółtą i białą i kolor wyszedł mi prawie idealny. Retuszując używam pędzelków 00.

Pozdrawiam
Przemek

--

 
09-03-15 18:41  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Przem, przede wszystkim witam na forum. Super Ci ten abrams wychodzi, dla mnie jako dla pancerniaka Twoja relacja będzie pozycją obowiązkową. z tego co czytałem opinie o tym abramsie z Fly-ia to i tak jest dobry w porównaniu z Abramsem z Answera, Którego probowałem sklejać tam błędy są znacznie poważniejsze np. brakuję po 2mm poszycia w pewnych miejscach.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
09-03-15 23:36  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Jedna browarogodzina przed snem zaowocowała sklejeniem błotnika. Chlapacz idzie do wymiany bo teraz dopiero przy zdjęciach zauważyłem, że ma jakieś rysy i się w niektórych miejscach świeci. Potraktowałem go matowym humbrolem ale coś jest nie tak. Poprawi się.



Pozdrawiam
Przemek

--

 
11-03-15 22:54  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Chciałem budować w pełnym standardzie, żeby liznąć jak najwięcej technik kartonowych ale niestety parę elementów w tym modelu jest do kibla i wstawianie ich na model, w moim mniemaniu, byłoby profanacją modelarstwa.
Pierwsze na odstrzał idą kratki wywietrzników. Zastosowałem siateczkę miedzianą o oczkach coś ok 0,3mm i pomalowałem ją takim zwykłym sprejem matowym do zderzaków samochodowych. Były próby malowania matowym humbrolem pędzlem ale dziurki w siateczce się zapychały.


Ten element ma taki dziwny kształt więc proszę się nie dziwić, jest strasznie niesymetryczny ale zbudowany zgodnie z wycinanką. Pominąłem w nim parę elementów, które miały niby wzmacniać konstrukcję tego pudełka.i tylko "pospawałem" glutem narożniki co usztywniło cały element.





Tutaj barakuje tylko takiej "listewki" na ściance

Pozdrawiam
Przemek

Post zmieniony (11-03-15 22:57)

 
14-03-15 21:00  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Prace "na rufie" trwają. Zmontowałem wszystkie wloty powietrza. Zostały jeszcze do zlepienia zawiasy klap i inne małe duperszwance.



Musiałem z tyłu wyciąć w kadłubie otwór ponieważ wpadł mi do środka ten mały element i inaczej nie dało się go wyciągnąć.


Tutaj na dole zdjęcia widać kolejny błąd, część nie zakrywa całego białego pola


Pozdrawiam
Przemek

--

 
16-03-15 15:37  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
abcser   

Supeer wygląda:) Trzymam kciuki za ukończenie:)

--
http://www.kanonicza22.com/

 
16-03-15 21:00  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Również sklejam właśnie ten model i skleiłem dopiero wszystkie koła.Czekam z niecierpliwością na dalsze postępy bo idzie koledze świetnie

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
17-03-15 23:19  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Dzisiaj popracowałem nad drutologią i zawiasami. Niestety przy próbie zrobienia zawiasów w jednym z typów uchwytów nie udało mi się osiągnąć standardu z papieru i papier musiałem zastąpić osłonką kabelka. Wymiary się zgadzają. Zbyt małe to dla mnie było żeby to zwijać w rulonik.


Kolego Michale pochwal się też swoim Abramsem.

Pozdrawiam
Przemek

 
18-03-15 23:30  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Musiałem zrobić przeszczep żeby zakryć białe pole.



Nie wiem czy zrobiłem to prawidłowo więc chciałem spytać jaki jest Twój sposób ,drogi czytelniku ,na wyjście z takiego problemu.

Poskładałem jeszcze taki pierdolnik i jakieś klapy.


Pozdrawiam
Przemek

 
24-03-15 23:38  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Nadszedł czas na zrobienie chłodnic (?).
Żeby zachować jednakowe szpary wspomogłem się "dystansem-grzebieniem" z kartonu.
Dzisiaj udało mi się zrobić tylko jedną z trzech "żaluzji".
Znów muszę przeprosić za jakość zdjęć ale czas pozwala mi na modelowanie tylko wieczorową, ciemną porą.


Pozdrawiam
Przemek

--

 
25-03-15 07:33  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dobrze Ci idzie z tym tankiem. Co do zastępowania papierowych malutkich dupereli np. osłonką kabelka, bardzo często tak robię. Mam jedną uwagę odnośnie ,,pierdolnika" w poście z 18.03.15, że mogłeś trochę lepiej go przeszlifować na bokach.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-03-15 23:26  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Skończyłem "***ę" Abramsa. Jakaś kosmetyka farbkami nastąpi może jutro w dziennym świetle. Niestety podczas klejenia odwiedziły mnie chochliki i ukradły jeden zawias. Dwie minuty przed robieniem zdjęcia jeszcze zawias był. Ukradły również element ,który nie zakrywa białego pola. Nie wiem czy go zgubiłem, czy w ogóle nie było w wycinance (w co wątpię). Raczej trzeba będzie go "szczepić" z jakiegoś elementu. Niestety wycinanka nie posiada nawet centymetra zapasu koloru.


Borowy tak teraz patrzę na zdjęcie to faktycznie pierdolnika mogłem bardziej popieścić

Pozdrawiam
Przemek

Post zmieniony (25-03-15 23:37)

 
02-04-15 16:57  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Chochliki oddały fanty. Znalazły się brakujące elementy. Tak na prawdę to chochliki nie istnieją za to ja jestem bałaganiarz.



Popracowałem nad lampami.


Mam teraz pytanie do Was. Co można zastosować żeby osiągnąć taki lub podobny efekt szkieł wizjerów?

http://data4.primeportal.net/tanks/jeff_derosa/m1a2_details/images/m1a2_details_052_of_125.jpg
http://data4.primeportal.net/tanks/jeff_derosa/m1a2_details/images/m1a2_details_076_of_125.jpg
http://data4.primeportal.net/tanks/jeff_derosa/m1a2_details/images/m1a2_details_079_of_125.jpg
http://data4.primeportal.net/tanks/jeff_derosa/m1a2_details/images/m1a2_details_086_of_125.jpg
http://data4.primeportal.net/tanks/jeff_derosa/m1a2_details/images/m1a2_details_087_of_125.jpg
http://data4.primeportal.net/tanks/jeff_derosa/m1a2_details/images/m1a2_details_089_of_125.jpg

Z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi.

Pozdrawiam
Przemek

--

 
02-04-15 20:28  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć
Pamiętasz dyskietki do kompa:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskietka
To właśnie środek takiej dyskietki fajnie imituje wizjery. Ja z tego korzystam przy każdym czołgu.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
05-04-15 11:13  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Ja również teraz sklejam ten model ale jednak muszę go malować bo gdzie nie gdzie są drobne niedoróbki

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
05-04-15 11:15  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

ale kolega robi postępy i czekam na dalszy rozwój wypadków

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
06-04-15 00:17  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Żaluzyjka palce lizać.

--
serwusik

 
07-04-15 21:27  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.

Dziękuję Lelum za słowa uznania.
Czekam na dyskietkę komputerową, kolega ma mi przynieść (nawet nie wiedziałem, że tak ciężko teraz zdobyć relikt przeszłości jakim jest zwykła dyskietka). Jeśli dyskietka się nie sprawdzi to znajomy polecił mi farbkę Tamiya clear blue.
Panie Michał,pochwal się Pan tym Abramsem a nie się Pan powtarzasz :)

Zabrałem się za wieżę (w międzyczasie robię jeszcze układ jezdny ale na razie nie ma co pokazywać). Problemów od groma z tą wieżą, wiele elementów nie pasuje, każdy trzeba dopasowywać z osobna,docinać, domierzać. W pewnym momencie odnosiłem wrażenie że szkielet wieży i jej poszycie są z dwóch różnych modeli.

Pocieszeniem za to było działo. Autor zalecił aby oklejki, wydrukowane na cieńszym papierze, nawijać na wałki o średnicy 5 i 6mm. Idealnie wymiarowe wałeczki akurat znalazłem i wyszło, wydaje się, że prawidłowo. Wszystko ładnie do siebie pasowało (poza dwoma pierścieniami znajdującymi się po dwóch stronach tłumika (???), których nie ma i musiałem je dosztukować z elementu nr 63f. W zamian tego elementu zastosowałem wykałaczkę. Muszę chyba jeszcze wyretuszować wnętrze działa, srebrna farbka będzie prawidłowa?

Na zdjęciach działo, łoże i wieża nie sklejone, wsadzone na ciasno i też wszystko ładnie pasuje. Działo opuszcza i podnosi się z oporem i pozostaje na swoim miejscu.
Właśnie tylko działo i wieża w moim modelu będą ruchome. Autor daje możliwość otwieranych i kręcących się włazów ale oklejki jakie zaprojektował do wnętrza są okrutne.
Poza tym na model się patrzy a nie się nim bawi ;)



Pozdrawiam
Przemek

 
07-04-15 21:59  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Lufa faktycznie bardzo ładnie wyszła. A z reszta na pewno sobie poradzisz.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-04-15 19:57  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.

Przyszedł czas na koła. O dziwo autora również tutaj należy pochwalić.
Wszystkie kółeczka wycinałem cyrklem Olfa. Obręcze felg sklejane są klejem BCG. Bandaże pomaluję chyba czarnym sprejem bo ten czarny z druku nie jest taki czarny jaki być powinien. Po malowaniu bandaże będą nasunięte na felgi.
Do zdjęcia bandaż jest pomalowany czarnym flamastrem (sic!) bo jestem w pracy (sic!!).



Pozdrawiam
Przemek

 
03-05-15 23:21  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Żeby nie było, że zdechło.
Męczę nieszczęsny układ jezdny. Jest tego sporo i trochę mnie to przytłoczyło ale lepim dalej.


Pozdrawiam
Przemek

--

 
04-05-15 11:01  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
janek44   

No i nie zdechło...
Pięknie Ci te drobiazgi wychodzą.

--
Pozdrawiam
Janek

 
04-05-15 12:38  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Piękne te kółeczka.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
04-05-15 23:17  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Skończyłem przed chwilą robić koła i zawieszenie.
Jestem z siebie dumny bo wg moich obliczeń było to 484 wyciętych, zretuszowanych, uformowanych i sklejonych ze sobą elementów :)
Teraz czas na gąsienice :D



Pozdrawiam
Przemek

--

 
05-05-15 07:12  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tak sobie śledzę twoje poczynania Przemku i wyjść z podziwu nie mogę. Dokładna i czysta robota.Pozdrawiam

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
17-05-15 15:04  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Zająłem się drutologią, której się obawiałem ale chyba wyszło dobrze.



Pozdrawiam
Przemek

Post zmieniony (17-05-15 15:06)

 
17-05-15 20:02  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Wyszło świetnie.Koła godne podziwu.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
23-05-15 20:11  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Dziękuję za pochwały, to motywuje do dalszej i dokładniejszej pracy.

Tym razem zająłem się włazami z wizjerami. Na podstawie zdjęć czołgu wymarzyłem sobie, że chcę mieć takie ładne szybki w wizjerach.



Po paru eksperymentach z opakowaniami po tic tacach, foliami z bananów i dyskietek komputerowych kolega polecił mi farbę TAMIYA Red Clear.



Farba jest fenomenalna. Jest konsystencji gęstej nalewki z wiśni i pachnie właśnie jak wiśniówka. Trzeba się powstrzymywać, żeby nie wypić :D
Pomalowałem farbką jakiś kawałek przezroczystej okładki na dokumenty. Trochę średnio zadowolony jestem z samego wykończenia co uwydatniły jeszcze bardziej same zdjęcia. Będę musiał poretuszować jeszcze tu i tam.



Coś się popieprzyło mi na photobucket że zdjęcia nie wyświetlają się po kolei. Później to sprawdzę.

Pozdrawiam
Przemek

--

Post zmieniony (23-05-15 20:14)

 
23-05-15 20:14  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
janek44   

Ślicznie wyglądają te włazy. Porządna robota, Przemek.

--
Pozdrawiam
Janek

 
23-05-15 21:10  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Pięknie, dzięki za podsunięcie techniki. Jak będę robił Abramsa z Answera to skorzystam :0.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
24-05-15 16:51  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Miło się ogląda tą relację. Nieźle sobie radzisz z tym modelem.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
24-05-15 20:23  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Tak trzymać,dobra robota.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
28-05-15 13:41  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Ponownie dziękuję za dobre słowo.

Założenia na początku budowy trochę się zmieniły i tym samym doszedłem do wniosku, że nie będę wykonywał samodzielnie gąsienic tylko zakupię laserówki. Ma być łatwiej i ładniej.
Gąsienice są firmy Answer w skali takiej jak model. Okazało się, że gąsienice są o ok 5mm węższe niż koła napędowe. Ale przymierzyłem też gąsienice z wycinanki i też są węższe od kół o ok 3mm. Więc wychodzi na to że koła trzeba będzie przerobić bo to one jednak są za szerokie.



No i teraz potrzebuję pomocy. Nie wiem jak się obchodzić z takimi gąsienicami.
Czy wycinać osobno każde ogniwo i sklejać ze sobą?
Czy konieczne jest wiercenie dziur i łączenie ogniw drucikami? (nie widzę tego przy tym typie gąsienic)
Czy gąsienice jakoś zaimpregnować np caponem? Jeśli tak to czy przed wycięciem ich z arkusza?
Czy trzeba je przemalować jakimś podkładem? (finalnie mają być w kolorze modelu tj piaskowym) Jeśli trzeba to takim w spreju zwykłym? Czy za podkład może służyć rozrzedzona farba akrylowa o podobnym kolorze?

Jeśli chodzi o wycinanie to ja to widzę tak, że tam gdzie gąsienice będą szły prosto przy podłożu i na górze to ogniw bym nie rozcinał. Jedynie na obłościach kół napędowych i napinających ogniwa byłyby rozcinane i pojedynczo sklejane na styk. Czy moja koncepcja jest dobra?
Proszę o merytoryczne odpowiedzi.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Przemek

--

 
29-05-15 06:47  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ja osobiście robię to w ten sposób

Przede wszystkim jeśli gąski maja być napięte to pozostawiam paski długie i tylko w miejscu zaokrągleń na kołach napędowych i napinających łącze z pojedynczych ogniw.
( w niektórych przypadkach gąski ładnie zaokrąglają się bez ich rozcinania)

Drucik ogólnie wkładam przed sklejeniem warstw gąsienicy

Osobiście gąski impregnuje CA, Caponu używam tylko do arkuszy.

Ja jako podkładu używam po prostu czarnego mata. Potem zaczynam zabawę z nakładaniem kolorów docelowych w zależności od gąsienic.

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
30-05-15 20:43  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Draccus dziękuję za poradę. Z prób wyszło mi że najpierw zaimpregnowałem caponem, później żółtawa matowa humbrola (taką posiadam) i na sam koniec mieszanka pactry, której używam do retuszu. Efekt, wydaje mi się, że jest zadowalający.

Zająłem się tymczasem kołami napędowymi, które musiałem zwęzić o ok 3mm. Rozciąłem ostrożnie koła a następnie odciąłem 3 milimetrowy pierścień. Zaretuszowałem i skleiłem z powrotem. Operacja prawie chirurgiczna się udała. Pacjent będzie żył.



Posklejałem również "gąski" i wyciąłem "gumy", które przygotowałem do malowania.



Pozdrawiam
Przemek

 
01-06-15 21:57  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Jako że nie będę mógł przez parę dni modelować to pokażę co do tej pory udało mi się zrobić.
Od razu powiem, że w ogóle nie żałuję pieniędzy wydanych na gąsienice wycinane laserowo. Sam zrobiłbym je na pewno gorzej, dłużej, bardziej brzydko i mniej powtarzalnie.
Porobiłem parę prób z malowaniem i impregnowaniem i oto co mi wyszło.
Najpierw musiałem obrobić śruby, które po wycięciu z arkusza były o wiele za wysokie i stożkowe. Aby wyglądały tylko jak łebki śrub to każdą z osobna musiałem skrócić. Zajęło mi to całą niedzielę :)



Zrobiłem tylko dwa krótkie odcinki gąsienic ale widzę, że taką technologią będę robił wszystkie.



Pozdrawiam
Przemek

--

 
01-06-15 23:39  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Agand 

 

A czemu ogniwa są żółte? skoro już nakładki gumiane są takie ładne czarne - to cała reszta powinna być stalowa. Na żadnej fotce nie widziałem coby ogniwa gęsi byli na kolor kamuflażu pacykowane.

--
Pozdrówka
Agand

 
02-06-15 06:31  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Agand słabo szukasz pierwsze lepsze z googla


--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
02-06-15 07:52  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Agand 

 

Draccus - albo ja jestem ślepy, albo one są po prostu utytłane brudem - szczególnie ślicznie to widać na tym prawym ;D

--
Pozdrówka
Agand

 
02-06-15 09:06  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
W "przyrodzie" istnieją Abramsy z gąsienicami w kolorze stalowym i są to przeważnie czołgi w malowaniu zielonym i miejskim. W malowaniu pustynnym przeważająca większość tych czołgów ma gąsienice tego samego koloru co kadłub.
Chociaż w wycinance kolor gąsienic to stalowy to ja postanowiłem zrobić właśnie w kolorze pustynnym. Sugerowałem się tymi galeriami jak i dużo większą ilością zdjęć znalezionych w sieci

http://www.primeportal.net/tanks/jeff_derosa/m1a2_details/index.php?Page=3
http://www.primeportal.net/transports/jeremy_mowers/het_m1/
http://www.primeportal.net/m1_damaged_iraq.htm

Pozdrawiam.
Przemek

 
02-06-15 09:18  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Agand 

 

Przem - Twoja wola, zrobisz jak zechcesz - primeportal jest stroną jak najbardziej znaną. Na przedstawionych galeriach - jak się dokładnie przyjrzysz - gęsi też są stalowe ino tylko zakurzone i brudne (łącznie z gumami) - to jest działanie pustyni a nie psikawki z farbą. Na "zielonych" Abramsach stal się odznacza wyraźniej bo operują w innych warunkach terenowych a nie na pustyni i wszędobylski kurz nie włazi wszędzie - to jest jedyna różnica

--
Pozdrówka
Agand

 
02-06-15 14:15  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Moim zdaniem te gąski są tylko brudne od piachu i pustynnego pyłu.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
02-06-15 20:54  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Sądziłem że efekt docelowy ma być po kilku jazdach w terenie i pójdzie jeszcze na to jakiś pigment co by czołg nie wyglądał jak z salonu.

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
02-06-15 20:58  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może się przyda:
Ultimate Factories_ M1 Abrams Tank Part 2_2, od 2:31

https://www.youtube.com/watch?v=dG4CLaBMfVU

--

 
03-06-15 08:41  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

One są żółte czy po prostu zardzewiałe? :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
23-06-15 13:03  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Jako, że rozgorzała dyskusja na temat gąsienic to musiałem zweryfikować swoje plany. Trochę poczytałem, pooglądałem zdjęć, dostałem nawet fotki od znajomego, który pracuje w fabryce czołgów. Zakupiłem parę kolorów o których wyczytałem na różnych forach. Porobiłem próby z kolorami i chyba znalazłem najbardziej odpowiedni. Ale chciałbym również znać zdanie oglądających.
Uprzedzając: czołg ma nie być brudzony czyli gąsienice również mają być czyste od błota i piasku.
Znajomy, który pracuje w Bumarze mówi, że gąsienice na czas transportu (np do innego kraju) pokrywane są jakąś bitumiczną farbą ale czołg po przejechaniu kilometra w piasku czyści gąsienice do surowej stali zaś ta po krótkim czasie śniedzieje i daje metaliczno-szarawy odcień ciężki do wytłumaczenia i uzyskania na modelu :). Kolega twierdzi również, że nie byłoby błędem całych gąsienic pomalować na czarno.
Wg mnie najlepiej będzie się prezentował kolor humbrola 27004 Gunmetal.



PS. Taka moja dygresja z testów - pomiędzy humbrolem srebrnym kosztującym ok. 5zł za 14ml a srebrzanką do felg za 12zł za 0,7l puszkę nie ma żadnej różnicy. Więc po co przepłacać :)

Pozdrawiam
Przemek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024