FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-05-15 21:22  [Technika] Gablota do okrętów
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.

Chciałem się dowiedzieć gdzie nabywacie, z czego najlepiej (materiał) i jaka jest orientacyjna cena gabloty na pancernik czyli 100 cm i więcej ( sama góra bez podstawki).

Pozdrawiam

 
10-05-15 21:37  Odp: [P] Gablota do okrętów
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Za górną szklaną część gabloty na Hooda zapłaciłem u szklarza chyba 150 zł. Szyba 4mm, klejona klejem utwardzanym UV, idealna przezroczysta spoina.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
10-05-15 22:40  Odp: [P] Gablota do okrętów
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


pójdź do zoologicznego z wymiarami i powiedz , że chciałeś takie akwarium, będzie na pewno taniej i jeszcze dostaniesz w gratisie karmę do rybek albo żwirek do kota :)

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
11-05-15 08:23  Odp: [P] Gablota do okrętów
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jeśli z modelem zamierzasz jeździć po konkursach to lepsza będzie gablota z pleksi. Lżejsza a w razie rozbicia nie poszatkuje ci modelu.

Koszt jest większy. około 400zł

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
11-05-15 08:45  Odp: [P] Gablota do okrętów
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jestem w trakcie ogarniania gabloty. Nie zależy mi na nie wiadomo czym, po prostu nie chcę, żeby model się kurzył. Na spód zamówiłem tablicę korkową, z ramką. Całość mam zamiar zrobić z pleksi. Wymiary są nieco mniejsze niż te o których piszesz, bo 50x25 cm, ale za pocięte już do odpowiednich wymiarów pleksi wyliczono mi ok 70 zł, za tablicę 23 zł.

 
11-05-15 08:54  Odp: [P] Gablota do okrętów
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kiedyś WAK miał w swojej ofercie gablotki ale coś ostatnio nie widzę.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-05-15 09:40  Odp: [P] Gablota do okrętów
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Ja gablotki na modele robię sam z pleksi gr 2,5mm kupowanego i ciętego na wymiar w Castoramie. Ostatnio (jakieś 2-3 lata temu) za arkusz pleksi 1x2m z pocięciem na podane przeze mnie wymiary zapłaciłem około 140 zł i wystarczyło mi na 1 dużą gablotkę na pancernik (długość była większa niż 1 metr) i 2 mniejsze na niszczyciele.
Najgorzej wychodzi mi jednak klejenie bo spoiny są widoczne, ale mi to nie przeszkadza.
Jak chciałem zamówić gablotkę w firmie, która zajmuje się wyrobami z pleksi to za gablotkę na pancernik zawołali mi 320 zł, więc nawet jak mam widoczne spoiny to i tak zadowolony jestem z oszczędności ;-)
A może ktoś by polecił dobry klej do pleksi, który byłby niewidoczny?

--
"Si vis pacem para bellum"

 
11-05-15 10:21  Odp: [P] Gablota do okrętów
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Podobno chloroform dobrze klei plexi.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-05-15 10:30  Odp: [P] Gablota do okrętów
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

W Bielsku jest firemka, która robi materiały reklamowe i inne duperszmoncki z plexi i podobnych materiałów. Klosz na półkę (takie akwarium) wielkości 120x25x25 cm wyniosło mnie niecałą stówę!!! Boczne ścianki wklejone, a reszta wygięta. Mona to zobaczyć w mojej stopce.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
11-05-15 11:39  Odp: [P] Gablota do okrętów
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

OSTOJA - a czy przy okazji klejenia chloroformem skutecznie się nie uśpie? ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
11-05-15 11:50  Odp: [P] Gablota do okrętów
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zamówiłem u szklarza. Dł. 100 cm, szer. 30 cm, wys. 35 cm. Cena "promocyjna" (dodatek do innego sporego zamówienia) 280 zł.
Następnym razem pobawię się plexi...

--

Post zmieniony (11-05-15 13:48)

 
11-05-15 12:29  Odp: [P] Gablota do okrętów
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,dzisiaj kupiłem w zoologicznym za 35 PLN , 33 X 22 X 15 z 3..Można też pójść do szklarza wyciąć szybki skleić samemu,trochę jest zabawy ale są za parę groszy,do tej pory tak robiłem,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-05-15 19:36  Odp: [P] Gablota do okrętów
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Co do klejenia plexi - może bezbarwny klej silikonowy? W kabinach prysznicowych się sprawdza :)

 
11-05-15 20:29  Odp: [P] Gablota do okrętów
siedem   

Viking_BB a mógłbyś podać nazwę tej firmy od gablot? Bo akurat jestem z Bielska i szukam czegoś na gablotę na okręt.
Pozdrawiam

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
11-05-15 21:41  Odp: [P] Gablota do okrętów
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Nie dość, że z Bielska, to jeszcze masz tak samo na imię :D

Deco Pycia R. ul. Młyńska

W niepozornych zielonych drzwiach.

https://www.google.pl/maps/@49.811957,19.041996,3a,75y,84.64h,81.32t/data=!3m4!1e1!3m2!1sVSfLeCNSmMYs4-2g76vGiA!2e0

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-05-15 15:19  Odp: [P] Gablota do okrętów
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Wielkie dzięki za tak duży odzew na moje pytanie. Znalazłem szklarza w okolicy i jadę dziś do niego aby zrobił mi wycenę. Jak wyceni to napiszę ile ta impreza kosztuje w okolicach Torunia.

 
12-05-15 15:40  Odp: [P] Gablota do okrętów
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

W Lublinie zamawiałem "akwarium" to policzyli sobie 1zł/1l akwarium ze szkła 4mm.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
13-05-15 13:17  Odp: [P] Gablota do okrętów
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ja swoje gabloty (tak do 0,8 m długości) wykonuję ze szkła 3mm. Lżejsze, tańsze i wystarczająco wytrzymałe.

--
wydawca przez małe "w"

 
13-05-15 13:49  Odp: [P] Gablota do okrętów
wokram   

Jeżeli chodzi o kleje do akwariów z tworzyw sztucznych to ja mogę polecić:

COSMOFEN PLUS HV - bezbarwny, konsystencja żelu, bardzo szybko łapie, trzeba uważać przy dłuższych spoinach, utwardza się po 24h,

Scigrip 4-SC - wodnista konsystencja pozwala "zalać" szczelinę miedzy łączonymi płytami, trzeba ostrożnie aplikować, żeby nie wylewac kleju poza spoinę.Przy dobrym spasowaniu i unieruchomieniu płyt można strzykawką spokojnie skleić długie spoiny chwycone np punktowo cosmofenem,

kleje Acryfix - ale nimi nie kleiłem więc nic nie napiszę, podobno bardzo dobre i tyle wiem na ich temat

Przy klejeniu trzeba uważać na możliwe pękanie płyt na krawędziach (pojawia się wtedy drobna pajęczynka). Pochodzi to chyba z naprężeń powstałych w krawędziach płyty przy obróbce (np. przy cięciu laserem). Pomaga wygrzewanie płyt w temperaturze 50-80 C przez 1-2h, chociaż nie zawsze uchroni przed pękaniem - bez ryzyka nie ma zabawy :>.

--

 
17-05-15 11:43  Odp: [P] Gablota do okrętów
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.

Co do gabloty, szklarz wycenił swoją pracę na 200 zł + własny transport (szkło 4 mm). jak dla mnie ciut ciut za dużo. Ale znalazłem sklep, który zajmuje się akwarystyką morską czyli nie patrząc ma coś wspólnego z okrętami :D wycenił mi na 130 zł + 30 zł transport. Sklep to www.crazycoral.pl Uważam, że to przystępna cena więc zamówiłem, jak przywiozą to napiszę jak to jest wykonane.

Pozdrawiam

 
18-05-15 18:43  Odp: [P] Gablota do okrętów
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Robię gabloty szklane z drewnianymi podstawkami. Chcesz konkretnego rodzaju podstawki daj znać na priv. Mnie gablota szklana na Fuso wyszła 150 zł z materiałami.

https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/1520633_1631051313781823_103564635111526049_n.jpg?oh=244d317177f1bed4c81055ba2ce344f3&oe=560550CB

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
18-05-15 21:05  Odp: [P] Gablota do okrętów
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jestem w trakcie robienia gabloty na swojego księcia. Wymiary 80x24x25, podstawa ze szkłą 8 mm kosztowała mnie 70 zł cena przykrycia w tym samym sklepie klejona uv 130 zł. Podjąłem decyzję, że robię sam klej 20 zł i szkło prawdopodobnie ok 50 zł ale jak zamówię to dam znać ile bo koszt ze wstępnej wyceny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024